Strona 16 z 18 PierwszyPierwszy ... 6 14 15 16 17 18 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 179

Wątek: [poradnik gospodarczy] Planowanie gospodarki by Althair

  1. #151
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez nalezyszdostada Zobacz posta
    Czytanie ze zrozumieniem się kłania. To jest poradnik gospodarczy. Jak wykorzystać maksimum możliwości jakie daje nam wyspa, a nie poradnik przygód. Co do nie uwzględnienia nowości to takie działanie pozwala właśnie na bardzo szybkie dostosowanie się do nowości wprowadzanych przez BB.
    Chyba nie przeczytałeś poradnika .. szczęściarzu .. umieszcza tam informacje o przygodach, więc do tego się odnosiłem. Co do nowości i eventów jednak jest to bardzo ważny aspekt, który trzeba uwzględnić nie tylko na różnorodność budynków jakie otrzymujemy, ale także o nowe towary/linie produkcyjne czy elementy, które wpływają na gospodarkę ;-)

    ohhh ps. @Althair
    czyli mam pokazać jak się robi poradnik ??:> Wymyśliłbyś konstruktywną ripostę, czy za dużo wymagam ;-)

    Biedaku, przy nowych budynkach nie masz ustawienia optymalnego... nie wiem czy widziałeś wygląd nowego magazynu, i właśnie jest tam kilka ciekawych propozycji ustawienia, dodatkowo trzeba napomnieć, że nie da się wymienić wszystkich magazynów na nowe, bez dużej straty na czasach, więc każdy będzie musiał znaleźć złoty środek.
    Dodatkowo o jakim kopiowaniu wyspy mówisz, ja się tam nie boje że ktoś ściągnie ode mnie bo mało kogo stać aby zainwestował tyle w budynki surowców.

    Moim zdaniem twoja wyspa jest na takim słabym bardzo poziomie zrobiona.. jak powyższy poradnik. Fakt że nie dodajesz żadnych screenów ani nie bazujesz się na wiedzy, która zastosowałeś oznacza, to że teoretyzujesz i naprawdę słabo ci wychodzi. Jak dobrze pamiętam ostatnie twoje screeny pokazywały że masz kilka silosów na lvl3-4 ... pogadamy jak zrobisz co najmniej 80% wyspy na lvl5 ... bo jak ma sie lvl3 czy lvl4 można sobie przestawiać wyspę do woli ;-)
    Ostatnio edytowane przez Idho ; 27.10.2013 o 18:48

  2. #152
    Osadnik
    Dołączył
    02.05.2012
    Posty
    154
    Serwer
    Kolonia
    Jestem po przestawieniu za tysiące monet, marmuru i innych materiałów. Zrobiłem to, bo mnie było stać . Po drugie taki to problem wyrzucić 15-20k monet na przebudowę ? Przecież już jesteś "zaawansowanym graczem".

  3. #153
    Osadnik Awatar nalezyszdostada
    Dołączył
    11.03.2012
    Posty
    108
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    Chyba nie przeczytałeś poradnika .. szczęściarzu .. (...)
    Dokładnie tak jak piszesz uważam się za szczęściarza. Ponieważ rozumiem co pisze autor posta, Ty z całym szacunkiem najwidoczniej nie. To co pisze Althair to są wskazówki do rozmieszczenia budynków na wyspie, a nie gotowe rozwiązania.

    Odnosisz się do nowości, właśnie o to chodzi w tym ustawieniu i taki podejściu jakie Alathair prezentuje, jest ono mega elastyczne i jeśli BB wprowadza nowe elementy to nie ma najmniejszego problemu, aby się szybko i tanim kosztem do nich przystosować.

    Co do optymalnego ustawienia to właśnie on takie ma. Jakbyś sobie policzył to np przy moich około 175 budynkach produkcyjnych. Usprawnienie co oznacza skrócenie czasu produkcji nawet o 4 sek na budynku, robi kolosalna różnice w ciągu dnia. A TSO przecież nie jest grą, w która się gra 7-10 dni, ta gra wciąga i mnie już na ponad rok. W tym przypadku zobacz sobie ile to jest oszczędności w takiej skali.

    Jak patrzyłem na wyspę Althaira (szczęśliwie mam taką możliwość ten sam serwer) to wg mnie on wyciska 7 poty z tego co oferuje wyspa, ze swojego ustawienia budynków. Wszystko jest przemyślane i nie ma źle postawionego budynku. I nadal pracuje nad tym aby było jeszcze lepiej.

    Co do argumentu ze jego wyspa jest słaba to niestety się mylisz. Nie ma on budynków na 3 lvl. Większość na 5.

    Dodatkowo powiem ci tak Idho, że ja mając wszystkie magazyny na 5 lvl, prawie wszystkie budynki na 4-5 min. Mistrzowskie natomiast na 2-3 min (1/3 na 5 lvl). Zdecydowałem się na wprowadzanie zmian wg rad Althaira, ponieważ wiem, że on ma racje. I przeboleje to, że muszę zburzyć większość magazynów 5 lvl, ponieważ są nieodpowiednio ustawione. Mam może ze 2-3, które się oszczędzą z 20 szt. To jest olbrzymia ilość surowca zmarnowanego na upy tych budynków. Mimo tego wiem, że taka zmiana mi się w dłuższym okresie bardzo opłaci. I to, że wydam na przemeblowanie pewnie lekka ręką pewnie w ogólnym rozrachunku kolo 50k monet (w tym momencie już wydałem z 20k, przesuniecie silosa, manufaktury i młyna wodnego (17szt) na 5 lvl to 500monet ), ze 150k samego marmuru i pewnie podobne ilości innych potrzebnych surowców potrzebnych do przenoszenia budynków. Ile wydam jeszcze na ponowne upy magazynów kolejna sprawa. Ja postrzegam to jako inwestycje długofalową, a nie chwilowy kaprys.

    Moja rada dla ciebie Idho i dla innych nie łapiecie co jest napisane w poradniku Althaira. Przeczytajcie jeszcze raz, drugi, przetrawcie co tam jest napisane. Może i kolejny raz będzie potrzebny, ale z czasem zrozumiecie, że ten człowiek wie co pisze i zaczniecie sami zmieniać wyspę wg jego wskazówek.

    Pozdrawiam
    .

    Dziekuję Wszystkim znajomym za wspólna grę przez 2 lata na TSO.

    Nieszczęścia Polski są dowodem na istnienie Boga.

    ZBIÓR PORADNIKÓW PRZYGÓD

    Masz problem z poradnikiem. Nie zaśmiecaj tematu napisz PW.


  4. #154
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    20.02.2012
    Posty
    12
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam, chciałbym spytać autora co poprawiłby u mnie na wyspie. Zaznaczam, że opieram się o handel chlebem.
    Wyspa
    Ostatnio edytowane przez Majquel ; 10.11.2013 o 15:26

  5. #155
    Osadnik
    Dołączył
    26.04.2012
    Posty
    33
    Serwer
    Kolonia
    do wykasowania
    Ostatnio edytowane przez Dzej_Ti ; 23.12.2013 o 22:47

  6. #156
    Osadnik
    Dołączył
    02.05.2012
    Posty
    154
    Serwer
    Kolonia
    Oparłeś swoją wyspę na założeniu, że towar ma być jak najkrócej w drodze. Jest to jakieś założenie i fajnie, że się go trzymasz. Niestety to jest marnotrawstwo patentów i miejsca. Żeby Ci wyliczyć na szybkości. Załóżmy, że będziesz stawiał farmy w wianku 3cim. Między magazynem a farmami stawisz wiatraki i piekarnie. Możesz zniszczyć 2 magazyny i dobrze wykorzystać dużą połać terenu. 2 spore pola terenu Ci się zwolnią(te od np. piekarni i wiatraków), masz miejsce pod kolejne ośrodki. Teraz czas na matematykę. Czas produkcji 1 farmy to 12 minut. jak odstawisz z wianka 1wszego do wianka 3ciego to doliczyć trzeba 40 sekund na chodzenie z i do magazynu. Czyli na ok 18 cyklów masz jeden ekstra. Wystarczy dostawić jedną farmę, a już masz zapas produkcji względem oryginału, bo ta farma wyprodukuje znacznie więcej zboża jak teraz produkujesz. Oszczędność miejsca dokładnie jednego patentu i większa produkcja, przy technice wiankowej. Resztę sam sobie przemyśl jak zrobisz to samo ze wszystkimi budynkami. Zyski w patentach ogromne (nie mówiąc o ekstra miejscu itd).

    Pozdrawiam
    Alth
    Ostatnio edytowane przez Althair ; 23.12.2013 o 22:56

  7. #157
    Początkujący Odkrywca Awatar Fredek_z_F-K
    Dołączył
    26.02.2012
    Posty
    381
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Dzej_Ti Zobacz posta
    Przy handlu chlebem, warto, byś zainteresował się silosami.
    Uważam, że nie. Silosy nie są standardowym budynkiem do zbudowania w dowolnej ilości, więc uważam, że nie powinno się ich uwzględniać w klasycznej ekonomice wyspy. Sam ich mam kilka, niewielkie ich ilości były do zdobycia w ewentach i w prezentach, ale za klej ani jednego nie kupiłem. W związku z tym nie mam gospodarki - i nie przewiduję - 1 silos = 1 gospodarstwo

  8. #158
    Osadnik
    Dołączył
    02.05.2012
    Posty
    154
    Serwer
    Kolonia
    Jeśli się myśli w kategorii miejsca na wyspie i wygody gry, to jak najbardziej trzeba od nowa projektować nowe ośrodki "farmerskie" oparte na silosach. Tutaj dopiero istotne zaczynają być te największe wolne połacie terenu.

  9. #159
    Początkujący Odkrywca Awatar Duszysko40
    Dołączył
    18.01.2013
    Posty
    457
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez Althair Zobacz posta
    Oparłeś swoją wyspę na założeniu, że towar ma być jak najkrócej w drodze. Jest to jakieś założenie i fajnie, że się go trzymasz. Niestety to jest marnotrawstwo patentów i miejsca. Żeby Ci wyliczyć na szybkości. Załóżmy, że będziesz stawiał farmy w wianku 3cim. Między magazynem a farmami stawisz wiatraki i piekarnie. Możesz zniszczyć 2 magazyny i dobrze wykorzystać dużą połać terenu. 2 spore pola terenu Ci się zwolnią(te od np. piekarni i wiatraków), masz miejsce pod kolejne ośrodki. Teraz czas na matematykę. Czas produkcji 1 farmy to 12 minut. jak odstawisz z wianka 1wszego do wianka 3ciego to doliczyć trzeba 40 sekund na chodzenie z i do magazynu. Czyli na ok 18 cyklów masz jeden ekstra. Wystarczy dostawić jedną farmę, a już masz zapas produkcji względem oryginału, bo ta farma wyprodukuje znacznie więcej zboża jak teraz produkujesz. Oszczędność miejsca dokładnie jednego patentu i większa produkcja, przy technice wiankowej. Resztę sam sobie przemyśl jak zrobisz to samo ze wszystkimi budynkami. Zyski w patentach ogromne (nie mówiąc o ekstra miejscu itd).

    Pozdrawiam
    Alth
    wszystko pieknie ale ulepszone magazyny wlasnie te miejsca polykaja..
    EXP2 -NIESPRZEDAWALNI
    In hoc signo vinces

  10. #160
    Osadnik
    Dołączył
    02.05.2012
    Posty
    154
    Serwer
    Kolonia
    Nowe magazyny nie są tak wydajne jak zwykłe. Znów powraca kwestia wyboru więcej miejsca w magazynie/wydajniejsze gospodarowanie miejscem na wyspie. Oczywiście nie oznacza, to że nie można zaplanować całej wyspy pod te magazyny . Ale dla mnie osobiście to szaleństwo.
    Ostatnio edytowane przez Althair ; 24.12.2013 o 08:07

Strona 16 z 18 PierwszyPierwszy ... 6 14 15 16 17 18 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.