Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy ... 5 6 7 8 9 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 100

Wątek: DOM AUKCYJNY NA G10 wpisujemy /j global-10 GORĄCO ZAPRASZAMY

  1. #61
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    05.03.2012
    Posty
    3
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Uobuzzz Zobacz posta
    Szanowny tchrikch!

    Dziś na g-1 zauważyłem poniższą wiadomość:

    Zauważ, żę nigdzie tu nie ma informacji o konieczności uprzedniego zapoznania się z rzekomym regulaminem na forum. Z ciekawości wszedłem na g-10, gdzie przywitała mnie wiadomość: "[16:10] Globalne-10: Witaj w: Globalne-10".
    Zauważ, iż tu również brak jakiejlkolwiek informacji o konieczności składania ofert zgodnych z wewnętrznie ustalonym wzorcem. Czemu zatem nie miałbym składać ofert w surowcu, który mi najbardziej zalega?

    Nie twierdzę, że prowadzący są źli, ale twierdzę, że nie przygotowali się do zadania za jakie się wzięli. Bądźmy szczerzy Polska to kraj ludzi, którzy każdą lukę wykorzystają na swoją korzyść, a moje zachowanie tylko to potwierdziło. Tak naprawdę nie zależy mi na tym, co powinienem dostać z tej licytacji, ale na tym, żeby licytacja była w miarę możliwości uczciwa, a to z kolei może zapewnić tylko właściwie skonstruowany regulamin.
    Pozdrawiam
    Uobuzzz
    Czemu mialbys podejrzewac ze sa jakies zasady ? Faktycznie to smieszne , na pewno wszystko odbywa sie na kompletnym spontanie i ludzie raz placa rybami raz granitami. No ale moze jednak jakies zasady i placimy tylko monetami - czemu w takim razie slyszac ta informacje od kilku osob dalej stawiales oferty w lukach ? Pewnie pomyslales - acha ! jestem wyjatkowy i stworzylem duzo OWU - skoro zadnego nie widzialem to na pewno zlodzieje chca mnie odciagnac od licytacji i na mnie zarobic , wkoncu to takie polskie.
    (pomijam oferowanie 5k dlugich lukow kiedy aktualna cena to 120m , no bo przeciez wiadomo ze 5k to wiecej niz 120 a to ze sa to luki nie monety to przeciez oczywiste ze luki sa wiecej warte).

    Czemu nie napisales swojego postu o OWU (notabene calkiem zmyslnego) od razu tylko przyjales sobie za punkt honoru pokazanie jaki to nie jestes madry i jaki to regulamin jest do bani spamujac to samo co 5 minut ? I czemu sie dziwisz ze po tym jak napisales kolejnego tasiemca z cyferka na koncu to nikt nie potraktowal tego powaznie ?

    Uczciwa licytacja moglaby zakladac minimum odpowiedzialnosci graczy - np. przystepuje do licytacji i nie wiem o co chodzi i (czy) jakie sa reguly - to moze...zapytam kogos ? poszukam na forum ? Nie , przeciez jestem wyjatkowy i na pewno nic takiego nie ma. Wkoncu gdyby bylo to ktos by mi o tym powiedzial , nie smiali by mnie pominac. Jaki regulamin zablokuje takie zachowania ? Jesli znajdzie sie kolejny ktory bedzie staral sie cos sobie (albo innym) udowodnic to mu sie uda.
    Ostatnio edytowane przez tchrikch ; 27.12.2012 o 19:06

  2. #62
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    10.04.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Słoneczny Gród
    tchrikch czemu nie zacząłem od rzetelnej argumentacji? Hmmm powodów jest kilka... co najmniej tyle ile napitków spożytych przeze mnie w dniu dzisiejszym
    Po drugie jestem typem prowokatora. Jeśli ktoś zaprasza mnie do czegoś, nie wskazując gdzie znajdę reguły tej zabawy, bądź, gdzie mogę ich szukać, to równie dobrze mogę założyć, że takowych reguł nie ma. Uwierz mi, że codziennie spotykam się z takimi zarzutami, z powołaniem na artykuły 6 i 384 KC, które i tu mają zastosowanie, że aż sam poczułem potrzebę zastosowania tego typu argumentacji.
    Po 3 zastanawiałem się jak sobie poradzi obsługa licytacji. Czy wskażą, że zasady licytacji znajdują się tu i tu, czy też stwierdzą, że jestem trollem i każą spadać. Zauważ, że żadna z wypowiedzi (no może oprócz pierwszych dwóch) nie była czystą złośliwością, ale wołaniem, o pomoc, skonkretyzowanie zasad itp. I w tym miejscu ukłon w stronę moderatorów za spokój jaki zachowują wciąż powtarzając te same reguły. Tu wystarczyło kilka wypowiedzi, by obsługa licytacji zaczęła nawoływać do ignorowania moich wypowiedzi

    edit: a tak na marginesie regulamin nie wyegzekwuje spokoju, ale pozwoli uczciwie ignorować każdą wypowiedź niezgodną z zasadami licytacji. Moje wypowiedzi póki nie były niezgodne z zasadami określonymi regulaminem nie powinny być traktowane jako spam tak, jak to miało miejsce dziś

    Notabene sądzę, że gdyby nie ta prowokacja, to ta dyskusja nie byłaby tak interesująca tak, wiem, brak skromności :P
    Ostatnio edytowane przez Uobuzzz ; 27.12.2012 o 19:10

  3. #63
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    08.04.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Piotru70 Zobacz posta
    Japierdziele, a jak pojadę do ciebie do domu, usiądę obok ciebie i razem będziemy grać w grę to to też jest fikcja? Człowiek kiedyś wymyślił internet a reszta cywilizacji wniosła do niego życie i zachowania ludzkie. Ale wy tego nie pojmiecie bo jesteście zbyt ograniczeni. Zresztą znajdź mi różnicę dokonywania transakcji telefonicznie a w grze. I to jest real i to jest real, waszym zdaniem real to jest to co dzieje się wokół monitora a moim zdaniem real to jest to co dzieje się teraz. W tym się różnimy ze wy tego nie rozumiecie a inni tak. Ileż można wam tłumaczyć tak prostą rzecz...
    Musicie być tak Tępi?
    Nie powiem, tu sie musze zgodzic, bo to ze siedzisz przed monitorem to robisz to teraz i to jest realne, wiec w pewnym sensie dzieje sie to tak jak by realnie, ale gra jest rzeczą wirtualna

  4. #64
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    08.04.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Uobuzzz Zobacz posta
    Dobra, a teraz, żeby nie było, że jestem przeciwny pomysłowi mam kilka propozycji.
    Sam pomysł mi się podoba, a że zawodowo jestem związany z tworzeniem z szeroko rozumianych OWU, to proponuję wprowadzenie następujących zasad.
    - licytacje dotyczące przedmiotów unikalnych, sprzedawanych w ilości nie większej niż 1 szt. przebijamy o 5 monet. Przedmioty sprzedawane w ilości większej niż 1 szt. mogą być licytowana z przebiciem o 1 monetę. Wszystkie oferty muszą być składane w monetach, w formie liczb całkowitych pod rygorem wykluczenia z licytacji.
    - każda oferta winna być złożona w formie krótkiej wiadomości na kanale g-10. Wiadomość zawierająca dowolny tekst poza ofertą liczbową może zostać wykluczona z licytacji bez podania powodu z jednoczesnym brakiem obowiązku przekazania stosownej informacji licytatorowi.
    - Licytacja stanowi dobrowolną formę oświadczenie woli odsprzedaży przedmiotu za najwyższą zaoferowaną w procesie aukcji przedmiotu. Wystawiający zzobowiązuje się odsprzedać wystawiony przedmiot/usługę za najwyższą, uznaną kwotę osobie licytującej. Licytujący zobowiązuje się złożyć ofertę handlową osobie wystawiającej zgodną z ofertą złożoną w drodze licytacji. Niewywiązanie się którejkolwiek ze stron z obowiązku finalizacji aukcji, tak wystawiającego, jak i licytatora wiązać się może z dożywotnim wykluczeniem z aukcji na kanale g-10. Obsługa licytacyjna nie ponosi żadnej odpowiedzialności za proces finalizacji ofert aukcyjnych.
    - każda wypowiedź naruszająca powyższe zasady licytacji, bądź nie stanowiąca oferty w rozumieniu niniejszego regulaminu stanowi naruszenie zasad kanału g-10 i stanowi podstawę do wykluczenia użytkownika z procesu licytacyjnego, a także do nieuznania wszelkich złożonych ofert licytacyjnych.

    Na chwilę obecną to są największe braki w całym tym regulaminie aukcji. Stwórzcie regulamin spójny i kompletny, a nie będziecie mieć problemu z trollami. Możecie mnie dziś uważać za trolla, ale póki nie łamię zasad kanału, to nie macie mnie prawa nazywać trolla. Proponowałbym również wystąpić do obsługi gry o uznanie szczególnych zasad chatu dla kanału 10. Da to prawo moderatorom do banowania użytkowników naruszających zasady kanału o ile zgodzi się na to szczebel decyzyjny, w co szczerze powątpiewam ;/
    No z tym to niestety ale musze sie zgodzic. Niby denerwujący człowiek ale pomysły ma dobre

  5. #65
    Happyparowka
    Cytat Zamieszczone przez Uobuzzz Zobacz posta
    Polacy?? To zastanawia mnie co powiesz o Amerykanach i ich prawie precedensowym?
    Nie uważasz za idotyczne stwierdzenie, że nic, co nie jest zabronione jest dozwolone? Najbardziej rozbawił mnie człowiek, który prowadząc swojego campera w czasie jazdy poszedł zrobić sobie kawę. Samochód bez kierowcy wypadł z trasy, a kierowca wytoczył proces o odszkodowanie, bo w instrukcji nie było zastrzeżenia, że prowadząc pojazd nie można opuszczać fotela kierowcy. Proces wygrał. W Polsce żaden sąd nie uznałby racji takiej argumentacji. No ale cóż.. co kraj to obyczaj. Świat pełen jest oportunistów, dlatego zawsze warto być przygotowanym na każdą, nawet absurdalną ewentualność

    co za bzdety, pokaż mi źródło z tym amerykańcem, bo normalnie nie wierzę Ci

  6. #66
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    10.04.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Parówciu, to był jeden z absurdów przywołany z pamięci, wyczytany w jednym z naprawdę wielu artykułów na ten temat. Polecam dokument "Hot Coffee", który niejako naświetla tą kwestię. A tak na marginesie to dyskusja do poruszenia w innym wątku niż ten, więc nie róbmy offtopu

  7. #67
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    08.04.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Jezeli z g-10 nie zostanie ogarniete to kto tam moze licytacje prowadzić to do tego czasu ja się w to nie mieszam.
    Wczoraj ludzie zgłaszali sie na dzisiejsze licytacje i co z tego jak dzisiaj licytowalismy ich przedmioty to wyszly z tego problemy bo ktos po zakonczeniu naszych licytacji zaczol swoje, i w tym momencie osoby co sie do nas zapisały wystawily swoje oferty tam i wtedy.
    Mnie nie informujac o tym ze ich oferta u nas jest nieaktualna. Z tego wyszły tylko problemy i wszyscy składają wine na mnie za to!

    Niestety ale do póki Solar i bb_xar tego nie ogarna zeby kanał był wyłącznie dla grupy Solara to ja się w to nie mieszam ....

  8. #68
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Czemu mieszasz do tego bb_xaar'a ?? To projekt graczy, który nie został w żaden sposób poparty przez administracje... wiec takowa nie będzie ingerowała.
    Co do solara to spodziewałaś się czegoś więcej?? Ja nie

  9. #69
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Przecież Mr_SOLAR zapewniał ze swoim kolegą że w pierwszy dzień była super atmosfera. Widzę że w końcu zaczęliście rozumieć że nie ogarniecie tego a po za tym nie mając odpowiedniego regulaminu administracja zgłosi "veto" jak ktoś to ujął bo z tego może być więcej chaosu niż pożytku i komfortu. Ileż można wam tłumaczyć tak proste rzeczy. Wiem jaka jest atmosfera na g-10 bo ostatnio często tam przesiaduję. Z samego zainteresowania. Póki co to wasz pomysł nie ma przyszłości. Chyba że jedynie BB wprowadzi możliwość aukcyjną na handlu, ale to są nowe prace które potrwały by dość długo.

  10. #70
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    08.04.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Piotru70 Zobacz posta
    Przecież Mr_SOLAR zapewniał ze swoim kolegą że w pierwszy dzień była super atmosfera. Widzę że w końcu zaczęliście rozumieć że nie ogarniecie tego a po za tym nie mając odpowiedniego regulaminu administracja zgłosi "veto" jak ktoś to ujął bo z tego może być więcej chaosu niż pożytku i komfortu. Ileż można wam tłumaczyć tak proste rzeczy. Wiem jaka jest atmosfera na g-10 bo ostatnio często tam przesiaduję. Z samego zainteresowania. Póki co to wasz pomysł nie ma przyszłości. Chyba że jedynie BB wprowadzi możliwość aukcyjną na handlu, ale to są nowe prace które potrwały by dość długo.
    Wiesz na początku było miło i fajnie ale teraz to jest kompletna samowolka. Jezeli solar lub ktos nie uporzadkuje tego, nie zrobia regulaminu ani nic to to nie ma sensu bo to same problemy beda.
    Dzisiaj Solara w ogole podczas licytacji nie bylo. Skargi do mnie lecą na to co my wyrabiamy. A stała się niestety taka samowolka ze ja sama tego nie ogarne.:/

Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy ... 5 6 7 8 9 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.