Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Introligator - symulator produkcji

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    13.11.2012
    Posty
    138
    Serwer
    Dolina Odkrywców

    Introligator - symulator produkcji

    Akurat się nudziłem i postanowiłem ułatwić sobie życie (może również innym) jeśli chodzi o produkcję książek. Jak wiadomo produkcja nie jest "kolejkowana", a więc problemem jest wrzucanie nowych książek o określonej godzinie, co szczególnie utrudnia sprawę w przypadku stosowania premii. Wpadłem na pomysł zrobienia pomocnika w postaci prostego arkusza kalkulacyjnego. W żółte pola wpisujemy czas produkcji (format GG:MM) oraz ewentualne przerwy (kolejne żółte pole). Pole przerwy służy do tego, że jeśli o godzinie, o której kończy się produkcja np. śpimy (Przykład: po wpisaniu czasu produkcji 10:30 godziny wychodzi, że produkcja skończy się o 5:30 AM kiedy śpimy, wówczas jako przerwę wpisujemy sobie 02:00 godziny, bo przed kompem planujemy być o 7:30 AM), a czerwonych polach pokazuje godzinę wrzutu następnej książki. Trzeba też wpisać w formacie GG:MM czas startu. Wyświetla się również łączny czas produkcji wraz z przerwami. Oczywiście dzieło nie jest doskonałe, bo po pierwsze powstało w dość krótkim czasie, a po drugi moja znajomość exela nie jest zbytnio zaawansowana. Jeśli ktoś miałby lepszy pomysł lub chciał to rozbudować, to nie ma przeszkód można korzystać do woli. Należałoby pewnie arkusz wzbogacić o pola wyboru z nazwą książki i przypisanym czasem produkcji, ale to już pozostawiam Waszej inwencji. Arkusz pozwala na ustawienie sobie produkcji w taki sposób żeby optymalnie wykorzystać buffy. Proszę nie krytykować dzieła, tylko wrzucać poprawki. Jeśli coś takiego ktoś już stworzył to sorki za dubla.

    P.S.
    Uzupełniłem o nazwę dnia tygodnia, bo jednak buff trwa przynajmniej 36 godzin i można się pogubić.

    Kolejna autopoprawka. W poprzedniej wersji dalsze formułki nie dodawały czasu przerwy (niestety wynik pośpiechu). Informacyjnie dodałem czasy produkcji książek, bo jak się robi książka to nie widać czasu produkcji manuskryptu i tomu
    Załączone pliki
    Ostatnio edytowane przez pet999 ; 06.09.2013 o 09:04

  2. #2
    Początkujący Odkrywca Awatar Metz
    Dołączył
    12.08.2012
    Posty
    295
    Serwer
    Nowy Świat
    Kawał dobrej roboty

    PS: Niech jakiś mod przyklei ten wątek.

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    03.09.2012
    Posty
    32
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Metz Zobacz posta

    PS: Niech jakiś mod przyklei ten wątek.
    i znów łatwizna...
    Wchodząc do działu poradników, już jest, połowa strony przyklejonych tematów...zatem,niech zbiorą te wartościowe tematy w jeden naprawdę przydatny FAQ...wreszcie będzie jakiś pożyteczny,pożytek z moderowania forum,a nie jak teraz bajzel w tych poradnikach jak na pchlim targu w Tangerze.
    Tak wiem opcja szukaj pomaga...szczególnie gdy pod szukaną frazą wyskakuje 7 stron tematów.

  4. #4
    Osadnik
    Dołączył
    13.11.2012
    Posty
    138
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Uwaga był błąd (nie dodawało dalszych przerw), poprawiłem.

Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.