Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: The Settlers Online Wiki

  1. #1
    Początkujący Odkrywca Awatar M0rdechaj
    Dołączył
    07.03.2012
    Posty
    363
    Serwer
    Kolonia

    The Settlers Online Wiki

    Zapraszam na nową nieoficjalną wiki Linki do stron komercyjnych są zabronione.. Znajdziecie tam wszystko zebrane w jednym miejscu, również pełne opisy przygód wraz z ich wykonaniem.
    Wszelkie uwagi proszę zgłaszać w tym temacie.
    Ostatnio edytowane przez MOD_Zakrecony ; 02.01.2013 o 14:46

  2. #2
    Osadnik Awatar Sedzia_Dredd
    Dołączył
    26.02.2012
    Posty
    157
    Serwer
    Nowa Ziemia
    1. bloki są dla starego sposobu poruszania się generała
    2. warto byłoby napisać z czyjego poradnika były brane przygody. ludzie namęczyli się nad ich tworzeniem, więc należałoby się im przynajmniej tyle, jak już kopiuje się ich pomysły.
    ::. .:: Emotions... There oughta be a law against them ::. .::

  3. #3
    Początkujący Odkrywca Awatar M0rdechaj
    Dołączył
    07.03.2012
    Posty
    363
    Serwer
    Kolonia
    1. bloki są dla starego sposobu poruszania sięgenerała
    Jeśli ktoś poprawi bloki ja również je uaktualnię.
    Edit: Większość przygód poprawiłem innych jeszcze nie ma na forum.

    2. warto byłoby napisać z czyjego poradnika były brane przygody. namęczyli się nad ich tworzeniem, więc należałoby się przynajmniej tyle, jak już się coś kopiuje.
    Jest napisany autor na dole każdej przygody.
    Ostatnio edytowane przez M0rdechaj ; 31.07.2012 o 15:58

  4. #4
    Osadnik Awatar Steelkill
    Dołączył
    29.04.2012
    Posty
    247
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Większość Przygód na Gienka 200 jest u mnie na poście http://forum.thesettlersonline.pl/th...5%BB-W%C5%81-K
    Ja się tam nie obrażam jak kto kopiuje byle podać autora.

  5. #5
    Poznańczyk
    Hm...
    Sporo pracy zostało w to włożone, jednak przygody gdzie są bloki, jak dla mnie nie są przejrzyste. Gdyż trzeba zjechać na dół, spojrzeć na blok, ustawienie wojska na górze w tabelce.

    Druga sprawa do bloków, napisane jest : "opcja z blokowaniem" a gdzie są ustawienia do bloków ? bo na Mrocznym Bractwie tego nie widzę.

    Poza tym ja moje poradniki, aktualizuję/zmieniam na bieżąco, obecnie kilka wersji masz nieaktualnych, a już dawno są ich aktualne wersje na forum, to samo tyczy się Podbici Wyspy.

    Osobiście wolałbym żeby zamiast wklejania moich poradników, umieszczenie odnośnika, który przekieruje osobę zainteresowaną do tematu na tym forum. Tematy są w mojej sygnaturze.

    Doceniam czas i poświęcenie i podziwiam
    A, czas produkcji jednostek by się przydał, chyba że nie potrafię go znaleźć.

  6. #6
    Początkujący Odkrywca Awatar M0rdechaj
    Dołączył
    07.03.2012
    Posty
    363
    Serwer
    Kolonia
    2 dni temu poprawiłem większość poradników więc są w miarę aktualne i staram się je poprawiać na bieżąco. dodatkowo umieściłem odnośnik do twoich poradników jak sobie życzyłeś

  7. #7
    Poznańczyk
    Cytat Zamieszczone przez Poznańczyk Zobacz posta
    Hm...
    Osobiście wolałbym żeby zamiast wklejania moich poradników, umieszczenie odnośnika, który przekieruje osobę zainteresowaną do tematu na tym forum. Tematy są w mojej sygnaturze.
    .
    Jak już wcześniej pisałem, proszę na stronie dodać odnośniki do tego forum, a poradniki skasować, gdyż jako autor widnieje ja i to do mnie ludzie piszą z pretensjami, ze są błędy, a skoro jestem autorem to dlaczego ich nie poprawię.


    Mimo iż spędzam mało czasu w grze, to na forum na bierząco aktualizuje poradniki, jak ktoś przesyła poprawki, w przypadku tej stronki tak nie jest.

    Żeby nie było, nie wyrażam zgody na kopiowanie poradników mojego autorstwa znajdujących się na forum setlers.

  8. #8
    Osadnik
    Dołączył
    28.04.2012
    Posty
    72
    Serwer
    Kolonia
    Gratuluję wykonania świetnej strony. Pan Poznańczyk umieścił mapy (grafiki) na publicznym serwerze hostingowym. Z tego co się orientuję to dostępne tam zasoby mogą być wykorzystywane przez wszystkich użytkowników nieodpłatnie i bez konieczności pytania o zgodę.

  9. #9
    Odkrywca
    Dołączył
    26.06.2012
    Posty
    812
    Serwer
    Kolonia
    ale poradnik to nie tylko mapa. Poza tym chociażby przez szacunek dla czyjejś ciężkiej pracy nie wypada tego robić, zwłaszcza przy tak jednoznacznym stanowisku autora.

  10. #10
    Poznańczyk
    Widzisz poradnik umieszczony na tym forum jest aktualizowany, błędy są poprawiana, po otrzymaniu informacji na pw. Na owej stronce błędy w niektórych poradnikach nie były poprawione od sierpnia, skoro twórca strony przez kilka tygodni, nie robi nic by porawić błędy, literówki czy błędy w składzie wojska.

    To poprosiłem o usunięcie, czegoś co wprowadza graczy w błąd, zamiast usunięcia poradnika i zostawienia do niego odnośnika do tego forum. Został usuniety mój nick jako autora poradnika (pewnie w celu by do mnie nie pisano juz), tylko ze mapki i cała reszta moja, lub mapki moje a składy wojska zaczerpnięte z innego poradnika np. Steelkill'a

    Dla przykładu wchodzę w poradnik do Wyspy Piratów i widzę :
    - mapka,ustawienia bloków,składy z mojego poradnika
    - wersja 200, z poradnika Steelkill'a

    a pod spodem autor poradnika : HOOVER, nowe ustawienie dla bloku C, jest sprzed 2tygodni, HOOVER nie gra od czerwca 2012.

    Przecież każdy poradnik to inna mapka, wersja 200 inna i wersja 250 też inna, a nie jedna i zrobione pod to ataki, które tylko mieszają graczą oznaczenia.

    Do tego po to używa się innych kolorów strzałek, innych oznaczeń obozów by sie nie zlewało w całość.

    U mnie :
    - czerwona strzałka atak na obóz/przywódce
    - zielona strzałka blok
    - biała strzałka atak na przywódce(użyte w nowych akutalizacjach)
    - Steekill ma inne oznaczenia inny wygląd.

    A tu w jednym poradniku ataki idą na wersje bez bloka, atakujemy wszystko, w drugim poradniku, tylko z blokiem gracz widzi ustawienie i atakuje tak jak leci, bo wcześniej nie było informacji że zielony oznacza coś innego. Po chwili traci armie która normalnie została by wysłana na blok, a on wysłał ją na atak. "Bo wcześniej też były same ataki" i pw dlaczego w stratach nie jest uwzględnione wojsko które traci się na obozach A,B,C,D itp.

    Pierwsze moje pytanie, jaki generał poszedł na blok, okazuje się że zwykły, więc nie rozumiem, później zacząłem prosić o linki do poradników i w większości przypadków gracze którzy, coś stracili, nie wiedzieli, że to inny typ ataku nie korzystali z poradnika umieszczonego na forum gry, tylko na nieoficjalnym wiki.

    W samym grudniu miałem 115wiadomości od graczy na pw na forum, około 45 z nich jak miało problem z jakaś przygodą podawało link do wiki.

    Skoro coś nie jest zrobione dokładnie, wprowadza zamieszanie, to niech marna kopia zniknie, a zostanie tylko odnośnik do orginału, lub do działu z poradnikami gdzie każdy gracz znajdzie sobie odpowiadającą mu wersje.

    Nie rozumiem dlaczego autor strony tak wzbrania się od usunięca poradników, czy ta strona zarabia jakoś na siebie poprzez odwiedzajacyh ją ludzi.


    edit:literówki
    Ostatnio edytowane przez Poznańczyk ; 01.01.2013 o 19:36

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.