Zamknięty wątek
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Poziom agresji rośnie :-(

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    17.08.2012
    Posty
    12
    Serwer
    Czarci Gaj

    Poziom agresji rośnie :-(

    Hejka!
    Tak sobie czytam to forum już trzeci miesiąc i widzę, że skala pieniactwa i wrogości systematycznie narasta I to nie tylko do BB jako firmy, ale też do MODów a nawet do graczy nawzajem .
    Ludzie ogarnijcie się trochę i nie przelewajcie swoich własnych frustracji i niepowodzeń życiowych z reala do wirtualnego świata Settlersów. Nie możecie w realu nabluzgac na nauczyciela lub szefa to najprościej najechac na forum na wirtualnego wroga (BB, MODa czy innego gracza). I to oczywiście MUSI byc ubrane w język dośc arogancki z personanymi wycieczkami pod adresem konkretnych osób.
    Dlaczego na zagranicznych forach nie ma takiego najazdu na BB za ostatnie nowości? Czyżby tam nie było błędów? Owszem sa, tylko tam nie ma "naszych" graczy, bo styl biadolenia i język jest oczywiście typowo polski:
    - Support nie odpisał natychmiast na mojego posta? - wniosek - "jawna dyskryminacja mojej osoby"; to nic że jest niedziela; GRA MA DZIAŁAĆ! ŻĄDAM! WYMAGAM!
    - BB_xaar odpowiada ciągle żeby pisac do supportu? - zbluzgac gościa i oskarżyc o brak kompetencji; A co gościu ma niby zrobic? Nie jest ani administratorem ani deweloperem; jak ktoś nie rozumie słowa "Community Manager" to niech zajrzy do słownika
    - Dostałem bana na godzinę lub dwie? - oczywiście wina moda, bo JA JESTEM ŚWIĘTY!!

    A tak na marginesie, to tylko gra, więcej dystansu, mniej jadu, więcej wzajemniej życzliwości Jak komuś gra nie odpowiada to niech nie gra i nie "psuje powietrza" na forum swoimi aroganckimi wpisami. Wydaliście realna kasę na gre? Trzeba było wczesniej poczytac regulamin a nie teraz "straszyc" UOKiK. Juz widze jak BB się boi Niektórym chyba przydałby się przynajmniej miesięczny odwyk od gry. To może ostudziłoby temerature niektórych wypowiedzi, a i lagi by się zmniejszyły

    Ciekawa jest jedna rzecz, są osoby które od dłuższego czasu piszą że właśnie kończą z tą grą ... i co? ... i ciągle piszą ...
    Z pozdrownieniami równiez dla tych co mnie zbluzgają

  2. #2
    Osadnik Awatar nerwusek
    Dołączył
    30.04.2012
    Posty
    105
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Wyobraź sobie że zagraniczne BB i MOD lepiej szanuje graczy, tam odpowiadają prędzej a moderatorzy to nie humorzaści nastolatkowie. Tu przyjęta zasada "jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie". Myślisz, że jeśli support by reagował na liczne zgłoszenia prędzej, szczegółowiej i przyjaźniej to byłoby tyle skarg i żali pod ich adresem? Bo jak nie zdenerwować się jak np. ja czekam juz ponad 2gi tydzień na odpowiedź? Jak w odpowiedzi dostajesz oklepana regułkę, którą możesz zastosować do miliona innych pytań? Jak community manager ma sie nijak do community? Rozmawiałam, z np. angielskim supportem i są o wiele milsi i podchodzą personalnie do zgłoszeń a nie kopiuj-wklej. Nie bronie tych, którzy jęczą za zasłużonego bana ale nasze tso jest pełne absurdów. Gdzie mod i bb powinni współpracować a de facto sobie przeczą. Bo mod pisze tak, a udając się z tym do supp oni to negują i uznają za nieregulaminowe.
    Co do osób, które kończą grę.... Co chwile są zapewnieniani że się poprawi, widać że wiele odeszło albo ograniczyło do minimum czekając na lepsze, którego nie ma.
    Prosty przykład podam.
    W czwartek wprowadzono wielką konserwacje z dużą ilością zmian tak? Okey po primo przeciągneła się - informacja dana tylko na fb - bo oczywiście każdy musi go mieć a forum na którym zakładają nam od razu konto powiązane z kontem w grze [czyli każdy je ma!] zero cicho nic...
    Kolejne... juz po kilku godzinach było wiadomo o masie błędów i problemów jakie stwarza gra - odpowiedz to "wyczyść cache zmień przeglądarkę", czyli standard rzucany przy każdym błędzie a nic nie dający. Czy mniej byłoby jadu, jakby jakiś BB wszedł w grę i oficjalnie na globalu powiedział i uspokoił że to normalne że będą błedy, że technicy pracują nad tym, że starają się to naprawić? Myślę, że połowa jadu by przemieniła sie w zrozumienie... niczym woda w wino...

    Koncząc, Polak jako że swoją naturę ma, ale jak się jego szanuje to i on szanuje. Jak się go bezczelnie traktuje to i on nie będzie miły
    Pamiętaj że wina nigdy nie leży po jednej stronie, a trochę po każdej
    pozdrawiam!

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    14.03.2012
    Posty
    120
    Serwer
    Czarci Gaj
    A ja mam takie dwa spostrzeżenia:
    1- jeżeli wina agresji leży po stronie niewyżycia się w realu, to co się stanie jak nie będzie bugów? przestaną gracze grać i poszukają gry gdzie takie bugi będą??
    hmmm może to jest sposób na zmniejszenie lagów? naprawić błędy i ludzi nie będzie, może zostanie tylko jeden serwer :P

    2- forum chyba ma działy? i taki dział nazwany nie bez powodu "problemy techniczne" . Więc spodziewam się że w takim znajdę problemy występujące w grze, i na jej podstawie "ktoś" powinien wyciągać wnioski i je naprawiać. To że ludzie są z frustrowani to powód tego że te błędy długo się naprawia lub wcale, agresja rośnie kiedy druga osoba odpisuje w Twój sposób "regulamin mówi swoje a wy przesadzacie da się grać, lub nie graj wcale i nie narzekaj". Nowości są testowane na osobnym serwerze, podobno tam działają ale każdy kto tam wchodził pewnie zauważył że "nowości" wprowadzane różnią się od testowego. Wynika z tego jasno że nasze "nowości" nie były testowane (przykładem, tam dano mi PD na 46lvl, a zadania miałem od 1lvla, tu mam już od lvla który aktualnie posiadam, tym samym część osób ma zablokowane niektóre zadania i nie mogą ruszyć dalej).

    Jestem tak samo optymistą ale: kiedy kupuje buty i jeden z nich nie ma podeszwy, nie będe sobie tłumaczył żę da się chodzić w nich, bo otrzymałem je w rabacie, więc nie mam co narzekać. Za zakupiony telefon w promocji , do którego zapomniano zamontować klawiaturę , nie będe usprawiedliwiał że zawsze do mnie da się zadzwonić więc jest cool bo ma ładny wygląd, itp. I tak samo z grą, ma jakieś funkcje, które powinny działać, są po to i do tego mają służyć, wszelkie wady powinny być zgłoszone, tak samo z bugami które były na korzyść gracza (a za których używanie można było dostać bana). Gra jest dla graczy, jeżeli nie będzie spełniać swoich funkcji (w tym przynoszenia dochodów, chyba nie muszę pisać skąd się biorą) to w rezultacie zostanie zamknięta. I nie jest to odosobniony przypadek gry, w innych jest tak samo. Jednak problem jest w reakcji programistów na problemy, jak również gracze w efekcie nie wiedzą gdzie napisać (bo support milczy, Community Manager nie zapowiedział że już trwają prace nad naprawą i kiedy mogą być naprawione /tak się dzieje na innych forach/) frustracja rośnie, agresja rośnie i tak zostanie dopóki nie nawiąże się komunikacja między graczami a "władzą"

  4. #4
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    17.08.2012
    Posty
    12
    Serwer
    Czarci Gaj
    Rozumiem Wasz punkt widzenia i nawet z niektórymi stwierdzeniami się zagadzam. Tez pewnie nie byłbym zadowolony, jakbym musiał czekac na odpowiedz supportu tydzien lub dłużej. Na szczęście nie mam takich problemów, bo konto "jeszcze" mi działa, gra póki co "jeszcze" mi śmiga i nie mam "jeszcze" większych problemów. Może dlatego że dopiero kończę 36 lvl.
    Ale mój obraz całej sytuacji jest trochę spaczony tym ze sam pracuje w IT i nie raz mialem kontak z helpdeskiem, znam specyfike pracy w takim dziale i problemy jakie się tam mogą pojawic.
    Skład ilosciowy helpdesku jest przystosowany do okreslonej liczby graczy, ktora na polskich serwerach dawno zostala przkroczona. Wiecej poprostu nie oplacza sie zatrudniac. Naturalne jest wiec to, że czeka sie dlugo co oczywiscie spowoduje odejscie czesci graczy, ale rowniez w konsekwencji skrocenie czasu reakcji helpdesku, zmniejszenie lagów, frustracji graczy itd. Gra poprostu sama sie zoptymalizuje pod tym względem. Oprocz tego mam przeczucie, że oprocz faktycznych błedów, na helpdesk trafia też masa "smieci" w rodzaju komuś zniknał surowiec a nie zauważył że sam go wczesniej wydał. Zgloszenie takie jest rejestrowane i byc moze nawet analizowane co oczywiscie zabiera sporo czasu.
    Helpdesk nie jest z gumy i mozna go zabic odpowiednia liczbą postów, szczegolnie jak ktos nieustannie wysyla ten sam problem po kilka razy nie powołujac się przy tym na swoje wczesniejsze zgłoszenie. Tym sposobem z jednego problemu jednego gracza robi się 10, które szanujący sie helpdesk powinien zarejestrowac, zanalizowac i obslużyc.

  5. #5
    Osadnik
    Dołączył
    09.06.2012
    Posty
    184
    Serwer
    Nowy Świat
    Blue Byte jest po prostu kolejną firmą, która udowadnia, że skończyły się czasy niemieckiej jakości.

    Ten produkt nie byłby taki zły, pod warunkiem że (z)robiła by go firma ze Słowacji lub Cypru. Robi go jednak firma niemiecka (w dodatku pod egidą giganta: Ubisoft) i to zmusza do refleksji.

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    14.03.2012
    Posty
    120
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez SirJacko Zobacz posta
    Rozumiem Wasz punkt widzenia i nawet z niektórymi stwierdzeniami się zagadzam. Tez pewnie nie byłbym zadowolony, jakbym musiał czekac na odpowiedz supportu tydzien lub dłużej. Na szczęście nie mam takich problemów, bo konto "jeszcze" mi działa, gra póki co "jeszcze" mi śmiga i nie mam "jeszcze" większych problemów. Może dlatego że dopiero kończę 36 lvl.
    Ale mój obraz całej sytuacji jest trochę spaczony tym ze sam pracuje w IT i nie raz mialem kontak z helpdeskiem, znam specyfike pracy w takim dziale i problemy jakie się tam mogą pojawic.
    Skład ilosciowy helpdesku jest przystosowany do okreslonej liczby graczy, ktora na polskich serwerach dawno zostala przkroczona. Wiecej poprostu nie oplacza sie zatrudniac. Naturalne jest wiec to, że czeka sie dlugo co oczywiscie spowoduje odejscie czesci graczy, ale rowniez w konsekwencji skrocenie czasu reakcji helpdesku, zmniejszenie lagów, frustracji graczy itd. Gra poprostu sama sie zoptymalizuje pod tym względem. Oprocz tego mam przeczucie, że oprocz faktycznych błedów, na helpdesk trafia też masa "smieci" w rodzaju komuś zniknał surowiec a nie zauważył że sam go wczesniej wydał. Zgloszenie takie jest rejestrowane i byc moze nawet analizowane co oczywiscie zabiera sporo czasu.
    Helpdesk nie jest z gumy i mozna go zabic odpowiednia liczbą postów, szczegolnie jak ktos nieustannie wysyla ten sam problem po kilka razy nie powołujac się przy tym na swoje wczesniejsze zgłoszenie. Tym sposobem z jednego problemu jednego gracza robi się 10, które szanujący sie helpdesk powinien zarejestrowac, zanalizowac i obslużyc.
    z tą częścią Twojej wypowiedzi się zgadzam, bo po prostu tak wygląda praca servisdesku, ale to nie jest to o czym pisałeś w pierwszej wypowiedzi. Frustracja bierze się raczej z braku odpowiedzi w sensie ogólnym, czyli na forum, na temat ogólnego błędu który zgłaszany jest przez masę ludzi, która nie wie czy problem dotarł i czy z tym się coś robi. W zamian dostaje odpowiedzi od graczy którzy problemu nie mają, natomiast dają swoje "złote rady w stylu: nie graj lub i tak nic z tym nie zrobią" co wywołuje agresje i motor się napędza. Jasne że słowa które padają są niepotrzebne ale te pewnie pisane są pod wpływem emocji i chyba tego się nie zmieni.

  7. #7
    Banned
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    1,750
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez SirJacko Zobacz posta
    Dlaczego na zagranicznych forach nie ma takiego najazdu na BB za ostatnie nowości? Czyżby tam nie było błędów? Owszem sa, tylko tam nie ma "naszych" graczy, bo styl biadolenia i język jest oczywiście typowo polski:
    Te problemy są nczym w porównaniu z cofnieciem o tydzień zapisu z gry (serwer amerykański w wakacje był cofany) i nie było tam takiej burdy jak tu po tym ze ktoś nie może zrobić zadania bo ma wyższy lvl niż przewiduje zadanie.

    Cytat Zamieszczone przez nerwusek Zobacz posta
    Wyobraź sobie że zagraniczne BB i MOD lepiej szanuje graczy, tam odpowiadają prędzej a moderatorzy to nie humorzaści nastolatkowie.
    Moderatorzy to osoby pełnoletnie, a nawet dorośli (najstarszy moderator ma ponad 45lat)

    Cytat Zamieszczone przez nerwusek Zobacz posta
    Okey po primo przeciągneła się - informacja dana tylko na fb - bo oczywiście każdy musi go mieć a forum na którym zakładają nam od razu konto powiązane z kontem w grze [czyli każdy je ma!] zero cicho nic...
    Strona główna, informacja o aktualizacji, pod koniec wpisu czytamy:
    Aktualizacja #1 (09:25):
    prace konserwacyjne się wydłużyły, na ich ukończenie będziemy potrzebowali jeszcze około 1 godziny i 30 minut. Przepraszam za utrudnienia. Będę Was informował na bieżąco o postępach.
    Pozdrawiam
    Mod Zakrecony

  8. #8
    Osadnik
    Dołączył
    28.04.2012
    Posty
    72
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez MOD_Zakrecony Zobacz posta
    i nie było tam takiej burdy jak tu po tym ze ktoś nie może zrobić zadania bo ma wyższy lvl niż przewiduje zadanie.
    Wszystkie opisywane tu problemy występowały już na serwerze testowym przed wprowadzeniem aktualizacji na polskich serwerach. Jeżeli ktoś z premedytacją wprowadza nowość która posada dziesiątki błędów to powinien liczyć się z takim odzewem. Część z tych błedów powoduje zawieszanie się flasha (błędy w kodzie gry), inne to misje śmieci na niższe poziomy powodujące bałagan w księdze zadań, niepełna informacja o aktualizacji (zmiany w nagrodach za kolejne poziomy), dalsze problemy z logowaniem i lagi serwerowe. Co gracz to inny zestaw problemów z grą. Ci którzy jeszcze ich nie mają, to grupa szczęśliwców, którzy wkrótce tez mogą sie z nimi spotkać.


    Drogi moderatorze. Miało być pięknie a jest fatalnie. Zamiast punktować wypowiedzi niezadowolonych, przyzwoitszym zachowaniem w tej sytuacji byłoby zamieszczenie przeprosin ze strony BB. Jeżeli jednak jako przedstawiciel wydawcy gry zachowujesz się właśnie w ten sposób, nie pozostaje mi nic innego jak przyznac rację niezadowolonym.

    Sam nie przejmuje się tym całym bałaganem. Dzisiaj ta, jurto inna gra Internet jest pełen ofert na darmowa rozrywkę
    Ostatnio edytowane przez Qtre ; 18.11.2012 o 15:31

  9. #9
    Banned
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    1,750
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Qtre Zobacz posta
    Ci którzy jeszcze ich nie mają, to grupa szczęśliwców, którzy wkrótce tez mogą sie z nimi spotkać.
    Długi czas należałem do tych szczęśliwców, ale od poprzedniej aktualizacji sam tego doświadczam a po ostatniej relog goni reloga (flash się wiesza co jakiś czas), czat gildi wczoraj znikał co kilka godzin, info o nowym zadaniu co kilka minut, no ale trudno, w końcu to naprawią.

    Pozdrawiam
    Mod Zakrecony

  10. #10
    Osadnik
    Dołączył
    14.03.2012
    Posty
    120
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez MOD_Zakrecony Zobacz posta
    no ale trudno, w końcu to naprawią.

    Pozdrawiam
    Mod Zakrecony
    raczej powinna być odpowiedz "kiedy", jak widać problem jest na skale masową a odpowiedzi nadal nie ma "kiedy to naprawią"

    przepraszam że się czepne ale poniosło Cię w innym poście i napisałeś że trzeba było być na testowym, nie było by teraz błędów, więc byłeś czy nie? lub inaczej : zgłaszałeś te błędy które teraz występują?

Zamknięty wątek
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.