Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Baśniowe przygody czyli krawiec i bloków kilka.

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    14.08.2012
    Posty
    96
    Serwer
    Słoneczny Gród

    Baśniowe przygody czyli krawiec i bloków kilka.

    Niniejszy temat nie jest poradnikiem. Powstało już po kilka do każdej z baśniowych przygód więc nie ma sensu tego dublować. Aczkolwiek przechodząc sobie sukcesywnie kolejne mapki i czekając na zrekrutowanie odpowiedniej ilości wojska troszkę sobie pokombinowałem i chciałem się podzielić wynikami umożliwiającymi oszczędzenie jeszcze kilku(set) jednostek.

    Większość to bloki 1R więc użycie wojska/generała do bloku rundowego czy ataku zależy od używanego przez was poradnika. Tam gdzie jest inaczej wyraźnie to zaznaczyłem podając odpowiednie składy.
    Z powodu wrodzonego lenistwa nie tworzyłem własnych mapek - wszelka numeracja opiera się na Poznańczyku - Zbiór poradników - Weteran(250) - jako na najbardziej popularnym i najczęściej używanym.

    Dzielny mały krawiec:

    Blok G1
    Spoiler
    Do bloku obozu 5 (SrolusIII, Vuirulent) dorzuciłem blok obozu 3. Po ubiciu obozów 1 i 2 wykonujemy dwa ataki (na 4 i 6) przy użyciu 3 x 1R na 3.
    Wysyłamy 1R a na obóz 3 i Gx na obóz 4.
    Następnie po tej walce wysyłamy: 1R b na obóz 3, blok rundowy na obóz 5, 1R c na obóz 3, Gy na obóz 6.
    UWAGI:
    - Gx i Gy to może być ten sam wetek/major - po prostu przestawiamy go po pierwszym ataku,
    - 141r na obóz 5 już nie działa według symulatora więc osobiście zwiększam do 145r aby uzyskać 2 rundy,
    - rozstawienie obozów nie wpływa na ich drogi więc nie ma znaczenia, czy mamy na mapie wszystkich pięciu-sześciu czy też najpierw robimy atak na 4 przy użyciu dwóch a po regeneracji przestawiamy i mamy na mapie czterech do ataku na przywódcę.

    Efekt
    Spoiler


    Blok G2
    Spoiler
    Do istniejącego bloku A-10 dodałem blok obozu 9. Po ubiciu obozów 7 i 8 wysyłamy kolejno:
    1R a na obóz 9, blok rundowy na A, 1R b na obóz 9, pierwszą falę na przywódcę 10. Gdy generał pierwszej fali dojdzie do miejsca wskazanego strzałką wysyłamy drugą falę (tak aby zachować kolejność).

    Efekt
    Spoiler



    Blok G3
    Spoiler
    Tutaj także do istniejącego już bloku rundowego obozu 15 przy ataku na 16 dorzuciłem 2 x 1R na obóz 14.
    Wysyłamy kolejno 1R a na 14, blok rundowy na 15, 1Rb na 14, pierwszą falę na 16. Gdy dojdzie do palika oznaczonego strzałką wysyłamy drugą falę na 16.
    Przy wykorzystaniu 2 weteranów lub weta i majora nie ma większego problemu ale jeśli ktoś używa zestawu szybki+wet do ataku i skład na obóz 16 (1 runda+6 rund+wygrana) dający niecałe 7 sek. tolerancji uwża za ryzykowny można niskim kosztem skrócić czas ataku do 1+5+wygrana co daje niecałe 17 sek. tolerancji pomiędzy blokiem rundowym i atakiem.



    Sprytny mały krawiec:

    Blok G2
    Spoiler


    Wysyłamy kolejno 1R a na obóz 7, blok rundowy na obóz B, 1R b na obóz 7 i atak na obóz 8.

    Efekt
    Spoiler



    Blok G4
    Spoiler

    Wysyłamy 1R a na obóz D i pierwszą falę na obóz 16. Następnie po min. 20 sek. 1R b na obóz D i drugą falę na obóz 16.
    Warunkiem powodzenia jest to aby generał pierwszej fali wyszedł z obozu zanim jego blokujący zakręci na drugiej chorągiewce swojej drogi (strzałka x) i odpowiednio generał drugiej fali wyszedł zanim jego blokujący zakręci na chorągiewce oznaczonej strzałką y. Czas pomiędzy wysłaniem pierwszej fali z blokiem 1R a wysłaniem drugiej ze swoim blokiem nie ma znaczenia o ile nie jest mniejszy niż 20 sek. Kolejna zaleta to możliwość dwukrotnego użycia weterana przez osoby posiadające tylko jednego co także ogranicza straty. Oraz to,że nie ma konieczności używania szybkiego w pierwszej fali.


    Bohaterski mały krawiec:

    Blok G1
    Spoiler


    Po zniszczeniu obozu 1 wysyłamy kolejno: 1R a na obóz 2, blok rundowy na obóz A, 1R b na obóz 2, pierwszą falę na obóz 3. Gdy generał 1.fali dojdzie do palika wskazanego na fotce wysyłamy drugą falę na obóz 3. Generałowie powinni iść w niewielkim odstępie ok. 1 chorągiewki. Przy dużych lagach generała drugiej fali wysyłamy zanim pierwszofalowy dojdzie do wskazanej flagi lecz tak aby zachować ich kolejność. (warto poeksperymentować



    Blok G3
    Spoiler


    Mała modyfikacja bloku z forum - zamiast 191 przy tym rozstawieniu na obóz D zużywamy tylko 1R.
    Wysyłamy kolejno: blok rundowy na E, 1R na obóz 8 (zostanie przechwycony przez obóz D), pierwszą falę na obóz 8. Gdy generał pierwszej fali znajdzie się w miejscu oznaczonym czarnym kółkiem wysyłamy generała drugiej fali na obóz 8. Nie może on wyprzedzać generała pierwszofalowego.

    Efekt:
    Spoiler



    Blok G5 - blok rundowy
    Spoiler


    Wysyłamy kolejno blok na obóz 16 i 3 fale na obóz 17.

    obóz 16. blok 93eż - 9 rund+wygrana=220 sek.
    różnica drogi -> 56 sekund. niszczenie wieży 45 sek.?? używając w ostatniej fali puszek i weterana. dziwny wynik przyznam ale przy fortecy miałem taki sam...
    Pozostaje 119 sekund na walkę.
    Skład Poznańczyka:
    17.(Wieża Wiedźmy) (1Piekielny Pomiot + 70Ku + 80Sp) [(1. 200K 2. 104K 3. 80O 18Ż 152Pu)] [(80O 6-18Ż 304K)]
    1+1+3 rundy czyli nawet przy użyciu 2 zwykłych i weta 70 sekund



    Synowie małego krawca:

    Blok G6
    Spoiler

    Wysyłamy kolejno Ga na obóz 11, Gb na obóz K i 1.falę na obóz 12. Gdy dojdzie do palika wskazanego strzałką wysyłamy 2.falę na 12.

    Ga - blok rundowy (151eż 49k) - walczy min. 7 rund i wygrywa = 180 sek. + 25 palików drogi = 262.5 sek.
    Gb - blok 178r - wszystko ginie - walczy 2 rundy czyli 40 sek. w tym czasie atak musi pokonać 8 palików czyli 26.4 sek. -> 13.6 sek. tolerancji.
    Atak - 43 paliki = 141.9 + (2+7+niszczenie) czyli 100 sek. = 241.9 sek. czyli 20.6 sek tolerancji.

    Można też zastosować pewniejszy blok na obóz 11 - walczy 6 rund i wygrywa oraz jednocześnie zmienić atak z 10 na 8 rund (1+6+niszczenie)



    EDIT: Dorzuciłem 3 pomysły na bloki do dzielnego.
    Bloki do sprytnego nie były tak odkrywcze jak myślałem - pojawiły się już jakiś czas temu na forum - tutaj. Vuirulent - przepraszam za nieświadomy plagiat twojego pomysłu. (tak przy okazji - zrób w pierwszym poście odnośnik do tego to łatwiej będzie wyszukać )

    EDIT2: Blok rundowy z G5 w bohaterskim występuje także tutaj u gracza mxxx3 i jest prawdopodobnie chronologicznie wcześniejszą publikacją niż mój.

    EDIT3: Jeden blok w Synach krawca.
    Ostatnio edytowane przez Wojcimierz ; 05.11.2013 o 19:36

  2. #2
    Osadnik Awatar Vuirulent
    Dołączył
    27.02.2012
    Posty
    217
    Serwer
    Nowy Świat
    Wojcimierz bloki do sprytnego z 1R są u mnie od dwóch tygodni w poradniku, poradnik jest nie skończony (męczę G8 z blokiem 2 obozów) natomiast coś takiego już jest tutaj


    EDIT:
    Co do bohaterskiego, jak tylko będę go robił to sprawdzę Twoje bloki i jak będzie wszystko ok wrzucę do poradnika

    EDIT2:
    Bloki do bohaterskiego dodane, wielkie dzięki za pomoc
    Ostatnio edytowane przez Vuirulent ; 06.11.2013 o 11:48

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    14.08.2012
    Posty
    96
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Zdradzony mały krawiec:

    Blok G5
    Spoiler


    Do bloku rundowego dorzuciłem trzykrotny blok 1R na obóz 20.

    Wszystkich generałów wysyłamy na obóz przywódcy(21) w kolejności:
    - wysyłamy 1Ra,
    - gdy 1Ra dojdzie do palika x wysyłamy Ga (blok rundowy),
    - gdy 1Ra dojdzie do palika y wysyłamy 1Rb i 1Rc jednego po drugim,
    - gdy 1Rb dojdzie do palika x wysyamy Gb (1.fala),
    - gdy 1Rc dojdzie do palika x wysyłamy Gc (2.fala).

    Przy odpowiednim wysłaniu: 1Ra zmieni cel na obóz 20 i zaatakuje co umożliwi przejście bloku rundowego, który zmieni sobie cel na obóz G (w sumie można go tam od razu wysłać - to bez znaczenia). Po walce 1Ra pojawi się ponownie strefa obozu 20. 1Rb i 1Rc zmienią cel na 20 i ich ataki umożliwią przejście pierwszej i drugiej fali ataku.
    UWAGA - pewność co do odpowiedniego wysyłania generałów należy mieć w momencie ich wymarszu gdyż jeśli któraś fala ataku zmieni cel na obóz 20 to atak można wycofać ale bloku rundowego z obozu G już nie.

    Blok w obozie G trwa minimum 7 rund+wygrana=180 sek. Różnica drogi blok-atak to 14 palików= 46.2 + 1 runda + 2 rundy + wygrana = 86 sek.
    Obóz 20 jest za każdym razem blokowany 20 sek. i w tym czasie Ga,Gb i Gc muszą przejść 5 palików w jego strefie więc aby mieć pewność, że wszystko się uda generałowie ci powinni wyjść ze swoich obozów w momencie gdy odpowiadający im 1R jest w okolicach kolejnego palika po x (może być ok. pół palika za). Jest to dosyć dobrze widoczne gdyż na kolejnym paliku po x generał także wykonuje zakręt. Jeśli generał wychodzi w momencie gdy 1R jest dużo bliżej lub dalej należy zmienić czas wysyłania Ga,Gb,Gc. Ja osobiście wysyłam gdy 1R jest troszkę przed x (1/4 - 1/5 odległości pomiędzy palikami) i wówczas generał wychodzi z obozu prawie dokładnie wtedy gdy jego blok 1R wykonuje zakręt na kolejnym paliku po x. Na 9 prób całego bloku 9 udanych.




    Sprytny:

    Blok G2 2 x rundowy
    Spoiler


    Wysyłamy jednego po drugim Ga - na obóz 7, Gb na B, Gc na przywódcę 8.

    Ga - 106eż 90k - 7 rund+wygrana+37 palików = 302.1 sek.
    Gb - 59eż 134k - 5 rund+wygrana+53 paliki = 294.9 sek.
    Gc - cokolwiek co walczy max.6 rund z puszkami + 64 paliki = 281.2 sek. -> 13.7 sek. rezerwy



    Blok G4 - 7 x 1R
    Spoiler


    1.Wysyłamy 1Rx na obóz 14 i Gx na obóz 15.
    2.Następnie wysyłamy 1Ra i 1Rb na obóz 14, gdy 1Rb wyjdzie z obozu - 1Rc i Gx na przywódcę 16. (1Rc zmieni cel na obóz D).
    3.Po regeneracji genków powtarzamy pkt.2 dla drugiej fali na przywódcę lub
    4.Wysyłamy jednego po drugim - 1Rd i 1Re na 14 a 1Rf i Gy na przywódcę 16.(1Rf zmieni cel na obóz D)

    Jako,że dostępnych jest tylko 6 genków zwykłych jeśli chcemy wykonać atak dwoma falami nie czekając na regenerację potrzebujemy wszystkich 6 przy dwóch falach na 16. 1Rc i 1Rf to muszą być generałowie z tawerny, pozostali lepiej żeby tacy byli za wyjątkiem 1Rx - można użyć szybkiego gdyż w ataku na obóz 15 mamy tylko 2 genków do wysłania a atak przechodzi tylko 1 palik w strefie obozu blokowanego (14).



    EDIT: 2 bloki do sprytnego.
    Ostatnio edytowane przez Wojcimierz ; 16.11.2013 o 12:45

  4. #4

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.