Zamknięty wątek
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: znikajace drewno iglaste

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    26.04.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Czarci Gaj

    znikajace drewno iglaste

    pomocy, dlaczego majac +5K nadprodukcji drewna iglastego, caly czas mi go ubywa??? Jakies pomysly?

  2. #2
    Banned
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    1,750
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Prawdopodobnie jakiś błąd w podglądzie ekonomicznym, proszę sie wylogować, wyczyścić cache przeglądarki i ponownie się zalogować.

    Pozdrawiam
    MOD_Zakrecony

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    10.03.2012
    Posty
    36
    Serwer
    Kolonia
    E tam
    To nic nie da. Podgląd ekonomiczny to niedoróba. On NIE pokazuje średniej produkcji na 12h. On pokazuje produkcję w TEJ konkretnej sekundzie estymowaną na 12h. A to nie to samo. W szczególności jak masz jakieś przestoje w łańcuchu produkcji wywołane czy to brakiem surowca/półproduktu, czy przepełnieniem magazynu.
    Czyli w momencie produkcji podgląd pokaże wartość jakby przez całe 12h produkcja szła pełną parą, a w momencie przestoju pokaże 0.

  4. #4
    Banned
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    1,750
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Ale skąd podgląd ma wiedzieć ze za chwilę kupisz/sprzedasz jakiś surowiec albo że zatrzymasz za jakiś czas produkcję? TTo jest dobrze zrobione.

    Pozdrawiam
    MOD_Zakrecony

  5. #5
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    4
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Zgadzam się, podgląd ekonomii jest bardzo dobrze zrobiony, i spełnia swoją rolę, czyli pomaga, a nie zastępuje myślenie

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    10.03.2012
    Posty
    36
    Serwer
    Kolonia
    Nie zgadzam się.
    Podgląd ekonomiczny nie musi wiedzieć co zrobisz za 12h. Powinien wiedzieć co zrobiłeś 12h temu.
    Prosty przykład Chleb. Potrzebujesz 2x więcej młynów niż piekarni. Jak postawisz tyle samo młynów co piekarni to na wypieku pieczywa będziesz mieć dyskotekę. Raz maks kiedy piekarnia pracuje, raz zero kiedy czeka na mąkę, za każdym razem z wyjaśnieniem, że jest to warość na 12h. Generalnie nie prawda w obu przypadkach.
    System powinien wyświetlać wartość uśrednioną z ostatnich 12h. Wiedział byś wtedy czego na prawdę ci ubywa/przybywa. A tak pytanie jak w temacie: mam (+) a ubywa czemu?

  7. #7
    Osadnik
    Dołączył
    14.03.2012
    Posty
    120
    Serwer
    Czarci Gaj
    @Vanb
    gdzieś tu http://forum.thesettlersonline.pl/th...BCej-produkcji..... rozpisałem się dlaczego mimo produkcji na + mamy minus

    gospodarka nie powinna pokazywać uśrednionej wielkości z 12h , bo na noc nie wstawiłem buffów, do tego mam węgla max, drewna max marmur max itp itd. loguje się rano sprzedaje co trzeba i produkcja rusza, do tego daje buffy i ..... patrze w gospodarkę a tam??? produkcja ZERO!!! , no super za kolejne 12h dowiem się jaką miałem produkcję

    gospodarka jak najbardziej dobrze liczy, bo liczy ile wyprodukujesz w sytuacji z danej chwili, tylko że trzeba to ogarniać :P wstawiasz na coś buffy i widzisz ile jest w stanie wyrobić budynku, teraz Twoim zadaniem jest:
    -zobaczeć czy będzieś miał gdzie to pomieścić
    -brać pod uwagę czy i na ile czasu masz buffa
    -czy nie zabraknie Ci półproduktów, bo to też wylicza gospodarka

    dla niektórych jest to za trudne, a nie wiem jak by nie napisać liczydła to ono za Ciebie nie pomyśli

    jedyny mankament to leśnicy i drwale, po głębszej obserwacji zobaczycie że rolnik też - mają buga w postaci łażenia w jedno i to samo miejsce a z pustego i Salomon nie naleje

  8. #8
    Odkrywca Awatar Fourola
    Dołączył
    24.02.2012
    Posty
    635
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Największy problem jest z drzewami.

    Musiałoby być liczone w każdej sekundzie, chociażby jedno drzewo padnie, wtedy ogólny czas produkcji leśnika jest mniejszy, bo ma bliżej do drzewa. Za chwilę posadzi to drzewo, urośnie. Leśnik nadal będzie "dodawał złoże do drzewa" z tym samym czasem, natomiast za pierwszym razem każdy drwal ma bliżej do drzewa.. I tak w kółko, to wcale nie jest takie proste.

    Podgląd jest przybliżony i tak powinno być.

    Najwygodniej jest mieć tak:
    Postawić całą produkcję leśników/drwali koło siebie.
    Suma poziomów drwali: 2X
    Suma poziomów leśników: 3X+1

    2:3 jest optymalnie, jeżeli mają identyczny czas do drzew, magazynów.. Ale to zawsze nam się trochę zmienia. Dlatego 1 poziom leśnika jest pomocny i nie trzeba się martwić produkcją.
    Ostatnio edytowane przez Fourola ; 29.09.2012 o 16:34

  9. #9
    Osadnik
    Dołączył
    10.03.2012
    Posty
    36
    Serwer
    Kolonia
    Widzę, że do niczego konstruktywnego nie dojdziemy
    Dane historyczne też trzeba ogarniać. Buffy, handel, zadania, premie. Wszystko to będzie zaburzać "czystą" gospodarkę. Że jak podniesiesz level to zmiana będzie widoczna po 12h? To też trzeba ogarniać.
    Dane historyczne by się przydały. Interfejs graficzny już jest. Logi w bazie danych są na pewno. Jeden select, 2 zmienne, plus przełącznik estymacja/historia w podglądzie gospodarki... 3 godziny pracy informatyka. Tak na oko.

  10. #10
    Odkrywca
    Dołączył
    07.05.2012
    Posty
    750
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ja tam wątpię że wszystkie operacje zatrzymywania wznawiania bufowania etc są zapisywane. Jak dla mnie to wystarczyłoby jakoś uśrednić produkcję drzew i drewna bo się zmienia (reszta niech jest jak jest, no moze jedynie brakuje mi informacji ile budynek by pobierał/produkował gdy jest zatrzymany bo zeby to sprawdzić to trzeba uruchamiac produkcję). Mówisz 3h pracy i się zgodzę, ale tu jak widzisz wprowadzanie poprawek i nowości przeciąga się miesiącami.

Zamknięty wątek
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.