Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4 5 6 7 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 66

Wątek: System badań (odkrywca) - kilka uwag

  1. #51
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    18.04.2012
    Posty
    458
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Może śmieszne te żale wg niektórych ale czytałem w innym wątku, że ktoś od 3 tygodni wysyła 3 odkrywców z tą umiejętnością czyli pi x oko ponad 60 razy i żaden mu nie przyniósł. No pechem tego tłumaczyć nie można. Mi nawet w czarnych gdzie prawdopodobieństwo jest zdaje się mniejsze, niż te 30% odkrywcy, granit trafia się raz na 15 dropów (póki co). Wczoraj rzucałem kostką sześcienną 30 razy. Na przykład szóstka wypadła 7 razy, inne liczby nie mniej niż po 4 razy. W totka też kiedyś grałem, że przez 3 miesiące wysyłałem te same liczby. W praktyce niemal co każde losowanie wypadała jedna z nich, a te same pojedyncze liczby co 4-5 losowań. 30% to bardzo duże prawdopodobieństwo i nie ma praktycznie szans by jednej akurat osobie tak los nie sprzyjał. Przy coraz większej liczbie wysyłek prawdopodobieństwo nie wpadnięcia podwójnych przygod/map dąży do zera. Ja rozumiem, że można się powoływać na paradoks hazardzisty czy to że każdą wysyłkę należy traktować jako niezależną, ale nie można porównywać tego do totolotka. Bez przesady. Mógłbym się założyć, że sporo życia by wam zajęło by np. rzucić 50 razy kostką i ani razu nie trafić szóstki. Czy spośród 5 kart wybierając losowo jedną nie trafić po 50 razach którejś ani razu. Prawdopodobieństwa mniejsze niż w przypadku odkrywcy.

  2. #52
    Osadnik
    Dołączył
    20.03.2012
    Posty
    37
    Serwer
    Czarci Gaj
    Takie były założenia



  3. #53
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    13.04.2013
    Posty
    1
    Serwer
    Kolonia
    Nie wiem dlaczego jest płacz o fasolki, skoro jest wyraźnie napisane:


    "Poszukiwania rzadkiego przedmiotu
    Podczas tych poszukiwań Twój odkrywca MOŻE znalezć rzadkie surowce specjalne.

  4. #54
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ktoś wie może czy któraś umiejętność wpływa na ilość prezentów ?

  5. #55
    Osadnik
    Dołączył
    01.03.2012
    Posty
    134
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ikonka z łopatą w trzecim rzędzie daje bonus do prezentów. Wymaksowanie 3/3 daje 43 zamiast 30 prezentów

  6. #56
    Osadnik Awatar nalezyszdostada
    Dołączył
    11.03.2012
    Posty
    108
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez Androm3da Zobacz posta
    Witam.
    "Poszukiwania rzadkiego przedmiotu
    Podczas tych poszukiwań Twój odkrywca może znalezć rzadkie surowce specjalne.
    Wg mnie kluczowym słowem jest MOŻE co oznacza, ze nie musi wcale przynieść fasoli i MG. Przytarga jakiś fant zależnie od tego co się akurat z klucza wylosuje. I czasem wpadną fasole a czasem węgiel albo co innego ;]
    Ostatnio edytowane przez nalezyszdostada ; 08.12.2013 o 16:55
    .

    Dziekuję Wszystkim znajomym za wspólna grę przez 2 lata na TSO.

    Nieszczęścia Polski są dowodem na istnienie Boga.

    ZBIÓR PORADNIKÓW PRZYGÓD

    Masz problem z poradnikiem. Nie zaśmiecaj tematu napisz PW.


  7. #57
    Osadnik
    Dołączył
    30.11.2012
    Posty
    188
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    jak działają poszukiwania artefaktów to wiem (mam 2 takich odkrywców), fasolada też, a jak te 2 pozostałe umiejętności działają w praktyce?

  8. #58
    Poznańczyk
    Cytat Zamieszczone przez Carbonara Zobacz posta
    jak działają poszukiwania artefaktów to wiem (mam 2 takich odkrywców), fasolada też, a jak te 2 pozostałe umiejętności działają w praktyce?
    Przygody +30%

    W praktyce to wygląda tak:
    Gdy odkrywca znajdzie przygodę :


    pojawia nam się w księdze zadanie :

    (nagrody są losowe, wybierane ze slotów z łupu)

    Tak działa umiejętnosć 30% na znalezienie przygody z dodatkowym łupem.


    Edit:
    Wczoraj wysyałem dwóch na bliskie poszukiwania przygód, dziś obaj wrócili 1. 1x koński grzbiet + dodatkowy łup do tego + 6mapek. 2. 2x bagienna wiedźma + dodatkowy łup do tego.
    Ostatnio edytowane przez Poznańczyk ; 07.01.2014 o 16:57

  9. #59
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    01.04.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Czarci Gaj
    No właśnie!
    Dokładnie tego szukałem, dziękuję.
    Mam jeszcze takie pytanie.
    Odkrywca z tą umiejętnością znajduje czarnych, w gwieździe mam ich 20... po czym rozróżnić który jest ten z extra zasobami bez otwierania przygody?

  10. #60
    Osadnik
    Dołączył
    12.07.2012
    Posty
    66
    Serwer
    Kolonia
    extra zasoby nie sa w przygodzie ktora masz w gwiezdzie, lecz jest to zadanie w ksiedze zadan

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4 5 6 7 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.