Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 4 5 6 7 8 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 71

Wątek: [Poradnik] Przygoda - Zdrajcy (zwykły generał)

  1. #51
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    27.07.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Nowy Świat
    Blok 4-5 nie działa. Następnym razem wyślę 200 rekrutów. W symulacji 120 rekrutów walczy max 3 rundy. To za krótko żeby wygrać w obozie 5. 200 R walczy max 9 rund, więc są większe szanse na blok.

    Poza tym jak ktoś ma kuszników to można wysłać 45 Och, 115K i 40Ku. Straty max 45 Ochotników.

  2. #52
    Osadnik
    Dołączył
    15.04.2012
    Posty
    42
    Serwer
    Nowa Ziemia
    bo na 4 nie wysyłasz REKRUTÓW, tylko żołnierzy - to różnica!

  3. #53
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    27.07.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Nowy Świat
    Wiem kogo i w jakiej liczbie wysyłam. Blok po prostu nie działa. Nie wiem co może być przyczyną. Może konserwacje, może inny serwer... Nie wnikam. Ale jak ktoś się sugeruje na poradniku, a gra w tą przygodę pierwszy raz, to może się rozczarować.

  4. #54
    Osadnik
    Dołączył
    14.08.2012
    Posty
    96
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Witam. Od tygodnia bawię się zdrajcami testując sobie bloki. Nie posiadam co prawda Weterana ale nabycie w ostatnim czasie Ponurego Żniwiarza otworzyło kilka ciekawych możliwości. Blokowanie obozów 3 i 4 przy ataku na przywódcę 5 jest ryzykowne używając tylko generałów z tawerny. Może się udać ale nie musi a strata wojska jest odczuwalna Ale ponurak pomimo iż zabiera tylko 200 jednostek i nie unicestwi przywódcy w 1 rundę jak weteran to jednak walczy 2x krócej niż generał tawerniany.

    Oto moja propozycja podwójnego bloku:



    Ga - blok obozu 3 - [1R 194K]
    Gb - blok obozu 4 - [118Ż 1K]
    Żniwiarz - [23Ż 125K 52Ku][(16-23Ż)] lub [ 77R 1Ż 102K 20Ku][(52-77R)]

    Do ataku użyłem opcji podanej przez Poznańczyka oraz lekko zmodyfikowanej propozycji vintersorg82.
    Rozstawienie obozów to lekka modyfikacja z poradnika Poznańczyka. Skróciłem o jedno pole odległości między obozami Ga-Gb oraz Gb-W. Z obliczeń wynika mi,że nawet gdy czas pomiędzy wysyłaniem kolejnych generałów będzie minimalny (a nawet zerowy to bloki zadziałają.
    Bardzo istotny jest skład wojska przy bloku obozu 3. Nie udało mi się ani na forum ani samemu na symulatorze znaleźć takiego, który walczyłby 7 rund. Ale wykombinowałem coś innego - może być inny od stosowanego przeze mnie ale musi walczyć min. 6 rund i nie może przegrać w szóstej. Daje nam to 6x20 + 20 (niszczenie obozu) = 140sek. Generał atakujący (jakikolwiek nie z tawerny - w moim przypadku Żniwiarz) potrzebuje ok.106 (droga) + 20 (walka) + 10 (niszczenie) = 136sek. na pokonanie przywódcy. Jeśli więc wysyłając generałów zrobimy to nie przekraczając 4 sek. powinno być ok.

    Rozstawienie obozów i to czy któryś z generałów nie zmieni celu testowałem ok. 30 razy. Atak jako całość z użyciem podanego wojska 5 razy. Co więcej do testów celowo zmieniłem skład bloku na obóz 3. [2R 197K] - takie zestawienie ma prawie 50% szans na wygranie w 6-tej rundzie. Zaczyna niszczyć obóz ale trwa to 20sek. W tym czasie ponurak zdąży skończyć walkę i zniszczyć obóz przywódcy.


    I to chyba tyle Czekam na komentarze bardziej doświadczonych graczy.

    Edit - zapomniałem dodać,że przyjęte 20s na każdą rundę jest lekko zaniżone. Niestety nie udało mi się oszacować tego zbyt dokładnie dlatego wyliczony czas na wypuszczenie wszystkich generałów wynosi 4s. Jednak jak widać po paskach 'niszczenia' obozów na screenie powyżej blokującemu zostało 6 'krateczek' w pasku razy 2s = 12s a atakującemu 5 'krateczek' razy 1s = 5s. 12-5=7 sekund plus czas, który zajęło mi wysyłanie generałów a nie robię tego nadzwyczaj szybko
    Ostatnio edytowane przez Wojcimierz ; 11.11.2012 o 21:28

  5. #55
    Osadnik
    Dołączył
    14.08.2012
    Posty
    96
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Kolejna kwestia z niniejszego tematu,która mnie zaintrygowała - podwójny blok przy ataku na zamek - lewy obóz jednym a prawy dwoma generałami z jednym rekrutem. Kiedyś udał mi się przypadkowo. Po odwiedzeniu forum zauważyłem,że Kyario także odnotował sukces
    Dojście generałem atakującym do zamku podczas gdy prawy obóz blokuje 1 generał z 1 rekrutem jest niemożliwe. Przebycie tej drogi jest dłuższe niż czas bloku 1R. Skoro jednak zarówno Kyario jak i ja podczas prób osiągnęliśmy sukces trzeba sprawę zbadać bliżej.

    Obserwacje:
    - generał atakujący zmienia kurs z celu na obóz blokowany nie w dowolnym momencie przebywania na tym czerwonym polu tylko wtedy gdy przekracza słupek. jeśli w tej dokładnie chwili obóz wroga jest wolny to ściąga generała, jeśli walczy z blokiem to generał atakujący lezie dalej,
    - czas od 'zniknięcia' generała w obozie do zainicjowania walki (kłęby kurzu) wynosi 5sek. +- 0.5sek. Pomiar nie jest dokładny ale czas ten,co jest istotne,jest na pewno krótszy niż czas przejścia odległości dwóch palików.
    - czas przejścia pomiędzy palikami wynosi ok. 3.3sek.- 3.3(3)sek.,
    - drugi z kolei generał blokujący (1R) wysłany odpowiednio wcześnie nie musi przebywać odległości od ostatniego widocznego przed obozem wroga palika do środka obozu lecz po prostu czeka tam i zaczyna walkę w czasie 1.7 +- 0.5 sek. od zakończenia walki pierwszego genka.

    Założenia:
    - generał 'znikając' w obozie wroga przechodzi jeszcze dystans 1 palika (taki niby-palik pośrodku obozu wroga) i dopiero po tym następuje faza inicjacji walki. Ten wirtualny palik i odległość potwierdza też wychodzenie naszego genka z własnego obozu podczas wysyłania go do walki - nie jest natychmiastowa - trwa jakiś czas.
    - skoro genek po 'zniknięciu' 3.3 sek. poświęca na dojście do środka obozu to faza zainicjowania walki trwa 5sek. - 3.3 = 1.7sek. +- 0.5sek.(błędy pomiarowe)

    Wnioski:
    - skoro genek idący przez czerwone pole oddziaływania blokowanego wrogiego obozu skręci tam tylko w momencie, gdy podczas przekraczania palika nie będzie tam toczyła się walka a czas inicjowania walki przez kolejnych z rzędu generałów wynosi 1.7 +- 0.5sek i jest krótszy niż przejście przez generała atakującego odległości pomiędzy dwoma palikami to jest szansa, że atakujący przejdzie przez strefę oddziaływania wroga przy pomocy dwóch generałów blokujących (1R) nie będąc samemu zmuszonym do zmiany trasy ponieważ zaistnieje sytuacja,że w czasie pomiędzy końcem walki pierwszego blokującego a początkiem walki drugiego nie minie palika. 3.3 jest zdecydowanie większe niż 1.7 plus/minus błąd pomiarowy

    Kyario - przetestowałem twoje rozstawienia i nie mam zastrzeżeń choć sam preferuje trochę odmienne. Odległość poszczególnych generałów od obozów będących ich celem jest mało istotna. Byle by tylko blokujący weszli odpowiednio wcześnie. Najistotniejsza jest synchronizacja gen. atakującego i pierwszego gen. blokującego prawy obóz. Niestety jako iż nie jestem w stanie obliczyć dokładnie ile trwa inicjowanie walki ani jedna jej runda nie mam teoretycznego podłoża do konkretnych ustaleń. Ale jako uparty osioł przeprowadziłem kilka prób. Różnica pomiędzy twoją a moją wersją jest taka,że ja generała atakującego wysyłam PRZED blokiem na prawy obóz.




    Kolejność wysyłania: Ga,Ż,Gb1,Gb2

    Ga - 1R, Gb1 - 1R, Gb2 - 1R, Ż - odpowiedni skład - 1,2 lub 3 fala na zamek
    Pozyskane przeze mnie dane są śmiesznie niewiarygodne ze względu na znikomą liczbę prób. Na 12 razy 8 razy udało mi się dojść atakującym do zamku. W pozostałych 4 przypadkach generał Ż zmienił cel i odwołałem atak więc straciłem tylko 3 rekrutów na blokach. Zdaję sobie sprawę,że powodzenie tego bloku zależy od tempa klikania,szybkości łącza,fazy księżyca i odrobiny szczęścia aczkolwiek zważywszy na to, że w przypadku niepowodzenia nie tracimy nic oprócz kilku tanich rekrutów i czasu potrzebnego na regenerację generałów wart jest moim zdaniem dalszych 'badań'

    Jak zwykle czekam na komentarze i konstruktywne uwagi.
    Ostatnio edytowane przez Wojcimierz ; 13.11.2012 o 01:57

  6. #56
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    13.05.2012
    Posty
    4
    Serwer
    Kolonia
    Witajcie.

    U mnie wczoraj zaistniała niezrozumiała sytuacja. Atak na przywódcę z zastosowaniem podwójnego bloku. Wszystko pięknie, bloki wyszły, główny gienek doszedł do przywódcy. Widać, jak kwadraciki ubywają przy wieży, po czym znika przywódca i oba obozy. Po około 1-2s pojawia się ponownie zamek przywódcy i obóz po lewej stronie. Zwycięski ginek zmienia cel i atakuje obóz, po czym przegrywa bitwę.
    Co jest grane??
    Wszedłem w raporty stoczonych bitew i oczom nie mogłem uwierzyć.
    Atak 1 (blok) - przegrana
    Atak 2 (blok) - przegrana
    Atak 3 (blok) - przegrana
    Zmiana celu generała (tego głównego)
    Atak 4 (na obóz z lewej) - przegrana

    Żeby było śmieszniej, gienek główny przystąpił do ataku nr 4 z resztką wojska, która mu została po ataku na przywódcę.
    Brak raportu z ataku na przywódcę, który nie stracił ani jednej jednostki podczas ataku.

    Dodam jeszcze, że wcześniej zastosowałem podobny, udany atak z blokami, aby zmniejszyć armię przywódcy.

    Ktoś wie, co mogło się stać?
    Czy stałem się ofiarą jakiegoś buga?

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez wheeler2 ; 13.11.2012 o 13:58

  7. #57
    Osadnik
    Dołączył
    15.04.2012
    Posty
    42
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Wojcimierz Zobacz posta

    Kolejność wysyłania: Ga,Ż,Gb1,Gb2

    Ga - 1R, Gb1 - 1R, Gb2 - 1R, Ż - odpowiedni skład - 1,2 lub 3 fala na zamek
    Pozyskane przeze mnie dane są śmiesznie niewiarygodne ze względu na znikomą liczbę prób. Na 12 razy 8 razy udało mi się dojść atakującym do zamku. W pozostałych 4 przypadkach generał Ż zmienił cel i odwołałem atak więc straciłem tylko 3 rekrutów na blokach. Zdaję sobie sprawę,że powodzenie tego bloku zależy od tempa klikania,szybkości łącza,fazy księżyca i odrobiny szczęścia aczkolwiek zważywszy na to, że w przypadku niepowodzenia nie tracimy nic oprócz kilku tanich rekrutów i czasu potrzebnego na regenerację generałów wart jest moim zdaniem dalszych 'badań'

    Jak zwykle czekam na komentarze i konstruktywne uwagi.
    Przetestowałam ostatni atak wg Twoich zaleceń. Wynik pozytywny, ale... wymaga dużo czasu
    Pierwsza i ostatnia fala poszła gładko, przy drugiej dopiero za czwartym razem mi się udało (genek z pozycji Ga kończył blok, gdy teoretycznie genek Ż był już w Białym Zamku, ale obóz A zdążył go przechwycić - na szczęście tak jak pisałeś da się zrobić odwrót).

    Jeśli komuś się nie śpieszy - polecam, bo warto (moje MAX straty to 635R, nie używałam Ł w przygodzie + użyłam bloku Machlo na 4; straty wg poradnika Poznanczyka bez bloków to (~1067-1199R 160Ł)).
    Ostatnio edytowane przez opelka ; 10.12.2012 o 19:02 Powód: bo tak :)

  8. #58
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    18.06.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Nowa Ziemia
    u mnie blok na obozy 4 , 5 zadziałał idealnie tak jak poznańczyk opisał, tak samo blok zastosowany na zamku, idealnie tylko mnie się udało w 2 falach i co więcej, straciłem tylko 300 rekrutów i 22 ochotników. Tylko walka trwała cholernie długo bo aż 15 rund ! :O
    1. 200 rekrutów 2. 100 rekrutów, 50 ochotników, 50 żołnierzy. straty: 300 R i 22 O
    pozdrawiam

  9. #59
    Osadnik
    Dołączył
    06.05.2012
    Posty
    70
    Serwer
    Nowy Świat
    Witam
    u mnie bloki na obozy (A,Ż B)wg Wojcimierza zadziałały w pierwszych 2 falach, teraz męczę się już 4 raz na ostatniej 3 fali, ale to pewnie wszystko właśnie od tej fazy księżyca i wpływ efektu cieplarnianego

    Witajcie.

    U mnie wczoraj zaistniała niezrozumiała sytuacja. Atak na przywódcę z zastosowaniem podwójnego bloku. Wszystko pięknie, bloki wyszły, główny gienek doszedł do przywódcy. Widać, jak kwadraciki ubywają przy wieży, po czym znika przywódca i oba obozy. Po około 1-2s pojawia się ponownie zamek przywódcy i obóz po lewej stronie. Zwycięski ginek zmienia cel i atakuje obóz, po czym przegrywa bitwę.
    Co jest grane??
    Wszedłem w raporty stoczonych bitew i oczom nie mogłem uwierzyć.
    Atak 1 (blok) - przegrana
    Atak 2 (blok) - przegrana
    Atak 3 (blok) - przegrana
    Zmiana celu generała (tego głównego)
    Atak 4 (na obóz z lewej) - przegrana

    Żeby było śmieszniej, gienek główny przystąpił do ataku nr 4 z resztką wojska, która mu została po ataku na przywódcę.
    Brak raportu z ataku na przywódcę, który nie stracił ani jednej jednostki podczas ataku.

    Dodam jeszcze, że wcześniej zastosowałem podobny, udany atak z blokami, aby zmniejszyć armię przywódcy.

    Ktoś wie, co mogło się stać?
    Czy stałem się ofiarą jakiegoś buga?

    Pozdrawiam.
    I robię drugi raz z rzędu Zdrajców i mam tak samo jak Ty.(Za pierwszym razem wyszło wszystko prawie cacy ale w 5 falach)A teraz już 2 fale i to samo.
    wszystko się udaje a tu nagle pyk i brak raportu o walce z zamkiem.Gdzieś jest dziura czasoprzestrzenna i gienka porywa
    Mam jeszcze czas na 4 próby więc zobaczymy czy dalej będzie tak samo
    Ostatnio edytowane przez alatrosz ; 03.01.2013 o 12:22 Powód: zagadka blokowania

  10. #60
    Osadnik
    Dołączył
    11.06.2012
    Posty
    65
    Serwer
    Słoneczny Gród
    robilem proby z blokowaniem obozow po 1R w innych przygodach w czarnych i bractwie oraz byku
    niestety dalem sobie spokoj bo czesto nawet bardzo czesto to co widzimy ma malo wspolnego z rzeczywistoscia
    obozy znikaja pojawaija sie my widzimy ze gienek walczy ale tylko u nas na kompie a nie na serwerze
    w byku ja patrzylem kolega robil blok ja i on widzielismy ze gienek wszedl do wiezy i zniszyl wieze a potem wieza stala dalej

    blok Wojcimierza pierwszy zrobilem - mysle ze gienkow wysylalem okolo 6sec blok wyszedl i nie mialem nawet paska na obozie A
    blok drugi zrobilem gienek wszedl do zamku i walczyl - ucieszylem sie tylko ze jak wracal to po stratach w obozie juz widzialem ze walczyl w obozie prawym
    szkoda czasu na wielokrotne blokowanie bo ta gra jest za bardzo do ... kazdy wie chyba
    fajnie bylo liczyc slupki i rundy i gienek wchodzi na styk jest zabawa tylko potem sie okazuje ze jednak nie szkoda czasu na taka slaba gre jak dla mnie narazie

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 4 5 6 7 8 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.