Zamknięty wątek
Strona 1 z 6 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 57

Wątek: Wprowadzenie systemu badań z bugiem

  1. #1
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród

    Wprowadzenie systemu badań z bugiem

    Chciałbym się dowiedzieć dlaczego pomimo dobrego systemu badań na środowisku testowym został wprowadzony z błędem u nas??

    Wszystkie umiejętności opierające się na szansie wynoszą 100% niezależnie od tego ile wykupiliśmy umiejętności (1,2 czy 3) szansa jest zawsze taka sama i wynosi 100%.

    Nie chciałbym aby BB doprowadziło do sytuacji, w której gospodarka TSO zostanie zachwiania, ponieważ ludzie będą szkolić geologów dla umiejętności Dar natury 1/1 – 10% szans na doładowanie losowego złoża, przy czym aktywnymi złożami będą tylko złoża złota.

    Chciałbym jeszcze przypomnieć że wytrenowanie w pełni 1 geologa przy 4lvlu Introligatora wynosi 31*15h + 21 * 18h + 11 * 21h = 465 + 378 + 231 = 44,75 dnia

    Dobrze, aby BB w tym terminie się wyrobiło z naprawieniem tego błędu. Chce jeszcze zaznaczyć, że nie testowałem na wszystkich umiejętnościach, tylko na tych gdzie dostępne są umiejętności za manuskrypty.

  2. #2
    Banned
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    1,750
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Hmm, osobiście powstrzymałbym się z takim stwierdzeniem. Wszystko jest kwestią losowości Przykład? Proszę bardzo: wielu graczy zdobywa w dropie duże ilosci belek egzotycznych, rudy tytanu czy saletry, a granit od czasu do czasu, a jest to przecież losowe. Tutaj jest tak samo, to jedynie kwestia szczęścia.

    Pozdrawiam
    Mod Zakrecony

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    12.06.2013
    Posty
    7
    Serwer
    Kolonia
    tia kwestia szczescia. 15 zloz rudy miedzi i wszystkie szybkie? szkoda ze takiego "szczescia" nie mam przy dropach.

  4. #4
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez MOD_Zakrecony Zobacz posta
    Hmm, osobiście powstrzymałbym się z takim stwierdzeniem. Wszystko jest kwestią losowości Przykład? Proszę bardzo: wielu graczy zdobywa w dropie duże ilosci belek egzotycznych, rudy tytanu czy saletry, a granit od czasu do czasu, a jest to przecież losowe. Tutaj jest tak samo, to jedynie kwestia szczęścia.

    Pozdrawiam
    Mod Zakrecony

    testowane na:
    Skrytka w kamieniołomie
    Dwa złoża marmuru w jednym
    Solidne stemple w kopalni miedzi

    Sprawdzałem system badań jak wszedł od razu na testowym i nie miałem tak dobrych wyników jak tutaj, czyli 100%. Owszem nie robiłem po 100 prób, ale jeżeli komuś inaczej wyszło, z chęcią poznam taka osobę. Na daną chwilę nie trafiło mi się, aby szansa była mniejsza niż 100%.

  5. #5
    Odkrywca Awatar zwolk
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    1,590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    To jeden z niewielu przypadków, kiedy w pełni zgadzam się z Idho Przeprowadziłem 7 poszukiwań z 1 poziomem wyszkolenia (10% szans), więc nie powinienem mieć pewności nawet na 1 udane. Kolejne 7 poszukiwań z 2 poziomem wyszkolenia, czyli 20% szans powinno statystycznie dać 1 udane. Wyniki? 14 razy znaleziony dodatkowy "skarb". Póki co, to losowy jest tutaj wyłącznie znaleziony materiał (deski iglaste, deski liściaste, kamienie, marmur), bo nawet ilość jest cały czas taka sama (zawsze 25 szt).

  6. #6
    Początkujący Odkrywca Awatar Duszysko40
    Dołączył
    18.01.2013
    Posty
    457
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez zwolk Zobacz posta
    To jeden z niewielu przypadków, kiedy w pełni zgadzam się z Idho Przeprowadziłem 7 poszukiwań z 1 poziomem wyszkolenia (10% szans), więc nie powinienem mieć pewności nawet na 1 udane. Kolejne 7 poszukiwań z 2 poziomem wyszkolenia, czyli 20% szans powinno statystycznie dać 1 udane. Wyniki? 14 razy znaleziony dodatkowy "skarb". Póki co, to losowy jest tutaj wyłącznie znaleziony materiał (deski iglaste, deski liściaste, kamienie, marmur), bo nawet ilość jest cały czas taka sama (zawsze 25 szt).
    potwierdzam u mnie to samo
    EXP2 -NIESPRZEDAWALNI
    In hoc signo vinces

  7. #7
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    18.04.2012
    Posty
    458
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Miałem się nie odzywać ale się odezwe. U mnie nie znajduja za każdym razem skarbu przy szukaniu kamienia...2 razy sie tak zdarzyło i ani razu nie mialem desek lisciastych. Choć nie wykluczam, że mogłem coś p...omylić.

  8. #8
    Osadnik
    Dołączył
    22.06.2012
    Posty
    61
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Na testowym był odwrotny bug. Pierwsze kilka wyszukiwań wypadło 100% szybkich złóż miedzi, a na ponad 50 kolejnych wyszukiwań nie wypadło ani razu.

  9. #9
    Odkrywca Awatar Piwonia
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    1,802
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Faktycznie chyba coś jest na rzeczy, znajomy się wczoraj dziwił że na 6 poszukiwań 6 razy trafił szybkie złoże miedzi.

  10. #10
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ojtam, to żaden bug, tylko rachunek prawdopodobieństwa.

Zamknięty wątek
Strona 1 z 6 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.