Odpowiedz w tym wątku
Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 8 9 10 11 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 108

Wątek: Jak działają ulepszenia geologa i odkrywcy w praktyce

  1. #91
    Odkrywca Awatar TedMruczek
    Dołączył
    11.03.2012
    Posty
    1,153
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez karan-ruth Zobacz posta
    Tak zwykle twierdzą chumaniści*.

    *CH użyte świadomie
    O ile matematyka mozna nazwac "chumanista" to sie zgadzam

  2. #92
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez karan-ruth Zobacz posta
    Masz w wtyki w BB i możesz podać ile wynosi to prawdopodobieństwo? Bo BB oficjalnie chyba nigdy go nie podało.
    Prawdopodobieństwo, że 70 razy pod rząd nie wypadnie wieża wynosi 2.76% i jest 11 razy wyższe niż prawdopodobieństwo tego, że pod 2 razy pod rząd wieża wypadnie.
    Inaczej mówiąc - prawdopodobieństwo tego, że 2 razy pod rząd wypadnie wieża jest takie samo jak to że 117 nie wypadnie.
    Albo bardziej przyziemnie.
    Prawdopodobieństwo że wpadnie wieża jest takie samo jak to że 59 razy pod rząd nie wpadnie.
    I to są cuda rachunku prawdopodobieństwa

  3. #93
    Banned
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    1,750
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Tak jak napisał(a) karan-ruth: Podane procenty pochodzą od graczy a nie od BB, więc szansa na wieżę może wynosić nawet 0,1%

    Pozdrawiam
    Mod Zakrecony

  4. #94
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez MOD_Zakrecony Zobacz posta
    Tak jak napisał(a) karan-ruth: Podane procenty pochodzą od graczy a nie od BB, więc szansa na wieżę może wynosić nawet 0,1%

    Pozdrawiam
    Mod Zakrecony
    To skąd w tabelkach dropów te dane procentowe?
    Tyczy się wszystkich slotów, nie tylko wieży w MB.
    Bo raczej nie z obserwacji.

  5. #95
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez RedJul Zobacz posta
    To skąd w tabelkach dropów te dane procentowe?
    Tyczy się wszystkich slotów, nie tylko wieży w MB.
    Bo raczej nie z obserwacji.
    Kilkakrotnie bylo juz o tym pisane: od graczy z DE ktorzy najwyrazniej maja jakies wtyki, bo informacje nt. dropow (i to nie tylko procentow, ale tego co jest dropowane) mieli niejednokrotnie jeszcze przed wprowadzeniem przygod, badz przed wprowadzeniem zmian w nich.

    Oficjalnie nic nie bylo podawane, ale Xaar sam przyznawal, ze na DE ludzie maja swoje sposoby zeby sie dowiedziec tego co chca sie dowiedziec...
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  6. #96
    Odkrywca Awatar Piwonia
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    1,802
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Kilkakrotnie bylo juz o tym pisane: od graczy z DE ktorzy najwyrazniej maja jakies wtyki, bo informacje nt. dropow (i to nie tylko procentow, ale tego co jest dropowane) mieli niejednokrotnie jeszcze przed wprowadzeniem przygod, badz przed wprowadzeniem zmian w nich.

    Oficjalnie nic nie bylo podawane, ale Xaar sam przyznawal, ze na DE ludzie maja swoje sposoby zeby sie dowiedziec tego co chca sie dowiedziec...
    Dedykuję tę wypowiedz Zakręconemu.

  7. #97
    Odkrywca Awatar Gizmo09
    Dołączył
    11.01.2013
    Posty
    855
    Serwer
    Kolonia
    Wy o wieży, a temat czegoś innego dotyczy, a mianowicie geologa. I po co ta gadka o prawdopodobieństwie jak wiadomo jak jest doskonale!

  8. #98
    Odkrywca Awatar zwolk
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    1,590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    To ja wrócę do tematu geologa
    Wcześniej mi się to nie zdarzało, teraz, odkąd wszedł system badań, raz na jakiś czas przy poszukiwaniu złóż kamienia mam taki komunikat:
    Geolog miał znaleźć cenne zasoby (Kamienie), ale niestety nie udało mu się odszukać nowych pokładów w twoich włościach.
    Nie chodzi o sytuację, gdy wszystkie możliwe złoża są odnalezione, bo wtedy komunikat jest inny. Wygląda na to, że wprowadzono dodatkowe utrudnienie w postaci jakiegoś procenta szans na to, że geolog nie znajdzie złoża pomimo tego, że na wyspie są nieodkryte złoża poszukiwanego surowca.

  9. #99
    Osadnik
    Dołączył
    22.06.2012
    Posty
    34
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Jeszcze a propos szans, procentów i innych śmiesznych rzeczy:
    Najczęściej znajdowaną przygodą przez moich odkrywców są wikingowie (średnie poszukiwania). Ostatnio 2/4 i 9 razy w przeciągu ostatniego miesiąca. Na drugim miejscu jest bagienna 6 razy w ostatnie 30 dni.

  10. #100
    Osadnik Awatar Kitikejt
    Dołączył
    27.06.2012
    Posty
    170
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez zwolk Zobacz posta
    To ja wrócę do tematu geologa
    Wcześniej mi się to nie zdarzało, teraz, odkąd wszedł system badań, raz na jakiś czas przy poszukiwaniu złóż kamienia mam taki komunikat:

    Nie chodzi o sytuację, gdy wszystkie możliwe złoża są odnalezione, bo wtedy komunikat jest inny. Wygląda na to, że wprowadzono dodatkowe utrudnienie w postaci jakiegoś procenta szans na to, że geolog nie znajdzie złoża pomimo tego, że na wyspie są nieodkryte złoża poszukiwanego surowca.
    Też miałam taką sytuację ale nie sądzę, żeby była to dodatkowa opcja, raczej jest to błąd gry. Zauważyłam, że wyjście na przygodę lub wyspę znajomego w takiej sytuacji często powoduje, że po powrocie wyczerpane pozornie złoże okazuje się pełne. Sytuacjom takim zapobiega ręczne wyburzenie wyczerpanego złoża przed rozpoczęciem poszukiwań.
    When I'm good, I'm real good When I'm bad, I'm even better !

Odpowiedz w tym wątku
Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 8 9 10 11 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.