Zamknięty wątek
Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 52

Wątek: System badań nie jest gotowy do wprowadzenia na Polskie Serwery

  1. #11
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    W końc znaleźli rozwiązanie aby wydłużyć czas jaki potrzebny jest dla grania maximum przez 50-lvle, po prostu nie wprowadzili kolejki pracy. I albo będziesz robił swoich geologów rok. Albo wydasz kleje. Bo to bez sensu jest wprowadzać nowość która i tak jest jedynie na miesiąc zabawy. Gratulacje, oby BB nie przeczytało tematu. ;]

    c) Drzewko talentów daje bardzo niewielkie możliwości wyboru Na przykład na 1 poziomie mam 5 punktów do wydania i 6 miejsc co nam daje oszałamiające 2 możliwości. Później jest nie wiele lepiej i co gorsza jeżeli się pomylisz to nie będziesz mógł dodać najwyższego punktu na górze drzewka.
    Przecież można cofnąć wybór. Skąd Ty bierzesz te informacje?
    Ostatnio edytowane przez Piotru70 ; 28.05.2013 o 11:28

  2. #12
    Odkrywca Awatar Misiorww
    Dołączył
    17.04.2012
    Posty
    1,778
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Tank Zobacz posta
    c) Drzewko talentów daje bardzo niewielkie możliwości wyboru Na przykład na 1 poziomie mam 5 punktów do wydania i 6 miejsc co nam daje oszałamiające 2 możliwości. Później jest nie wiele lepiej i co gorsza jeżeli się pomylisz to nie będziesz mógł dodać najwyższego punktu na górze drzewka.
    wszystkich możliwych do przyznania punktó jest 54, możemy przyznać 31. jak je rozłożysz to już twoja sprawa.

  3. #13
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Do problemu stabilności nie będę się odnosił, bo dotyczy serwera testowego, na którym nikogo nie powinno to dziwić.
    Jeśli chodzi o system badań, zgadzam się, że brak kolejki u introligatora jest nieporozumieniem i może skutkować raczej zniechęcaniem graczy, oferując im wizję szkolenia geologa przez ileśtam miesięcy. Zgadzam się także, że produkcja materiałów do książek jest słabo zbalansowana. Do produkcji papieru wystarczą budynki na 1 poziomie a w ciągu miesiąca wyprodukują tyle tego szajsu, że wystarczy na wszystkie książki teraz i w przyszłości. Miałoby to może jakieś znaczenie gdyby Introligator nieco raźniej brał się do roboty.

    Natomiast zupełnie nie zgadzam się co do drzewka umiejętności i zarządzania nim. Owszem, trzeba parę książek (punktów) wydać tylko po to, żeby wejść o poziom wyżej, ale przecież nikt nikogo nie zmusza do tego, żeby wyposażać geologa w umiejętność znajdowania złóż wydobywanych szybciej, poza tym te umiejętności są dostosowane pod różne sposoby grania. Mi zupełnym absurdem wydaje się odszukiwanie o 1 złoże więcej niż dozwolone, ale na pewno znajdą się tacy, którym to właśnie jedno złoże da kopa do gospodarki. Wystarczyło mi kilka godzin intensywnego grania i parę dni obserwacji na testowym, żeby dokładnie rozplanować to drzewko i nie wymaga to żadnych specjalnych przemyśleń.

    No i - jak powiedział Zakrecony - to co jest obecnie w wersji testowej, niekoniecznie musi tak samo wyglądać w wersji ostatecznej.

  4. #14
    Odkrywca Awatar Piwonia
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    1,802
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Mam wrażenie że dla niektórych cokolwiek się zrobi to i tak jest źle:
    b) budynki za szybko produkują- to tylko powód do radości, wiele ludzi narzekało że nie ma patentów budowlanych, nadprodukcja będzie oznaczała że te osoby nie będą miały kłopotu z zakupem potrzebnych towarów, a osoby posiadające nadmiar pozwoleń zarobią na sprzedaży. Brak materiałów do nieprzerwanej produkcji? Nic nie stoi na przeszkodzie aby potrzebne materiały kupować za część zarobionych pieniędzy,
    c) system został tak zrobiony aby zmuszał do myślenia i wybierania co jest dla nas priorytetem, jak dla mnie bardzo interesujący i bez problemu już opracowałam system edukacji moich geologów,
    d) ale nikt nie zmusza do szkolenia geologa aby wyszukiwał szybkie kopalnie, jeżeli komuś to przeszkadza bo ma tak słabą gospodarkę że bawi się w polowanie na kończące się kopalnie to niech nada inne umiejętności.

    Jedyne co faktycznie należałoby zrobić to możliwość dania przynajmniej jednego dokumentu do kolejki produkcji bo jednak jest sporo ludzi którzy pracują zawodowo i nie są w stanie pojawiać się kilka razy dziennie w grze, no a kolejka na jeden slot i tak wymusi codzienne logowanie.

  5. #15
    ThePeper
    Cytat Zamieszczone przez Piwonia
    b) budynki za szybko produkują- to tylko powód do radości, wiele ludzi narzekało że nie ma patentów budowlanych, nadprodukcja będzie oznaczała że te osoby nie będą miały kłopotu z zakupem potrzebnych towarów, a osoby posiadające nadmiar pozwoleń zarobią na sprzedaży. Brak materiałów do nieprzerwanej produkcji? Nic nie stoi na przeszkodzie aby potrzebne materiały kupować za część zarobionych pieniędzy,
    To oznacza że produkowane dobra nie będą miały żadnej wartości bo każdy będzie miał ich pod dostatkiem.

    Cytat Zamieszczone przez Piwonia
    c) system został tak zrobiony aby zmuszał do myślenia i wybierania co jest dla nas priorytetem, jak dla mnie bardzo interesujący i bez problemu już opracowałam system edukacji moich geologów,
    Tu nie ma co myśleć, są może z 2 3 opcje rozwoju i tyle.
    Jest kilka wartościowych bonusów resztę wybierasz bo musisz aby przejść do wyższego poziomu.
    Opracowanie o którym mówisz jest banalnie proste, i tak 80% ludzi pójdzie określoną ścieżką bo nic innego się nie opłaca

    Cytat Zamieszczone przez Piwonia
    d) ale nikt nie zmusza do szkolenia geologa aby wyszukiwał szybkie kopalnie, jeżeli komuś to przeszkadza bo ma tak słabą gospodarkę że bawi się w polowanie na kończące się kopalnie to niech nada inne umiejętności.
    Dobre, odbudowuj codziennie po 8 kopalni złota, a dowiesz się w czym problem.
    Nawet przy przyzwoitej gospodarce zwrot surowców z budowy coś daje.
    A polowanie na szybkie kopalnie ma sens w momencie kiedy doładowujesz złoża.

  6. #16
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    13.03.2012
    Posty
    23
    Serwer
    Czarci Gaj
    Drzewko rozwoju geologa nie daje specjalnego wyboru. Może znajdą się osoby, które z masochistycznych pobudek wybiorą mocno alternatywną drogę rozwoju geologa bo według mnie istnieje tylko jedna słuszna. Dzięki niej uzyskamy geologa - hybrydę, który spełni wszystkie nasze oczekiwania, które tak naprawdę liczą się w grze.

    Introligatornia bez kolejki produkcji? Owe rozwiązanie powinno omówić grono ekspertów z dziedziny psychologii na zjeździe naukowym i zastanowić się "co autor miał na myśli".

    Umiejętności, które mamy do wyboru są różne i nie widzę powodów do narzekań. Jeśli dane osoby, które wypowiadały się powyżej preferują określony styl rozgrywki nastawiony na odzyskiwanie surowców z wyburzonych kopalń to powinny po prostu unikać tychże umiejętności . Sprawa wydaje się chyba oczywista? Nie pasuje Tobie dana umiejętność to jej nie wybierasz bo poza Tobą w TSO gra czynnie ogromna rzesza ludzi i nie jesteś pępkiem świata . Niektórym takie rozwiązania będą pasować innym nie co również jest logiczne i oczywiste. Szkopuł tkwi w tym, aby mądrze wybierać umiejętności, które będą przydatne i dostosowane do stylu gry jaki preferujecie.

    Kończąc. System badań był zbugowany i jestem ciekaw czy błędy zostały poprawione. Inna spawa dotyczy tego, iż jeśli ktoś ma rozwiniętą osadę to będzie mógł czerpać ogromne korzyści dzięki temu systemowi. Jak? Tego już nie zdradzę i pozostawię ową kwestię nierozwiązaną .

    Pozdrawiam

  7. #17
    Odkrywca Awatar Piwonia
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    1,802
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez JulesWinnfield Zobacz posta
    Drzewko rozwoju geologa nie daje specjalnego wyboru. Może znajdą się osoby, które z masochistycznych pobudek wybiorą mocno alternatywną drogę rozwoju geologa bo według mnie istnieje tylko jedna słuszna. Dzięki niej uzyskamy geologa - hybrydę, który spełni wszystkie nasze oczekiwania, które tak naprawdę liczą się w grze.
    Ja akurat opracowałam dwie drogi rozwoju jako optymalne dla mojego sposobu gry.

    Cytat Zamieszczone przez ThePeper Zobacz posta
    To oznacza że produkowane dobra nie będą miały żadnej wartości bo każdy będzie miał ich pod dostatkiem.
    A czy ktoś powiedział że ona muszą być bardzo cenne? To może zacznijmy płakać że kamienie czy bale iglaste też są niewiele warte.

    Cytat Zamieszczone przez ThePeper Zobacz posta
    Tu nie ma co myśleć, są może z 2 3 opcje rozwoju i tyle.
    Jest kilka wartościowych bonusów resztę wybierasz bo musisz aby przejść do wyższego poziomu.
    Opracowanie o którym mówisz jest banalnie proste, i tak 80% ludzi pójdzie określoną ścieżką bo nic innego się nie opłaca
    Nie za bardzo rozumiem co w tym takiego strasznego, jest wiele aspektów gry gdzie ludzie wybierają taką samą ścieżkę.

    Cytat Zamieszczone przez ThePeper Zobacz posta
    Dobre, odbudowuj codziennie po 8 kopalni złota, a dowiesz się w czym problem.
    Nawet przy przyzwoitej gospodarce zwrot surowców z budowy coś daje.
    A polowanie na szybkie kopalnie ma sens w momencie kiedy doładowujesz złoża.
    Jak się lubujesz w polowaniu na kończące się kopalnie to jak pisałam wybierz inne umiejętności. Kto co lubi, ja zaprzestałam takiej zabawy jakieś 15 lvli temu.

  8. #18
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    22.03.2012
    Posty
    269
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Popieram to po co nam jakieś ulepszanie geologów skoro mamy Wesołych Geologów a to, że będę miał w kopalni o 120 miedzi więcej to żadna różnica skoro kopalnie i tak będę burzyć o tej samej godzinie jak resztę.
    Zanim coś wprowadzą najpierw niech zrobią wyższy poziom niż tylko 50... dopiero niech kombinują z dodatkami...

  9. #19
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    20.05.2012
    Posty
    22
    Serwer
    Słoneczny Gród
    weź dodaj ankietę to zobaczymy ile osób jest za Twoim pomysłem

  10. #20
    Odkrywca Awatar Piwonia
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    1,802
    Serwer
    Nowa Ziemia
    No ankieta byłaby najbardziej rozsądnym rozwiązaniem.

    Bloodshed rozumiem że 400 zamiast 300 rudy złota w złożu oraz 440 marmuru w złożu też jest złe. Mam wrażenie że osoby które burzą kopalnie oczekują że system badań zostanie ustawiony tylko i wyłącznie pod ich preferencje.

    Gdyby BB zastanawiało się nad kolejnością opracowywania: coś powyżej 50 lub system badań to jak najbardziej powiedziałabym że niech najpierw pracują nad kolejnymi lvlami, ale gdy system badań jest gotowy to uważam że należy go wprowadzić, zawsze to jakaś odskocznia od codziennej monotonii.

Zamknięty wątek
Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.