Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Podgląd ekonomii jak to jest

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    19.04.2012
    Posty
    142
    Serwer
    Kolonia

    Podgląd ekonomii jak to jest

    Witam od dłuższego czasu borykam się z pewnym problemem mianowicie chodzi o ...bale iglaste wszystko było dobrze do czasu budynków na 3 poziomie.Kiedy zacząłem powoli ulepszać tartaki leśników i smolarzy na poziom 4 wszystko sie wali,niby wyciągnąłem wydobycie pni do ilości ok.+500 ale ciągle nie dają rady.
    Wielu pisze że to po prostu podgląd ekonomii zakłamuje w niektórych sprawach ale stałe min.+400 max+500 i tego nie pomalujesz,z całą resztą jak pokazuje tak jest.
    Jakieś rady?Tylko nie dobudowywać drwali i leśników bo mi na nich patentów nie starcza poza tym na 3 poziomie było ok a gdzie jeszcze 6 smolarzy trzeba ulepszyć....
    Ostatnio edytowane przez Lightowy ; 07.10.2012 o 06:58

  2. #2
    grim_reaper
    Powiem tak , z drwalami i lesnikami jest ten problem , ze raz maja do zloza blizej raz dalej , to dlatego ciagle zmieniaja Ci sie wyniki , i jesli las masz zaniedbany , lub nawet jego brak , to beda chodzic coraz dalej wydluzajac caly proces produkcji , pewnie z tad te braki
    Srednio na 2 drwali przypada 3 lesnikow na tym samym lvl-u .

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    19.04.2012
    Posty
    142
    Serwer
    Kolonia
    min 400 max 500 raz blizej raz dalej

  4. #4
    grim_reaper
    Dokladnie , im blizej zloza i magazynu , tym wiecej zasobow dadza w tym samym czasie

  5. #5
    Osadnik
    Dołączył
    03.02.2012
    Posty
    34
    Serwer
    Nowa Ziemia
    W podglądzie ekonomicznym jest też jedna niefajna cecha- jak masz 0 lub bliską tego ilość surowca, to niektóre budynki wymagające tego surowca się zatrzymują i ich produkcja nie jest uwzględniana w ogólnym bilansie. W efekcie w podglądzie masz "+500 bali", ale tylko dlatego, że smolarz potrzebujący 800 właśnie stoi, a faktycznie bilans z wszystkimi działającymi budynkami jest -300.

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    19.04.2012
    Posty
    142
    Serwer
    Kolonia
    Można zamknąć wiem co sie stało wystąpił błąd w moim rozumowaniu.
    Smolarze na 3 poziomie i drwale na 3 poziomie współgrali.Na 4 nie ma tej możliwości ponieważ podniesienie smolarza zwiększa pobór bali o 2 a drwala na 4 produkcje o 1.
    Nic tylko dobudować drwali jednak nadal nie rozumiem dla czego mam +500 nawet do 1k (12h) produkcje bali na + skoro ciągle ich brakuje to jednak pozostanie słodką tajemnicą.

  7. #7
    Początkujący Odkrywca Awatar Fredek_z_F-K
    Dołączył
    26.02.2012
    Posty
    381
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Myślę że to dlatego, że jak chwilowo smolarz nie pracuje z braku bali, to system uznaje że nie ma zużycia na tym budynku i oblicza jakby tego smolarza miało nie być 12 godzin. Ja tak mam ciągle - jak brakuje bali dla smolarzy i ze dwóch stoi to produkcja potrafi się pokazać wręcz na kilka k +

  8. #8
    Początkujący Odkrywca Awatar Kylar_Slyterin
    Dołączył
    10.04.2012
    Posty
    279
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Jak dla mnie mogli by w ogóle zlikwidować ten podgląd ekonomiczny. I tak wystarczy jeden szczegół jedno zdarzenie i podgląd od razu będzie inaczej wyglądał. Niedopracowanie i po co to komu ?





  9. #9
    Osadnik
    Dołączył
    03.02.2012
    Posty
    34
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Kylar podgląd jest naprawdę bardzo przydatny, pod warunkiem że potrafisz z niego korzystać i jesteś świadomy pewnych niedociągnięć. Jest to na pewno krok do przodu w stosunku do braku podglądu. To, że nie wszystko jeszcze jest dopracowane i parę rzeczy powinno się poprawić nie znaczy, że jest nieprzydatny i można go zlikwidować. Strasznie dziecinne rozumowanie - nie korzystam (bo nie wiem jak to robić mądrze) to wyrzućcie. Ja na przykład korzystam z podglądu bardzo często i bardzo go sobie chwalę, co nie zmienia faktu, że chwalić będę bardziej jak go poprawią. A jeśli chcesz sprawdzić czy część budynków zużywających dany produkt przypadkiem właśnie nie stopuje, wystarczy kliknąć w te budynki w podglądzie i po prawej rozwija się lista - tam widać które budynki w danym momencie nie pracują i jeśli nie pracują z braku surowca można to uwzględnić.

  10. #10
    Początkujący Odkrywca Awatar Kylar_Slyterin
    Dołączył
    10.04.2012
    Posty
    279
    Serwer
    Słoneczny Gród
    okej. Ale u mnie cykl produkcji zmienia się po 6h czyli po zakończeniu buffa :P a tak to rzadko z tego korzystam gdyż przeliczam i robię "chłodną kalkulacje" czy mi starczy surowca czy nie.





Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.