Zamknięty wątek
Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 123

Wątek: Event Wielkanocny nie dla początkujących graczy

  1. #21
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    09.09.2012
    Posty
    363
    Serwer
    Złota Góra
    Złota góra jest od września Jolauplay. Póki ktoś będzie kupował cena bedzie jaka jest. Ceny są zależne wyłącznie od graczy.

  2. #22
    Osadnik Awatar Minael
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    208
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Jolauplay, nie odniosłem się do zasad, bo szczerze mówiąc nie chciałem. Ale ...
    Zapewne chodzi Ci o zmianę, że weterana będzie mógł mieć każdy. Nadal uważam, że to mało zmienia. Mam 2 weteranów i zamierzam 3 kupić. Drugi już nie ma takiego znaczenia, bo mając go w zasadzie zmienia się tylko szybkość wykonywania przygody (w tym troszke transport). 3 już nie ma w ogóle znaczenia w walce, bo po 1 trzeba mieć potrójnie podzielną uwagę i potrójnie tyle wojska aby obstawić trzech 0

    Zmiana zasad, ze kazdy moze dostac weterana jest dobrym ruchem, bo zobacz też na słabszych graczy. Może i słabszy, ale szarpnął się i kupił sobie weterana, ba, nawet zaszalał i kupił 2 za klejnoty. Po to by nie tracic wiecej jednostek w przygodach. To wtedy on jest gorzej potraktowany. Nie musi mieć super rozwinietej wyspy, moze miec 15 poziom a juz zakupić weterogenerała.

    Zależy jak na to spojrzeć. Uważam, że zakupienie 1 weterana (bez względu na przeszłość) rozwiązuje wiele problemów i jest to na naszą (graczy) korzyść. W przyszłości może być inaczej, bo każdy wie jak już jest teraz, jak miało być.
    Ceny pisanek i tak by powędrowały w górę, niezależnie od generała. Zobacz prezenty, co się wtedy działo. Takie jest moje zdanie.
    Skrzydła do góry!

  3. #23
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Jolauplay Zobacz posta
    Piszę o braku zasad w tej grze, jednakowych dla wszystkich. Piszę o tym, że moderator widzi trudność w poprzednim wielkanocnym evencie, kiedy konkurencja była wyrównana, a teraz nie widzi nierówności w skali uniemożliwiającej grę początkującym.
    Zasady gry w kwestii eventu jednakowe dla wszystkich i zostało to bardzo wyraźnie sformułowane: w bieżącym evencie każdy może sobie kupic jednego weterana za jajka.

    To, czego Ty oczekujesz jest wlasnie czyms dokladnie przeciwnym do gry w ktorej kazdy ma jednakowa sytuacje - chcesz, zeby czesci graczy tlumic mozliwosci rozwoju, bo zawinili tym, ze zaczeli wczesniej i uciekaja pozostalym (co jest zreszta normalnym zjawiskiem w kazdej grze online opartej na rozgrywce ciaglej).
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  4. #24
    Osadnik
    Dołączył
    17.09.2012
    Posty
    165
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez Jolauplay Zobacz posta
    Jeszcze raz powtarzam. Chodzi o ZASADY GRY. RÓWNE ZASADY DLA WSZYSTKICH. Dodatkowy weteren był zaś przyznany przez TheSettlers jako odpowiedź na liczne listy, więc zasady są ot z racji próźb tych czy owych.
    Uważam, ze to dobre posunięcie aby KAŻDY mógł zdobyć kolejnego weterana. Sam nie mam żadnego, będzie mi trudniej, ale nie załamuję rąk. Dlaczego chcesz karać ludzi za to , że grają tutaj dłużej i pozbawiac ich najlepszej nagrody z eventu? Mam tylko nadzieję, że BB dalej pójdzie tym torem i nie będzie "zamykała" kolejnych eventów dla graczy z dłuższym stażem za pomocą braku możliwości zdobycia "czegośtam".

    Zmiana zadad, jak to nazwałaś, była zapowiedziana sporo przed eventem, więc nie wiem gdzie masz jakieś nierówne zasady. Proponuję trochę dystansu do gry i życzę powodzenia w zbieraniu jajek.

  5. #25
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    22.09.2012
    Posty
    23
    Serwer
    Złota Góra
    Minael dla mnie najistotniejsze jest to, że pewne zmiany w grze zależą od tego, że pewna grupa osób pisze listy, bo czegoś chce. Ta procedura zmian mi się nie podoba. I nie biorę pod uwagę zasad zakupu za klejnoty, bo te są ok i równe dla wszystkich.
    I tu odnośnik do Podkołdernik - Takie "wywalczone" zmiany dotyczą wszystkich serwerów, nie tylko naszego. I zauważ Podkołdernik, że ceny dyktują zawsze Ci, którzy dają najwięcej. Tym cenom początkujący nie sprostają, choćby pracowali w pocie czoła jak woły I sprostać nigdy nie zdołają, bo każdy z graczy rozwija się wprost proporcjonalnie i w tym sensie przepaść w rozwoju może stwarzać konkurencję nie do pokonania na kolejne eventy.

    Może nie powinnam w ogóle się odzywać, bo w końcu to tylko zabawa..i troche smieszne, że wbijam się w taki temat No ale jesteśmy w tym, więc miałam ochotę się wypowiedzieć i rozpętało się piekło

    Oczywiście dziś zainteresowanymi są w tym wypadku Ci gracze, którzy raz przeszli już event wielkanocny i nie podobało im się, że nie będą mogli mieć dodatkowego weterana za free. To akurat Ci z wyższym poziomem, którzy narzucili reguły innym, za akceptacją TheSettlers.

    To takie więc wezwanie do zarządu the Settlers, aby opracowali jednolite zasady, nie zmieniane pod widzimisię jakiejś grupy, choćbym w tej grupie miałabyć ja.
    Sprawiedliwość przede wszystkim !!!

  6. #26
    Osadnik Awatar Minael
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    208
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Jolauplay, ta decyzja wzięła się z tego, że właśnie odwołanie się tylko do posiadania jednego weterana za pisanki - bez względu czy zdobyło się go rok temu, teraz czy kiedys tam powodowało róznice. Ci co kupili 2 za klejnoty są w gorszej sytuacji.
    icaras dobrze napisał, że zmiana była znana przed eventem i to dużo. To tak jakby zdecydowali się dać nam możliwośc zakupu czegoś takiego jak domki na wodzie lub zwiększyli ich limit. Też jest to zmiana zasad a myślę, że nikt nie miałby nic przeciwko 0

    Myślę, że temat już wyczerpany i nei ma o co się "żreć" 0 tylko usmiech i zbierać jaja 0
    Skrzydła do góry!

  7. #27
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    09.09.2012
    Posty
    363
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez Jolauplay Zobacz posta
    Minael dla mnie najistotniejsze jest to, że pewne zmiany w grze zależą od tego, że pewna grupa osób pisze listy, bo czegoś chce. Ta procedura zmian mi się nie podoba. I nie biorę pod uwagę zasad zakupu za klejnoty, bo te są ok i równe dla wszystkich.
    I tu odnośnik do Podkołdernik - Takie "wywalczone" zmiany dotyczą wszystkich serwerów, nie tylko naszego. I zauważ Podkołdernik, że ceny dyktują zawsze Ci, którzy dają najwięcej. Tym cenom początkujący nie sprostają, choćby pracowali w pocie czoła jak woły I sprostać nigdy nie zdołają, bo każdy z graczy rozwija się wprost proporcjonalnie i w tym sensie przepaść w rozwoju może stwarzać konkurencję nie do pokonania na kolejne eventy.
    No nie do końca. Ja musze np. znaleźć 50jajek na bardzo długich poszukiwaniach (48h=5jajek) i do tego czasu zadania mam zablokowane. Przy 3odkrywcach potrawa to 8dni. Zapewne niższe lewele mają łatwiejsze zadania.

    Ja to widze tak. Ktoś gra rok, ma za to łatwiej. Choćby dlatego ,ze poświecił kupe czasu. Ktoś kto jest nowy spokojnie może ponad 600jajek nazbierać z handlu. Ok. 600jej z zadań + grubas. Wcale nie musisz mieć wszystkiego zaraz. Ktoś kto nie policzy i kupi pisanki za diamenty np. dla grubasów będzie w plecy ,bo za klejnoty jest taniej. Chyba,że ktoś wszystkich wykupił. Za kilka dni będzie dużo taniej. Dużo osób wszystkich surowców się pozbędzie teraz,bo wielu z nich w gorącej wodzie kąpanych

    Cytat Zamieszczone przez Jolauplay Zobacz posta
    To takie więc wezwanie do zarządu the Settlers, aby opracowali jednolite zasady, nie zmieniane pod widzimisię jakiejś grupy, choćbym w tej grupie miałabyć ja.
    Sprawiedliwość przede wszystkim !!!
    Tutaj się z tobą zgadzam
    Ostatnio edytowane przez Podkołdernik ; 14.03.2013 o 20:21

  8. #28
    Odkrywca Awatar Gizmo09
    Dołączył
    11.01.2013
    Posty
    855
    Serwer
    Kolonia
    A ja jestem zdania, że event okej, lecz pisanki z tamtego roku powinny być nie aktywne by wszyscy mieli równe szanse na starcie! To jest właśnie ta nie sprawiedliwość cała, każdy powinien od zera zaczynać by było fair dla wszystkich i dla tych co grają długo i dla tych co grają dzień czy dwa nawet!
    Handel handlem mi to nie przeszkadza, zawsze tak było że na połowę z własnych sił można było uzbierać to jest dobre bo motywuje do szukania oferowania i handlowania na wadze, lecz dla początkujących to jest jawnie nie możliwe nawet z słabą ich gospodarką więc event de facto nie dla wszystkich jest!

  9. #29
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    19.02.2012
    Posty
    28
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Gizmo09 Zobacz posta
    A ja jestem zdania, że event okej, lecz pisanki z tamtego roku powinny być nie aktywne by wszyscy mieli równe szanse na starcie! To jest właśnie ta nie sprawiedliwość cała, każdy powinien od zera zaczynać by było fair dla wszystkich i dla tych co grają długo i dla tych co grają dzień czy dwa nawet!
    Czyli chcesz zabrać wszystkim, którzy pracowali na te jajka rok temu o tak po prostu, by była "sprawiedliwość społeczna"? Chcesz ingerować w moje dobro, które sobie sam wypracowałem, to że zostawiłem sobie parę jajek to wyłącznie moja sprawa i mogę z tymi jajkami zrobić co chcę (może nawet usmażę jajecznicę)? A może by tak tobie zabrać trochę kleju bo masz za dużo odłożone? Albo granit? Twój pomysł odgórnego ingerowania w coś, co człowiek sobie sam wypracował już mamy w naszym kraju - płacisz podatek dochodowy i inne haracze. Dobrze się zastanów co proponujesz, Twój tok myślenia może się bardzo źle skończyć.

  10. #30
    Banned
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    1,750
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Chciałbym zauważyć, ze gdy podawany jest "szkic" eventu to jest także podana informacja, że coś do czasu wprowadzenia eventu może zostać zmienione, w tym przypadku zmieniono kwestię zdobywania weterana. Jest to jasno określone już na samym początku, więc nie rozumiem dlaczego komuś się nie podoba, ze cos zostało zmienione skoro juz wcześniej był poinformowany, ze może to zostać zmienione. Co więcej, zostaliśmy poinformowani o zmianie dużo wcześniej, zrozumiałbym Twoje pretensje gdyby zostało to zmienione bez informowania, ale informacja była więc się dziwię takiego poruszenia.

    No i fakt, że na serwerze "Złota góra" nie było eventu wielkanocnego (serwer powstał później) stawia wszystkich graczy na tym samym poziomie, nie ma tu podziału na lepszych i gorszych, wszyscy mają takie same szanse w evencie.

    Pozdrawiam i przypominam o kulturze wypowiedzi
    Mod Zakrecony

Zamknięty wątek
Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.