Zamknięty wątek
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Anulowanie Przygody II

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    11.10.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Dolina Odkrywców

    Anulowanie Przygody II

    Znalazłem juz taki temat w innym dziale lecz został zamknięty - myślę, że też z powodu małego zainteresowania.
    Dział mniej odwiedzany (Pomysły - Sugestie) więc chciałem tutaj poruszyć ten problem.

    W pełni się zgadzam z propozycją Mateo92:
    Sugerowałbym zmianę dwóch rzeczy:
    1) Przycisk "Anuluj przygodę" znajduje się na samym dole i często klika się go przez przypadek (w wyniku np. "double clicka"). Warto więc umieścić go gdzieś wyżej.
    2) Po kliknięciu na przycisk "Anuluj przygodę" pojawia się okienko z pytaniem: "Czy chcesz anulować przygodę?" oraz odpowiedziami: "OK" i "Anuluj". Jest to trochę mylące, zwłaszcza dla niedoświadczonych użytkowników. Proponowałbym zmianę pytania na: "Czy chcesz zakończyć przygodę?" i odpowiedzi: "Tak" i "Nie".
    Myślę, że te zmiany pozwoliłby uniknąć niechcianych "kłopotów".
    Link zamkniętego tematu:
    http://forum.thesettlersonline.pl/th...wanie+przygody
    --------------------------------
    Pytanie zadawane to czy chcę anulować przygodę.
    Dostępne odpowiedzi to
    [OK] --- [Anuluj]

    Miałem przed chwilą taką sytuację jw. opisana. Przypadkiem nacisnąłem {Anuluj Przygodę] z okienka na ekranie.
    Niefortunne jest umieszczenie [Anuluj Przygodę] najbliżej okienka ale mniejsza z tym.

    Konfuzja zupełna nadeszła przy wyborze opcji...
    Jak można przy pytaniu o Anulowanie dać odpowiedzi [OK] i [Anuluj] ??
    Jam jest prosty chłop i sobie myślę ... nacisnę [OK] to anuluję / nacisnę [Anuluj] to też anuluję...
    Miałem już wyłączyć grę by obejść to enigmatyczne pytanie a raczej odpowiedzi na nie.
    Lecz sobie myślę... nie mogę tak robić za każdym razem...
    Więc chwila zastanowienia i nacisnąłem [OK] myśląc, że to tylko potwierdzenie komunikatu jeśli wyraźne [Anuluj] mam obok i w drugiej kolejności.

    To naprawdę jest nielogiczne... i wielu nowych graczy może się pomylić.
    Może nie tyle "nielogiczne" co niejednoznaczne.

    Czy jest szansa by ktoś to zmienił? (podejrzewam, że to kilka minut pracy).

  2. #2
    Banned
    Dołączył
    29.08.2012
    Posty
    91
    Serwer
    Nowy Świat
    CO w tym nielogicznego ?
    Ok - potwierdzasz swój wybór (czyt. dalej chcesz anulować przygodę)
    Anuluj - anulujesz swój wybór (czyli rezygnujesz z decyzji dotyczącej anulowania przygody)

  3. #3
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    No gdyby już tak się uprzeć, to można zmienić przycisk Anuluj na Cofnij. Wtedy już nie będzie problemu.

  4. #4
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    11.10.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez MOD_Yoshi Zobacz posta
    CO w tym nielogicznego ?
    Ok - potwierdzasz swój wybór (czyt. dalej chcesz anulować przygodę)
    Anuluj - anulujesz swój wybór (czyli rezygnujesz z decyzji dotyczącej anulowania przygody)
    Gratuluje "logicznego" myślenia... więc może jest to "niejednoznaczne" ?

    Anuluj - anulujesz swój wybór (czyli rezygnujesz z decyzji dotyczącej anulowania przygody)
    Czy to nie "masło maślane"?
    Nie tylko mi się to zdarzyło (wielu się pewnie nie przyzna).
    Nie każdy siedzi miesiącami w SO i jest przyzwyczajony do stałego [Anuluj] po prawej stronie.
    Czy dużo trzeba by to zmienić chociażby na [Tak] / [Nie] czy na [Cofnij] czy inne rozwiązanie, które daje jednoznaczny i jasny wybór?

  5. #5
    Początkujący Odkrywca Awatar JackInTheBox
    Dołączył
    28.01.2012
    Posty
    361
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Anuluj anulację anulująco z Anulą u boku...

    a tak poważnie - ta gra jest pełna baboli i nieścisłości w opisach więc jestem jak najbardziej za tym, żeby maksymalnie uprościć i doprecyzować język, którym posługuje się TSO.
    (•_•)

    ( •_•)>⌐■-■

    (⌐■_■)

  6. #6
    Początkujący Odkrywca Awatar Draxopix
    Dołączył
    23.03.2012
    Posty
    369
    Serwer
    Czarci Gaj
    Mysle ze szukacie dziury w calym dla srednio inteligentnej osoby jest to calkiem jasne w obecnej formie

  7. #7
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    11.10.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    @Draxoppix
    Widocznie jestem poniżej średniej jeśli dla mnie jest niezrozumiałe:
    By coś nie anulować mam kliknąć [Anuluj]

    A może to obecny "język" w internecie i porozumiewanie się zostało uproszczone i spłycone?
    Dochodzi do paradoksów i niektórzy nie widzą już w tym problemu?

  8. #8
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    3
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez MOD_Yoshi Zobacz posta
    CO w tym nielogicznego ?
    Ok - potwierdzasz swój wybór (czyt. dalej chcesz anulować przygodę)
    Anuluj - anulujesz swój wybór (czyli rezygnujesz z decyzji dotyczącej anulowania przygody)
    Czytaj uważnie.Przecież nie napisał, ze jest to nielogiczne tylko niejednoznaczne a to różnica. I w tym się z nim zgadzam. Ok - zatwierdź, anuluj -- co? przygodę? polecenie?

  9. #9
    Banned
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    1,750
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Faktycznie występują czasami problemy w tłumaczeniu, ale proponuję jednak zgłaszać je w dziale propozycji i opatrzyć znacznikiem [TŁUMACZENIE], to najlepszy sposób żeby temat nie został przypadkiem pominięty. Postaram się przekazać tą sugestię A zeby już tu nie spamować (nieodpowiedni dział) to pozwolę sobie zamknąć ten temat.

    Pozdrawiam
    Mod Zakrecony

Zamknięty wątek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.