Strona 8 z 14 PierwszyPierwszy ... 6 7 8 9 10 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 139

Wątek: Zbiór poradników - Major 270 od 48 lvl

  1. #71
    Osadnik Awatar Vuirulent
    Dołączył
    27.02.2012
    Posty
    217
    Serwer
    Nowy Świat
    Co do czasu 3,27 sekundy na palik jest to liczone przez kilka osób z mojego serwera na dłuższych odcinkach (mierzone gdy nie było lagów) najszybszy wynik to 3,25 najdłuższy 3,29. Przyjmuje więc średnią.

    Zmartwiło mnie jednak to co piszesz o niestabilności bloków
    I tu jest już dość spory problem bo nigdy nie ma pewności że coś się nie pozmieniało czy to przy bloku czy też przy normalnym ataku. Pytanie skąd się biorą i robią te różnice i najważniejsze jak to wyeliminować?


    EDIT:
    a wiesz może czy to się tyczy tylko bajkowych czy wszystkich przygód?
    Ostatnio edytowane przez Vuirulent ; 26.10.2013 o 23:25

  2. #72
    Osadnik
    Dołączył
    14.08.2012
    Posty
    96
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Nie mam zielonego pojęcia jak to dokładnie wygląda ale dotychczasowe doświadczenie podpowiada mi jedno - umieszczanie w bloku po 1 jednostce jakiegoś tam rodzaju jest mało sprytne. Dowodem są PRAWIE WSZYSTKIE bloki z forum (wybacz ale nie przedstawię wykresów), które po jakimś czasie okazują się nieskuteczne. To akurat znam z autopsji - symulator w przypadku kilku przygód i kilku uważanych przeze mnie za 'odkrycie' bloków po np. tygodniu pokazał że ten 1 łucznik czy kusznik to jednak nie to. Niezrozumiały dla mnie wyjątek to 1 wyborowy w ostatnim ataku w czarnych, który wpływa na czas walki.

    Choć inna niezrozumiała spraw to umieszczanie puszki w bloku, który wygrywa, co skraca czas niszczenia obozu o połowę Np. w powyższym przykładzie zamiast (niestabilnego obecnie) i robionego trochę 'na siłę' bloku na 5 rund+wygrana(ale z puszką) = 120 sekund wolałbym dużo pewniejszy blok 4 rundy+wygrana(40 sek.) = 120 sekund. Czas bloku nie zmieniony, pewność (niezmienności wyniku walki) dużo lepsza

    Co do eliminacji różnic - nie odpowiem. Do tego trzeba by dokładnie poznać algorytmy symulatora. Aczkolwiek po iluś tam tysiącach kombinacji intuicyjnie będziesz wiedział czy blok jest ryzykowny (z punktu widzenia symulacji) bo np. warunki danej ilości rund spełnia tylko jeden dobór wojsk czy jest bezpieczniejszy bo zmiana o kilka koników czy elitarnych wpływa na diagram ale nie na wynik

    I na koniec - temat prędkości generała - temat od zawsze dla mnie ciekawy podobnie jak i każdy 'badalny' i 'mierzalny' aspekt tej gry. 3,29 a 3,33 to niby tylko 0,04 sekundy ale przy liczeniu bloków może być odczuwalne. Co więcej przy 100 palikach to jednak 4 sekundy a więc odległość ponad 1 palika. Tego już nie można zrzucić na karby niedostrzegalności przy wykonywaniu pomiarów więc chętnie, czy to na forum czy na pm wymieniłbym się tak wynikami jak i sposobami przeprowadzania obserwacji.


    EDIT: nie wiem o co dokładnie pytasz ale zarówno prędkość jak i bloki tyczą się wszystkich, nie tylko bajkowych

    EDIT2:
    Oj teraz to mam poważne zastrzeżenia do tego jak konstruujesz bloki. Bohaterski - G2 - atak ustawiony jest jak u Poznańczyka? Podobnie jak u niego 1 pole za daleko w stosunku do blokującego C...
    Ostatnio edytowane przez Wojcimierz ; 27.10.2013 o 01:34

  3. #73
    Osadnik Awatar Vuirulent
    Dołączył
    27.02.2012
    Posty
    217
    Serwer
    Nowy Świat
    Odnośnie Bohaterskiego to jest to pierwszy poradnik jaki tu został zamieszczony i jest on ustawiony tak jak u Poznańczyka (inne miałem pomysły odnośnie tego jak te poradniki mają wyglądać), więc blok nie jest mój.

    Co do prędkości generała to blok na 100 palików chyba nie jest wykonalny a droga dojścia nie ma tutaj znaczenia bo jest czy przyjmiesz 2 czy 4 sekundy zawsze taka sama dla bloku i ataku, więc liczy się tylko różnica w drodze a tam już aż kilkusekundowych różnic nie uzyskamy.

    Natomiast pytanie "a wiesz może czy to się tyczy tylko bajkowych czy wszystkich przygód?" tyczyło się tego czy tylko w bajkowych symulator po jakimś czacie pokazuje coś innego czy tyczy się to wszystkich przygód.

  4. #74
    Osadnik
    Dołączył
    18.12.2012
    Posty
    71
    Serwer
    Złota Góra
    fajnie ze robisz poradniki na majora , tylko poprawic musisz podsumowania wojsk jakie trzeba wyslac ( np. banici pierwszy garnizon-do bloku potrzebny łucznik a w podsumowaniu brak luczznika ) pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez laaf ; 29.10.2013 o 18:16

  5. #75
    Osadnik
    Dołączył
    18.12.2012
    Posty
    71
    Serwer
    Złota Góra
    no rzeczywiscie w sprytnym w g2 za***iscie ryzykowny blok, wystarczy maly lag i 200 koni idzie w piach plus elita i starta czsu, bo wystarczy ze 1 rekrut nie zblokuje....

  6. #76
    Początkujący Odkrywca Awatar Duszysko40
    Dołączył
    18.01.2013
    Posty
    457
    Serwer
    Czarci Gaj
    Sprytny mały krawiec ja zas nie wiem jak to sie stalo ale w g1 przy ataku na przywodce ze 115 konnych zostalo okolo 83szt
    cholera na poznanczyku nauczylem sie kasowac od razu raporty..bo to pewne..
    po odwolaniu woja jak ty laaf w g2 zrezygnowalem z tego poradnika ..i przerzucilem sie spowrotem na poznanczyka a wlk szkoda bo sie chlop napracowal i wydawało sie ze to dosc rzetelnie
    EXP2 -NIESPRZEDAWALNI
    In hoc signo vinces

  7. #77
    Osadnik Awatar Vuirulent
    Dołączył
    27.02.2012
    Posty
    217
    Serwer
    Nowy Świat
    laaf blok w sprytnym w g2 masz pokazane jak mają generałowie przechodzić przez wodę, jak masz lag cofasz ich i nie masz wtedy problemu z utratą wojska, jedyne co tracisz to kilka minut czasu.

    Duszysko40 w sprytnym już zastosowałem (w reszcie poradników też tak będzie) link do symulatora (wystarczy kliknąć na skład wojska) gdzie masz pokazane co ginie i jak to było liczone (według symulatora nie giną konni).

    Co do poradników poznańczyka to one niestety nie są takie pewne jak się wam wydaje, dlatego robię swoje.

    No i ostatnia sprawa z tymi konnymi którzy zginęli, to niestety od jakiegoś czasu (ze 2 tygodnie) coś gra niestety robi takie psikusy i to nieważne jakim poradnikiem robisz ale takie babole wychodzą

  8. #78
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    03.03.2012
    Posty
    11
    Serwer
    Nowy Świat
    O kurde ale dokładność setne części sekundy ja kilka miesięcy temu jak robiłem dla siebie poradnik dla byka, a później dodawałem go na forum nawet o tym nie myślałem. W tamtych czasach 1 palik = 4sek Dużo ciekawych rzeczy się można dowiedzieć po takim czasie. Może śmieszne pytanie ale skąd się biorą takie różnicę np. w ataku na srodkową wieże w byku 50-70 czy 40-60 sek jak to tak dokładnie liczycie?

  9. #79
    Osadnik
    Dołączył
    12.05.2012
    Posty
    30
    Serwer
    Kolonia
    Atak na obóz 12b jest coś nietak bo straciłem kilkunastu kuszników. Nie powinno być tam puszkarzy?

  10. #80
    Osadnik Awatar Vuirulent
    Dołączył
    27.02.2012
    Posty
    217
    Serwer
    Nowy Świat
    cebulka87 jutro dam znać dokładnie co i jak zakładając nowy temat.

    MikiPL według symulatora mają być kusznicy, masz może raport z walki? Rozumie, że chodzi o sprytnego tak?

    Ogólnie wszystkie poradniki będą (narazie tylko zrobiłem tak sprytnego i bohaterskiego) tak zrobione, że po kliknięciu na skład wojska pojawi się nowe okno z symulatorem, więc czasami warto sprawdzić czy nic się nie zmieniło

Strona 8 z 14 PierwszyPierwszy ... 6 7 8 9 10 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.