Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Symulator wymian handlowych - Nowe narzędzie online

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    27.10.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Dolina Odkrywców

    Symulator wymian handlowych - Nowe narzędzie online

    Po pierwsze, chciałbym przeprosić za mój biedny gramatyki. I tylko po angielsku, więc używam Google Translator.

    Chciałem, aby każdy mógł wiedzieć o nowym kalkulatorze dostępnym na thesettlersonlinesim.com

    I pierwotnie napisał to narzędzie dla USA Zeus serwerze, ale obejmowały obsługę większości innych serwerów.Kalkulator Trade jest narzędziem, które pozwala zobaczyć, jakie przedmioty i zasoby są obecnie obrotu na na serwerze, i stara się pomóc w podjęciu decyzji o tym, czy handel oferowane w biurze handlowym, jest rozsądne, czy nie.

    W odróżnieniu od większości kalkulatorów handlu w Internecie, to narzędzie jest aktualizowana codziennie aktualnych wartości unikatowe dla każdego serwera gospodarki.

    Bezpośrednie linki do serwerów są:

    Dolina Odkrywców:
    http://thesettlersonlinesim.com/trad...olinaodkrywcow

    Złota Góra:
    http://thesettlersonlinesim.com/trad...rver=zlotagora

    Nie mogę utworzyć konta na innych serwerach w tej chwili. Dodam, wsparcie dla tych innych, jeśli będę w stanie zalogować się do nich.

    Mam nadzieję, że to pomaga.

    Dzięki,
    -Draxxon

    (To jest to witryna CastleEmpireSim.com)

  2. #2
    Osadnik Awatar shaqoore
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    115
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Bardzo dobre narzędzie!!! Mam nadzieję, że szybko pojawią się następne serwery. Dla mniej kumatych: wybieramy jakiś surowiec i jego liczbę a program pokazuje ile za to kupimy innych surowców - oczywiście na podstawie dostępnych na danym serwerze ofert. Program nie podaje średnich ilości tylko zakres od do.
    Wielkie dzięki Draxxon!

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    14.08.2012
    Posty
    96
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Hmmm...Mam dzisiaj podły nastrój więc skwituje cię shaqoore trochę negatywnym nastawieniem - bardzo złe narzędzie... a jeśli już nie złe to co najmniej nieprzydatne.
    Imho podawanie zakresu (od-do) w przypadku symulatorów ekonomicznych jest zupełnie dziwacznym pomysłem jeśli nie jest elementem szerszej analizy. Każdy, kto choć kilka minut spędził przeglądając oferty na handlu i ma choćby podstawową orientację w stosunkach wartości dóbr wie,że oferty o skrajnych wartościach nie są dobrym a w zasadzie są żadnym miernikiem. Jedyne zastosowanie jakie dla niego widzę to pomoc dla osób 'żyjących' w tej grze ze spekulacji. Dla nich przebijanie konkurencji cenami kupna/sprzedaży jest istotne.
    Jaki jest sens wyliczeń dla takiej rzeszy osób skoro mogą być zmanipulowane przez jednostkę? A dokładnie dwie jednostki. Przykład - weźmy sobie towar tani (np. 1 ryba) i towar drogi (np. przygoda Wikingowie). Wystawiam 1 rybę za Wikingów a jakiś mój znajomy to kupuje. Następnie wystawia ich za 10.000 monet, które mi przesyła i ja ich kupuję. Tym samym wartość przygody pt.:'Wikingowie' w powyższym kalkulatorze wynosi od 1 bezwartościowej ryby do 10.000 monet. Na ile reprezentuje to faktyczną ich wartość? Poleciałem w skrajności ale tak chyba najlepiej uświadomić wszystkim jaki wpływ na dane będą miały dziwaczne oferty. Oczywiście biorę pod uwagę,że do wszelkich obliczeń kalkulator pobiera dane z transakcji przeprowadzonych. Jeśli bierze pod uwagę także oferty wystawiane i niekoniecznie akceptowane - jest jeszcze gorzej
    Osoby próbujące w jakiś statystyczny i rzetelny sposób przedstawić relacje rynkowe poza pojęciami minimum i maksimum powinny także zapoznać się z definicjami mediany,średniej ważonej,etc. Przy ich użyciu można by dopiero mówić o jakiejkolwiek reprezentatywności przedstawianych danych.
    A teraz spadam na od zera do trzystu siedemdziesięciu piw. Wartość uśredniona po długoletnich badaniach wynosi pięć ale czy to istotne...?;D

  4. #4
    Osadnik
    Dołączył
    22.09.2012
    Posty
    50
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Z jakiegoś powodu brak drewna iglastego w kalkulatorze (bale).

  5. #5
    Osadnik Awatar shaqoore
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    115
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Wojcimierz całkowicie się z Tobą zgadzam. Narzędzie dla mnie jest bardzo dobre jako uzupełnienie kantoru handlowego, pozwala szybko przejrzeć rozpiętość ofert. Tak jak we wszystkim i w jego przypadku należy mieć swój rozum w ocenie tych ofert. Jeśli ktoś nie zna orientacyjnych cen nie powinien absolutnie się sugerować tym symulatorem. A skrajności - zawsze będą, tak jak i ludzie którzy żerują na cudzej głupocie...

  6. #6
    Odkrywca
    Dołączył
    06.05.2016
    Posty
    566
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Dzień dobry,

    linki wygasły, przenoszę temat do archiwum.

    Pozdrawiam,
    Mod_Dobrawa
    Wypowiedzi i poglądy przedstawione w moich postach, są wyłącznie moje i jako takie należy je traktować. W żadnym wypadku nie należy zakładać, że przedstawiają oficjalne stanowisko Ubisoft/BlueByte, czy że są tożsame z poglądami przedstawicieli ww. firm.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.