Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Ładowanie mapy

  1. #1
    Początkujący Osadnik Awatar P13n10
    Dołączył
    27.08.2012
    Posty
    11
    Serwer
    Czarci Gaj

    Ładowanie mapy

    Mam taki sobię plan konspekt, co by wprowadzić opcję instalki wszelakich budynków i wysp na twardziela. To by mocno usprawniło ładowanie się map.
    Jesteście w stanie takowego "cosia" zrobić?
    Oczywiście nie był by on wymagany, ale ja bym wolał ściągnąć na dysk, a nie czekać przy necie 12mb/s jakieś 3 do nawet 5 minetek zanim mi się wsio załaduje.

  2. #2
    Odkrywca
    Dołączył
    26.06.2012
    Posty
    812
    Serwer
    Kolonia
    pomysł ciekawy ale zrób ankietę, bo zamkną temat...

  3. #3
    Odkrywca Awatar Fourola
    Dołączył
    24.02.2012
    Posty
    635
    Serwer
    Nowa Ziemia
    A dla przeciętnego kowalskiego?

    Edit: Aha. Ale świetnie opisane.
    Ostatnio edytowane przez Fourola ; 14.09.2012 o 08:31

  4. #4
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Uwzglednij jeszcze, ze aby zachowac aktualnosc stan mapy musialby byc co jakies 3-5 minetek (albo jeszcze czesciej, aby nie bylo sytuacji w ktorej np runda buffow albo wykonana przygoda sie nie zdazyla zbackupowac przed zamknieciem przegladarki) zgrywany na dysk.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  5. #5
    daveandnokia
    Jak dla mnie zadanie mało możliwe do wykonania. Zgodzę się z sparkz-em, gra przestałaby być grą przeglądarkową i stawiam na większe problemy w grze na tzw. synchronizację z serwerem - tu stawiasz kilka kopalń, pól uprawnych, studni, robisz bufy i inne tego typu rzeczy. A po drugie, jest to zadanie zbyt aranżacyjne dla BB, widzisz sam z jakimi problemami borykają się gracze, więc taki plan odpada...

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    28.04.2012
    Posty
    207
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez P13n10 Zobacz posta
    Mam taki sobię plan konspekt, co by wprowadzić opcję instalki wszelakich budynków i wysp na twardziela. To by mocno usprawniło ładowanie się map.
    Jesteście w stanie takowego "cosia" zrobić?
    Oczywiście nie był by on wymagany, ale ja bym wolał ściągnąć na dysk, a nie czekać przy necie 12mb/s jakieś 3 do nawet 5 minetek zanim mi się wsio załaduje.
    No nie przesadzają ja mam 1.5mb/s i jakoś nie czekam 3-5 minut, może raptem ok ~2 minuty jako coś muli

    Ale ogólna idea ściągnięcia na swój dysk "całą" grę nie jest złe

  7. #7
    Początkujący Osadnik Awatar P13n10
    Dołączył
    27.08.2012
    Posty
    11
    Serwer
    Czarci Gaj
    Nie chodzi mi o ściągnięcie całej gry, ale podstawowych elementów takich jak drzewa, budynki, drogi, góry...
    Chodzi o to, żeby przy każdym logowaniu nie ściągać tego wszystkiego do pamieci wirtualnej dysku.
    Jest kupe gierek tego typu, co mają normalną instalkę (nieobowiązkową) dzięki której zamiast czekać 3 minuty, to mamy wszystko w 20 sek.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.