Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Najczęściej zadawane pytania na kanale 'Pomoc'

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    06.02.2012
    Posty
    13
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Najczęściej zadawane pytania na kanale 'Pomoc'

    Oto odpowiedzi do pytań które najczęściej pojawiają się na kanale 'Pomoc' (przynajmniej na serwerze 'Nowa Ziemia'):

    1. Gdzie się podziała zakładka Handel!?
    Zakładka 'Handel' została przeniesiona do ikony wagi, obok Menu Gwiazdy.

    2. Pokonałem wszystkie obozy wroga w przygodzie i nie została ona zamknięta!
    Wejdź na wyspę przygody, kliknij na wykrzyknik obok avatara i tam szukaj w zadaniu głównym ikonki z napisem 'Zakończ'

    3. Studnia artezyjska z testów nie wróciła do gwiazdy
    Po ostatniej aktualizacji nie wszystkim ona wraca.

    4. Po ile chodzi...
    Takie pytania można zadawać na kanale global-7 (kanał handlowy)

    5. Jak wejść na global-7
    Wpisz w czacie, którym kolwiek:
    /j global-7
    Następnie przejdź do zakładki z global-1, tym głownym kanałem który widziałeś na początku. Coś tam zawsze 'pierożą'

    6. Co daje gildia..?
    Gildia to zbiór osób którzy chcą sobie wzajemnie pomagać, pogadać w miłym towarzystwie itp. Rzeczowo daje ona tylko 1-2 kanały do chatu dodatkowo.

    7. Jak usunąć zadanie gildii
    Tylko Założyciel gildii to może zrobić.

    8. Czy jest możliwość żeby przyśpieszyć przyrost ludzików ?
    Tak, do tego potrzebne są specjalne budynki które można uzyskać w najbliższym evencie.
    Żeby pozyskać samych ludzi, produkujemy ich w magazynie prowiantu - zakładka Zasoby, drugi rząd od góry.

    9. Jak zwiększyć limit osadników?
    Budując domy lub rezydencje, bądź zdobywając zamki z przygód. Rezydencje są bardziej opłacalne niż domki.

    10. Gdzie jest drwal egzotyczny?
    Belki z drzewa egzotycznego można uzyskać przez handel/odkrywca przynosi/zadania dzienne/regularne logowanie się/dropy z przygód.

    Co to za dynie?
    ..już wkrótce
    Ostatnio edytowane przez Suchyman ; 10.10.2012 o 07:59 Powód: czasu mam trochę więc dodaję..

  2. #2
    Odkrywca
    Dołączył
    26.06.2012
    Posty
    812
    Serwer
    Kolonia
    Pozwoliłem się podpiąć i podrzucam pytania padające u nas.

    11. Skąd wziąść ludzi?
    Ludzie produkują się sami - 1 co 15 minut. Doatkowych daje szkółka wiejska (dosępna z ewentu haloween 2012 za dynie) lub z magazynu prowiantu za chleb.

    12. Dlaczego nie mogę nic zrobić w nowej strefie?
    Bo jej nie masz. Aby zająć nową strefę musisz - odkryć ją odkrywcą, pokonać wszystkie obozy bandytów, które są w niej, postawić tam magazyn (nie magazyn prowiantu tylko magazyn).

    13. Gdzie są bandyci?
    Bandyci są na mapie głównej...

    14. Co robić jak już mam całą wyspę?
    Skoro pokonałeś jużcałą wyspę to jedyne co ci zostaje to robić przygody.

    15. Jaki jest maksymalny poziom?
    W chwili obecnej najwyższy poziom graza jaki można uzyskać to 50.

    16. Skąd wziąść granit / drewno egoztyczne?
    Surowce te można uzyskać z przygód jako drop, może je przynieść odkrywca wysłany na poszukiwanie skarbu, można kupić na handlu, bądź za klejnoty w kuferku.

    17. Czy opłaca się ...?
    To już jest Twoja decyzja, każdy musi samodzielnei podejmować decyzje w swojej grze.

    18. Ilu leśników potrzeba do jednego drwala?
    Genralnie na dwóch drwali przypada trzech leśników na tym samym poziomie.

    19. Mam kamieniarza - dlaczego nie wydobywa marmuru?
    Do wydobycia marmuru potrzebny jest warsztat kamieniarza (marmur) a nie warsztat kamieniarza (kamień).

    20. Po co mi są potrzebne monety?
    Generalnie monety są bardzo potrzebne - używasz ich do ulepszania budynków, wynajmowania specjalistów w tawernie, zakupów w handlu. Jesli jednak dalej uważasz, że ich nie potrzebujesz - napisz do mnie, lub do kogokolwiek z jakiegoś kanału czatu. - Każdy z chęcią przyjmie Twoją darowiznę.

    21. Skąd wziąść piłki / dynie / prezenty / jajka?
    Wszystkei te surowce związane są z jakimś eventem (wydarzenie w grze związane z jakimś wydarzeniem w świecie rzeczywistym). I tak piłki były podczas eventu Euro 2012, czy wrócą nie wiem. dynie - są podczas eventów haloweenowych. Prezenty - to specjalność eventów Bożonarodzeniwoych. A jajka jak siępewnie domyślacie pojawaiją sięw okolicy świąt wielkanocnych.

    22. Jak przesunąć słupki graniczne?
    Nie da się. Słupki zmienią kolor, gdy pokonasz przywódcę bandytów we wrogiej strefie.

    23. Jak zwiększyć pojemność generała?
    Nie da się. Większość generałów ma pojemność 200 jednostek, i tyle... Jest generał o nazwie Weteran, który może pomieścić 250 jednostek. znajdziesz go w kuferku za klejnoty. Może będzie keidyś dostepny i w inny sposób, ale tego nie wiem.

    24. Czy dwóch generałów może atakować jednocześnie?
    Nie. Możesz wysłac dwóch generałów do ataku, ale generałowie będą atakować jednocześnie.

    25. Dlaczego generał zmienia cel?
    Generałzawsze zmieni cel, jeśli wejdzie w strefę oddziaływania innego obozu (czerwone pole wokół obozu bandytów na mapie). JMożesz go wtedy odwołać - przycisk odwrót w garnizonie. Możesz też puścić go dalej jeśli wygra, będzie kontynuował drogę do obozu, który wybrałeś jako cel ataku.

    26. Jak dodać znajomego?
    Jeśli piszesz z nim na czacie - kliknij na jego nick na czacie i wybierz dodaj.
    Jeśli znasz jego nick - wybierz spod czatu taki przycisk z dwoma ludzikami i plusem, wpisz jego nick i potwierdź.
    Jesli znasz jego e-mail - wybierz spod czatu przycisk z dwoma ludzikami i kopertą.

    27. Jak dodać znajomemu premię?
    Wyprodukuj premię, kliknij na ikonce znajomego, wybierz opcję wejdź, kliknij gwiazdę, zakłądka premie, kliknij jedną z nich i jeden z zakładów na mapie znajomego.

    28. Skad wziąść rusztowania?
    Jest to zwiazane z pewnym zadaniem. Sprawdź dobrze w magazynie prowiantu, tam jest odpowiednia opcja.

    29. Jak udostępnić przedmioty?
    Jeśli za zadanie masz udostępnij ... musisz wyprodukować odpowiednią ilość, następnie potweirdzasz to w zadaniu kikając zakończ. Uważaj - stracisz wyprodukowane zasoby, co nie zawsze jest opłacalne. Decyzję podejmuejsz samodzielnie.

    30. Dlaczego mi nie zalicza zadania?
    Z dwóch powodów. Najczęsciej - zadanie jest oczekujące. A to oznacza, iż najpierw należy zrobić zadanie dzienne. Drugim powodem jest niespełnienie treści zadania. np. zadanie zwiększ oznacza, iż masz mieć więcej zasobów niż w momencie przyjęcie zadania czyli jesli masz zwiększyć zapas o 100 i masz produkcję 10 sztuk na godzinę i zużycie 9 sztuk na godzinę danego surowca, to znaczy że co godzinę rpzybywa Ci jeden. Czyli żeby wykonać zadanie musisz albo zaczekać 100 godzin, albo zatrzymać warsztaty, które zużywają surowiec.

    31. Kto to jest ten cały łowca nagród?
    Łowca nagród jest to Twoja pierwsza przygoda. Aktywujesz ją klikając na nią i wybierając opcjęrozpocznij. Od tego momentu masz określony czas, aby wykonać wszystkei zadania w tej przygodzie i ją poprawnie zakończyć. (patrz pkt. 2) Jesli nie zdążysz - niestety przygoda nie uda się. Szczegóły przygód znajdziesz na tym forum.

    32. Ile wojska potrzeba na ... ?
    Sprawdź w poradnikach na forum, albo w symulatorze walk. (przydatne linki)

    33. Jak pokonać ... ?
    patrz punkt 32.

    34. Jak przesunąć budynek?
    Wybierasz menu budowania, ostatnia zakłądka (narzędzia) i ostatni przycisk. Potem zaznaczasz, który budynek chcesz przenieść i go przenosisz. Przeniesienie kosztuje surowce lub klejnoty, zaleznie od poziomu budynku. Nie można przenieść studni, pola, magazynu, złoża.

    35. Dlaczego nie mogę przesunąć magazynu / pola / studni?
    Bo się nie da. Pole i studnia - zaczekaj aż się skończą. Magazyn - postaw nowy w tej samej strefie, wtedy będziesz mógł zburzyć stary.

    36. Ulepszyłem magazyn - dlaczego nie zwiększyła mi się liczba ludności?
    Bo ludzie nie mieszkają w magazynach. Aby zwiększyć liczbę ludności patrz punkt 8, 9 i 11.

    37. Skąd wziąść patenty?
    Patenty dostajesz za:
    start gry - 65, zdobycie każdej ze stref na wyspie (dokładnie za pokonanie obozu przywódcy bandytów) - po 10, za zdobycie 32 lewelu - 10, - razem 155;
    za zakup za klejnoty - 10 sztuk w kuferku - maksymalnie 18 razy , okazjonalnie w niektórych eventach.

    38. Dlaczego nie mogę handlować?
    Aby móc handlować nalezy mieć kantor handlowy (dostepny za klejnoty, bądź za surowce od 17 lvl).

    39. Czy żeby przystąpić do gildii musze postawić siedzibę gildii?
    Nie siedziba gildii jest wymagana do założenia włąsnej gildii. Aby wstapić do gildii musisz jedynie spełnić wymagania danej gildii (wejdź w tarczę i poczytaj opisy gildii) bądź zostać do niej zaproszonym.

    40. Dlaczego geolog nie chce odkryć złoża... skoro wiem że mam?
    Każde złoże ma określoną liczbę wystepowań w danej strefie, co więcej niektóre wystepują na zmianę w dwóch bądź więcej lokacjach. Na forum jest dokładan mapa z wszytkimi surowcami. (przydatne linki)

    41. Jak zmienić global?
    Wpisz komende /j global-x gdzie x to liczba od 1 do 30. 1 to global ogólny do rozmów wszelakich. 7 przeznaczona jest do rozmów handlowych. Przy okazji na serwerze testowym polski global ma numer 10. Komende wpisujesz w miejscu w którym piszesz całą resztę.

    42. Znajomy gra w TSO - ale nie mogę go dodać dlaczego?
    Gra na innym serwerze. kontakt między graczami grajacymi na różnych serwerach dostepny jest jedynie poprzez forum.

    43. Co to jest TSO?
    Srót od nazwy naszej gry - The Settlers Online

    44. Jak wejść na testowy?
    Wejdź na tsotesting.com - (dane logowania takie same jak na normalną grę) pamiętaj, aby pisac po angielsku zwłaszcza na global-1 i helpie. Jesli szukasz polaków użyj komendy /j global-10 bo po polsku piszemy na globalu 10.

    45. Jaki jest kod na dziś?
    Skoro się pytasz to znaczy, że nie spełniłeś wymagań aby go otrzymać.

    46. Dlaczego na pomocy nie ma admina / moda i dlaczego mi nie odpowiadają?
    Bo zakąłdka pomoc to miejsce gdzie jedni gracze za free pomagają innym graczom. Jeśli dostałes odpowiedź która Ci się nie podoba, najprawdopodobniej zadałeś pytanie o treść, którą zignorowałeś, np. fala pytań o handel wynika z nieczytania informacji z okienka logowania wyskakującego zawsze po uruchomieniu gry. Pamiętaj również - poziom odpowiedzi jest dostosowany do poziomu pytania, więc na pytanie "skont dostać ...?" dostaniesz odpowiedź "skontowni!"

    47. Pokonałem obóz bandytów, dlaczego nie wskoczył mi poziom?
    Bo nie musi, od uzyskania poziomu 17 poziomy wskakują coraz wolniej. Aby sprawdzić ile pd Ci brakuje najedź na pasek pod awatatrem. PD dostajesz za pokonanie jednostek wroga - przynajmniej 3 pkt.

    48. Ile pd brakuje mi do następnego lewelu?
    Sprawdzisz to najeżdżając na pasek pod awatarem.

    49. Zrobiłem przygodę, dlaczego nie wskoczył mi poziom?
    Patrz pytanie 47.

    50. Zrobiłem przygode ale nie dostałem dropa dlaczego?
    Bo jej nie zakończyłeś. aby zakończyć przygodę należy kliknąć przycisk zakończ w zadaniach głównych w wykrzykniku na mapie przygody. Jeśli nie ma przeczytaj poprzednie zdanie jeszcze raz. Operację czytania powtarzaj do momentu znalezienia przycisku zakończ.

    51. Jak jest dzielony drop / pd za przygodę kilkuosobową?
    Drop każdy dostaje pełen, ale każdy losowy. PD są przyznawane, za pokonane jednostki. Aby dostac dropa - należy wykonać wszystkei zadania stawiane w przygodzie. Aby każdy gracz dostał dropa - każdy z graczy musi zabić przynajmniej 1 jednostkę bandytów.

    52. Gdzie jest leśnik i drwal egoztyczny?
    Nie ma. -> patrz pytanie 16.

    53. Co to jest ten drop?
    Drop - generowana losowo nagroda za wykonanie przygody.

    54. Jaką nagrodę dostanę za...?
    Sprawdź w poradniku dotyczącym przygody.

    55. Zrobiłem przygodę ... Dlaczego nie dostałem w nagrodzie ...?
    Bo nagrody są generowane losowo z określonej puli. Sprawdź w poradniku przygody.

    56. Mam kopalnię kamienia / marmuru - dlaczego ona nie działa?
    Nie ma takich kopalni. Geolog znajduje jedynie złoża. Aby z nich wydobywac należy postawić Warsztat kamieniarza (kamień) - aby wydobywac kamień i warsztat kamieniarza (marmur) - aby wydobywac marmur. Są to dwa różne budynki.

    57. Budynek mi nie działa dlaczego?
    Nie masz złoża, osadnika, ulepszasz go, albo zatrzymałeś w nim produkcję. Wejdź w budynek i sprawdź w czym tkwi problem, a potem go napraw.

    58. Nie mogę budować - dlaczego?
    Skończyły Ci się patenty budowlane. (patrz pytanie 37). Rada - nie baw się w Boba Budowniczego tylko zacznij ulepszać te budynki, które już masz.

    59. Co to są te całe patenty?
    Są to pozwolenia na wybudowanie budynku. 1 budynek - zabiera 1 patent. Patentów nie zużywają pola, studnie, budynki kupione za klejnoty, oraz otrzymane jako dropy z przygód. Patenty wracają po zburzeniu budynków, których postawienie zużywa patent.

    60. Jak zmienić awatar / nick / serwer na którym gram?
    Generalnie się nie da. Możesz zawsze napisać mail do supportu (przycisk pomoc pod awatarem) i wyrazić stosowną prośbę. Jesli chodzi o zmianę serwera, to po napisaniu do supportu przeważnie oferują zamknięcie konta na którym grasz i rozpoczęcie przygody z osadnikami od nowa na innym serwerze.

    61. Jak nazywa się serwer na którym gram?
    Najedź na zakłądke przeglądarki na górze. Wyświetli ci sięnazwa gry, a po niej nazwa serwera na którym grasz.

    62. Co to są te fragmenty mapy i co one dają?
    Fragmenty map przynosi odkrywca wysłany na poszukiwanie przygód. Niezależnie od poziomu poszukiwać zawsze przynosi przygodę bądź 3 fragmenty map. Możesz je też kupić na handlu. Co z nimi zrobic? Wymienić na przygody w kuferku, bądź sprzedać na handlu.

    63. Jak ususnąć pnie drzew?
    Nie da się. W tym miejscu leśnik będzie sadził nowe drzewa.

    64. Jak zmniejszyć okno czata?
    Złapać za jego górną belkę. Jesli ta jest niedostepna, naciśnij trójkąt (strzałkę) pod gwiazdą i / lub naciśnij f11 (tryb pełnoekranowy) - powinno pomóc. jeśli nie zostaje relog.

    65. Jak wysłać wojsko na przygodę?
    Przydziel wojsko do generała kliknij na rozpoczeta przygodę i wybierz wyślij armię. Podróż trwa 30 minut. (Szybki genek 15 minut).

    66. Skończyłem przygodę, zniknęło mi wojsko.
    Po zakończeniu przygody wojsko wraca na Twoją wyspę główną. Wojsko przydzielone do generała podróżuje tyle co generał (30 lub 15 minut). Wojsko luzem wraca 1h40minut. (w gwieździe masz transport wojsk).

    67. Brakuje mi ryb / mięsa skąd wziąść?
    Odpowiednie doładowania możesz wyprodukować w magazynie prowiantu.

    68. Dlaczego nie mogę zburzyć magazynu.
    Aby zburzyć magazyn musisz w tej samej strefie mieć drugi. Inaczej sie nie da.

    69. Dlaczego kopalnia nie oddaje patentu po zburzeniu?
    Kopalnia oddaje patent w dwóch przypadkach: jesli zburzysz działającą kopalnię, lub jesli wyczerpie się złoże. Wniosek, jeśli burzysz wyczerpaną kopalnie - drugiego patentu nie dostaniesz.

    70. Czy dokupiony dodatkowy slot / dodatkowa partia w handlu są stałe?
    Nie. Rzeczy te kupujesz za każdym razem, gdy ich potrzebujesz. Wazne są jeden raz, potem musisz je znowu kupić.

    71. Jaka jest cena... ?
    Jak w życiu cena produktu jest taka jaką jesteś w stanie za nią zapłacić. Nie ma odgórnego przelicznika. Każdy z graczy decyduje samodzielnie.

    72. Czy można przesyłać wojsko między przygodami?
    Tak. Na tej samej zasadzie jak wysyłasz ze swojej wyspy. Czas podróży - taki sam.

    73. Ile można mieć przygód jednocześnie?
    2 - jedną swoją i jedną z zaproszenia.

    Na dziś tyle

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    04.02.2013
    Posty
    6
    Serwer
    Kolonia
    74.Dlaczego pojawiają się wykrzykniki nad moimi budowlami
    - ja czekam na odpowiedź


  4. #4
    Banned
    Dołączył
    26.10.2012
    Posty
    535
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ponieważ brakuje ci surowca, złoża lub osadnika do pracy. kliknij na ten budynek i zobacz co jest w czerwonym kółku.

  5. #5
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    17.09.2014
    Posty
    1
    Serwer
    Złota Góra
    Powinno być "wziąć", a nie "wziąść". Poprawcie to, bo się ośmieszacie.

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    12.02.2012
    Posty
    240
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez koxmandos Zobacz posta
    Powinno być "wziąć", a nie "wziąść". Poprawcie to, bo się ośmieszacie.
    Mi kiedyś powiedziano że jak mówię "braść" to mogę mówić i "wziąść"...

  7. #7
    Początkujący Osadnik Awatar Paździoch123
    Dołączył
    25.10.2015
    Posty
    1
    Serwer
    Czarci Gaj
    Jak zmienić nick? Nie chce mieć nicku Paździoch123 tylko piotr0535 proszę o pomoc
    piotr0535

  8. #8
    Odkrywca Awatar Jurek12345
    Dołączył
    27.03.2012
    Posty
    1,040
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez Paździoch123 Zobacz posta
    Jak zmienić nick? Nie chce mieć nicku Paździoch123 tylko piotr0535 proszę o pomoc
    spróbuj napisać do suportu

  9. #9
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,686
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Paździoch123 Zobacz posta
    Jak zmienić nick? Nie chce mieć nicku Paździoch123 tylko piotr0535 proszę o pomoc
    Witam,

    Napisz w tej sprawie do Supportu, najlepiej bezpośrednio na adres: account.support@thesettlersonline.pl

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  10. #10
    Osadnik Awatar qpon777
    Dołączył
    15.05.2012
    Posty
    70
    Serwer
    Nowa Ziemia
    witam
    rozumiem że support ma mnóstwo roboty i pewnie zajmie sie w końcu moim przypadkiem "uszkodzonego obszaaru serwera" ale wydaje się że sporo osób to dotknęło po aktualizacji XXL i wgranie eventu.

Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.