Zamknięty wątek
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Czy warto rozbudować rezydencje powyżej 3 lvl?

  1. #1
    Diokles

    Czy warto rozbudować rezydencje powyżej 3 lvl?

    Stawiam sobie pytanie jak w tytule. Rozbudowa rezydencji z poziomu 3 na 4 kosztuje 1000 monet 600 marmuru - i daje 10 nowych miejsc dla osadników.
    Już za 360-370 monet można kupić na handlu rezydencję (tak przynajmniej na Dolinie odkrywców) i to daje już w punkcie wyjścia 30 miejsc.
    Czy więc rozbudowywanie rezydencji na 4 lvl (o 5-tym nie chcę nawet myśleć) ma sens? Nie wiem - może na b. wysokich poziomach zabraknie miejsca na wyspie, ale na moim 35-tym jeszcze względne pustki, zwierzaki latają, osadników straszą, i jest gdzie budowle nowe stawiać.
    Co wy na to? Może tylko ja mam taki problem i wszyscy już wiedzą jaka jest prawidłowa odpowiedź, ale i tak chciałbym zapytać.

  2. #2
    Osadnik Awatar PaniCook
    Dołączył
    20.03.2012
    Posty
    37
    Serwer
    Czarci Gaj
    sorry
    Ostatnio edytowane przez PaniCook ; 16.01.2013 o 15:51

  3. #3
    Odkrywca Awatar zwolk
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    1,590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Wydaje mi się, że na pewnym etapie rozwoju rezydencje na poziomie wyższym niż 3 będzie normą ze względu na ograniczone miejsce na wyspie. Jedyną kwestią do rozstrzygnięcia jest górny limit populacji powyżej którego zwiększanie go nie będzie przynosiło żadnych korzyści. Limitowana ilość patentów oraz miejsce na wyspie dość mocno ogranicza liczbę osadników potrzebnych do miejsc pracy, a szkolenie nie wiadomo jakich ilości wojska też ma jakieś górne granice. Można robić przygody jedna za drugą, ale samo ograniczenie czasowe powoduje, że nie będziesz w stanie posłać na śmierć nie wiadomo jakiej ilości wojaków bo doba ma tylko 24h a na każdą przygodę trzeba czasu. Do tego dochodzi ograniczona wydajność koszar i magazynu prowiantu (produkcja osadników z chleba). Tu potrzeba indywidualnych wyliczeń bo jest za dużo zmiennych.

  4. #4
    Banned
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    1,750
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Do czasu jak jest miejsce na wyspie to nie ma sensu podnosić ich na 4lvl, ale znam osoby które już prawie nie mają miejsc na wyspie wiec już podnoszą ale to w okolicach 48-50lvl dopiero

    Pozdrawiam
    Mod Zakrecony

  5. #5
    Diokles
    Dzięki za odpowiedzi i podzielenie się refleksjami. Do poziomu, w którym zabraknie miejsca na wyspie u mnie minie jeszcze trochę czasu jeszcze minie. Gram więc póki co spokojnie, ale widzę, że brak miejsca na wyspie to nie tylko teoretyczna obawa skoro są osoby, które się z tym zmagają...

  6. #6
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    12.04.2012
    Posty
    413
    Serwer
    Czarci Gaj
    W początkowej fazie gry zdecydowanie nie warto lepiej je trzymać na 3lvl
    Dodatkowo jeśli masz je kupione tak ze wykorzystują patenty czyli kupiłeś je z paska w grze a nie z handlu to w miarę finansowych możliwości można pomału burzyć te co marnują patenty i kupować te z handl po 450-500monet gdyż dzięki temu oszczędzasz patent na inną ważniejszą budowlę.
    Jakbyś miał za dużo złota to lepiej zamiast wbijać rezydencję na wyższy level wsadzić tą kasę w levelowanie magazynów do 5lvl bo im dalej w las tym coraz większe problemy z wyprodukowanymi towarami
    Gdy już dojdziesz do poziomu że nie ma co robić z monetami czy granitem to możesz wbijać rez na 5 lvl:P
    Ja wbiłem 4 na 5lvl i kilkanaście na 4 tylko ze względów dekoracyjnych bo fajnie te rez wyglądają przy domu władyki
    Pozdrawiam i życzę osiągnięcia 6k populacji

  7. #7
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    27.01.2012
    Posty
    20
    Serwer
    Nowa Ziemia
    nie ma co marnowac miejsca kolo wladyki bo szkoda niezly uklad tam mozna zrobic z produkcja bo chcialbym zauwazyc ze wszystko sie toczy wokól magazynu im blizej tym lepiej rezydki rozrzuc bdookola wyspy

  8. #8
    Osadnik Awatar mack0wski
    Dołączył
    04.04.2012
    Posty
    74
    Serwer
    Czarci Gaj
    pff ja mam 4lvl juz od 30 poziomu.

  9. #9
    Odkrywca Awatar zwolk
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    1,590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez mack0wski Zobacz posta
    pff ja mam 4lvl juz od 30 poziomu.
    Tylko po co...

  10. #10
    Poznańczyk
    Pytanie było czy warto, nie warto, chyba ze ktoś nie lubi mieć dużo rezydencji, albo stwierdził że podniesie wszystko na 5poziom.

    Ja mam 42rezydencje, wszystkie będę podnosił na 4 a później na 5poziom, bo tak chce, jak już nie będę miał co podnosić w górę to zacznę upować Młyn Prochowy

Zamknięty wątek
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.