Zamknięty wątek
Strona 10 z 13 PierwszyPierwszy ... 8 9 10 11 12 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 122

Wątek: Przygodowa nędza

  1. #91
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    29.07.2012
    Posty
    28
    Serwer
    Nowy Świat
    Althair miej litość....kompetnie nie rozumiesz co ci exoo cierpliwie tlumaczył.
    Odnoszę takie wrażenie, że na forum pęta sie cała sfora niebezinteresownych agentów.
    Dla mnie jest oczywiste, że podawane statystyki to pic na wodę, co jest do udowodnienia.
    Dotyczy to zarówno zdobyczy odkrywców, jak i dropów.
    Zawsze jednak można kwitować wynik symulacji jako pechowe zdarzenie losowe hehe,,, choćby pechowców było dziewięciu na jednego szczęsliwca.

  2. #92
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez grzechowski Zobacz posta
    Dla mnie jest oczywiste, że podawane statystyki to pic na wodę, co jest do udowodnienia.
    Więc to w empiryczny sposób udowodnij ;d
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  3. #93
    Osadnik
    Dołączył
    09.06.2012
    Posty
    184
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Althair Zobacz posta
    Nie ważne ile masz przygód ile z rzędu miałeś same mapki. [...] Nadal masz szanse ok 25% procent na odkrycie jakiejś przygody. [...]
    Althair, uspokój się na chwilę i przeczytaj swoje własne posty. Zobacz co Ty wypisujesz.

    Nawet gdybym miał 100% mapek na 100 prób to wszystko według Ciebie byłoby normalne? Przecież nawet wujek Gauss by tego nie wyjaśnił. Poza tym SKĄD wziąłeś 25% skoro nawet nie wiesz na jakie poszukiwania wysyłam odkrywców (tym samym nie wiesz jaki jest procent na mapy)? Czy naprawdę nie możesz pomyśleć zanim napiszesz? Prosiłem Ciebie o to już wcześniej...

  4. #94
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    29.07.2012
    Posty
    28
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Więc to w empiryczny sposób udowodnij ;d
    Moge werbalnie chcesz ? :-p

  5. #95
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    23.02.2012
    Posty
    29
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez exoo Zobacz posta
    Przez 4 (słownie: cztery) miesiące codziennie wysyłałeś odkrywców i spisywałeś wszystkie przygody?
    to nie są 4 miesiące ) trochę ponad miesiąc.

  6. #96
    Osadnik
    Dołączył
    09.06.2012
    Posty
    184
    Serwer
    Nowy Świat
    @Ontologia: no tak, przegapiłem, że miałeś trzech odkrywców.

  7. #97
    Osadnik
    Dołączył
    27.03.2012
    Posty
    148
    Serwer
    Słoneczny Gród
    moi 2 odkrywcy na 10-15 przynosza 1 przygode, krótkie poszukiwania

  8. #98
    Osadnik
    Dołączył
    03.04.2012
    Posty
    54
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez exoo Zobacz posta
    Nawet gdybym miał 100% mapek na 100 prób to wszystko według Ciebie byłoby normalne? Przecież nawet wujek Gauss by tego nie wyjaśnił. [B]
    Z punktu widzenia rachunku prawdopodobieństwa jest to możliwe, bezdyskusyjnie, choć szanse na to są znikome.
    Przy prawdopodobieństwie trafienia na mape przy srednich poszukiwaniach 71 % ( z tego co pamietam) szanse na to ze na 100 prob wszystkie zakoncza sie mapa wynosza 1,33*10^-15 i jest to skrajny przypadek krzywej Gaussa.

    Cytat Zamieszczone przez Althair Zobacz posta
    Nie ważne ilu masz odkrywców. Nie ważne ile masz przygód ile z rzędu miałeś same mapki. Każdy z odkrywców to zdarzenie niezależne. Każde wysłanie 4-ech odkrywców to zdarzenia niezależne. Mylisz pojęcie "próby" z pojęciami rozkładu prawdopodobieństwa, i szansy zaistnienia zdarzenia, i kilku innych. Wiem, że tego nie rozumiesz i odpuszczam w tym temacie.
    Trudno, się nie zgodzić z tą wypowiedzią. A jeśli ktoś tego nie rozumie to niech wróci do szkoły średniej.

    Cytat Zamieszczone przez Althair Zobacz posta
    Mowie Ci, ze wszystko jest jak było. Ja mam troszkę ponad średnią muszę się przyznać. 2 odkrywców mi lata 1 dziennie. Drugi kurs robią po skarby (od jakiegoś tygodnia, bo mi kiełbach brak).
    Spróbuj wysyłać 3 odkrywców za jednym zamachem i zobacz czy będzie róznica. U mnie jest znaczna niestety..

    35/46 f. map

    Wysyłając po 3 odkrywców na średnie poszukiwania :
    31/36 f map

    1x Banici
    2x Na końskim grzbiecie
    1x Wyspa Piratów
    1x Zdrajcy
    -------------------------
    Wysyłając po 2 odkrywców na średnie poszukiwania :

    4/10 f map

    1x Mroczni kapłani
    1x Wiktor podstępny
    2x Wikingowie
    1x Banici
    1x Okraść bogatych
    Ostatnio edytowane przez Slyboots ; 24.10.2012 o 14:35

  9. #99
    Osadnik
    Dołączył
    09.06.2012
    Posty
    184
    Serwer
    Nowy Świat
    "Z punktu widzenia prawdopodobieństwa" możliwe jest nawet nieotrzymanie żadnej przygody na bilion prób. Nie pytałem o to czy to jest możliwe (bo teoretycznie wszystko jest możliwe i wszystko można uznać za skrajny przypadek), tylko o to, czy to jest normalne - skoro Althair twierdził, że nie jest ważne ile razy z rzędu dostajesz mapki. A to zasadnicza różnica.

    W teorii wszystko jest możliwe, włącznie z lądowaniem kosmitów w centrum Warszawy.

  10. #100
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Zdefiniuj co rozumiesz przez 'normalne'.

    Jesli jest mozliwe to automatycznie nie ma nic nienormalnego w tym ze sie wydarzy. Jesli prawdopodobienstwo tego zdarzenia jest male, to nie ma nic nienormalnego w tym, ze wydarza sie albo rzadko, albo malej liczbie osob.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

Zamknięty wątek
Strona 10 z 13 PierwszyPierwszy ... 8 9 10 11 12 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.