Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Problem z drewnem z drzewa iglastego

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    24.07.2012
    Posty
    5
    Serwer
    Nowy Świat

    Problem z drewnem z drzewa iglastego

    Witam
    Problem polega na tym:
    Posiadam 14 chat drwala na poziomie 3, które powinny produkować 42 sztuki drewna w ok. 3,5 minuty. 4 warsztaty smolarza (poziom 3) i 3 tartaki (poziom 1) powinny pobierać 27 sztuk drewna w ok. 5 minut, więc chciałem zapytać jak to możliwe, że przed oczami bez przerwy mam taki obrazek:
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby powiększyć. 

Nazwa: warsmo.jpg, 
wyświetleń: 245, 
rozmiar: 89.1 KB, 
ID: 544.   Kliknij obrazek, aby powiększyć. 

Nazwa: tart.jpg, 
wyświetleń: 204, 
rozmiar: 56.4 KB, 
ID: 545.  

  2. #2
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    05.02.2012
    Posty
    14
    Serwer
    Nowa Ziemia
    a leśnikow ilu masz ?? moze drwal dluzej szuka drewna niz Ty je zuzywasz?? poza tym ile zuzywa smolarz drewna by wyprodukowac 1 wegiel??

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    24.07.2012
    Posty
    5
    Serwer
    Nowy Świat
    Tak jak pisałem smolarz zużywa o wiele mniej drewna niż wyprodukuje drwal. Drzew też nie brakuje
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby powiększyć. 

Nazwa: drzewa.jpg, 
wyświetleń: 184, 
rozmiar: 19.7 KB, 
ID: 546.  

  4. #4
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    05.02.2012
    Posty
    14
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Bone822 Zobacz posta
    Tak jak pisałem smolarz zużywa o wiele mniej drewna niż wyprodukuje drwal. Drzew też nie brakuje
    a kliknij na drwala i zrob screena

  5. #5
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    24.07.2012
    Posty
    5
    Serwer
    Nowy Świat
    Proszę:
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby powiększyć. 

Nazwa: dsv.jpg, 
wyświetleń: 192, 
rozmiar: 23.2 KB, 
ID: 548.  
    Ostatnio edytowane przez Bone822 ; 18.08.2012 o 09:25

  6. #6
    Banned
    Dołączył
    06.06.2012
    Posty
    187
    Serwer
    Kolonia
    A czy przypadkiem nie posiadasz Łukmistrza? On również korzysta z drewna iglastego.

  7. #7
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    24.07.2012
    Posty
    5
    Serwer
    Nowy Świat
    Nie, nie posiadam. Tylko smolarz i tartak pobiera to drewno, więc ewidentnie coś jest nie tak. Mogę budować kolejne chaty drwala, ale i tak to nic nie da, bo już teraz mam ich o wiele za dużo w stosunku do potrzeb.

  8. #8
    Osadnik
    Dołączył
    29.03.2012
    Posty
    246
    Serwer
    Czarci Gaj
    Moja połówka miała kiedyś podobny problem - wyglądało, jakby jeden ze smolarzy zużywał zdecydowanie za dużo drewna, w dodatku nie produkując węgla (jego poziom również spadał, choć powinien rosnąć wg wyliczeń). Spróbuj zrobić tak - zatrzymaj wszystkich drwali, węglarzy i tartaki, następnie uruchom najpierw drwali - sprawdź, czy przyrost ilości drewna odpowiada wyliczonemu, jeśli tak - uruchamiaj po jednym odbiorcy i sprawdzaj dalej. U niej okazało się w ten sposób właśnie, że jeden smolarz był najwyraźniej zbugowany, pomogło wyburzenie go i postawienie na nowo na tym samym poziomie, od tej pory problem się skończył.

  9. #9
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    24.07.2012
    Posty
    5
    Serwer
    Nowy Świat
    Usunąłem wszystkie warsztaty smolarza, chaty drwala i postawiłem na nowo, ale nic to nie pomogło. Czasami jest ok, ale przez większość czasu smolarzom brakuje drewna, a nie powinno według czasów produkcji podanych przy chatach drwala. Bez węgla, jak wiadomo, ciężko cokolwiek zrobić, więc prosiłbym o zajęcie się tym problemem.

  10. #10
    Odkrywca Awatar spyderek
    Dołączył
    07.02.2012
    Posty
    877
    Serwer
    Nowa Ziemia
    czasy produkcji drewna mają to do siebie że się często zmieniają i to drastycznie, dzieje się tak przez to że w pewnym momencie drwale wytną wszystkie drewno z najbliższego miejsca i zanim leśnicy je odnowią to ci drwale wędrują gdzieś dalej. Dlatego niby wszystko w porządku ale w dłuższym czasie masz produkcję mniejszą. Doradziłbym trochę zdywersyfikować przestrzennie swoją produkcję drewna. bo z tego screena wychodzi jak nic że 13 drwali pracuje na jednym pieńku a następne są bardzo daleko. Ja osobiście mam drwali w 3 zagłębiach s4 granica s4/s1 i granica s2/s5 .

    edit
    masz nawet ci skrina zrobilem

    Ostatnio edytowane przez spyderek ; 20.08.2012 o 22:25

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.