Zamknięty wątek
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Regulamin a jego egzekwowanie(kody na klejnoty)

  1. #1
    Osadnik Awatar Strychnine
    Dołączył
    19.03.2012
    Posty
    97
    Serwer
    Słoneczny Gród

    Regulamin a jego egzekwowanie(kody na klejnoty)

    Nie wiem czy na dobrym forum pisze, czy nie ale mniejsza juz o to...

    Podobno od jakiegos czasu nie wolnio handlowac kodami na klejnoty itp, co z tym nasz szanowny support robi poza dodaniem informacji na forum?
    Regularnie sa banowane osoby za korzystanie ze zlego chatu/"globalu", a handlarze kodami jak je sprzedawali, tak je dalej sprzedaja.

    Czy to moze tylko taki wpis na forum, zeby sobie byle i tyle?

    Tak pytam, bo nie wiem czy mozna te kody kupowac, czy moze tych co sprzedaja powinnismy raportowac.
    "Albo graj, albo pieniądze oddaj."
    Anonim
    Przysłowie polskie

  2. #2
    Początkujący Odkrywca Awatar kazuja
    Dołączył
    01.03.2012
    Posty
    363
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Z regulaminu mozna wywnioskowac ze kod mozna komus dac a tamta osoba jak bedzie dumna i zadowolona i bedzie oczywiscie chciala moze sie odwdzieczyc monetami lub innym towarem :P na zachete dal tego uczciwego czlowieka ktory dal jej kod w prezencie



    DAJCIE NAM JUŻ PVP BO NUDĄ WIEJE
    REKRUTACJA DO XIII Legionu
    Wymagania: 32 poziom i aktywność

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    20.05.2012
    Posty
    216
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Tak się zastanawiam..jaka trzeba mieć naturę ludzką, żeby bolało....żeby bolało jak ktoś tam komuś kod sprzeda. W czasach PRL-u ludzi z taka naturą skupiała organizacja ORMO. Póżniej tą organizacje rozwiązali, natura została no i ludziska szukają gdzie mogli by upuscic pary swojej naturze. Znalezli! Reportować człowieka (czesto młodego) ktory nie ma kasy a z chęcią by sobie coś kupił wiec woli poswiecic pare h na zdobywaniu złota, zeby kupic sobie kod...zeby mieć np. generała. Wszystko byłoby cacy...gdyby nie ludzie z taka naturą. Wysledzić, złapać, reportować i załatwić bana sprzedającemu i kupującemu

  4. #4
    Osadnik
    Dołączył
    11.04.2012
    Posty
    127
    Serwer
    Kolonia
    @Herr_Uther:

    Wiem, swego czasu lansowałeś teorię o stratności BB z powodu hurtowego sprzedawania kodów z pudełek przez graczy. Pudełka rzekomo są dla BB nieopłacalne – wg Ciebie BB do nich dopłaca – a rolą pudełek ma być zachęcenie gracza do kupowania klejnotów, na zasadzie ‘dajmy narkomanowi tanią próbkę heroiny’.

    Napiszę w skrócie: dla BB był prosty sposób na uniknięcie tego negatywnego (wg Ciebie) zjawiska. Można było wprowadzić limit na ilość kodów wykorzystanych przez jednego gracza, lub/i po prostu, tak wyważyć cenę pudełka, żeby jednocześnie warto było je kupić, a firma również nie traciła. To taki zabawny paradoks, że firma robiąca grę ekonomiczną, sama nie umiała przewidzieć konsekwencji wprowadzenia na rynek jednego ze swoich produktów.

    Druga, ważniejsza kwestia: jeśli kody z pudełek są ZUEEE, to OK, ale dlaczego zakazywać kupowania kodów SMSOWYCH(!) za MONETY(!) na WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ(!) graczy? Moja logika podpowiada że taki handel stanowi dla BB pokaźną część zysków ze sprzedaży klejnotów, ale wiadomo, mogę się mylić. Ale niech mi ktoś proszę wyjaśni, w jaki sposób Firma traci na takim procederze? Łopatologia w wyjaśnieniu mile widziana!

    Do Twojego wywodu o lepszym losie Polski gdyby trwał socjalizm, nie odniosę się. Najpierw słusznie wyciągasz pewne mniej wygodne dla Solidarności&Co i zwolenników kapitalizmu fakty, ale potem mnożysz je razy tysiąc i wychodzi Ci jeszcze gorsze przekłamanie historii, niż to co jest w podręcznikach. Z jednej skrajności w drugą – jakie to typowe... Ale to dyskusja na inną okazję.

    Cytat Zamieszczone przez SandmanX666 Zobacz posta
    Tak pytam, bo nie wiem czy mozna te kody kupowac, czy moze tych co sprzedaja powinnismy raportowac.
    TAK, jest to zabronione, i TAK, możesz zaczaić się na globalu i takich graczy raportować, jeśli doprowadzenie do zbanowania tych ludzi poprawi ci samopoczucie. Może nawet ktoś z BB doceni twoją jakże społeczną postawę i dodatkowo nagrodzi, zgodnie z oddolną spontaniczną inicjatywą obywatela Herr_Uthera?

    Tylko że jak widać, jakoś niespecjalnie im się spieszy, żeby zrobić porządek z tym plugawym procederem. I teraz zagadka: dlaczego??
    Ostatnio edytowane przez Katrin3 ; 16.07.2012 o 10:28

  5. #5
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    01.04.2012
    Posty
    14
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Kod jak chcesz możesz kupić na allegro, i gdy go kupisz możesz go sprzedać w grze albo go sobie uruchomić...

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    11.04.2012
    Posty
    127
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez Herr_Uther Zobacz posta
    Limit kodów do użycia przez jednego gracza jest wprowadzony, poczytaj sobie regulamin jaki "podpisałeś" kupując pudełko z grą (EULA), administracja pewnie za jakiś czas zacznie banować ludzi którzy uzyli więcej niż jednego kodu ale na razie wiadomo, liczą się zyski a nie wyrzucanie graczy to strata zysków...
    Ja mówię o systemowym zabezpieczeniu, żeby tylko jeden raz DAŁO SIĘ kodem z pudełka doładować jedno konto. Można było to zrobić, a nie zrobiono. Być może zupełnie świadomie.
    Jeśli miałoby być tak jak sugerujesz, że póki co z cichą aprobatą zgarniają od tych graczy mega kasę, a na koniec ich za to zbanują, to byłoby to rekordowe szujstwo. Osobiście mam jeszcze na tyle wiary w ludzi, że w taki scenariusz nie wierzę.

    EDIT: i szkoda że nie odniosłeś się do merytorycznych argumentów, tylko przyczepiłeś do drobiazgu.
    Ostatnio edytowane przez Katrin3 ; 16.07.2012 o 12:10

  7. #7
    Odkrywca Awatar Hakardrag
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    772
    Serwer
    Słoneczny Gród
    BB_Xaar o kodach z wersji pudełkowej:

    Czy mogę wykorzystać więcej niż jedno pudełko?

    Nie ma limitu, w związku z tym możesz wykorzystać więcej niż jedno pudełko.
    Przykładowo, jeśli zakupisz 2 pudełka, do swojego konta będziesz mógł dodać 2 Młyny wodne, 2 Silosy itd.
    Możesz również przekazać kilka kodów znajomym.

  8. #8
    Początkujący Odkrywca Awatar Herr_Uther
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    369
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Katrin3 Zobacz posta
    Ja mówię o systemowym zabezpieczeniu, żeby tylko jeden raz DAŁO SIĘ kodem z pudełka doładować jedno konto. Można było to zrobić, a nie zrobiono. Być może zupełnie świadomie.
    Jeśli miałoby być tak jak sugerujesz, że póki co z cichą aprobatą zgarniają od tych graczy mega kasę, a na koniec ich za to zbanują, to byłoby to rekordowe szujstwo. Osobiście mam jeszcze na tyle wiary w ludzi, że w taki scenariusz nie wierzę.

    EDIT: i szkoda że nie odniosłeś się do merytorycznych argumentów, tylko przyczepiłeś do drobiazgu.
    Mało widziałeś w grach MMO widocznie :-) ja już widziałem wszystko i wiem, że administracja to (po hackerach i oszustach) największe zło jakie czai się na gracza. A co do "merytorycznych argumentów" - BB traci na handlu kodami, nie trzeba być szczególnie bystrym żeby zauwazyć, że skoro to było dozwolone ale zabronili, to znaczy, że zaczęli na tym wyraźnie tracić, bo przeciez nie zrobili tej zmiany w regulaminie tego od tak.

    Handel "monety za kody sms" jest również zakazany bo kupując np. rezydencję za monety handlujący otrzymuje znacznie monet za dobro premium niż gdyby mógł kupić za tą samą ilość kryształów które wydał na zakup rezydencji co prowadzi do inflacji i nielegalnego wzbogacenia się, a kupujący dostaje taniej dobro, którego nei mógłbym uzyskać inaczej niż zasilając konto BB albo kupując ulepszenie budynku - trochę to zagmatwane ale tłumaczę łopatologicznie - rezydencja kosztuje 95 kryształów, sprzedajesz ją za 350 monet - żeby dostać taką ilość monet w szopie musiałbyś wydac ponad 1000 kryształów bo "szkrzynia ze skarbem 100 monet" kosztuje 350 kryształów, więc x4. Nie wspominając o tym, że może monety sprzedać drożej na alledrogo a zysk przeznaczyć na kolejny zakup kodów. A znowu kupujący, żeby dostać upragnionych 30 ludzików więcej musiałby wydać ponad 3000 monet na ulepszenie 3 rezydencji na 4 poziom. A więc obie strony dostają nielegalny "zysk" który daje im nieuczciwą przewagę nad innymi graczami
    Ostatnio edytowane przez MOD_Zakrecony ; 20.07.2012 o 11:35 Powód: Usunięty fragment niezwiązany z tematem.
    "We are monetizing all the weakness of people" - Teut Weidemann, lead designer of Settlers Online

  9. #9
    Początkujący Odkrywca Awatar Majamas
    Dołączył
    13.05.2012
    Posty
    387
    Serwer
    Kolonia
    Nie ulega wątpliwości że zatrzymanie handlu kodami to działanie w kierunku uzyskania zarabiania poprzez grę. Po etapie zdobywania klientów następuje zawsze etap zarabiania pieniedzy, tak jak w nowo otwieranych bankach, sklepach itp. początkowo swietne warunki zaczynaja po jakims czasie kosztować. Z jednej strony to przykre dla graczy, z drugiej trzeba powiedziec że tak musi byc, abysmy mieli gre musi ona zarabiać. Mozna pytac czy grze grozilo bankrustwo i zamkniecie czy tez to jest chciwosc i czy wczesniej juz nie zarabiała wystarczająco, ale niestety nie mamy dostepu do tych danych. Efekt dla tych ktorych stać wydac kilka złotych jest bez znaczenia. Lementują ci którzy albo bardzo skapi albo bardzo biedni, w wiekszosci to mlodzi ludzie niesamodzielni finansowo (a niezauważaja że czas poswiecony w grze bardzo łatwo przełozyc na zarobienie na te klejnoty ale trzeba przemoc lenistwo i ruszyc sie z domu). Dzień pracy po najniższych stawkach i jest na kilka młynów albo weterana. Kupowanie kodów to takie zrzucanie pracy na innych, to oni musza na te kody zapracowac i zapłacic za tych którzy wola tylko grać. Czyli tak naprawde ograniczenie w handlu kodami to ograniczenie w handlu prawdziwymi pieniędzmi. To dalej oczywiście funkcjonuje, ale zeszło do podziemia, ci co mocno chcą znajda sprzedawców. Poza tym ciągle jest legalne kupowanie prezentów, a to przeciez to samo, wymiana prawdziwych pieniedzy na wirtualne dobra. Każda cena jest opłacalna dla tych co nie maja wyjscia więc spodziewam sie dalszego wzrostu cen klejnotow w monetach. Monety rodzą sie z niczego, a weteran, manufaktura itp z prawdziwych pieniedzy, kierunek musi być jeden.
    Stawiajcie pomniki Szalonego Kórlika, on jeden przeszedł tą grę do końca.

  10. #10
    Osadnik
    Dołączył
    20.05.2012
    Posty
    216
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Herr_Uther Zobacz posta
    Jeżeli nie rozumiesz pojęcia inflacji i nie wiesz w jaki sposób ona krzywdzi "zwykłych" graczy to rozmowa jest bezcelowa
    Czyli kupie sobie kod z pudełka za golda...inflacjia jest. Kupie sobie ten sam kod za real kase - inflacji nie ma. Masz racje - dyskusja bezcelowa. - nie pojmuje.
    Ostatnio edytowane przez MOD_Zakrecony ; 20.07.2012 o 11:42 Powód: Usunięty fragment niezwiązany z tematem.

Zamknięty wątek
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.