Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Błąd w podsumowaniu produkcji

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    09.06.2012
    Posty
    184
    Serwer
    Nowy Świat

    Błąd w podsumowaniu produkcji

    Od ponad miesiąca mam maksymalną liczbę koni, ale podsumowanie uparcie twierdzi, że zużywam na produkcję koni 4k wody dziennie (2k/12h).

    Zapraszam do załącznika.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby powiększyć. 

Nazwa: Clipboard-1.jpg, 
wyświetleń: 159, 
rozmiar: 88.9 KB, 
ID: 703.  

  2. #2
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    26.03.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Czarci Gaj
    Mam tak samo, tylko że z węglem. Pomimo że mam pełny magazyn mieczy z brązy, to podsumowanie twierdzi że zużywam węgiel na ich produkcję.
    Zauważyłem że dopiero jak zatrzymam mieczników to zużucie węgla znika z podsumwania.
    Rodzi się pytanie, czy to jest tylko błąd w sposobie naliczania w podsumowaniu, czy faktycznie zakład który "niema gdzie" produkować i tak zużuwa surowce.

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    26.03.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Czarci Gaj
    Mam tak samo, tylko że z węglem. Pomimo że mam pełny magazyn mieczy z brązy, to podsumowanie twierdzi że zużywam węgiel na ich produkcję.
    Zauważyłem że dopiero jak zatrzymam mieczników to zużucie węgla znika z podsumwania.
    Rodzi się pytanie, czy to jest tylko błąd w sposobie naliczania w podsumowaniu, czy faktycznie zakład który "niema gdzie" produkować i tak zużuwa surowce.

  4. #4
    Osadnik
    Dołączył
    09.06.2012
    Posty
    184
    Serwer
    Nowy Świat
    Właśnie nad tym samym się zastanawiam, bo support tłumaczył, że rozbieżności (przeważnie z drewnem) wynikały z tego, że podsumowanie zlicza "wartości chwilowe" (a nie rzeczywiste).

    Skoro podsumowanie rzeczywiście coś liczy i rzeczywiście robi to na bieżąco, to znaczy, że... ubywa są surowców, które nie są faktycznie zużywane?

  5. #5
    Osadnik
    Dołączył
    25.09.2012
    Posty
    104
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Surowców normalnie przybywa natomiast błędnie pokazuje wartość przyrostu.
    Mam pełny magazyn napitku i mimo, że produkcja zboża pokazywana jest na poziomie 37/12h to w ciągu prawie godziny przybyło 52 zboża czyli 624/12h co odpowiada działalności 2 warsztatów piwowara 3 lvlu.

  6. #6
    Osadnik Awatar Chymes
    Dołączył
    26.04.2012
    Posty
    72
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Bo kalkulator gospodarki NIE WIDZI tego ze budynek nie pracuje jezeli jego praca jest wstrzymana inaczej niz uspienie. Dotyczy to pelnych magazynow ale tazke upgrade budynkow. Gospodarka pracuje jak pracuje czyli budynek stoi, nie zuzywa surowcow ani nie produkuje, jednak kalkulator pokazuje jakby nadal chodzil pelna para. Trzeba na to brac poprawke.

  7. #7
    konkur4
    Również mam problem z węglem. 6 kopalni ze złożem ponad 2k na 3 poziomie oraz 3 smolarzy na 3 poziomie, oczywiście zbuffowane, wszystkie dane poprawnie wprowadziłem do kalkulatora, pokazuje mi, że przez 24h powinienem wydobywać z kopalń 27340 węgla, a smolarze produkują w tym samym czasie 7069 węgla, co daje mi ogólny przyrost węgla w wysokości 8054. Adekwatnie przez 12 godzin wychodzi 13670 z kopalń oraz 3534 od smolarzy. Wychodzi na to, że podsumowanie gospodarki źle nalicza wydobywanie węgla z kopalń, wg. niego wychodzi, że dostaje 11414/12h oraz 3528/12h od smolarzy przy jednoczesnym zużyciu 13031/12h. Nie mam pełnego magazynu, węgla ciągle mi brakuje. Dodam, że rano, zaraz po zbudowaniu wszystkich kopalni i zbuffowaniu ich, naliczanie zdawało się być prawidłowe (nie pamiętam dokładnie, ponad 13k z kopalń i 3,8k na +). Wtedy miałem nadzieje, że problem został rozwiązany. Ale widać to całe podsumowanie pracuje wg. własnego widzi mi sie, i lepiej się nim nie sugerować planując swoją gospodarke i jej rozbudowe.

  8. #8
    Osadnik
    Dołączył
    09.06.2012
    Posty
    184
    Serwer
    Nowy Świat
    Ono po prostu nie podsumowuje, tylko kalkuluje w sobie wiadomy sposób.

  9. #9
    Początkujący Odkrywca Awatar Draxopix
    Dołączył
    23.03.2012
    Posty
    369
    Serwer
    Czarci Gaj
    ta z deka dziwne te podsumowanie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.