Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Zniknęła cała wyspa

  1. #11
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    31.03.2012
    Posty
    7
    Serwer
    Słoneczny Gród
    A dziewczyna lub ktos kogo znasz nie zrobił tobie psikusa , bo np. za dużo czasu spedzałeś przy kompie (grze) ?

  2. #12
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    12.09.2012
    Posty
    485
    Serwer
    Złota Góra
    Ja obstawiam że dałeś komus pasy do konta i po prostu zrobił Ci taka przysługe.
    Takie problemy są czeste, właściciele zarzekaja sie że nic nikomu nie dali, bo wiadomo że na konto może logowac sie jedna osoba (co jest fikcją bo jak to sprawdzic??) więc jak tu się przyznac oficjalnie do łamania regulaminu. Osobiście nic mi nigdy nie zgineło w takich dziwnych ilościach, oczywiście błedy w grze wystepuja i mnie tez dotykaja straty ale nie na taka skale gdzie ginie własciwie wszystko.

  3. #13
    Osadnik
    Dołączył
    28.04.2012
    Posty
    72
    Serwer
    Kolonia
    To może mieć związek z sytuacją opisaną w innym temacie.

    http://forum.thesettlersonline.pl/th...ziwna-sytuacja.

  4. #14
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    26
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Oczywiście że można sprawdzić chociażby po logowaniach z rożnych IP, ale tak jak napisał Aleksander w logach nie widać by ktoś się logował z innego IP niż moje tj. 89.78.51.**, hasła ani loginu nie podawałem NIKOMU, nawet by mi bufy kiedyś rzucił czy coś po prostu mam nauczkę z dawien dawna że tego typu danych się nie podaje. Przeglądając temat który podał Qtre, odpowiem że nie mam połączonego konta z Facebook'iem, więc ten problem nie może być brany pod uwagę. Niestety dziś mamy sobotę i odpowiedź najwcześniej dostane 2 stycznia.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.