Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 49

Wątek: Dzieci Sawanny - poradnik rozwojowy z Weteranem

  1. #11
    Początkujący Odkrywca Awatar Majamas
    Dołączył
    13.05.2012
    Posty
    387
    Serwer
    Kolonia
    obrazki działają, zmienilem serwer hostujący, może trzeba odswiezyc strone zeby wczytalo, u mnie wszystko dziala
    Stawiajcie pomniki Szalonego Kórlika, on jeden przeszedł tą grę do końca.

  2. #12
    Osadnik
    Dołączył
    20.05.2012
    Posty
    216
    Serwer
    Nowa Ziemia
    niestety nie działa. polecam tinypic. zawsze działa...nie kumam po co ludzie wrzucaja na imageshack, fotosik czy inne badziewia :P

  3. #13
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    7
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Witam.

    Właśnie robię pierwszy raz Dzieci , ale przy pomocy dwóch Weteranów.
    Daje to możliwość atakowania równocześnie dwóch z trzech Przywódców.
    Jeżeli jednego Przywódce można ściągnąć bez bloków to pozostają dwaj do których można zastosować bloki (nie 1R) i grać non stop bez czekania na rekonwalescencje gienka
    Robie screny , ale jest to troszkę nieładnie zrobione , być może trzeba poprawić pozycje garnizonów by było bardziej bezpiecznie itp.
    Mogę wersje roboczą zamieścić i ktoś może kierując się nią , poprawi by było lepiej .
    Może być też inna "ścieżka dostępu" - kolejność .
    Ja rozpocząłem od Waszego S3:
    na obóz 1 i 2 dałem bloki , obóz 3 (P) atakuje weteran , równocześnie na obóz 4 blok i drugi weteran atakuje obóz 5 (P) .
    Wszystko ładnie wyszło , oba waterany zakończyły walkę i wszyscy cali i zdrowi wracają do domu .

    Dalej idę na obóz 9 (P) którego bez bloków zdejmuje , następnie obóz 10 rozwaliłem (można próbować blokować Go ale chyba nie bardzo się będzie dawał- juz nie pamietam teraz) , Obozy 12 i 13 blokuje atakując I weteranem na Przywódce 15 , równocześnie blokuje obóz 13 i II weteran atakuje Przywódce 22.
    Też ładnie nawet poszło.
    Zrobił się dostep do Przywódców nr 23 i 24 których bez bloków (dostępni ) załatwiam . Gorzej było z Przywódcą nr 29 przy ataku od dołu - tam gdzie stał 22.
    Należy rozwalić obóz 25 a blokować 26 i 28 przy ataku na Przywódce 29 - można próbować przyblokowąć nawet i 25 .
    Zróbi sie dostęp do przywódcy 38 .
    Równoczesnie Przywódce 39 z pozycji S1jednym weteranem oraz z miejsce gdzie był obóz 30 blokowanie obozu 37 + drugi weteran ustawiony nad obozem 37 maksymalnie w górze po lewej.
    Tyle na razie zrobiłem , pozostaje 'Kwadracik" na dole po prawej oraz na sam koniec zostawiam dla Dropowicza , fragment z przywódcą nr 44

  4. #14
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    7
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Jak widać z opisu to oprócz przywódców rozbroiłem tylko :
    obóz nr 10 , 25 i dalej raczej będzie podobnie albo tak samo jak u was tutaj opisano.
    Być może obóz 25 będzie się dało zablokować , z 10-tką raczej kicha
    Myślę że nic już chyba więcej nie wykombinuje w Kwadracie gdzie jest napchane tych obozów jeden na drugim ,
    natomiast Dropowicz może po rozwaleniu obozu 40 będzie mógł sobie konikem na obóz 41 uderzyć i wówczas końcowy blok na 41,42,43 i atak na ostatniego przywódce 44 kończy przygodę

    Wygląda na to że trzeba będzie rozwalić obozy 10,16,40 , być może jeszcze 25 .
    Ja poległem na blokowaniu przywódcy 29 ponieważ blokowałem 25 i 28 sądząc że 26 nie przyciągnie mi szłoma i weterana ponieważ pierwszy blokujący gienek poszedł dobrze na obóz 28 a za nim ekipa która miała iść na Przywódce 29 niestety skręciła na 26.
    Ostatnio edytowane przez wknpim123 ; 13.11.2012 o 03:39

  5. #15
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    03.02.2012
    Posty
    7
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam,
    Mała poprawka do S5.
    Odpowiednie ustawienie podwójnego ataku na A29 nie wymaga bloku na B30.

  6. #16
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    7
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Czy mam dać zrobione na brudno screeny z pierwszej mojej próby ?
    Na razie może zrobię mapkę taktyczną ogólną gdzie naniosę trasę i kolejność ataków a szczegóły później , o ile są chętni z dwoma weteranami.
    Coraz więcej osób powinno mieć 49 czy 50 lvl gdzie można bardziej się pobawić - nie patrząc pod kątem strat i nieopłacalności tej przygody.

    Tylko nie mam czystej mapki w małej skali . Jakiś namiar na mapkę bym prosił.

    Może zrobią jakieś zawody - kto najmniejsze straty poniesie ? itp.


    http://zapodaj.net/674da0cd590d2.jpg.html




    kolorem żółtym zaznaczyłem drogę garnizonów - kolejność
    Kolorek czerwonym Ataki , a niebieskim bloki
    Nie liczyłem strat , ale można przyjąć że starty które są nieodzowne na pozbycie się Przywódców + straty na 3 obozy i 1R w bloku na G5 gdzie tylko raz na samym końcu tracimy generała z rekróttem.
    Ostatnio edytowane przez wknpim123 ; 14.11.2012 o 20:56

  7. #17
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    7
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Właśnie zauważyłem że dostałem ostrzeżenie , nie znam zwyczajów tutaj panujących , ale dodam że moja wersja jest dla pasjonatów a zatem ostrzegam że niektóre bloki mogą być bardzo ryzykowne .

    Rozpocząłem drugi raz Dzieci Sawanny i będę podawał jak idzie .
    Na razie zrobiłem do przerwy technicznej pierwszy atak i ponownie wszystko ładnie poszło , myślę że te bloki są w miarę bezpieczne .
    Należy jedynie zwrócić uwagę na rozpoczęcie , pierwszy generał musi przejść 2 pachołki - znaki x-x gdzie można wysłać następnych dwóch, oraz moment gdy wysyłamy kolejny zestaw blok+atak - wówczas pierwszy obóz powinien być już atakowany lub generał może wchodzić do obozu - skręcić do niego.

    Bloki zwykłymi generałami zaznaczone na niebiesko
    Atak na przywódce Weteranami - na czerwono


    http://naforum.zapodaj.net/6eeb76ffdae2.jpg.html

    atak:

    http://naforum.zapodaj.net/c7285a45cfa6.jpg.html


    Kłopoty z logowaniem , ale podaje dalsze scenki

    tutaj prosta sprawa ;
    http://naforum.zapodaj.net/630105f2f26b.jpg.html

    Generał u mnie wychodzi kilka sekund po naciśnięciu na "atak" więc ja np piszę :
    - wysyłamy generała błękitnego gdy różowy jest jeden palik przed obozem-
    ale jeżeli u Ciebie wychodzi szybciej to trzeba to uwzględnić i poczekać aż wejdzie do obozu , ponieważ u mnie zwłoka rzędu 5-7 s pozwala na przejście 2 palików , czyli faktycznie generał błękitny wyjdzie dopiero po tym jak generał różowy wejdzie a nawet rozpocznie już atak
    - to w scence 3 i jest błąd polega na tym ze błękitny puszczamy na 11 a nie 12 !!! - zgodnie z rysunkiem i liniami narysowanymi
    Blokowanie to nie należy do łatwych, przeanalizować sobie i nauczyć się Kolejności!

    http://zapodaj.net/849821542e671.jpg.html

    kolejna scenka jest identyczna z poradnikiem - może minimalna zmiana , zawsze warto brać pod uwagę szybkość wychodzenia gienków i szybkość klikania :
    http://naforum.zapodaj.net/cabcba2cadab.jpg.html

    Kolejna faza - atakujemy przywódców po jednym , ponieważ zrobił się nam dostęp bezpośredni do nich a następnie ostatniego z blokiem.
    Blok ustawić sobie można dośc dokładnie w zależnosci od szybkości klikania i szybkosci wychodzenia generałów , blok bezpieczny :

    http://naforum.zapodaj.net/d2baa65dbc6f.jpg.html

    I teraz dość precyzyjny blok , trzeba znów zobaczyć jak szybko wychodzi generał i mieć to na uwadze .
    Ja zaznaczyłem miejsce gdzie ja wysyłam , ale może to być jeden palik wcześniej ( żółty krzyżyk)
    Podobnie z różowym weteranem , można dać go wyżej , przeliczyć paliki i określić ile później go wysłać - to będzie około 2-3 sekund.
    http://naforum.zapodaj.net/45c81e4dfc22.jpg.html

    Pozostał dół po lewej , ale tam udało się mi raz zrobić blok na wszystkich oprócz obozu nr 40 (nr z mapy na pierwszej stronie) , a za drugim razem nie wyszedł mi blok i musiałem zawracać ile się dało.
    Gdy robiłem trzeci raz Dzieci - robiłem je na zadanie epickie wiec nie próbowałem blokowania wszystkich by nie ryzykować , natomiast cała dotąd opisana gra poszła OK.

    Dodam , że obóz nr 41 atakuje 1 koniem zaproszona osoba i wówczas można na 99,9% zrobić 8 rund - w symulacji na 2250 - jest około 5 sztuk na 7 Rund czyli 2245/2250 że będzie 8 lub więcej rund .
    Na obóz 43 wysyłam 1R oraz drugi blok na 5 rund . 1R przegrywa - ale wówczas przez około 10 sekund obóz jest zajęty i dzięki temu nie przychwytuje bloku na 42 , ale trzeba na 42 tak wysłać by Rekrót walczył , a jak rozpocznie walkę "prawdziwy blok" to wtedy muszą już w strefe rażenia wchodzić dwie fale na przywódce.

    Dodatkowo - tylko że jest to już bardzo trudno zgrać- można wydłużysz 8 rund obozu 41 również atakując 1R + prawdziwy blok.

    Raz udało się a raz nie.
    Ostatnio edytowane przez wknpim123 ; 26.11.2012 o 00:57

  8. #18
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    05.03.2012
    Posty
    27
    Serwer
    Nowy Świat
    Super poradnik. Zacząłem robić pierwszy raz Dzieci wg. Poznańczyka, ale jak ewentualnie kolejny raz będę robić to jak Ci się uda zrobić ten nowy z prawie samymi blokami to z chęcią go przetestuję. Czekam z niecierpliwością - P.S. - te 2 dni to już minęły

  9. #19
    Osadnik Awatar Minael
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    205
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Dobrze zrobione. Dodam tylko tyle, że ... dzieci to moja specjalność 0) jakkolwiek by to zabrzmiało. Wszystkie bloki w tej przygodzie są bezpieczne, korzystając z odpowiedniego narzędzia 0. Przynajmniej moim sposobem. Zero stresu, tylko dobry plan 0 Atak na 18 wg Twojej metody jest jednak ryzykowny. Pamietaj, że 90% skuteczności, to też 10% awaryjności 0 Raz nie wyjdzie i zaboli. Można ten atak wykonać zupełnie inaczej i bez stresu 0

    Moje straty, jakie ponoszę w dzieciach to 480 ochotników 121 żołnierzy 220 konnych. Czasem wiecej, czasem mniej.
    Niestety z braku czasu nie mam jeszcze oficjalnego poradnika, mam jedynie stos materiałów, który trzeba poskładać 0
    Ostatnio edytowane przez Minael ; 24.11.2012 o 01:46
    Skrzydła do góry!

  10. #20
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    7
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Nie pamiętam dokładnie, ale liczyłem wszystkie bloki (ilość rund) i raczej atak na 18 obóz z głównej mapy - chuck - chyba nie jest ryzykowny .
    Ryzyko jest że się coś popieprzy , podobnie na moich screenach tj 3 czy 5 , a ostatniego nawet nie daje bo sam wiem że raz mi wyszedł a raz nie i jest to kwestia szczęścia by idealnie zegrać - opis masakra i rysunek też .

    Straty to obóz nr 40 z głównej + straty na przywódcach i raczej trzeba jeszcze coś ubić w ostatnim etapie czyli chyba 43

    Tak wiec na pewno nie ma mniejszych strat niż te o których ja wyżej pisze, jedynie jeszcze atakując ostatniego przywódce można cos zrobić bo tylko przy nim trzeba rozbijać obozy, wiec wczesniej juz się nic nie da poprawić .

    Wszystko jest blokowane a przywódców musimy ubić więc mniejszych strat się nie da zrobić.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.