Zobacz wyniki ankiety: Co sądzisz o opisanym pomyśle?

Głosujących
52. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • zdecydowanie tak

    28 53.85%
  • czemu nie

    14 26.92%
  • nigdy w życiu

    5 9.62%
  • zupełnie mi to obojętne

    5 9.62%
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Nowy budynek, nowy specjalista, nowe funkcje

  1. #1
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Nowy budynek, nowy specjalista, nowe funkcje

    Wraz z systemem badań do gry wejdą manuskrypty, tomy i księgi. Mimo niewątpliwych zalet tychże, potencjalnych problemów z nimi jest kilka. Pierwszy: po maksymalnym wytrenowaniu geologów, odkrywców, generałów i wyspy, z księgami może nie być co robić i budynki te staną się zbędne ot choćby dlatego, że handlować księgami się nie da, a produkcja zasobów niezbędnych do ich wytwarzania jest tak prosta i niskokosztowa, że wydaje mi się, że na handlu kokosów zbić nie pozwoli. Drugi: czas produkcji ksiąg w stosunku do efektów może być dla niektórych graczy mało atrakcyjny. Trzeci: jest wielu graczy, którzy posiadają zaledwie po kilku (lub wręcz po jednym) specjalistów każdego rodzaju (patrz problem pierwszy), lub też nie wszystkie nowe zdolności będą im potrzebne (patrz problem pierwszy).

    Mój pomysł na wykorzystanie ksiąg, to nowy budynek, nowy specjalista i nowe funkcje z nim związane. W pierwotnej wersji myślałem o Świątyni, Kapłanie i Modłach, ale pomimo obecności Opactwa w grze i innych aspektów religijnych jak choćby w Mrocznych Kapłanach, być może bardziej „poprawny politycznie” byłby budynek Laboratorium (lub Warsztat Naukowców). W opisie poniżej podaję obie wersje, choć oczywiście w grze widziałbym raczej jedną z nich

    Podstawy:
    1. Świątynia/Laboratorium może zostać wybudowana po ukończeniu samouczka (koszt 3k desek egzo, 3k granitu, 6k narzędzi).
    2. Jedna Świątynia/Laboratorium na wyspie.
    3. Ulepszanie do 5 poziomu (czas i ceny mniej więcej jak Miecznik Damasceński).
    4. Maksymalny poziom Świątyni/Laboratorium nie może być wyższy niż poziom Domu Władyki.

    Sposób działania:
    Najpierw należy wyszkolić Kapłana/Naukowca. Odbywa się to na takiej samej zasadzie jak zakup specjalistów w Tawernie.
    Maksymalna liczba Kapłanów/Naukowców równa jest poziomowi Świątyni/Laboratorium (czyli na poziomie 1 dostępny jest jeden, a na 5 – pięciu).
    Szkolenie Kapłanów/Naukowców kosztuje:
    Pierwszy: 100 monet, 10 osadników, 500 wędlin;
    Drugi: 250 monet, 25 osadników, 1750 wędlin;
    Trzeci: 500 monet, 50 osadników, 2500 wędlin;
    Czwarty: 1000 monet, 100 osadników, 5000 wędlin;
    Piąty: 5000 monet, 500 osadników, 10000 wędlin;

    Wyszkolony Kapłan/Naukowiec jest dostępny z menu Gwiazdy tak jak inni specjaliści.
    Po wyszkoleniu Kapłan może wznosić Modły/Naukowiec może przeprowadzać Eksperymenty. Dokonuje się tego poprzez wybór Kapłana/Naukowca z meny Gwiazdy i kliknięcie przycisku „wznieś modły”/”przeprowadź eksperyment”.

    Dostępni Kapłani/Naukowcy mogą wznosić Modły/przeprowadzać Eksperymenty jednocześnie, ale jeden Kapłan/Naukowiec może to robić raz na 24 godziny przy użyciu Manuskryptu, raz na 12 godzin przy użyciu Tomu i raz na 6 godzin przy użyciu Księgi. Innymi słowy przy użyciu Manukskryptu i po wystąpieniu efektu modłów/eksperymentu Kapłan/Naukowiec odpoczywa 24 godziny zanim może przystąpić do kolejnej próby.
    Być może w sklepie powinien być dostępny za klejnoty Natchniony Kapłan/Szalony Naukowiec, który potrzebowałby o połowę mniej czasu na odpoczynek. Wydaje mi się, że liczba specjalistów dostępnych za klejnoty powinna być ograniczona do max 2.

    Koszt modłów/eksperymentu: (poziom gracza x 10 chleba) + (poziom gracza x 10 wody) + 1 Manuskrypt/Tom/Księga. Czyli na poziomie 50 koszt wynosi 500 bochenków, 500 wody i 1 książka do wyboru. W przypadku Naukowców zamiast chleba i wody potrzebnymi zasobami mógłby być proch i napitek, albo jeszcze coś innego.

    Czas oczekiwania na efekt, czyli ile czasu mija od wzniesienia modłów/przeprowadzenia eksperymentu do wystąpienia efektu (na poziomach Kapłana/Naukowca 1/2/3/4/5): 60/30/20/15/12 minut

    Efekty i szansa wystąpienia (poziomy budynku 1/2/3/4/5):
    Nic: 60%/30%/20%/15%/12%
    Daje graczowi 45 klejnotów (100?): 1% (niezależnie od poziomu Świątyni/Laboratorium)

    Pozostałe efekty (szansy poziomach Kapłana/Naukowca): 3.25%/5.75%/6.58%/7.00%/7.25%:
    • Podwaja produkcję wszystkich budynków jednego rodzaju na 8 godzin (sumuje się z aktywnymi premiami)
    • Skraca o połowę czas aktywnych poszukiwań przygód
    • Skraca o połowę czas aktywnych poszukiwań skarbu
    • Przywraca początkowy stan zasobów we wszystkich aktywnych kopalniach jednego rodzaju (także w polach i studniach)
    • Daje graczowi losowy drop z losowej przygody jednoosobowej*
    • Daje graczowi losowy drop z losowej przygody dwuosobowej (tylko przy użyciu Tomu lub Księgi)*
    • Daje graczowi losowy drop z losowej przygody trzyosobowej (tylko przy użyciu Księgi)*
    • Ulepsza natychmiast jeden losowo wybrany budynek (nie dotyczy kopalń, studni i pól) o 1 poziom
    • Zmniejsza o połowę produkcję we wszystkich budynkach jednego typu na 4 godziny (dotyczy także buffów)
    • Podwaja czas aktywnych poszukiwań przygód
    • Podwaja czas aktywnych poszukiwań skarbu
    • Zamienia Kapłana/Naukowca (tego najdroższego) w 1/10 zasobów potrzebnych do jego wyszkolenia.**

    * Bez doświadczenia i tylko spośród przygód dostępnych w sklepie.
    ** Na przykład w przypadku kiedy ktoś posiadałby 4 Kapłanów/Naukowców, „wypadkowi” ulegałby ten czwarty, w wyniku czego gracz otrzymywałby 100 monet/10 osadników/500 wędlin lecz musiałby szkolić czwartego Kapłana/Naukowca od początku, ponosząc wszystkie koszty.

    Dodatkową kwestią jest, czy efekt modłów/eksperymentu miałby występować natychmiast po okresie oczekiwania, czy też miałby pojawiać się w menu gwiazdy w postaci jakiegoś artefaktu dostępnego dla gracza w dowolnej chwili. W tym drugim przypadku handel artefaktami byłby niemożliwy a użyć możnaby ich było jedynie na własnej wyspie.

    Zapraszam do dyskusji
    Ostatnio edytowane przez Larxand ; 06.06.2013 o 08:04

  2. #2
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Kryształy? Heh, myślałem że to buffy będą...

  3. #3
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Kryształy?

  4. #4
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Daje graczowi 45 klejnotów (100?)
    Reszta to jakieś bzdury. Może jedynie losowe dropy z losowych przygód.

  5. #5
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    No cóż, dla mnie najmniej wyczekiwanym efektem (bzdurą, idiotyzmem jeśli wolisz), byłyby właśnie klejnoty, ale to dlatego że je kupuję i darmowe 45 czy 100 nie wywołuje we mnie większego entuzjazmu. Przypuszczam jednak, że w tym zestawie każdy mógłby znaleźć coś dla siebie i wiadomo że nie każdy byłby z każdego efektu zadowolony (sam mówiłeś że lubisz hazard). Zresztą przecież to nie o te efekty chodzi, to jedynie wstępnie zaproponowana lista. Chodzi generalnie o pomysł.

  6. #6
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Jestem na Tak. Chociaż nadal trzymam się swojej wersji że bzdurne rzeczy wypisałeś. Do tego twój pomysł jest tak skomplikowany że gdyby przeszło to dziś to może doczekalibyśmy się tego na 2015 rok po wprowadzeniu PvP. Wcześniej nie widzę szans....

  7. #7
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Imho blad jest w samych zalozeniach.

    Czas produkcji ksiag jest jaki jest, zakladajac, ze ludzie beda z systemu badan korzystac to wyszkolenie 4-5 geologow (bo wiecej chyba nie ma sensu) na max lub prawie max zajmie im pol roku, a bozia raczy wiedziec jakie beda proponowane ulepszenia dla grubasow/ generalow i wyspy (a mozna sie spodziewac, ze atrakcyjniejsze niz dla geologow). Dla osob ktore posiadaja tych specjalistow wiecej, wyszkolenie kompletu to jest juz zadanie na lata, wiec sytuacja gdzie nie bedzie co robic z ksiazkami raczej nam nie grozi.

    Druga sprawa jest taka, ze biorac pod uwage, ze ksiege produkuje sie jakies 20h na 5 lev introligatora (poprawcie jesli sie myle), to jaki sens posiadac wiecej niz jednego naukowca ?
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  8. #8
    Osadnik Awatar Burdajewiczek
    Dołączył
    12.03.2012
    Posty
    51
    Serwer
    Nowy Świat
    Juz wiemy ze bedą buffy do introligatra więc czas wyexpienia skróci się o połowę

  9. #9
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Piotru70, czy skomplikowane technicznie to nie wiem, ale przypuszczam że nie aż tak jak PvP czy nawet system badań. Trzy nowe grafiki (budynek, interfejs, specjalista) i wykorzystanie w części już istniejących mechanizmów. Co do efektów, to chętnie wysłucham Twoich propozycji, w sumie po to zamieściłem tego posta.

    Sparkz, nie sposób się z Tobą nie zgodzić w tej kwestii szkoleń specjalistów, natomiast cała koncepcja przyszła mi do głowy po spędzeniu paru dni na testowym i zapoznaniu się z możliwościami systemu badań. Sam mam wszystkich możliwych odkrywców i geologów i wiem już, że na pewno nie wyszkolę wszystkich we wszystkim, wiem też, że budynki po ich wyszkoleniu będą stały bezużyteczne. Dziś dowiedziałem się, że będą dostępne buffy na introligatora, poza tym przypuszczam że część osób będzie popychać produkcję książek przy użyciu klejnotów, co wydaje mi się w pewnym sensie argumentuje posiadanie więcej niż jednego naukowca.

  10. #10
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    20.05.2012
    Posty
    22
    Serwer
    Słoneczny Gród
    tylko jak się doładuje np. 5 k rudy złota to wraca do poprzedniego stanu , tak?

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.