Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Okradać bogatych - ominięcie obozu 11 (wg Poznańczyka)/P11 (wg Steelkilla)

  1. #1
    Maryjka7

    Okradać bogatych - ominięcie obozu 11 (wg Poznańczyka)/P11 (wg Steelkilla)

    Wariant pozwala oszczędzić do 10R. Parametry armii jak w poradnikach (dla uniknięcia wątpliwości podaję, gdzie używamy 100K).
    Nie znalazłam tego wariantu w poradnikach i postach, więc...

    W nawiasach okrągłych numeracja obozów wg Poznańczyka, w kwadratowych - wg Steelkilla.

    Obóz ustawiamy w pozycji G (G5). Na mapce nie ma już wież 1 i 2 (za późno pomyślałam o zrzuceniu ekranu).
    Kliknij obrazek, aby powiększyć. 

Nazwa: Maryjka7.jpg, 
wyświetleń: 430, 
rozmiar: 84.2 KB, 
ID: 919.
    1) Atak 100K na wieżę 1 [20].
    2) Atak 100K na obóz 5 (13) [24]. Armia zostanie przechwycona przez wieżę 2 [21]. Po zniszczeniu wieży - odwrót.
    3) Atak na obóz 5.
    4) Atak 100K na obóz 6 (14) [25]. Armia zostanie przechwycona kolejno przez wieże 3 [22] i 4 [23]. Po zniszczeniu wieży 4 - odwrót. Uwaga: w trakcie ataku na wieżę 4 nie widać paska, zaś po jej zniszczeniu odwrót trzeba zarządzić dość szybko.
    5) Atak na obóz 14 [25].

    Działania (zwłaszcza w pkt 4) wymagają czujności. W przypadku lagów ryzyko jest duże, ale jeżeli komuś szkoda jest 7-10 rekrutów, może spróbować.

  2. #2
    Osadnik Awatar Mundek_May
    Dołączył
    12.05.2012
    Posty
    207
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez Maryjka7 Zobacz posta
    4) Atak 100K na obóz 6 (14) [25]. Armia zostanie przechwycona kolejno przez wieże 3 [22] i 4 [23]. Po zniszczeniu wieży 4 - odwrót. Uwaga: w trakcie ataku na wieżę 4 nie widać paska, zaś po jej zniszczeniu odwrót trzeba zarządzić dość szybko.
    Działania (zwłaszcza w pkt 4) wymagają czujności. W przypadku lagów ryzyko jest duże, ale jeżeli komuś szkoda jest 7-10 rekrutów, może spróbować.
    Maryjka7.
    O co ci tu chodzi?
    Tu bez żadnych odwrotów puszczasz 100 konnych na ostatnia wieże.Ew. 2 generałów po 100 konnych .Jeden na 1 ,a drugi na ostatnia wieże.Konni po kolei atakują wszystkie wieże i nie trzeba dawać żadnych odwrotów.
    I nie rozumiem co ma atak konnymi z oszczędnością 10 cennych rekrutów?

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    31.03.2012
    Posty
    97
    Serwer
    Czarci Gaj
    dla 10R to nawet nie chciałoby mi się tracić czasu na odwoływanie armii itd.

  4. #4
    Maryjka7
    Mundek, armia z G do dwóch ostatnich wież przechwytywana jest przez wilki (11) [P11]. Chcąc je ominąć, można skorzystać z mojej propozycji.

    A co do oszczędności - wiem z własnego doświadczenia, że początkujący gracze pod koniec przygody muszą się czasem liczyć z każdym rekrutem. Atak 100K na wieże jest pewniakiem, oczywiście jeżeli nie ma lagów i ma się refleks.
    Ostatnio edytowane przez Maryjka7 ; 04.02.2013 o 17:26

  5. #5
    Maryjka7
    Cytat Zamieszczone przez Wirusisko Zobacz posta
    dla 10R to nawet nie chciałoby mi się tracić czasu na odwoływanie armii itd.
    Widocznie nie dla Ciebie ta propozycja.

  6. #6
    Osadnik Awatar scorpion63
    Dołączył
    26.04.2012
    Posty
    90
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Po co aż tyle ataków ?
    Wystarczy dać atak (100 konnych) na obóz 6 i po kolei obserwować rozwałkę czterech wież, po której to dajemy odwrót obowiązkowo.

  7. #7
    konkur4
    Ameryki nie odkryłeś(-aś), każdy myślący gracz potrafi zaatakować tak, żeby ominąć tą pułapkę.
    Odwołując się do poradnika Steelill'a, ustawiamy obozy w strefie G3 tak, żeby gienek przeszedł pomiędzy pułapką P12 i P13, puszczasz 2 ataki, jeden na wieże 22 lub 23 (nie pamiętam już, dawno tego nie robiłem), żeby odblokować dostęp do obozu przywódcy, drugi na obóz 24, gienek najpierw zaatakuje wieże 20, na samym końcu 21, po jej zniszczeniu dajemy odwrót, czasu jest na tyle dużo, żeby w niego kliknąć.

  8. #8
    Maryjka7
    Cytat Zamieszczone przez scorpion63 Zobacz posta
    Po co aż tyle ataków ?
    Wystarczy dać atak (100 konnych) na obóz 6 i po kolei obserwować rozwałkę czterech wież, po której to dajemy odwrót obowiązkowo.
    Następnym razem spróbuję. :-)

  9. #9
    Maryjka7
    Cytat Zamieszczone przez konkur4 Zobacz posta
    Ameryki nie odkryłeś(-aś), każdy myślący gracz potrafi zaatakować tak, żeby ominąć tą pułapkę.
    Odwołując się do poradnika Steelill'a, ustawiamy obozy w strefie G3 tak, żeby gienek przeszedł pomiędzy pułapką P12 i P13, puszczasz 2 ataki, jeden na wieże 22 lub 23 (nie pamiętam już, dawno tego nie robiłem), żeby odblokować dostęp do obozu przywódcy, drugi na obóz 24, gienek najpierw zaatakuje wieże 20, na samym końcu 21, po jej zniszczeniu dajemy odwrót, czasu jest na tyle dużo, żeby w niego kliknąć.
    Ameryka to na pewno nie jest, ale w obydwu poradnikach autorzy zakładają atak na obóz 11/P11. A że doszłam do tego sama, to mam prawo być z siebie zadowolona.

  10. #10
    Banned
    Dołączył
    29.08.2012
    Posty
    91
    Serwer
    Nowy Świat
    Sposób jak ominać pułake został już nie raz przedstawiony, tutaj np :
    http://forum.thesettlersonline.pl/th...ll=1#post69025

    poza tym dla wielu graczy liczy się czas, a 10R strat nie robi różnicy, zwłaszcza że w Okradać Bogatych straty są dużo mniejsze niż maksymalne, zbliżone bardziej do minimalnych.

    Temat zamykam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.