Zamknięty wątek
Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 2 3 4 5 6 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 60

Wątek: Czy granit jeszcze istnieje?

  1. #31
    Osadnik Awatar greivier
    Dołączył
    09.03.2013
    Posty
    46
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Gotha324 Zobacz posta
    Poprostu robisz nie te przygody co trzeba
    Jak nie te przygody co trzeba? skoro praktycznie w każdej masz bale egzo, granit, saletre czy tytan... skoro mogę robić "trudniejsze" przygody, to je wybieram i oczekuję też odpowiedniej nagrody.
    Sic parvis magna..

  2. #32
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez greivier Zobacz posta
    Zgadzam się z Tobą całkowicie, w końcu to element losowy, tez zauważyłem, że w łatwiejszych przygodach wypada częściej np w wiedźmie, na końskim grzbiecie... tylko gdzie w tym sens? mam 49Lv i raczej niezbyt mnie rajcuje robić pierdyliard NKG czy BW żeby dostawac po 200 granitu raz w czas i do tego śmieszny exp. Po to są "trudniejsze" przygody, by nagroda też była bardziej sowita, chyba że się mylę, bo z obecnej polityki robienia przygód wynika coś zupełnie odwrotnego.
    "sens" tego jest taki, ze BB od zawsze trzyma sie bezmyslnie liniowego postrzegania wartosci.

    Saletra jest potrzebna do produkcji armat, armaty sa bardziej zaawansowanymi jednostkami niz np ochotnicy, wiec saletra jest bardziej wartosciowa niz zelazo, nawet jesli w praniu wyjdzie, ze nie jest.
    Skoro jest "bardziej wartosciowa" to znajduje to odzwierciedlenie we wszystkim - w czasach produkcji, ilosciach zasobow w dropie oraz mocnym ograniczeniu liczby przygod z ktorych wypada - do "najtrudniejszych" (czyli tych w ktorych wystepuja "najsilniejsze" jednostki, chocby w niewielkich ilosciach - stad np wg wszelkich metryk dostepnych w grze CR jest trudniejsze niz DS, a jak jest faktycznie wiedza wszyscy).
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  3. #33
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    28.02.2012
    Posty
    14
    Serwer
    Nowy Świat
    Z garnitem jest już coś na rzeczy od kilku miesięcy. Ja też zauważyłem dramatyczny spadek granitu w dropach (szczególnie epickich). Ostatecznie wszelkie teorie spiskowe rozwiewa rynek, na moim serwerze na chwile obecna (30.01.2014) cena 1 szt. granitu przekroczyła już 2 monety (i idzie w strone 3).

  4. #34
    Osadnik
    Dołączył
    19.02.2012
    Posty
    45
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez greivier Zobacz posta
    Jak nie te przygody co trzeba? skoro praktycznie w każdej masz bale egzo, granit, saletre czy tytan... skoro mogę robić "trudniejsze" przygody, to je wybieram i oczekuję też odpowiedniej nagrody.
    jak juz pisali, jesli chcesz granit to rob te przygody gdzie szansa jest 50/50 a nie 10/90, chyba ze tak naprawde nie chcesz go

  5. #35
    Osadnik Awatar greivier
    Dołączył
    09.03.2013
    Posty
    46
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Gotha324 Zobacz posta
    jak juz pisali, jesli chcesz granit to rob te przygody gdzie szansa jest 50/50 a nie 10/90, chyba ze tak naprawde nie chcesz go
    luzik, rację przyznaję 50/50 większa szansa - zrobię maraton z wyspą i zobaczymy co wyjdzie
    Sic parvis magna..

  6. #36
    Osadnik
    Dołączył
    19.02.2012
    Posty
    45
    Serwer
    Nowa Ziemia
    wiedzma tez fajna jest

  7. #37
    Osadnik Awatar greivier
    Dołączył
    09.03.2013
    Posty
    46
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Gotha324 Zobacz posta
    wiedzma tez fajna jest
    ale w wyspie więcej granitu... a u mnie deficyt tego dobra niemiłosierny
    Sic parvis magna..

  8. #38
    Osadnik Awatar GarnekPierogów
    Dołączył
    30.12.2012
    Posty
    160
    Serwer
    Złota Góra
    Wczoraj dwa razy granit z "Z zaskoczenia" - raz 600, raz 700. Za to z "Wyspy Piratów" ostatni raz granit dostałem ze dwa tygodnie temu.
    Chuck Norris robi bloki majorem.
    ---
    Uwolnij pieroga!

  9. #39
    Osadnik
    Dołączył
    02.05.2012
    Posty
    33
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Lorrond Zobacz posta
    Z garnitem jest już coś na rzeczy od kilku miesięcy. Ja też zauważyłem dramatyczny spadek granitu w dropach (szczególnie epickich). Ostatecznie wszelkie teorie spiskowe rozwiewa rynek, na moim serwerze na chwile obecna (30.01.2014) cena 1 szt. granitu przekroczyła już 2 monety (i idzie w strone 3).
    To nie granit drożeje tylko monety tracą na wartości dzięki złotym wieżą, wystarczy popatrzeć na inne surowce w stosunku do monet, ale nie ukrywam że od jakiegoś czasu wypadanie granitu mocno spadło procentowo

  10. #40
    Odkrywca
    Dołączył
    05.03.2012
    Posty
    634
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Trzeba też zauważyć, że istnieje bardzo silny podział na dwie kategorie przygód. BB o tym informuje w ich opisach. Są te do zbierania doświadczenia i te do zbierania granitu. Te do zbierania granitu to przygody typu Wyspa Piratów, Bagienna, Banici. Może Atak z zaskoczenia. Do drugiej kategorii zalicza się przygody pokroju Czarnych.
    Trzeba sobie uświadomić, że jeżeli chce się nazbierać granitu, trzeba robić inne przygody, a jeżeli chce się szybko wbić lvl też inne.
    Jeżeli chcę zebrać doświadczenie, to robię przygody pokroju Czarnych, Wikingów (ta przygoda chyba pasuje jako jedyna do dwóch kategorii) i innych gdzie jest dużo doświadczenia.
    Osobiście cały czas robię dość dużo Banitów. Przy stratach jakie są w tej przygodzie, drop z doświadczeniem to dla mnie jedno z najlepszych połączeń.

    Czy BB miesza coś w sposobie losowania dropu ? Nie wiem. W Czarnych jak zawsze miałem problem z dropnięciem granitu. W innych przygodach jest lepiej. Jeżeli założymy, że drop opiera się na prawdopodobieństwie, to nie można oczekiwać, że BB ujawni jakieś tam swoje liczby związane ze statystyką. Bo w końcu drop będzie zawsze przypadkowy. Równie dobrze każdy z nas może sobie taką statystykę przeprowadzić.
    Jeżeli nie ingerują w losowość dropu - BB nigdy takich danych nam nie zaserwuje - byłoby to bezcelowe.

Zamknięty wątek
Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 2 3 4 5 6 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.