Zobacz wyniki ankiety: Prawdopodobieństwo przygody - Odpowiada Ci?

Głosujących
74. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie, nie chcę nic zmieniać, wszystko jest super.

    16 21.62%
  • Tak, chciałbym zwiększenia prawdopodobieństwa przygody.

    26 35.14%
  • Tak, chciałbym mieć gwarantowaną przygodę na "ileś" wypraw Odkrywców.

    23 31.08%
  • Lubię lody truskawkowe.

    9 12.16%
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Prawdopodobieństwo przygody

  1. #11
    Poznańczyk
    Analizując twój pierwszy post.

    Co 5 wyprawa powinna być gwarantowana przygoda, to przyczyniło by się do tego ze cena przygód spadła by praktycznie do śmiesznych cen.

    Obecnie na krótkich poszukiwaniach jest jakieś 75-77% na znalezienie mapek. Z własnych obserwacji wiem, że te liczby się zgadzają.

    Poza tym nie widzę żadnej sensownej argumentacji, dlaczego by to zmienić ?

    Koszty wysyłania nie są duże, jeżeli ktoś na 36poziomie ma problem by wysłać odkrywce na poszukiwania, bo za drogo to ma problem z ekonomią.

    Poza ty jak już wspomniałem na handlowym można przygody kupić taniej niż je znaleźć, a dlaczego tak jest ? Ponieważ są osoby co mają po 5-15odkrywców i jeżeli by zagwarantować pewną przygodę po 5 poszukiwaniach, to z przygodami stało by się tak jak z Dziećmi Sawanny, ludzie by za darmo oddawali.

  2. #12
    Osadnik Awatar Sedzia_Dredd
    Dołączył
    26.02.2012
    Posty
    157
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez pymy Zobacz posta
    Witam!

    Od pewnego czasu wysyłam swoich dwóch grubasów na poszukiwania przygód coby zwiększyć sobie delikatnie PD i przejść do następnego poziomu. Jednakże przez niecałe trzy tygodnie przynosili mi non stop same mapki...
    Możesz grać 130 milionów razy w totka i ani razu nie trafić '6', ktoś inny może zagrać 1000 razy i trafić '6' dwukrotnie. Tak działa prawdopodobieństwo. Miałeś po prostu wielkiego pecha. Zwiększenie prawdopodobieństwa nic więc nie da - jeżeli będziesz miał pecha to i przy 99% szans na powodzenie możesz być tym 1%.

    Cytat Zamieszczone przez pymy Zobacz posta
    za mapki mogę kupić przygody - tak wiem, jednak mając dwóch grubasów jest to średnio opłacalne gdyż:
    w sumie przynoszą 6 mapek na dzień, konkretna przygoda kosztuje 200-300 mapek, a więc chcąc kupić Czarnych Rycerzy musiałbym wysyłać ich przez 50 dni...
    Mapki (przynajmniej na moim świecie) chodzą po 4-5 monet, co daje 12-15 monet za wyprawę odkrywcy i 24-30 monet za 2 odkrywców. Za te pieniądze można spokojnie kilka przygód miesięcznie kupić nawet jeżeli mieliśmy cały miesiąc pecha kolekcjonując tylko mapki.
    ::. .:: Emotions... There oughta be a law against them ::. .::

  3. #13
    Odkrywca
    Dołączył
    07.05.2012
    Posty
    750
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Sedzia_Dredd Zobacz posta
    Tak działa prawdopodobieństwo. Miałeś po prostu wielkiego pecha. Zwiększenie prawdopodobieństwa nic więc nie da - jeżeli będziesz miał pecha to i przy 99% szans na powodzenie możesz być tym 1%.
    Proponuję zapoznać się z pojęciem prawdopodobieństwa: http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawdopodobie%C5%84stwo , w tym przypadku możemy co najwyżej mówić o pseudo losowości. Obecny system "losowania" jest nierównomierny względem wszystkich graczy, jestem przeciwny zwiększeniu szansy na znalezienie przygody zamiast mapek, ale zdecydowanie za zapewnieniem graczowi możliwości wylosowania jakiejś przygody. Dlaczego jeden gracz zawsze ma trafić w te 25% szans na znalezienie przygody a drugi zawsze w te 75% które odpowiadają za mapki?

  4. #14
    Osadnik Awatar Sedzia_Dredd
    Dołączył
    26.02.2012
    Posty
    157
    Serwer
    Nowa Ziemia
    No właśnie na tym polega prawdopodobieństwo. Jeżeli masz 50% szans na to, że wypadnie reszka, nie oznacza że za każdym razem w 2 rzutach wypadnie po razie orzeł i reszka. Może za równo wypaść 2x orzeł jak i 2x reszka. Tak samo jak masz 25% szans na przygodę, nie oznacza, że w każdych 4 poszukiwaniach trafisz raz przygodę. To jest tylko prawdopodobieństwo.
    ::. .:: Emotions... There oughta be a law against them ::. .::

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.