Zobacz wyniki ankiety: możliwość zwolnienia wojska ze służby

Głosujących
61. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tak

    57 93.44%
  • nie

    4 6.56%
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: wojsko

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    05.03.2012
    Posty
    70
    Serwer
    Nowy Świat

    wojsko

    Czasami tak jest, że mamy za dużo jakiegoś wojska (np. koni) i nam nie są potrzebne w tym momencie i blokują nam osadników. Chcemy wyszkolić inne jednostki, ale dostępnych bezrobotnych osadników jest zbyt mało, żeby zwerbować odpowiednią ilość wojska jaka jest nam potrzebna w danej chwili.
    Tak ostatnio myślałem nad taką opcją jak np, zwolnienie nie potrzebnego nam wojska ze służby, odzyskiwalibyśmy 1 osadnika za 1 jednostkę wojska i część surowców potrzebnych do jego wyszkolenia
    np. 1 rekrut kosztuje nas : 1 osadnik, 10 mieczy z brązu i 5 napitku
    po zwolnieniu go ze służby odzyskiwalibyśmy 1 osadnika 5 mieczy z brązu, oprócz napitku (wypity trunek nie zostanie juz zwrócony to rzecz jasna)
    lub
    odzyskiwalibyśmy np. tylko 5 mieczy bez napitku i osadnika, nowy osadnik pojawił by sie po jakims czasie

    Jak wy to widzicie? czy ten pomysł jest dobry czy też w ogóle nie potrzebny? czy można jakoś zmodyfikować to ? zajmijcie stanowisko w tej sprawie.
    Pomysł jest do lepszego dopracowania ale chciałem przedstawić ogólny zarys. Taka opcja mogła by sie znajdować w koszarach, wszystko było by normalnie jak dotychczas ale jeszcze dostępna by była opcja z tym zwolnieniem ze służby
    Zapraszam do dyskusji
    Ostatnio edytowane przez Otteporowo ; 18.12.2012 o 17:34

  2. #2
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    01.03.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Nowy Świat
    Wg. mnie bardzo fajny pomysł. Osobiście mam kilka jednostek które bym najchętniej zwolnij bo blokują mi limit, a w tej chwili jedynym rozwiązaniem jest posłanie ich na rzeź. Temat godny uwagi i przemyślenia.

    Pozdrawiam

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    05.11.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Nowy Świat
    ja jestem bardzo zatym pomysłem

  4. #4
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Wojsko z reguly rekrutuje sie pod konkretne walki, wiec praktycznie nigdy nie ma sie jego nadmiaru.

    Pomysl ma sens, ale jego zastosowanie byloby na tyle rzadkie, ze imho male jest prawdopodobienstwo jego wprowadzenia.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  5. #5
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    16.06.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Nowy Świat
    Otte Pomysł jest bardzo dobry ale ja bym poszedł o krok dalej i zaproponował handelek jednostkami .

  6. #6
    Acoma
    Chętnie bym do tego dołożył tez i osadników.

  7. #7
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Nowy Świat
    pomysł ciekawy, a co do handlu wojskami, to to może nie przejść, ale już np. dopałką do osadników wytworzoną z chleba w magazynie prowiantu można by już pohandlować

  8. #8
    Osadnik
    Dołączył
    05.03.2012
    Posty
    70
    Serwer
    Nowy Świat
    sparkz tak wojsko tworzy sie pod konktetną sytuacje, ale np u mnie jest tak ze to wojsko czasami zalega po 200 jednostek i czasem wiecej, no jednej przygody jest mi potrzebne np 200 wybornych łuczników a w innej przygodzie juz nie są wcale potrzebni i zalegają a limit populacji jest już osiągnięty, a do zrobienia jakiejś przygody potrzebujemy np 1000 jednostek rekrutów,
    czasami trzeba sie nakombinować i posyłac wojsko na rzeź(składa sie na to wiecej czasu który tracimy na transport tego wojska) lub budować dodatkowe rezydencje zeby wolnych osadników uzyskać, wtedy tracimy surowce jakie poszły na zwerbowanie wojska, a tak jakby było to zwolnienie ze służby to nie trzeba by było kombinować i mogli byśmy chociaż cześc surowców odzyskać
    Ostatnio edytowane przez Otteporowo ; 18.12.2012 o 23:49

  9. #9
    Osadnik
    Dołączył
    14.10.2012
    Posty
    62
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Także jestem na tak. Jak wyżej napisał Otteporowo mnie też często dla różnych przygód zalegają jednostki. W późniejszych etapach może to nie jest dotkliwe, ale tak jak zaczyna się zabawę z przygodami to na pewno byłoby pomocne. Wiadomo szkoda też tracić tę część surowców, ale niekiedy lepsze to niż zwykła rzeź.

  10. #10
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Akurat lucznicy/ konni/ zolnierze to jednostki ktore jesli w jednej przygodzie nie sa w komplecie potrzebne, to beda w nastepnej. Rozwiazywanie takich oddzialow w sytuacji, gdy jestesmy pewni ze bedziemy je formowac znowu to strata czasu i surowcow.

    Rezydencji i tak trzeba miec multum, zeby zmiescic wojsko na trudniejsze przygody i nie tracic czasu na dorabianie w trakcie.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.