Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Wątek: niewolnicy

  1. #21
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,622
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Piotru70 Zobacz posta
    Nie każdy musi się edukować tak samo jak wy, każdy ma wybór. Jedni wolą fizykę a drudzy historię. Ale to nie zmienia faktu ze nie możecie narzucać im swojej woli/idei i zakazywać im grania w grę/nakazywania uczenia się ortografii.
    Ortografia to nie obca dziedzina wiedzy ktora ktos probuje komus narzucic, tylko podstawowy element wlasnego (nie obcego !) jezyka, ktorym wiekszosc korzystajacych z forum posluguje sie -nascie lat, wiec mozna oczekiwac ze bedzie sie nim poslugiwac poprawnie.

    Tak wiec jesli ktos konsekwentnie ignoruje podstawowe zasady pisowni (bo nikt tutaj nie czepia się rzadko stosowanych przypadkow obecnych np na zaawansowanych dyktandach) to mozna go albo wytykac palcami liczac, ze sie zreflektuje i zacznie reprezentowac jakis poziom, albo olac i traktowac tak jak na to zasluguje - jako d.ebila.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  2. #22
    Odkrywca
    Dołączył
    19.05.2013
    Posty
    1,178
    Serwer
    Złota Góra
    hehe, jakwiemyprostotazawszesiesprawdzaniezaleznieodtego gdziejestesmynawetbezpolskichliter.....

    Prawda, że ciężko mnie odczytać...

  3. #23
    Początkujący Osadnik Awatar ptok178
    Dołączył
    10.07.2013
    Posty
    8
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    szalone

  4. #24
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    to mozna go albo wytykac palcami liczac, ze sie zreflektuje i zacznie reprezentowac jakis poziom, albo olac i traktowac tak jak na to zasluguje - jako d.ebila.
    Nie wszyscy mogą być profesorami. Jak wszyscy będą się wywyższać to w końcu zabraknie rąk do łopaty. A nie przecież rąk do łopaty nie zabraknie tak więc zostawmy ich w spokoju i nie wytykajmy im palcami jaki to oni nie mają poziom wiedzy. Jak wiemy gra jest dla wszystkich 7+. Tak wiec nie chrzań mi tutaj o "naście". Pozdrawiam.

  5. #25
    Lipek
    Piotru70, z całym szacunkiem ale pleciesz bzdury. Oczywiście że nie każdy może być profesorem, ale każdy powinien przynajmniej w stopniu podstawowym znać pisownię swojego ojczystego języka. Mój (7 letni syn) całkiem sprawnie operuje w tej dziedzinie (mimo że go polskiej pisowni nie uczyłem, on się urodził w UK i tu chodzi do szkoły - angielskiej li tylko). Jak mówi polskie powiedzenie - "palec i główka to szkolna wymówka", jak się komuś nie chce to nie będzie pisał poprawnie. Przecież wciśnięcie ALT czy pacnięcie w "przecinek", tudzież kliknięcie w podkreślenie i wybranie właściwej formy to już nadludzki wysiłek... Ale co ja tam wiem...

    Sorki za offtopka...

  6. #26
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    ale każdy powinien przynajmniej w stopniu podstawowym znać pisownię swojego ojczystego języka.
    W tą grę może grać każdy z Całej Europy jak nie i dalej. Ważne aby posługiwał się językiem na poziomie komunikatywnym a nie na poziomie zgodności poprawnej polszczyzny. To Ty pleciesz bzdury gdysz nie każdy musi j. polski uważać za język ojczysty.
    Ale co ja tam wiem...
    Najwidoczniej wiesz niewiele...
    Ale mi zasadniczo chodzi o wytykanie publicznie błędów co jest rzeczą nie stosowną. Ale oczywiście nikt nie zrozumiał mojej pierwszej wypowiedzi i dalej trzymali się teorii że "ortografie trzeba znać". Tak więc wracając do mojej myśli... Jak ktoś chce kogoś poprawiać to niech to robi na Priv. Gdyż publiczne wytykanie błędów świadczy o braku wychowania.
    Ostatnio edytowane przez Piotru70 ; 22.11.2013 o 22:18

  7. #27
    Lipek
    Cytat Zamieszczone przez Piotru70 Zobacz posta
    W tą grę może grać każdy z Całej Europy jak nie i dalej. Ważne aby posługiwał się językiem na poziomie komunikatywnym a nie na poziomie zgodności poprawnej polszczyzny. To Ty pleciesz bzdury gdysz nie każdy musi j. polski uważać za język ojczysty.

    Najwidoczniej wiesz niewiele...
    Ale mi zasadniczo chodzi o wytykanie publicznie błędów co jest rzeczą nie stosowną. Ale oczywiście nikt nie zrozumiał mojej pierwszej wypowiedzi i dalej trzymali się teorii że "ortografie trzeba znać". Tak więc wracając do mojej myśli... Jak ktoś chce kogoś poprawiać to niech to robi na Priv. Gdyż publiczne wytykanie błędów świadczy o braku wychowania.
    ieźli gdoź bisze dag iak ia teras to cienszko to nzfadź "komunikatywnym" - podobnych tekstów tu na forum nie trudno znaleźć. Poza tym po raz kolejny pleciesz bzdury. Nikt nikomu nie nakazuje być lingwistą na poziomie doktora czy profesora Miodka (szacun dla niego), ale pisząc tak jak autor tego wątku nie wmówisz mi że to poziom komunikatywny. Gdyby autor zastosował podstawy poprawnej polszczyzny to byłby to komunikatywny przekaz wiadomości, a tak to tylko jakiś bełkot.
    Stan mojej wiedzy jest mi znany i stosując się do Twych reguł, jesli uważasz iż wiem niewiele (bynajmniej więcej od Ciebie jak widać po stylu Twych, negujących się wzajemnie, wypowiedzi) mógłbyś tego nie wytykać mi publicznie tylko oznajmić mi to osobiście (vide wiadomość prywatna).
    Ostatnio edytowane przez Lipek ; 22.11.2013 o 22:47

  8. #28
    Osadnik
    Dołączył
    10.11.2013
    Posty
    31
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez Piotru70 Zobacz posta
    W tą grę może grać każdy z Całej Europy jak nie i dalej. Ważne aby posługiwał się językiem na poziomie komunikatywnym a nie na poziomie zgodności poprawnej polszczyzny. To Ty pleciesz bzdury gdysz nie każdy musi j. polski uważać za język ojczysty.

    Najwidoczniej wiesz niewiele...
    Ale mi zasadniczo chodzi o wytykanie publicznie błędów co jest rzeczą nie stosowną. Ale oczywiście nikt nie zrozumiał mojej pierwszej wypowiedzi i dalej trzymali się teorii że "ortografie trzeba znać". Tak więc wracając do mojej myśli... Jak ktoś chce kogoś poprawiać to niech to robi na Priv. Gdyż publiczne wytykanie błędów świadczy o braku wychowania.

    Nawet człowiek przy łopacie musi obliczyć rachunek czy wysłać list chociażby do kolegi, oczywiście nie wiem jaki
    sens ma porównywanie robotnika który pracuje na budowie do 7-letniego dziecka, nie wymagam jakiś cholernie trudnych
    rzeczy jak chociażby poprawne składanie zdań ale zasad ortografii.


    Nie rozumiem takich ludzi i za pewne nie zrozumiem, może dlatego, że nasza ortografia mimo, że jest trudna da się jej nauczyć,
    albo chociażby tego, że za takie pisanie po naszemu kiedyś się walczyło, a no tak, bo zbiegamy na tematy gdzie, które nie są
    już dla 7-latków


    Rozwaliłeś mnie kawałkiem, że ortografia to szczyt inteligencji, nie szczyt lecz wskaźnik - z resztą bardzo łatwy i praktycznie
    genialny, ktoś to pisze ,, pomorze '' lub ,, potszebuje '' to wskaźniki, może nie wieku ale właśnie inteligencji, bo ktoś w gimnazjum
    popełnia takie błędy ( są nawet takie przypadki ) albo ktoś mimo tego, że ma 7 lat umie napisać to poprawnie
    Ostatnio edytowane przez Marcel2727 ; 22.11.2013 o 23:30

  9. #29
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Nawet człowiek przy łopacie musi obliczyć rachunek czy wysłać list chociażby do kolegi
    Nikt nic nie musi. Tylko może. Obliczyć rachunek może osoba trzecia, a listu to w ogóle nie musi pisać. Z resztą jak napisze list z błędami to taki list zostanie wysłany i nikomu korona w głowy nie spadnie jak błędy ortograficzne zostaną puszczone w kanał i zapomniane.
    bo ktoś w gimnazjum
    popełnia takie błędy ( są nawet takie przypadki ) albo ktoś mimo tego, że ma 7 lat umie napisać to poprawnie
    Właśnie, jedni potrafią drudzy nie. I dlatego nie widzę sensu dalej drążyć tematu bo wiem że mam racje. A kto się nie zgodzi to się myli. I to nie jest moje ego.
    Sztuką nie jest wytykanie błędów, sztuką jest nie zwracanie na nie uwagi i rozumienie przekazu pomimo "nielogicznie złożonego zdania". Jeżeli komuś przeszkadza że ktoś robi błędy to niech nie czyta i tyle a nie majaczy ze to go razi w oczy.

  10. #30
    Lipek
    Cytat Zamieszczone przez Piotru70 Zobacz posta
    [...] Jeżeli komuś przeszkadza, że ktoś robi błędy, to niech nie czyta i tyle a nie majaczy, że to go razi w oczy.
    Jeśli Tobie przeszkadza to że nas razi (mnie dosłownie) po oczach taki styl pisania, bez znaków interpunkcyjnych i toną błędów ortograficznych (pomijam fakt braku znaków diakrytycznych, są tacy co w ogóle ich nie używają ale błędów nie robią) i że staramy się na to zwrócić uwagę (bo tego się czytać nie da bez bólu oczu), to nie czytaj naszych postów i omijaj szerokim łukiem nasze uwagi. Zwracanie uwagi na ten problem ma jeszcze inne podłoże. Ta osoba (popełniająca błędy), być może zacznie starać pisać poprawnie, co tylko jej pomoże a nie zaszkodzi.
    To co mówisz: "sztuką jest nie zwracanie na nie uwagi i rozumienie przekazu pomimo "nielogicznie złożonego zdania"" to jakaś kompletna bzdura. Powoli wychodzi na wierzch pogląd iż popierasz brak wiedzy i niedouczenie. Dla mnie sztuką było by przedstawienie logicznego przekazu zrozumiałego dla wszystkich, gdzie nie trzeba będzie się gimnastykować na zasadzie "co autor miał na myśli". I tak na koniec, powoli wychodzi, kto czyta książki, a kto nie (ten kto czyta wie o co chodzi)...

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.