Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 2 3 4
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37

Wątek: Sprytny Mały Krawiec

  1. #31
    Osadnik
    Dołączył
    24.06.2012
    Posty
    131
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez johnyw Zobacz posta
    Prośba do Autora. Czy możesz przywrócić skład testowego bloku na G5. Był najlepszy. Najmniejsze straty. Owszem wymagał uwagi ale umieść go jako opcję.
    J
    Dodałem alternatywne bloki w G5 i G8. Umieściłem również składy dla 1-go Weterana w G4, G5, G8

  2. #32
    Osadnik
    Dołączył
    14.08.2012
    Posty
    96
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Niezły poradnik Srolus. Jak zwykle podoba mi się czasowe opracowanie bloków Jako,że nie ma sensu otwierać kolejnego tematu chciałem tylko przedstawić możliwość rozszerzenia bloku w G2. Poza obozem B można także zablokować obóz 7 oszczędzając 76-89 ochotników.

    Blok:
    Spoiler


    Skróciłem o 2 paliki odległość pomiędzy generałem blokującym a weteranem do minimalnej wymaganej i dorzuciłem dwóch zwykłych generałów z jednym rekrutem każdy. Genków wysyłamy jednego po drugim - 1R na obóz 7, blok na B, kolejny 1R na 7 i weterana na 8. Patrząc od góry bo trochę słabo opisałem rysunek O ile blok B jest bezpieczny i lekkie spóźnienie weta w stosunku do B nie robi różnicy o tyle trzeba przypilnować aby zarówno blokujący B jak i weteran wychodzili zaraz po odpowiednim dla każdego 1R.
    Jeśli dla kogoś problemem jest unieruchomienie aż dwóch generałów po tym bloku to jednego można oszczędzić w ataku na obóz 5 używając zamiast dwóch tylko jednej fali (np. 111r 139eż - strata 110r zamiast 96 jak w poradniku)

    Efekt:
    Spoiler


    EDIT:

    Blok G4:
    Spoiler


    Zamiast bloku rundowego i straty w 'przedbloku' 95r tutaj także zastosowałem bloki 1r. Blokujący i odpowiadająca mu fala ataku zostały oznaczone strzałeczkami. Warunkiem powodzenia jest to aby generał pierwszej fali wyszedł z obozu zanim jego blokujący zakręci na drugiej chorągiewce swojej drogi (strzałka x) i odpowiednio generał drugiej fali wyszedł zanim jego blokujący zakręci na chorągiewce oznaczonej strzałką y. Czas pomiędzy wysłaniem pierwszej fali z blokiem 1R a wysłaniem drugiej ze swoim blokiem nie ma znaczenia. Kolejna zaleta to możliwość dwukrotnego użycia weterana przez osoby posiadające tylko jednego co także ogranicza straty. Oraz to,że nie ma konieczności używania szybkiego w pierwszej fali.

    Efekt:
    Spoiler

    Trochę słabo widać ale w obozie przywódcy się kurzy a blok 1r już skończony.

    W zasadzie można by wysłać obie fale ataku używając tylko jednego genka do bloku 1r (wtedy już szybki+wet) ale konieczne byłoby wysłanie 3 generałów w czasie poniżej 3 sek. O tym w następnym odcinku

    EDIT2: Nie sprawdzone praktycznie rozstawienia ani skuteczność ale właśnie sobie tak pomyślałem,że na upartego obóz 10 też jest do obejścia. Zamiast tracić do 140 rekrutów i do 10 ochotników można go obejść. Tracimy 6 rekrutów. Jeden blok przy ataku na obóz 11, kolejny przy obozie 12. Potem tylko dobrać rozstawienie i blok C-13 wychodzi przy 3 genkach 1r na 10 gdy wysyłamy blok rundowy i dwie fale...
    Ostatnio edytowane przez Wojcimierz ; 22.10.2013 o 23:46

  3. #33
    Osadnik
    Dołączył
    24.06.2012
    Posty
    131
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Wojcimierz, dzięki za uwagi. Chwilowo trzaskam Byki i Matczyne do eventu, no i nie mam Sprytnych, ale po evencie sprawdzę Twoje propozycje

  4. #34
    Osadnik
    Dołączył
    14.08.2012
    Posty
    96
    Serwer
    Słoneczny Gród
    G5 - blok e-19 można zyskać jeszcze 3.3 sekundy cofając blokującego o 1 palik lub przesuwając atak 1 palik bliżej wroga.

  5. #35
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    12.10.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Łączne składy wojska dla 1 weterana są błędne... więcej idzie Wyborowych Łuczników

  6. #36
    Osadnik
    Dołączył
    24.06.2012
    Posty
    131
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez psycholog15 Zobacz posta
    Łączne składy wojska dla 1 weterana są błędne... więcej idzie Wyborowych Łuczników
    faktycznie, dla 1-go Weterana były błędy w podsumowaniu w R, O, Ł i WŁ. Poprawione

  7. #37
    Banned
    Dołączył
    28.11.2014
    Posty
    308
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Poradnik nie zaktualizowany po zmianach 27.11.2014r.
    Wypowiedzi i poglądy przedstawione w moich postach, są wyłącznie moje i jako takie należy je traktować. W żadnym wypadku nie należy zakładać, że przedstawiają oficjalne stanowisko Ubisoft/BlueByte, czy że są tożsame z poglądami przedstawicieli ww. firm.

    Jak skontaktować się z Supportem? Jak dodać ankietę?

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 2 3 4

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.