Zamknięty wątek
Strona 1 z 5 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: Zmiana gospodarki

  1. #1
    Odkrywca Awatar TedMruczek
    Dołączył
    11.03.2012
    Posty
    1,153
    Serwer
    Kolonia

    Zmiana gospodarki

    Takie drobne przemyslenia na temat Specjalnego magazynu.

    Po wprowadzeniu tego specjalnego magazynu utrzymywanie rybakow na dotychczasowym poziomie staje sie nieoplacalne. Ryby sa wykorzystywane tylko do buffow (polmisek, kanapka, koszyk). Wszyskie one podwajaja produkcje. W specjalnym magazynie mozemy teraz, z desek lisciastych, marmuru i rudy zlota, produkowac Odznaki PM ktore potrajaja produkcje na 6 godzin.
    Mięso można mieć z samych chatek łowców jeleni ale wędlina podobnie jak ryby przestaje być az takpotrzebna - czyli doładowania łowisk i mięsa przestaja być potrzebne i nie ważne czy produkowane w starym czy nowym magazynie prowiantu.
    Będzie więcej wody do produkcji chleba (zamiana na osadników), więcej zboża (mąka, złota wieża).

  2. #2
    daveandnokia
    wyjdzie to w praniu ale chyba twoje przemyślenia są jak najbardziej celne...

  3. #3
    Odkrywca Awatar Kranderga
    Dołączył
    08.04.2012
    Posty
    590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Przemyślenia celne, ale bezsensowne.

    1 koszyk ciotki wart jest ok 4 monety
    50 rudy złota to ok 20 monet

    zaawansowana gospodarka zużywa powiedzmy 150 premii (może i dużo więcej) trzy razy dziennie to daje 450 premii co daje koszt 9000 monet dziennie na rudę złota, a trzeba doliczyć jeszcze marmur i liściaste.
    25 szt. premii produkuje się 12,5 godz., a z zającem 6godz. 15 minut, wiec dziennie można ich zrobić 96
    Maksymalna wartość nowej premii to 110 monet (tyle monet dodatkowo można uzyskać premiując mennice poz. 5)
    Oczywiście, nasz dział techniczny pracuje nad wyeliminowaniem poprawnego działania gry, jednak nie możemy przewidzieć jak długo prace te potrwają. Stan: To nie jest bug.

  4. #4
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Kranderga Zobacz posta
    zaawansowana gospodarka zużywa powiedzmy 150 premii (może i dużo więcej) trzy razy dziennie
    Tu bym sie spieral, nie ma po pierwsze obowiazku uzywania buffow x3 na wszystkich bez wyjatku budynkach, po drugie - obowiazku premiowania wszystkich budynkow w ogole (chyba, ze komus dziesiatki tysiecy zasobow produkowanych dziennie nie wystarczaja i rozbudowuje sie tak, zeby miec 2 konsumentow na 1 producenta w kazdym przypadku, wtedy bez buffow nie wyrobi).
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  5. #5
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    16.03.2012
    Posty
    374
    Serwer
    Nowy Świat
    ja mam tylko nadzieje ze oferta w tym nowym prowiancie bedzie troche wieksza .... troche strzelili sobie w kolano bo chatki lowcow kupowalem na handlu caly rok by sie nie meczyc z doladowywaniem miesa ... teraz one juz nie sa takie istotne ... bo przy okazji zwiekszenia ilosci ( o to nam chodzilo ) ...bb poszo o 2wa kroki dalej bo i koszty sa mniejsze i czas nieadekwatnie krotki ... w 1 dzien nabilem milion miecha i mam teraz spokoj do konca gry ... bo mam tylko 1 lowce normalnego ... ale nawet przy 10ciu to juz jest bajka , bo nie trzeba tego doladowywac
    pozdr

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    190
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez okogi Zobacz posta
    ja mam tylko nadzieje ze oferta w tym nowym prowiancie bedzie troche wieksza .... troche strzelili sobie w kolano bo chatki lowcow kupowalem na handlu caly rok by sie nie meczyc z doladowywaniem miesa ... teraz one juz nie sa takie istotne ... bo przy okazji zwiekszenia ilosci ( o to nam chodzilo ) ...bb poszo o 2wa kroki dalej bo i koszty sa mniejsze i czas nieadekwatnie krotki ... w 1 dzien nabilem milion miecha i mam teraz spokoj do konca gry ... bo mam tylko 1 lowce normalnego ... ale nawet przy 10ciu to juz jest bajka , bo nie trzeba tego doladowywac
    pozdr
    ale za to masz więcej wolnych patentów budowlanych

    Mnie martwi to ze wyszkoliłem odkrywców na szukanie większej ilości map a teraz można je produkować bezproblemowo, taka sytuacja

  7. #7
    Osadnik
    Dołączył
    21.03.2012
    Posty
    120
    Serwer
    Czarci Gaj
    Tylko ze i tak nie narobisz odznak, zeby tym buffac zawsze i wszystko, bo robi sie to to dlugo... No i wielu budynkow buffac tym nie warto. A zapotrzebowanie na wedliny zmalalo, ale raczej ze wzgledu na brak sensu wysylania odkrywcow po przygody

  8. #8
    Osadnik
    Dołączył
    21.02.2012
    Posty
    233
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Magiczny Atrament spowodował że za 18 monet wyprodukuje 100 fr. map (tylko czas produkcji mnie ogranicza) czyli np Czarni rycerze kosztować mnie będą 54 monety?

    na 1250 map czyli x25 mag.atrament będzie potrzeba :
    5000 drewna, 10625 wody, 7500 dr.liś, 2000 miedzi
    dla 1 fr.m: 4 drewna, 8,5 wody, 6 dr.liś, 1,6 miedzi
    x100 : 400 drewna, 850 wody, 600 dr.liś, 160 miedzi
    w monetach na oko: 2 + 3 + 5 + 8 = 18 monet i mamy 100 fr.map
    trzeba doliczyć bufy i czas i patenty itd ale już tutaj widać że ktoś dał plamy
    na rynku za 1000 f. map chcą 2000-2500 monet i na tym mają kilku krotną przebitkę.


    Ktoś to liczył zanim wprowadził? Ekipo wy wprowadziliście niezły bubel - pogratulować.
    Ostatnio edytowane przez ToRsTeN ; 09.12.2013 o 15:07

  9. #9
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Mnie martwi to ze wyszkoliłem odkrywców na szukanie większej ilości map a teraz można je produkować bezproblemowo, taka sytuacja
    No to sobie nastaw gospodarkę na bale iglaste. Powodzenia.

  10. #10
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    18.04.2012
    Posty
    458
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Oby ta zmiana to była część czegoś większego co ma nadejść. Póki co będzie chyba trzeba dostawić gisernię i papiernie dodatkowo...

Zamknięty wątek
Strona 1 z 5 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.