Zamknięty wątek
Strona 1 z 12 1 2 3 11 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 115

Wątek: Zadanie Kryzysowe - Cztery Wiatry - prośba o opinię

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    07.09.2012
    Posty
    78
    Serwer
    Słoneczny Gród

    Zadanie Kryzysowe - Cztery Wiatry - prośba o opinię

    Witam,

    postanowiłem pokusić się o tego posta - chociaż nie wierzę i tak, że ktokolwiek go wdroży albo chociaż zastanowi się (oczywiście poza graczami, którzy się bardziej grą przejmują niż jej twórcy/właściciele/technicy) ale skoro tak usilnie przekonywał Xaar że premia na magazyn prowiantu będzie bo gracze tego chcieli - cóż - może i ten post oraz ewentualne komentarze do niego coś zmienią.

    I tak:

    - SUPER pomysł z zadaniem kryzysowym - naprawdę coś się dzieje - 14 dni - EKSTRA - i tu bez przekąsu - powinny być raz w miesiącu zadania takie na 2 tygodnie (poza okresami eventów) - byłoby pół miesiąca na zbieranie i ogarnięcie się i pół na wydawanie na zadanie kryzysowe - i nie byłoby nudy

    - SUPER że zadania są urozmaicone - każdy ma trochę tego - trochę tamtego

    - SUPER że są podzielone na poziomy - tylko dlaczego tak ?? generalnie chodzi mi o to dlaczego nie wydzielono poziomu 50 ?? czy nie widać różnicy w tym, że ktoś potrzebuje doświadczenia albo nie ?? Ostatnie zadanie na koniec - granit z "z zaskoczenia" to cios poniżej pasa ! 500 mapek - po 4 przygodach nie mam granitu i 8k monet poszło w piach na samym jednym zadaniu a ten exp mogę w nosek wsadzić.... dlaczego potrafiono wydzielić zadania dla 50tego poziomu - które dopiero wtedy się odblokowują a zadanie kryzysowe tego nie ma ? To jest super zadanie dla 46-49 bo łapią ekstra expa bardziej opłacalnego niż wikingowie niezależnie od dropa... dla 50tego poziomu to wyzysk. Podobnie zadanie na mieczników itp... skoro jest zadanie główne na posiadanie i produkcję z mistrzowskich budynków (poza tartakiem egzo, który pojawia się jako zadanie wcześniej) dlaczego kazać 47 poziomowi wydawać mega kosmiczne środki żeby uzyskać badziewną nagrodę za mini-zadanie ?? To zadanie idealnie pasuje dla 50tego poziomu bo on powinien mieć zaliczone w końcu zadania główne i wtedy nie wyprodukować 20 kusz tylko 200 na przykład... Zadania da poziomu do 49 powinny bardziej uwzględniać zdobywanie expa a dla 50tego zadania bardziej wyczynowe, ekonomiczne - tak jak to jest na 50tym poziomie - zrobić ileś epickich przygód, ileś dodatkowych itp...Liczę na to, że ten super pomysł zadań kryzysowych będzie kontynuowany - więc zachęcam do wydzielenia poziomu 50tego i nieutrudnianie niższym lekko poziomom robienie zadań i tym samym nie powodowanie 50tkom wydatków droższych niż nagrody..... bo to się kupy nie trzyma niestety.....

    - Zadanie na premie - super - im wyższy level powinien mieć wyższy poziom magazynu prowiantu - a czy ktoś mi wyjaśni (bo ja do tej pory nie zauważyłem) czy władyka daje więcej osadników wraz z poziomem lub poziomem gracza ?? chyba nie...można powiedzieć - wyższy level bogatszy - kupi sobie premie - no i racja - tylko co mi z premii jak i tak na premii zadanie trwa ponad dobę ?? a premii tyle każdy dostaje że na 30tym poziomie też mają przyspieszenia władyki.... Tutaj moim zdaniem troszkę rozdzielenie na tak dużej skali 100-250 osadników jest trochę zbyt duże....

    - nagrody - i to jest wielki temat już poruszany na czatach....pamiętacie event z końcem świata - były wyjątkowe budynki - chatki piratów czy jakoś tak.... niemożliwe ciągle do zdobycia (chociaż myślę, że jak się skończą pomysły na klejnoty to BB szybko doda je do sklepu:P )i to jest warte grzechu mieć coś wyjątkowego.... tutaj ? młyn silos 500 klejek (dla zadań do 50 poziomu) - wybaczcie ale kiedy zacząłem robić ostatnie zadanie poczułem się trochę oszukany.... bo w sumie wydałem 2 razy tyle niż te nagrody warte i jeszcze nie wiadomo czy zaliczę je a przecież ogłoszenie o zadaniu kryzysowym brzmiało - wyjątkowe cenne nagrody za zaliczenie wszystkich zadań - gdzie one są bo nie widzę ? Jeśli będziecie kontynuować tego typu zabawy (a powinniście bo ożywiły trochę grę - jeszcze raz brawo za pomysł) pomyślcie proszę o oryginalnych niepowtarzalnych nagrodach - chociaż jedną składową niech będzie wyjątkowy budynek ale nie trofeum które nic nie daje - tylko jakiś niemożliwy do zdobycia w inny sposób budynek gospodarczy - a pomysłów na nie macie sporo w dziale - Pomysły... Wtedy wydawanie monet będzie miało sens - bo wybieramy posiadanie czegoś elitarnego.... a teraz ? jak już znane są prawie wszystkie zadania na większość poziomów - duża część graczy zaczęła odpuszczać zadania kryzysowe jako nieopłacalne więc po co się dręczyć jak można sobie kupić te nagrody za monety.... i w sumie racja jeśli wymaga się wydania 2-3x tyle co warte są nagrody by je dostać....


    Bardzo proszę inne osoby o swoje uwagi - nie chcę być krytykiem wszystkiego - bo plus za pomysł naprawdę wielki - ale wg mnie wymaga trochę dopracowania - i może nasze uwagi zostaną chociaż zauważone

    tymczasem liczę że kolejne 500 mapek pozwoli mi zaliczyć to zadanie i za 5tym razem wypadnie granit

    Pozdrawiam Wszystkich Tyranów Swoich Wiosek bo ganiamy osadników do roboty a tak naprawdę są niewolnikami bo nie dostają wynagrodzenia hehe

    EDIT - Koleżankom i Kolegom z uwagami typu - nie podoba się to nie rób - dziękuję - liczę bardziej na konstruktywne propozycje, uwagi i pomysły ja wiem że jak się nie podoba możemy nie grać, nie kupować klejnotów itp.... A Wy z takimi pomysłami na odpowiedź - nie podoba się - nie czytać i nie odpisywać niezwiązanych z tematem odpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez maciek0081 ; 18.02.2013 o 19:57

  2. #2
    Osadnik Awatar shaqoore
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    115
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Mnie również podoba się pomysł z tymi zadaniami. Rozmowa na temat czy się opłaca czy nie była prowadzona już przy okazji innych tematów i jest to indywidualna sprawa każdego gracza. Jednemu się opłaca innemu już nie. Niech każdy decyduje czy się w to bawić a nie narzeka. Oprócz tego jest wiele innych zadań.
    Minusem, który się przewija w rozmowach jest duża losowość i sporo szczęścia trzeba mieć by znaleźć jakiś zasób (granit na poszukiwaniach) czy trafić określony drop (granit w przygodzie). Wartość nagród jest także uzależniona od serwera na jakim gramy gdyż na każdym jest inny cennik i inny popyt na określone surowce i przedmioty.
    Ciągle czekamy na jakąś nowość i zajęcie dla tych wszystkich 50-tek. Pomysł i okazja była ku temu niezła ale trzeba to lepiej zbalansować, przemyśleć i przede wszystkim wyciągnąć uwagi z tego co piszą gracze. Bo ta gra jest dla Nas a nie odwrotnie...

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    07.09.2012
    Posty
    78
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez shaqoore Zobacz posta
    Mnie również podoba się pomysł z tymi zadaniami. Rozmowa na temat czy się opłaca czy nie była prowadzona już przy okazji innych tematów i jest to indywidualna sprawa każdego gracza. Jednemu się opłaca innemu już nie. Niech każdy decyduje czy się w to bawić a nie narzeka. Oprócz tego jest wiele innych zadań.
    Minusem, który się przewija w rozmowach jest duża losowość i sporo szczęścia trzeba mieć by znaleźć jakiś zasób (granit na poszukiwaniach) czy trafić określony drop (granit w przygodzie). Wartość nagród jest także uzależniona od serwera na jakim gramy gdyż na każdym jest inny cennik i inny popyt na określone surowce i przedmioty.
    Ciągle czekamy na jakąś nowość i zajęcie dla tych wszystkich 50-tek. Pomysł i okazja była ku temu niezła ale trzeba to lepiej zbalansować, przemyśleć i przede wszystkim wyciągnąć uwagi z tego co piszą gracze. Bo ta gra jest dla Nas a nie odwrotnie...
    Moim zdaniem gdyby były wiedzielone zadania dla 50tek mogłoby to trochę urozmaicić sprawę.... apropo opłaca czy nie - trudno ocenić jak nie zna się wszystkich zadań teraz już wiem, że nie ale nie miałem wyboru w tej materii na początku - ufałem informacji od BB - cenne nagrody za ukończenie całości zadań a czego po drodze będą oczekiwać nie wiedział nikt

    Trafny punkt z losowością - gdyby było zaliczyć przygodę - już lepiej - szczególnie jeśli kosztuje ona 500 map i nic poza marnym dropem 50tkom nie daje....

  4. #4
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    05.10.2012
    Posty
    6
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    W zadaniu zrobiłem już 2 x Azyl Bandytów, a granitu jak nie ma tak nie ma, poległo 2400 R, 170 O, 520 K, a granitu nie ma. Zadania są źle przemyślane, robię 3 raz jak nie będzie to poproszę o moje PLNy które wydałem na grę, bo aby przyśpieszyć zaciąg wydałem już więcej kryształów niż jest w nagrodzie głównej!!!

  5. #5
    Osadnik
    Dołączył
    07.09.2012
    Posty
    78
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Hehe - 5 raz nie ma granitu w ataku z zaskoczenia - 2500 mapek i nie ma zadania hehe

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    04.04.2012
    Posty
    32
    Serwer
    Kolonia
    wszystko polega tylko i wyłączeni na tym aby zabierać nasze pieniądze i czas, nikt normalny nie wydaje pieniędzy na grę internetowa. nie dawajcie się manipulować i wyciągać od siebie pieniędzy !

  7. #7
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    18.04.2012
    Posty
    458
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Matczyna - 6,25% + 6,25% saletra, 6,25% + 6,25% ruda tytanu, 12,5% + 25% Granit, 12,5% + 25% Bale egzo. Moje - 5 razy - 3 x saletra, 2 x ruda tytanu. To tyle na temat tych niby szans procentowych. Cyba w totka predzej 5 liczb trafie...

  8. #8
    Osadnik
    Dołączył
    07.09.2012
    Posty
    78
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Dobra rozumiem też mam problem ze zbyt dużą losowością.... wszyscy to mamy o ile matczyną czy wyspę piratów można zrobić kilka razy o tyle faktycznie dla poziomów do 50 jest jedno zadanie - ukończyć czarnych bez straty żołnierzy i jest dużo bardziej uczciwe pod względem szans naprawdę wolałbym zadanie zrób 10 razy zakazane eksperymenty niż ten atak z zaskoczenia ktory zjadl 2500 mapek i zadanie ciągle nie jest zaliczone

  9. #9
    Odkrywca
    Dołączył
    07.05.2012
    Posty
    750
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Tutaj rozpisałem opłacalność całości dla zakresu 46-50.

    Jeśli komuś wypadnie za 1 razem w obu to zyskuje ok 6.805m + 500 klejnotów (licząc ze kupujemy droopa), zrobiłem ze znajomą matczyną 2 razy, mi 2 razy wypadł granit, Jej granit (za pierwszym) + belki (za drugim). Do ataku jeszcze nie doszedłem, jak na razie dla mnie zadania opłacalne.

  10. #10
    Osadnik
    Dołączył
    07.09.2012
    Posty
    78
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Van-de-Lord Zobacz posta
    Tutaj rozpisałem opłacalność całości dla zakresu 46-50.

    Jeśli komuś wypadnie za 1 razem w obu to zyskuje ok 6.805m + 500 klejnotów (licząc ze kupujemy droopa), zrobiłem ze znajomą matczyną 2 razy, mi 2 razy wypadł granit, Jej granit (za pierwszym) + belki (za drugim). Do ataku jeszcze nie doszedłem, jak na razie dla mnie zadania opłacalne.
    Mam pewne uwagi co do Twoich wyliczeń - po pierwsze fakt jak wypadnie za 1 razem.... jak ocenisz 5 przygód bez granitu przy 33%?

    poza tym te wyliczenia są błędne - na przykład fragment:

    Wartość szacnkowa klejnotów to ok 3,300m (licząc kosztem rezydek z handlu po 550m)

    rezydka to 95 klejnotów - jeśli po 3,3 to nijak nie wyjdzie 550......

    Proszę nie zmieniajcie tego tematu na czy opłacalne - i jakie % dropa - bo były takie tematy - proszę o opinie apropo podpowiedzi może - sugestii odnośnie przyszłych zadań...
    Ostatnio edytowane przez maciek0081 ; 18.02.2013 o 21:40

Zamknięty wątek
Strona 1 z 12 1 2 3 11 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.