Zamknięty wątek
Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: Granie w settlersy na telefonach i tabletach z Androidem

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    22.02.2013
    Posty
    4
    Serwer
    Kolonia

    Granie w settlersy na telefonach i tabletach z Androidem

    Często spotykam się z pytaniami czy można grać na telefonie lub tablecie. Odpowiadam, da się, prawie. O tuż, jeśli chodzi o telefony z Androidem to mamy tu spore utrudnienie ze względu na rozdzielczość ekranu ale także w większości słuchawek, słabą wydajność sprzętową. Inaczej jest w przypadku tabletów. Niestety, chińskim paletką mówię zdecydowanie nie, tu znów to samo co w smartfonach. Lecz jeśli ktoś posiada odpowiednio mocny tablet to można spokojnie grać. Wiadomo, gra nie osiągnie pełnej szybkości jak na laptopie czy komputerze ale w zupełności można sobie spokojnie porobić nie które rzeczy. Wszystko to za sprawą magicznej przeglądarki Puffin. Sama w sobie nie spełnia ona wymagań flash playera ale robi to za nas maszyna obliczeniowa posiadająca 32 rdzenie procesora, 768 GB ramu i 10Gbps przepustowości łącza. To własnie tam generowany jest obraz i wysyłany na nasz ekran tabletu czy smart fona. Co ciekawe do połączenia się z internetem używam Aero2 czyli bezprzewodowego dostępu do internetu za pomocą HSDPA o maksymalnym transferze 512kb/s. Do pełni szczęścia przydaje się jeszcze podłączona do urządzenia myszka (przez BT lub kabel za pomocą wtyczki OTG)

    Zapomniałem jeszcze dodać iż przeglądarka posiada wirtualny touchpad który pomaga nam w grze lecz są spore problemy z przesuwaniem ekranu

    Po niżej oczywiście zdjęcie mojego autorstwa:



    Zapraszam do dyskusji w temacie. Z chęcią odpowiem na wszelkie pytania.
    Ostatnio edytowane przez carismax ; 16.03.2013 o 20:13

  2. #2
    Osadnik Awatar Nimphianey
    Dołączył
    24.01.2013
    Posty
    50
    Serwer
    Czarci Gaj
    No pomysł ciekawy, jak kto nie posiada komputera.., ale szczerze? lepiej się gra na laptopie czy komputerze. Z tego co widzę do tego tabletu i tak musisz mieć podłączoną myszkę + klawiaturę, a jakoś obrazu no cóż..Małe to, denerwujące. Na monitorze mam przynajmniej wszystko wyraźne, moge nawet włączyć sobie opcję "pełny ekran" i full wypas .

  3. #3
    Osadnik Awatar Ludwig47
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    38
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Muszę przetestować tą przeglądarkę. Próbowałem innymi i lipa. Do galaxy Note 2 spokojnie da się podłączyć myszkę. Wieczorem testy

  4. #4
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    22.02.2013
    Posty
    4
    Serwer
    Kolonia
    Na pewno lepiej się gra na laptopie, to jest niepodważalne, ale... wyjechałem i siedzę w pociągu, siedzę w pracy, wyłączyli mi prąd w domu i wiele innych przypadków, tutaj tablet spełni swoją rolę. Klawiatura nie jest wymagana.
    Jeśli chodzi o ekran: rozdzielczość tabletu to 1280x800 czyli tyle samo co w (moim) laptopie. Jedynie to wielkość ekranu 10,1 a 15 cali robi różnice. Zresztą na pewno w naszym gronie jest wiele osób grających na netbookach których tylko te lepsze mają wyższą rozdzielczość a reszta to 10 cali i 1024x600. Jeśli chodzi o jakość ekranu, to nie jest aż tak źle na tablecie

  5. #5
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    22.02.2013
    Posty
    4
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez Ludwig47 Zobacz posta
    Muszę przetestować tą przeglądarkę. Próbowałem innymi i lipa. Do galaxy Note 2 spokojnie da się podłączyć myszkę. Wieczorem testy
    Daj znać jakie wyniki

  6. #6
    Osadnik Awatar Ludwig47
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    38
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Właśnie przetestowałem bez myszki i muszę przyznać że faktycznie śmiga i nawet wczytuje się szybciej niż na dużym kompie w smartphonie mam neta Orange

  7. #7
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    06.12.2012
    Posty
    11
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Gram od jakiegoś czasu w pracy na telefonie Samsung Galaxy Note II i śmiga bardzo ładnie, na telefonie 4 rdzenie i 2GB ramu robi swoje, szczerze powiedziawszy spowalnia jedynie połączenie 3G gdy brak szybszego, ale gra ładuje się szybciej niż na komputerze

  8. #8
    Osadnik
    Dołączył
    19.09.2012
    Posty
    94
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Zdarzyło mi się kilka dni temu zatrzymywać produkcję linii złota na telefonie "sony xperia acro s" i dało się. Trochę upierdliwy ten wirtualny touchpad ale da się jak się wie że przesuwanie ekranu dwoma palcami. Do mojego smartfona myszy nie podłączę ale w awaryjnych sytuacjach da się zadziałać.
    Ogólnie przeglądarka puffin super. Dla mojej xperii można ściągnąć flasha więc nie trzeba za niego w puffinie płacić.
    Ostatnio edytowane przez johnyw ; 18.03.2013 o 19:09

  9. #9
    Odkrywca Awatar TedMruczek
    Dołączył
    11.03.2012
    Posty
    1,153
    Serwer
    Kolonia
    Majac Puffina da sie tez grac (a raczej wykonywac podstawowe czynnosci - wypuszczenie geologow, wystawienie oferty handlowej, doladowanie budynkow a nawet budowa wyschnietych studni czy pol) na maly telefonie z niewielka iloscia pamieci.
    Sam tak czasami robie na HTC Desire (Android 2.2, 576 MB RAM 512 MB ROM, ekran 3.7 cali)

  10. #10
    Osadnik
    Dołączył
    12.07.2012
    Posty
    136
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Też dzisiaj sprawdziłem na puffinie i da się grać na telefonie. Nawet udało mi się zrobić parę ataków w przygodzie

Zamknięty wątek
Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.