Zamknięty wątek
Strona 11 z 13 PierwszyPierwszy ... 9 10 11 12 13 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 122

Wątek: Przygodowa nędza

  1. #101
    Osadnik
    Dołączył
    03.04.2012
    Posty
    54
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez exoo Zobacz posta
    [I]Althair twierdził, że nie jest ważne ile razy z rzędu dostajesz mapki. A to zasadnicza różnica.
    Oczywiście że to nie ma znaczenia. Są to zdarzenia niezależne i za każdym razem szanse są takie same niezależnie od poprzednich wyników.

    To tak jak z rzucaniem kostką. Żeby wyrzucić 6 w pierwszym rzucie masz 16,6 % szans, powiedzmy nie trafiasz. Rzucasz jeszcze raz ale twoje szanse wcale nie rosna tylko pozostają niezmiennie takie same

  2. #102
    Osadnik
    Dołączył
    09.06.2012
    Posty
    184
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Slyboots Zobacz posta
    Oczywiście że to nie ma znaczenia. Są to zdarzenia niezależne i za każdym razem szanse są takie same niezależnie od poprzednich wyników.
    Nie żartuj. Przyjmując Twoją argumentację za prawdziwą (nie ma znaczenia ile razy pod rząd dostaniesz mapy, bo są to zdarzenia niezależne) pozwól, że zapytam:

    1. Gdybyś dostał milion map pod rząd dalej byś twierdził, że to nie ma znaczenia?
    2. Ułatwię Ci: gdyby od dzisiaj do końca Twojego życia codziennie losowano te same liczby w Lotto dalej byś twierdził, że to nie ma znaczenia, bo "są to zdarzenia niezależne"?

    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Zdefiniuj co rozumiesz przez 'normalne'.
    W rozważanym wątku: akceptowalny stan rzeczy, który nie budzi powszechnego zdziwienia. Mówię o życiu opartym na myśleniu a nie wyłącznym liczeniu.

    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Jesli jest mozliwe to automatycznie nie ma nic nienormalnego w tym ze sie wydarzy. Jesli prawdopodobienstwo tego zdarzenia jest male, to nie ma nic nienormalnego w tym, ze wydarza sie albo rzadko, albo malej liczbie osob.
    Przeczytaj moje pytanie nr 2 powyżej adresowane do Slybootsa. Rozumiem, że również nie widziałbyś do końca swojego życia nic dziwnego w takim zdarzeniu, bo... przecież ono może się zdarzyć (czemu nie przeczę)?

    Jeśli założę nowy wątek, w którym stwierdzę, że na ogródku mam gości z Andromedy, to będziecie matematycznie bronić mojego stanowiska przed wszystkimi wątpiącymi tłumacząc im, że to jest prawdopodobne?

    Panowie, apeluję o rozwagę...

  3. #103
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez exoo Zobacz posta
    Przyjmując Twoją argumentację za prawdziwą (...)
    Czegos co jest faktem nie przyjmuje sie za prawdziwe, tylko po prostu przechodzi do porzadku nad jego prawdziwoscia.

    1. Gdybyś dostał milion map pod rząd dalej byś twierdził, że to nie ma znaczenia?
    Nadal usiłujesz nie zrozumiec, że dla wydawania sądów o prawdopodobieństwie zdarzeń ma znaczenie wielkość próby statystycznej. Proponuje doedukowanie się w temacie przedziałów ufności i testowania hipotez.

    W rozważanym wątku: akceptowalny stan rzeczy, który nie budzi powszechnego zdziwienia. Mówię o życiu opartym na myśleniu a nie wyłącznym liczeniu.
    Jakoś tego powszechnego zdziwienia nie zauwazam, zauważam za to grupe userow którzy wbrew jakiejkolwiek logice próbują się w każdym możliwym elemencie gry doszukać celowego działania firmy na szkodę graczy.

    Śmierdzi to trochę pisizmem.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  4. #104
    Osadnik
    Dołączył
    09.06.2012
    Posty
    184
    Serwer
    Nowy Świat
    Sparkz, dlaczego tak konsekwentnie unikasz prostej czynności: odpowiedzenia na pytanie? Poprosiłeś mnie pierwszy i ja to uczyniłem.

    Nie wiem tylko dlaczego z matematyki przeszedłeś do... polityki. Tym ostatnim, szczerze mówiąc, załamałeś mnie. Kogo jak kogo, ale Ciebie nie posądzałem o sięganie po argumenty... polityczne (dalej nie mogę w to uwierzyć).

    Sparkz, do rzeczy. Poprosiłem Ciebie o odpowiedź na dwa pytania: losowania tych samych liczb Lotto do końca Twojego życia i goście z Andromedy u mnie na ogródku. Wytłumaczyłbyś to prawdopodobieństwem, prawda?

  5. #105
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Nie wytlumaczalbym tego prawdopodobienstwem, tylko doszukiwalbym sie jakiegos haka. Masz odpowiedz na pytanie.

    Nadal to nie ma zwiazku z sytuacja z mapami o ktorej dyskutowalismy wczesniej.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  6. #106
    Osadnik
    Dołączył
    09.06.2012
    Posty
    184
    Serwer
    Nowy Świat
    I wszystko jasne. Dziękuję.

  7. #107
    Osadnik
    Dołączył
    03.04.2012
    Posty
    54
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez exoo Zobacz posta
    Nie żartuj. Przyjmując Twoją argumentację za prawdziwą (nie ma znaczenia ile razy pod rząd dostaniesz mapy, bo są to zdarzenia niezależne) pozwól, że zapytam:
    Wybacz, przeczytałem tylko to jedno zdanie i uznałem, że nie jesteś odpowiednim kompanem do dyskusji. Skoro nie masz zielonego pojęcia o matematyce to sie nie wypowiadaj w tym wątku. A jeżeli już to wpierw zapraszam do poczytania paru ciekawych książek na temat statystyki, bądź wybrania się na lekcje matematyki w liceum.

    --------------------------------
    I troche dalszych statystyk :

    36/48 f. map

    Wysyłając po 3 odkrywców na średnie poszukiwania :
    31/36 f map

    1x Banici
    2x Na końskim grzbiecie
    1x Wyspa Piratów
    1x Zdrajcy
    -------------------------
    Wysyłając po 2 odkrywców na średnie poszukiwania :

    5/12 f map

    1x Mroczni kapłani
    1x Wiktor podstępny
    2x Wikingowie
    1x Banici
    1x Okraść bogatych
    1x Dzieci sawanny

  8. #108
    Osadnik
    Dołączył
    09.06.2012
    Posty
    184
    Serwer
    Nowy Świat
    Slybots, Slybots... gdybyś tylko na chwilę przestał liczyć a zaczął myśleć (ale nieco szerzej niż matematyka i statystyka), to może zrozumiałbyś dlaczego zadałem Ci dwa proste pytania, na które nie odważyłeś się udzielić odpowiedzi.

    Szkoda, bo wtedy zrozumiałbyś jak absurdalne jest to, co stwierdziłeś.

  9. #109
    Osadnik
    Dołączył
    03.04.2012
    Posty
    54
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez exoo Zobacz posta
    a zaczął myśleć (ale nieco szerzej niż matematyka i statystyka), to może zrozumiałbyś dlaczego zadałem Ci dwa proste pytania, na które nie odważyłeś się udzielić odpowiedzi.
    No widze właśnie, że Ty dość szeroko myślisz, dostatecznie szeroko, żeby nie kumać o co tak naprawde chodzi. Moim zdaniem, zanim sie zacznie myśleć szeroko to trzeba zacząć od podstaw tj statystyka, bez tego Twoje szerokie wizje są nic nie warte.


    37/50 f. map

    Wysyłając po 3 odkrywców na średnie poszukiwania :
    31/36 f map

    1x Banici
    2x Na końskim grzbiecie
    1x Wyspa Piratów
    1x Zdrajcy
    -------------------------
    Wysyłając po 2 odkrywców na średnie poszukiwania :

    6/14 f map

    1x Mroczni kapłani
    1x Wiktor podstępny
    2x Wikingowie
    1x Banici
    1x Okraść bogatych
    2x Dzieci sawanny

  10. #110
    Osadnik
    Dołączył
    03.04.2012
    Posty
    54
    Serwer
    Słoneczny Gród
    38/52 f. map

    Wysyłając po 3 odkrywców na średnie poszukiwania :
    31/36 f map

    1x Banici
    2x Na końskim grzbiecie
    1x Wyspa Piratów
    1x Zdrajcy
    -------------------------
    Wysyłając po 2 odkrywców na średnie poszukiwania :

    7/16 f map

    1x Mroczni kapłani
    1x Wiktor podstępny
    2x Wikingowie
    1x Banici
    1x Okraść bogatych
    2x Dzieci sawanny
    1x Czarni Rycerze

Zamknięty wątek
Strona 11 z 13 PierwszyPierwszy ... 9 10 11 12 13 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.