Zamknięty wątek
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Przyszłość "ekonomi" w setlersach

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    06.03.2012
    Posty
    24
    Serwer
    Nowy Świat

    Przyszłość "ekonomi" w setlersach

    Następne pytanie z cyklu "wsadź kij w mrowisko". Czy ktokolwiek z BB zastanawiał się jak uzdrowić ekonomie w grze. Od dłuższego czasu w grze na wskutek kumulacji monet z własnej produkcji i braku możliwości ich spożytkowania panoszy się na handlu "okrutna" inflacja. Czego wynikiem jest ucieczka graczy do ofert tylko za granit. Dojdzie do tego że nikt nie będzie nic sprzedawał bo i po co następne kilka monet do tych dziesiątek tysięcy w magazynach. Moim osobistym zdaniem powinna być wprowadzona opcja wymiany monet na jakieś dobra, budowle, surowce nawet z dużym przebiciem. Na pewno nie powinny to być bufy , które można wykorzystać do produkcji monet, bo po co mnożyć i tak dużą ilość złota na rynku.
    Może BB coś zamierza w tej dziedzinie zrobić, jeżeli ktoś coś wie to niech się podzieli wiedzą.

  2. #2
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    16.03.2012
    Posty
    374
    Serwer
    Nowy Świat
    nic nie zrobia .... znudzisz sie gra i ja porzucisz , na twoje mniejsce wejdzie 3ech nowych graczy i do nich jest adresowana ta gra , grasz tak jak ja ponad rok ... nie jestes oplacalnym klientem wiec twoje zale pozostana bez odzewu .... a monety nie sa juz surowcem luxusowym
    :P

    ja juz upy za monety zakonczylem i praktycznie nie sa mi potrzebne ... przyjdzie czas ze zyska najtanszy surowiec na wartosci jak np bale iglaste , bo coraz wiecej osob woli je kupic niz produkowac, skoro monety zalegaja

    pozdr

  3. #3
    Odkrywca
    Dołączył
    05.03.2012
    Posty
    634
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Temat był gdzieś poruszany. I zgadzam się, że monety za jakiś czas stracą wartość bo każdy będzie ich mieć w brud. Podejrzewam jednak, że problem ten rozwiąże się z wprowadzeniem pvp i systemu badań ( choć większy wpływ na monety będzie mieć według mnie pvp). Problem w tym, że niektórzy już teraz zaczynają zbierać monety i za jakiś czas mogą mieć ich całą kopę. Wtedy dobrze by było, aby pvp udźwignęło ciężar napływu tego i nie tylko tego surowca.
    Oby nie było takiej sytuacji w której ludzie którzy chomikują tony monet będą o jakieś 20 długości przed innymi graczami.
    Nie widzę innego sposobu rozwiązania problemu monet i innych surowców, jak ten pvp. Bo jak niby zmienić tak ogromną podaż ? Za pomocą jednego nowego budynku w grze się nie da. Zobaczymy co wymyślą, potem będzie się martwić, lub nie.

  4. #4
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez okogi Zobacz posta
    nic nie zrobia .... znudzisz sie gra i ja porzucisz , na twoje mniejsce wejdzie 3ech nowych graczy i do nich jest adresowana ta gra
    Niby po czym wnioskujesz, ze ludzie zaczna sie masowo schodzic (i jeszcze wydawac pieniadze) w sytuacji, gdy gra nie oferuje aktualnie niczego co mialoby utrzymac gracza na dluzej niz 2-3 miesiace ?

    Ludzie sa glupi, ale sa tez jakies granice tej glupoty ...
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  5. #5
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Bez przesady. BB chce tak samo przyciągnąć nowych graczy jak i utrzymać obecnych. Ale projektowanie gier to nie jest kwestia miesiąca. Fakt faktem, gra została wypuszczona na rynek moim zdaniem o rok za wcześnie. Ale mówi się trudno. Obecnie czekamy na PvP przy którym ceny towarów zostaną tak przemielone że nie można ich nawet przewidywać. Ta gra nie jest na dwa trzy lata. W przyszłości powiedzmy za 3 lata, będą otwierane nowe serwery z nowymi możliwościami i dla nowych jak i obecnych graczy. A to ze obecnie na starszych serwerach jest nuda i wysoka inflacja to jest rzeczą naturalną, nie spotkałem się jeszcze z grą sieciową gdzie na starszych serwerach było łatwiej i ciekawiej niż na nowych.

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    27.01.2012
    Posty
    91
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Bo settlersi nie są dla harkorowych graczy. Ja gram od samego początku, regularnie, na pierwszym serwerze, a mam dopiero 36 level. Po prostu nie chce mi się siedzieć x godzin nad ciągle tymi samymi przygodami. Dla mnie tępo wprowadzania zmian jest w sam raz.

    Goście z BB pewnie liczyli bardziej na takich jak ja (tym bardziej, że to właśnie oni są bardziej skorzy do wydania paru złotych na przyspieszenie rozwoju), a liczba 50-tek w tak krótkim czasie ich zaskoczyła. Inna sprawa, że powinni się czegoś nauczyć po niemieckich serwerach.

  7. #7
    Osadnik
    Dołączył
    04.02.2012
    Posty
    30
    Serwer
    Nowy Świat
    A co się dzieje na niemieckich serwerach?

  8. #8
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez BrzytwaGMP Zobacz posta
    A co się dzieje na niemieckich serwerach?
    to samo co tutaj, tylko ludzi mniej i ceny mniej atrakcyjne...

    ciezko sprzedac cokolwiek co nie jest granitem.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  9. #9
    Odkrywca
    Dołączył
    27.02.2012
    Posty
    764
    Serwer
    Nowa Ziemia
    a banici zaczęli granit dawać na 10 przygód w 8 granit a w 6 przypadkach ta wyższa wartość

  10. #10
    Osadnik
    Dołączył
    04.02.2012
    Posty
    30
    Serwer
    Nowy Świat
    Niemieckie gry zawsze podbijają polskie serca, tylko u nich są uważane za obciach. Gothic <3 i choćby Tibia. Tu widzę podobnie, masa polaków a niemców już nie tak dużo...

Zamknięty wątek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.