Zamknięty wątek
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Lustrzane oferty- pytanie otwarte od BB

  1. #11
    Początkujący Odkrywca Awatar Kylar_Slyterin
    Dołączył
    10.04.2012
    Posty
    279
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Ale jeszcze jedno. Po co dla znajomego robić specjalną ofertę skoro "znajomego" jak mniemam ma się na liście ? :P wtedy tylko oferta indywidualna :P bez używania handlu :P





  2. #12
    Osadnik
    Dołączył
    06.05.2012
    Posty
    108
    Serwer
    Kolonia
    Zakrecony, wsio jasne
    dzięki za sprostowanie

  3. #13
    Banned
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    1,750
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Kylar_Slyterin Zobacz posta
    Ale jeszcze jedno. Po co dla znajomego robić specjalną ofertę skoro "znajomego" jak mniemam ma się na liście ? :P wtedy tylko oferta indywidualna :P bez używania handlu :P
    Katrin3 używa sformułowanie "znajomego" jako osobę którą znajdzie na g7 i chce pohandlować bo oczywiście handel pomiędzy znajomymi i w gildii jest bezpośredni.

    Pozdrawiam
    MOd_Zakrecony

  4. #14
    Osadnik
    Dołączył
    03.02.2012
    Posty
    34
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Podbijam ten temat, bo z niecierpliwością czekam na odpowiedź Że w weekend jej nie było to zrozumiałe, ale teraz już dni robocze, to może ktoś zauważy ten temat.

  5. #15
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    10.02.2012
    Posty
    3
    Serwer
    Nowy Świat
    a powiedzcie co zrobić przyjąłem ofertę i cały handel się zawiesił jest tylko sprzedaż i historia a na zakup muszę czekać tylko ile bo już mineło ok. 0,5godz.

  6. #16
    Retired CM Awatar BB_xaar
    Dołączył
    17.01.2012
    Posty
    1,958
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Oferty pochodzące z ogólnego systemu handlu są akceptowane automatycznie, więc nie ma żadnych wiadomości w skrzynce odbiorczej. Jednak handel bezpośredni (ze znajomymi) nadal takie wiadomości generuje.

    Faktycznie, dzięki temu da się łatwo określić, czy dana oferta jest ofertą prywatną (bezpośrednią), czy odpowiedzią na ofertę wystawioną na handlu ogólnym (wtedy brak wiadomości w skrzynce). Jednak to nie zmienia faktu, że wysyłanie ofert odwrotnych jest nadal możliwe, a ograniczenie czasowe (24h) je ogranicza.

    Jakie korzyści płyną z ograniczenia (24h)?
    Osoba, która właśnie dodała Cię do znajomych, nie jest w stanie przesłać Ci oferty bezpośredniej. W związku z tym, by doszło do wymiany dóbr, musisz odwiedzić handel ogólny i tam odnaleźć tę ofertę.

    To natomiast zwiększa szansę na to, że gracz porówna ofertę "nowego znajomego" z ofertami od innych osób - być może dzięki temu znajdzie ofertę bardziej korzystną. Dodatkowo, nic nie stoi na przeszkodzie, by zaakceptować ofertę od "nowego znajomego".

    Pragnę również przypomnieć, że ograniczenie to dotyczy wyłącznie nowych znajomych, obecni znajomi (czy to dodani ręcznie, czy z gildii) są zwolnieni z tej restrykcji.

    jacenty113, jeśli przelogowanie się nie pomoże, bardzo proszę napisać bezpośrednio do Supportu.

  7. #17
    Odkrywca Awatar Hakardrag
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    772
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Kto wysyła oferty lustrzane?

    Ano robią to tuzy nowym graczom - tak mi zrobił jeden z dzisiejszych tuzów który czasem nieźle gardłował tu na forum kiedy zaczynałem grę
    Kilku innych później na global -7 próbowało mnie oszukać w różny sposób, ale pouczony doświadczeniem i przez innych ludzi ( podziękowania dla Xaara !) nauczyłem się szybko rozróżniać poważnych kupców od potencjalnych oszustów.

    Tak, dla niektórych kant wirtualny to nic takiego. ... a przecież niczym się nie różni od realnego zaczajenia się na winklu z lagą na przechodnia
    Jednym słowem - DNO.
    Ostatnio edytowane przez Hakardrag ; 10.10.2012 o 11:32

  8. #18
    Osadnik
    Dołączył
    03.02.2012
    Posty
    34
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Dziękuję za odpowiedź. Co prawda odpowiedź ta tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że wprowadzenie ograniczenia handlu nie ma sensownego uzasadnienia. Powtórzę to, co napisałam w pierwszym poście: może i jest pewna (wąska) grupa oszustów, ale nie powinno się za nich karać wszystkich graczy. A w sytuacji, gdy nie ma konieczności akceptacji kilku/kilkunastu ofert po wystawieniu oferty na zwykłym handlu, osoba która taką nieuczciwą ofertę akceptuje też jest poniekąd sama sobie winna.
    Ja wiem, że można to obchodzić przez wystawianie ofert na zwykłym handlu i ludzie to robią. Pytanie tylko po co. Każdy nowy dodatek do gry ma wpływ różnego rodzaju, czasem wyłącznie pozytywny, czasem również negatywny. W moim odczuciu w tym wypadku wpływ negatywny (poważna uciążliwość dla dużej grupy graczy korzystających z handlu bezpośredniego) zdecydowanie przeważa nad wpływem pozytywnym (ochrona graczy przed oszustami, chociaż oszustwa związane z wystawianiem ofert lustrzanych staną się znacznie mniejszym problemem już dzięki samemu wprowadzeniu nowego systemu handlu).

  9. #19
    Osadnik
    Dołączył
    12.04.2012
    Posty
    48
    Serwer
    Kolonia
    A ja nie wiem dokładnie o co ci chodzi piszesz że "ale nie powinno się za nich karać wszystkich graczy" ale gdzie tu widzisz jakąś kare jakie widzisz tam negatywy? tak jak napisał xaar "gracz porówna ofertę "nowego znajomego" z ofertami od innych osób - być może dzięki temu znajdzie ofertę bardziej korzystną" dzieki czemu nikt nikogo nie oszuka jeśli chodzi o cene surowców jedyny minus to sprzedawanie slota w przygodzie chociaż nie dla mnie bo nie jest problemem wystawić 1 rybę za daną ilość monet a jeśli chodzi o te pare sekund na anulowanie aktualnego handlu i wystawienie nowego to nic jak sie siedzi się po kilka godzin przy kompie, więc nie rozumiem tej całej dyskusji przecież 24h to nie wiele jeśli chcesz z kimś częściej handlować to poczekasz a jeśli to jeden handel to poświęcenie tych 3 sek na wystawienie oferty na darmowym slocie nie powinno stanowić problemu.

  10. #20
    Osadnik
    Dołączył
    06.03.2012
    Posty
    55
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Uzasadnienie ograniczenia do 24h handlu ze znajomymi, że jakoby powodem są oferty odwrotne lustrzane jest bez sensu. Przy nowym systemie handlu NIE da się robić ofert lustrzanych!
    Przykład.
    Umawiam się z kimś na handel np 10 monet za 400 desek liściastych. Wysyłam 400 desek i... wszystko - jak osoba z którą się dogadałem zrobi ofertę odwrotną skoro ja inicjuję handel?
    W przypadku gdy to druga strona inicjuje handel dostaję JEDEN list i dokładnie go czytam.

    Oferty lustrzane bazowały na tym, że z handlu mieliśmy ogromną ilość listów z akceptacją. Wśród tej dużej ilości taki jeden lustrzany mógł zostać przeoczony a oferta lustrzana dotyczyła towaru wystawionego w sklepie a nie dogadywanego na czacie. Przy nowym systemie handlu gdzie nie ma potwierdzeń w listach uzasadnienie ograniczenia handlu z nowymi znajomymi do 24h nie ma pokrycia w rzeczywistości.

Zamknięty wątek
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.