Zamknięty wątek
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Gracz vs Support :)

  1. #11
    Początkujący Osadnik Awatar Marsik
    Dołączył
    28.01.2012
    Posty
    22
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ja dostałem zwrot surowcow (to był silos). Ale stanowisko Pawła z supportu jest takie:

    "...twierdzę, że znaczne grono graczy, którzy umieszczali tak budynki, zdawało sobie sprawę, iż jest to błąd (świadczą o tym podawane przez graczy nawet na forum wyliczenia dotyczące czasu pracy produkcji w przypadku zestawu kopalnia-magazyn postawionego w ten sposób)..."

    Nie można się z nim zgodzić. Gdyby BB ogłosiło swoje stanowisko, kiedy tylko wykryto błąd, ostrzegając przed jego wykorzystywaniem - to OK, ale tak?
    Programiści może mieli inny zamiar i uważali to za błąd, a konserwacja w ich opinii naprawiła błąd. Z punktu widzenia graczy, konserwacja zmieniła zasady gry. A taka zmiana jest uzasadnieniem do domagania się rekompensaty.

  2. #12
    daveandnokia
    No oczywiście. jeżeli istnieje jakiś błąd to powinno się o tym poinformować graczy, aby nie popełniali błędu ani go wykorzystali. Jeżeli zaś brak takowej informacji - to oszustwem nie można tego nazwać.

  3. #13
    Retired CM Awatar BB_xaar
    Dołączył
    17.01.2012
    Posty
    1,958
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Wszystko wskazuje na to, że hotfix (dot. nieaktywnych kopalni) pojawi się na polskich serwerach już w następnym tygodniu. Gdy tylko dostanę potwierdzenie tej informacji, podam więcej szczegółów.

  4. #14
    Osadnik Awatar Matre
    Dołączył
    06.04.2012
    Posty
    41
    Serwer
    Nowy Świat
    Szybką reakcję? No może w Twoim temacie tak, ale ja użerałem się z supportem od kilku dobrych dni tłumacząc im, że wcale nie mają racji a oni jakby byli tylko maszynami odpisywali to samo bez przemyślenia tego co się do nich pisało.... To pokazuje jaką mamy przepaść pomiędzy supportem odpowiadającym a administracją Dzięki xaar i poucz support aby zachowywali się bardziej profesjonalnie w takich sprawach.

  5. #15
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    01.03.2012
    Posty
    27
    Serwer
    Nowy Świat
    Dokladnie, ja poprosilem support o przeslanie ich definicji błedu:

    Poza tym proszę w takim razie przesłać mi waszą definicje bugu gry, konkretne kryteria oceny kiedy cos jest bugiem a kiedy nie?
    Nie wystarczy napisac w regulaminie o bugu i potem kasowac userow, bo jak widac jest to bardzo nieprecyzyjne pojecie.
    Sytuacja tyczy sie realnych pieniedzy i w tym wypadku wszystko powinno byc precyzyjnie okreslone i transparentne.
    Oczywiście odpowiedzi konkretnej nie uzyskałem, tylko znana juz mantre suportu. No bo jak można mowić o czyms co w ogole nie jest w zaden sposób okreslone i zdefiniowne? I potem wmawiac ludziom ze swiadomie z tego korzystali i ze to przeciez oczywiste bylo itd...

    Jeden jedyny Xaar wypowiedzial sie rzeczowo w temacie, no ale on jest techniczny a nie w supporcie :-)

    PS. Xaar, moze Ty jestes w stanie przytoczyc definicje błędu/bugu na ktore to pojecie powoluje sie support odsylajac nas do stosownego pkt regulaminu? Bo ja to sie juz powoli zaczynam bać grac w ta gre - bo wnioskujac z postawy supportu to za chwile BB mnie i cala rzesze pozostalych graczy do sadu pozwie ;-)

  6. #16
    Osadnik
    Dołączył
    28.01.2012
    Posty
    42
    Serwer
    Nowa Ziemia
    ciekawe co maja teraz zrobić ja i inni co porozwalali ta kopalnie , po odpowiedzi z suportu ze musimy ja zburzyć , a tu okazuje się ze to jednak poprawione będzie w następnej aktualizacji

  7. #17
    Początkujący Odkrywca Awatar Draxopix
    Dołączył
    23.03.2012
    Posty
    369
    Serwer
    Czarci Gaj
    Jak juz pisalem w podobnym temacie stare przyslowie mowi "Cwany dwa razy traci"

  8. #18
    Osadnik
    Dołączył
    28.01.2012
    Posty
    42
    Serwer
    Nowa Ziemia
    dziś mi suport oddal towar na postawienie kopalni na 5 lv i rude 2400 zlota

  9. #19
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    ja mam pytanie czy też śle do supportu zgłoszenie odnośnie ich nierzetelnej pracy, czy może jest ktoś kto nadzoruje support??

Zamknięty wątek
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.