Zobacz wyniki ankiety: Co są sądzisz o ręcznym sterowaniu jednostkami podczas bitwy?

Głosujących
27. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TAK - uwielbiam być generałem

    10 37.04%
  • NIE - make love, not war!

    14 51.85%
  • NIE WIEM - dla mnie to za trudne ...

    3 11.11%
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Ręczne sterowanie jednostek podczas walki

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    20.08.2012
    Posty
    26
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Ręczne sterowanie jednostek podczas walki

    Moją idealną grą byłoby połączenie strategicznego zarządzania gospodarką z Setllersów oraz taktycznego prowadzenia bitew z Total War. W kontekście prac nad PvP proponuję dodać opcję ręcznego prowadzenia jednostek podczas walki. Mechanizm wyglądałby następująco:
    1) przygotowanie armii, jej wysyłanie, dojście itd - byłoby takie same jak do tej pory;
    2) zmiana dotyczyłaby momentu rozpoczęcia walki - pojawiłby się komunikat, czy gracz che automatycznie przeprowadzić walkę, czy też samodzielnie sterować jednostkami;
    3) jeśli automatycznie - wszystko byłoby po staremu;
    4) jeśli ręcznie - zostałby przekierowany na dedykowany serwer bitewny, z którego otrzymałby mapę bitwy;
    5) w pierwszym etapie rozmieściłby jednostki na mapie i poustawiałby je w formacje;
    6) w drugim etapie, jednostki na podstawie wydanych przez gracza rozkazów przystąpiłby do walki;
    7) w trakcie walki gracz miałby możliwość zmiany rozkazów wydanych jednostkom, a także zarządzić odwrót;
    8) walka kończyłaby się w momencie pokonania wszystkich jednostek gracza/wroga, ich poddania tudzież ucieczki poza obszar bitwy.
    Na początku mapa może być 2D z różnymi przeszkodami i rodzajami terenu wpływającymi na ruchliwość jednostek, ich zdolność do obrony i do ataku. W dalszym rozwoju, mapa byłaby 3D, tak aby ukształtowanie terenu miało swoje odzwierciedlenie w przebiegu walki (np. umieszczenie łuczników ze wzgórzach wpływałby na zasięg ich ostrzału).

  2. #2
    Odkrywca Awatar Fourola
    Dołączył
    24.02.2012
    Posty
    635
    Serwer
    Nowa Ziemia
    bez sensu jest używanie 2 systemów walk. automatyczny i turowy..

    po prostu nie.

  3. #3
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Zeby to wprowadzic trzebaby wywrocic 70-80% gry do gory nogami, wiec to praktycznie nierealne.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  4. #4
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    16.09.2012
    Posty
    14
    Serwer
    Kolonia
    sparkz jak nierealne?
    przecież stare settlers 3 i 4 miały tylko ręczną opcję sterowania żołnierzami w walce
    właśnie tego mi brakuje odkąd zacząłem grać w settlers online

  5. #5
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Tak nierealne, ze wprowadzenie takeigo systemu wymagaloby przebudowania statystyk jednostek, dolozenia 20x tyle mechaniki ile teraz jest w grze, przerobienia od podstaw przygod i lancuchow produkcji, czyli de facto poza grafikami i dzwiekami (ktore moznaby zostawic) - stworzenia gry od nowa.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  6. #6
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    16.09.2012
    Posty
    14
    Serwer
    Kolonia
    szczerze mówiąc nie wiem kto się tym zajmuje bo ja informatykiem nie jestem.. ale nie chce nikogo obrazic bo gram w sumie w settlersów od drugiej cześci a uważam że część czwarta była kwintesencją settlersów..a w online praktycznie gram drugi tydzień..
    tylko nie rozumiem dlaczego brakuje tu niektórych rozwiązań które były właśnie w s4 a w szczególności właśnie walki jednostek gdzie za dowódcą podążała cała armia a tu jedzie sobie jakiś "typek na koniu" kompletnie sam i nie mogę wybrać strategii walki ani zrobić zooma i popatrzeć jak moja armia zwycięża bądź dostaje bęcki
    ale gram sobie na razie i biorąc pod uwagę że to wersja beta czekam aż ta wersja dorówna (mam nadzieję że może nawet wyprzedzi pod jakims kątem) właśnie settlers 4

  7. #7
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    24.08.2012
    Posty
    6
    Serwer
    Czarci Gaj
    zależność mogłabyć fajna z total war kamień-nożyce-papier np konnica premia przeciw łucznikomi i żołnierzom. Pikinierzy (nowa jednostka)premia przeciwko konnicy.Żołnierz premia przeciwko pikinierom.Łucznik premia przeciwko żołnierzom. Wiem ,że to mogłobyć trudne ale pomysł wydaje się dobry i rozkręcił by Tą grę do najlepszej on-line.Symulacja bitwy mogłaby być wzięta ze starej na amigę gry Centurion.Jak zaimplementować taki system do gry to już sprawa twórców gry.Ręczny system to za ciężkie by było do tej gry
    Ostatnio edytowane przez poszukiwacz76 ; 16.09.2012 o 19:05

  8. #8
    Odkrywca
    Dołączył
    26.06.2012
    Posty
    812
    Serwer
    Kolonia
    dlaczego brakuje, bo to tylko chodliwy tytuł robiony na licencji danego właściciela. kto inny zajmował się setlersami i kto inny produkuje ich wersję online...

  9. #9
    Początkujący Osadnik Awatar Koszel_Mk
    Dołączył
    10.09.2012
    Posty
    4
    Serwer
    Złota Góra
    Jak dla mnie to nie bardzo... Co za dużo to nie zdrowo. Poza tym doszły by nowe dźwięki, animacje... Mnóstwo przerabiania statystyk w systemie gry... eee nie.

  10. #10
    Początkujący Osadnik Awatar P13n10
    Dołączył
    27.08.2012
    Posty
    11
    Serwer
    Czarci Gaj
    Pomysł nie głupi, ale... Zawsze jest jakies "ale".
    Jak sobie wyobrażasz atak na innego gracza on-line?!?
    Ktoś jest niby zalogowany, ale odszedł od kompa na 5 godzin pozostawiając włączoną grę (ja tak czasem robię).
    Czyli wysyłasz amię i czekasz te 5 godzin?
    Dlatego to się mija z celem.
    Miało by to sens tylko w walkach Player vs Komp.
    Ostatnio edytowane przez P13n10 ; 16.09.2012 o 22:34

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.