Zamknięty wątek
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Wesoły geolog - ograniczona ilość

  1. #1
    Początkujący Odkrywca Awatar ksiaze
    Dołączył
    01.02.2012
    Posty
    290
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Wesoły geolog - ograniczona ilość

    Zastanawia mnie nowy system handlu, a dokładnie to czym można handlować. Jak zauważono handlować będzie można wszystkim co w sklepie nie ma ograniczonej ilości, czyli nie handlujemy szybkim generałem, odkrywcami, manufakturami, pozwoleniami budowlanymi itd. To dlaczego nie można handlować wesołym geologiem ? Dotychczas można było ich kupić ile się chce. Czyżby ograniczą ich ilość ? Jeśli tak to jeszcze przed nową wersją trzeba będzie ich nakupować. Niech się wypowie ktoś z BB.

  2. #2
    Początkujący Odkrywca Awatar Majamas
    Dołączył
    13.05.2012
    Posty
    387
    Serwer
    Kolonia
    Handel ludzmi jest niehumanitarny
    A po co chcesz ich nakupowac skoro nie mozna bedzie handlowac?
    Stawiajcie pomniki Szalonego Kórlika, on jeden przeszedł tą grę do końca.

  3. #3
    Początkujący Odkrywca Awatar Herr_Uther
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    369
    Serwer
    Nowy Świat
    Twórcy zauważyli, że kasa przecieka im między palcami bo gracze handlują między sobą zamiast kupować z shopu i dlatego ograniczają jak najbardziej ilość rzeczy które można "podarowac" (czytaj: "sprzedać") innym graczom
    "We are monetizing all the weakness of people" - Teut Weidemann, lead designer of Settlers Online

  4. #4
    Początkujący Odkrywca Awatar ksiaze
    Dołączył
    01.02.2012
    Posty
    290
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Majamas Zobacz posta
    Handel ludzmi jest niehumanitarny
    A po co chcesz ich nakupowac skoro nie mozna bedzie handlowac?
    Wole teraz kupić za monety niż potem mieć możliwość tylko za diamenty, których nie mam.

  5. #5
    Początkujący Odkrywca Awatar ksiaze
    Dołączył
    01.02.2012
    Posty
    290
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Herr_Uther Zobacz posta
    Twórcy zauważyli, że kasa przecieka im między palcami bo gracze handlują między sobą zamiast kupować z shopu i dlatego ograniczają jak najbardziej ilość rzeczy które można "podarowac" (czytaj: "sprzedać") innym graczom
    Tylko żeby gracze mieli możliwość handlowania między sobą ktoś musi je w sklepie najpierw kupić. A ograniczenie handlu może spowodować, że część nigdy nie kupi geologów, bo nie inwestuje realnych pieniędzy w TSO, a za monety jest ich szansą. BB właśnie na takim czymś traci kasę.

  6. #6
    Początkujący Odkrywca Awatar Herr_Uther
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    369
    Serwer
    Nowy Świat
    Ludzie kupują kody startowe i sprzedają z nich klejnoty, za sprzedanie równowartości jednego geologa możesz kupić ponownie dwóch, więc osłabiany jest popyt wewnętrzny (ludzie nie kupują diamentów bo mogą sobie kupić na allegro) a osoby które nie kupią nigdy nic z szopu nie są dla BB interesujące BO NA NICH NIE ZARABIAJĄ więc argument "BB na nich traci kasę" jest poroniony.
    "We are monetizing all the weakness of people" - Teut Weidemann, lead designer of Settlers Online

  7. #7
    Osadnik Awatar Ocelot
    Dołączył
    23.05.2012
    Posty
    64
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Oj, Herr_Uther - chyba za dużo piwka wypiliście, bo to co piszecie kompletnie nie ma sensu.
    Niby jakim cudem "za sprzedanie równowartości jednego geologa możesz kupić ponownie dwóch" ???
    Złotówki w realu mylicie z monetami w grze ...




  8. #8
    Odkrywca Awatar spyderek
    Dołączył
    07.02.2012
    Posty
    877
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Herr_Uther Zobacz posta
    a osoby które nie kupią nigdy nic z szopu nie są dla BB interesujące BO NA NICH NIE ZARABIAJĄ .
    ale bzdura, nawet nie chce mi się tłumaczyć

  9. #9
    Osadnik
    Dołączył
    09.06.2012
    Posty
    184
    Serwer
    Nowy Świat
    Wytłumacz. Dla mnie.

  10. #10
    Odkrywca Awatar spyderek
    Dołączył
    07.02.2012
    Posty
    877
    Serwer
    Nowa Ziemia
    żeby płacący gracz był zadowolony z produktu i dalej inwestował musi mieć nad kimś przewagę, a przecież jeśli wszyscy by płacili to i tak wygrywałby najlepszy a nie najbogatszy - i tu właśnie się pojawiają gracze grający za darmo. Z resztą gdzieś tam czytałem (ale nie zajdę teraz źródła) że gry F2P z mikropłatnościami w ogólnym rozrachunku przynoszą większe zyski niż całkiem płatne i w przyszłości większość gier będzie się opierała na takim systemie.

    Zwróć uwagę że to praktycznie eliminuje problem piractwa, bo gra przecież i tak jest darmowa


    Edit, bo może nie napisałem tego wprost, BB interesuje się niepłacącymi graczami właśnie dla tego że nie płacą, ale zaludniają serwery, nawet jak komuś się gra znudzi to zaraz znajdzie się nowy który go chętnie zastąpi ( jak studenci na umowach śmieciowych) i gra się toczy dalej
    Ostatnio edytowane przez spyderek ; 25.08.2012 o 22:29

Zamknięty wątek
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.