Zamknięty wątek
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Obóz nadal aktywny w czasie walki

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    09.03.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Kolonia

    Obóz nadal aktywny w czasie walki

    Nadziałem sie na dziwną sytuację.
    Generał wszedł do obozu, walczy i nie idzie go cofnąć. A obóz nadal pokazuje obszar rażenia i przyciąga przechodzących obok generałów.
    Za pierwszym razem myślałem, że może drugi generał poszedł zbyt szybko. Ale sytuacja powtórzyła się, mimo że drugi generał ruszył gdy pierwszy już walczył. Potem miałem jeszcze trzeci taki przypadek. Nie da się ukryć, że jest to dość frustrujące przy stosowaniu bloków, nieudany potrójny blok potrafi być bolesny.

    Zaznaczam, że znam stanowisko BB w sprawie bloków. Nie narzekam i nie oczekuję odpowiedzi czy wyjaśnienia od BB.
    Mam pytanie do innych graczy nie przejmujących się oficjalnym stanowiskiem BB. Czy ktoś jeszcze zaobserwował podobną sytuację? Czy zdarza się to losowo, czy zależy od jakichś warunków, np. cofnięcie drugiego generała i popawienie ataku?

    Wszystkie sytuacje zdarzyły mi sie w ciągu ostatnich kilku dni w przygodzie Atak z zaskoczenia. Być może do tego powinienem dodać blok z Mrocznego bractwa, który raz sie nie udał mimo dokładnego postępowania za poradnikiem i kilku identycznych udanych wcześniej.

  2. #2
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    26.08.2012
    Posty
    319
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Atak z zaskoczenia, wg. Poznańczyka, ostatni blok nie wychodzi, bo obozy i walka przebiega "inaczej" niż powinna.

  3. #3
    Osadnik Awatar RumcajsPL
    Dołączył
    09.03.2012
    Posty
    109
    Serwer
    Kolonia
    Odkąd zaczęły się problemy z logowaniem to ja wcale nie robię bloków. Mam tak, że Genek jak wejdzie do obozu bandytów to walczy tam w nieskończoność bez względu czy wygrał czy przegrał. Dopiero wychodzę z Mapy Przygody na Główną Wyspę, wchodzę ponownie do przygody i jest już po bitwie.

    W takiej sytuacji nie ma mowy o blokach, bo nigdy bym nie zdążył cofnąć Gienka w razie niepowodzenia.
    Więc kolego Paweł7 pewnie u ciebie dzieje się podobnie, tym bardziej że jesteś na tym servie co ja.

  4. #4
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    26.08.2012
    Posty
    319
    Serwer
    Słoneczny Gród
    A, że się tak spytam: to czyściłeś cache przeglądarki?

  5. #5
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez RumcajsPL Zobacz posta
    Odkąd zaczęły się problemy z logowaniem to ja wcale nie robię bloków. Mam tak, że Genek jak wejdzie do obozu bandytów to walczy tam w nieskończoność bez względu czy wygrał czy przegrał. Dopiero wychodzę z Mapy Przygody na Główną Wyspę, wchodzę ponownie do przygody i jest już po bitwie.
    Mialem taka sytuacje wielokrotnie na innym serwerze, bloki wchodzily poprawnie niezaleznie od tego, ze animacja walki byla zablokowana (rezultat walki byl poprawnie kalkulowany). Wojsko blokujace stracilem tylko 1 czy 2 razy.

    Mimo wszystko jednak odradzam eksperymentowanie z tym, szczegolnie przy wykorzystaniu drozszych jednostek.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  6. #6
    Banned
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    1,750
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Podobnie jak RumcajsPL miałem problem z animacja, na obozie blokowanym pojawiła się animacja wybijania obozu (pasek postępu) i się skończyła (info o wygranej walce), a w obozie przywódcy nadal toczyła się walka. Po opuszczeniu przygody dostałem wiadomość o zakończonej walce w obozie przywódcy, gdy wróciłem generał od bloku miał pełen skład.

    Czasami tak się dzieje, że animacja niekoniecznie potwierdza stan faktyczny. Poznańczyk widziałem, że gdzieś napisał, że opuszcza przygodę i wówczas bloki wychodzą.

    Pozdrawiam
    Mod Zakrecony

  7. #7
    Osadnik
    Dołączył
    25.08.2012
    Posty
    128
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez Paweł7 Zobacz posta
    Nadziałem sie na dziwną sytuację.
    Generał wszedł do obozu, walczy i nie idzie go cofnąć. A obóz nadal pokazuje obszar rażenia i przyciąga przechodzących obok generałów.
    Miałem taki numer w Na końskim grzbiecie, pierwszy atak, Ga włazi to obozu i klepie mimo to Gb jest ściągany, włazi do obozu i W też jest ściągany.
    Pierwszy raz nie skapowałem co się stało, puściłem gienki i wyszedłem z pokoju, wracam a tu ubity obóz A, ubity Ga i straty w koniach i EŻ na Gb.
    Drugim razem jak odpaliłem tę przygodę spróbowałem jeszcze raz bloku wg Poznańczyka i wyszło szydło z wora. O ile mógłbym jeszcze zrozumieć że Gb ściągnęło, może za wcześnie puściłem, może doskoczył czy jak ale ściągnięcia W nic nie tłumaczy, jak doszedł do strefy rażenia to już i Ga i Gb byli w obozie A.

Zamknięty wątek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.