Zamknięty wątek
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Gracz vs Support :)

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    09.02.2012
    Posty
    6
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Gracz vs Support :)

    Witam
    Chcę podnieść sprawę zmiany dokonanej przez BB w zeszłotygodniowej przerwie technicznej.

    Na wyspie gracza w 9 strefie można było ustawić kopalnię złota z magazynem w taki sposób, że czas dojścia wynosił 2s. Obecnie jest to już niemożliwe. Ponieważ przy okazji przestała mi działać kopalnia, napisałem do supportu z prośbą o zwrócenie surowców. I tu niespodzianka - według nich oszukiwałem w grze korzystając z błędu i zwrot nie należy mi się.

    Dlatego pytam na forum:
    1. Każdy gracz miał możliwość w taki sam sposób ustawić budynki, więc jakie jest w tym oszustwo?
    2. Skoro jak twierdzi support był to błąd, to dlaczego obciąża się nim graczy, a nie programistów, którzy tworzyli tę grą?

    Dowiedziałem się też, że zwrócono surowce graczom którzy mieli w tym samym ustawieniu kopalnię+inny budynek (nie magazyn). Więc można wyciągnąć wniosek, że za oszustwo uważa te 2 sekundy dojścia do kopalni.

    Oczywiście cieszę się z stopniowego usuwania problemów i "szlifowania" gry, lecz nie przyjmuję argumentów supportu.

    MY GRACZE NIE OSZUKUJEMY


    My stawiamy gospodarkę na wyspach w taki sposób, aby uzyskać jak najlepsze możliwości produkcyjne. I mając takie ustawienie nie miałem pojęcia że korzystam z błędu. Dlatego przedstawiam tę sprawę na forum i proszę innych graczy a także support o swoje opinie i argumenty.


    Pozdrawiam

  2. #2
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    23.02.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Zgadzam się całkowicie z SinManem. Nic dodać, nic ująć - oszustwa tu nie ma (bo z definicji oszukać trzeba KOGOŚ - a tutaj jest korzystanie z niekompetencji programistów), nikt nie ucierpiał i zwrot się należy. Poza tym, skoro jednym graczom zwrócono surowce, a innym nie - gdzie tu jest równe traktowanie ? Argument, że stał tam magazyn jest żałosny.

    Dodam jednocześnie, że sposób traktowania graczy (szczególnie tych, którzy płacą, a więc są klientami, mają wymagania i został z nimi zawiązany węzeł prawny w postaci umowy kupna-sprzedaży) przez support jest (najłagodniej to ujmując) mało profesjonalny. Rzucą jakimś koszem egzotycznych owoców i myślą, że problem z głowy - cały miesiąc wywalania z gry, tracenie kopalni i surowców oraz żołnierzy przez lagi. 4 razy pisałem do supportu w tej sprawie i poza przyjęciem zgłoszenia nie doczekałem się odpowiedzi.

    Reasumując - support BB leży i kwiczy. Zrażacie do siebie ludzi, a macie naprawdę fajną grę.

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    06.02.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Skoro gra dawała takie możliwości ustawienia budynków to pretensje support powinien mieć tylko do siebie. Obciążanie winą gracza jest przecież najlepszym rozwiązaniem bo tak najłatwiej... Support powinien zwrócić surowce bez gadania bo to jest BŁĄD gry nie z winy gracza tylko z winy programistów. Oczywiście gra jest w fazie beta, błędy zdarzać się będą dalej to normalne, ale do błędów trzeba się przyznać, a nie zwalać winę na Bogu winnemu graczowi.

    Surowce należą się graczowi i tyle.

  4. #4
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    3
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Zgadzam się z graczem SinMan w 100%. Gracze podczas ostatniego eventu stracili dużo surowców w tym złota, a teraz do tego jesteśmy jeszcze obarczani winą za błędy wynikające nie z naszej winy. Logiczne jest to że każdy inteligentny gracz dąży do poprawy efektywności swojej gospodarki tym bardziej nie rozumiem argumentów supportu. Mamy pisać z zapytaniem czy można sobie postawić magazyn tak blisko jak się da kopalni ? Pewnie szybko byście odpisali.. Bo na skargi na brak możliwości zalogowania przez co traci się cenne surowce niechętnie odpisujecie.

  5. #5
    Początkujący Odkrywca Awatar kazuja
    Dołączył
    01.03.2012
    Posty
    363
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Tez tego nie rozumiem ale pamietajcie suport wie najlepiej co dla ciebie dobre nawet jak jak jeden suportowicz odpowie ci ze mozna a innny ze nie mozna Dla mnie nie bylo mowy o bugu zadnym raz ze kazdy moze sobie to postawic dwa ze pole bylo podswietlone czyli ze mozna budynek stawiac trzy ze praktycznie nikt nie wiedzial ze to jakis blad gry czy cos w koncu kopalnia jest na gorach a magazyn na ziemi moze tak ma wlasnie byc no ale w suporcie wiedza lepiej :] i nie chce im sie tego zalatwiac bo za duzo roboty. Ja dzieki tej cudownej odpowiedzi ze im przykro to rownie dobrze mogli by wcale nie odpisywac za to wiem jedno ze nie wydam juz na ta gre ani grosza moze niech napisza na forum jakie sa bugi i bledy by uniknac takiego problemu kiedys



    DAJCIE NAM JUŻ PVP BO NUDĄ WIEJE
    REKRUTACJA DO XIII Legionu
    Wymagania: 32 poziom i aktywność

  6. #6
    Początkujący Osadnik Awatar Marsik
    Dołączył
    28.01.2012
    Posty
    22
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Support twierdzi:
    "Fakt możliwości postawienia kopalni częściowo na istniejącym budynku powinien być oczywistym błędem dla każdego, kto widział jak grafiki budynków nakładają się na siebie."
    nie wiem jak Wy, ale ja nic nie widziałem, takie stanowisko supportu jest zupełnie bezzasadne

    "Zamiast zgłosić znalezienie błędu, niektórzy gracze woleli z niego korzystać - za co obecnie, po usunięciu błędu, ponoszą konsekwencje."
    nieprawda, nie można zgłosić czegoś o czym nie ma się zielonego pojęcia

    "Zasady Gry (punkt 6) wyraźnie zabraniają korzystania z tego rodzaju błędów. W myśl zasad, moglibyśmy wyciągać konsekwencje wobec tych graczy..."
    żeby o tym mówić jest warunek sine qua non - gracz musi mieć świadomość, że jest błąd, skoro jej nie miał nie naruszał zasad, grał zgodnie z tym na co pozwalała gra w dobrej wierze, takie obowiązywały wtedy zasady w grze, konserwacja zmieniła zasady gry narażając graczy na straty, więc oczekiwanie zwrotu poniesionych strat jest w pełni uzasadnione

  7. #7
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    06.03.2012
    Posty
    24
    Serwer
    Nowy Świat
    Nie chce być czarnowidzem ale przytoczenie odpowiedzi suportu zahacza o ten wątek http://forum.thesettlersonline.pl/th...lnych-quot-gry

  8. #8
    Retired CM Awatar BB_xaar
    Dołączył
    17.01.2012
    Posty
    1,958
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jeśli przed konserwacją magazyn był ustawiony zbyt blisko kopalni (bug), obecnie dana kopalnia nie wydobywa żadnych surowców - problem ten jest nam już znany i pracujemy nad odpowiednią poprawką.

    W większości przypadków (99%), ulepszenie kopalni o jeden poziom usuwa problem i kopalnia rozpoczyna wydobywanie urobku, jednak problem pojawia się u graczy, którzy posiadają kopalnie już na poziomie 5. Na chwilę obecną jedynym rozwiązaniem jest wyburzenie takiej kopalni, ponowne odnalezienie złoża i wybudowanie nowej - niestety, w wielu przypadkach, wiąże się z utratą dodatkowych "doładowań", które zostały użyte na danym złożu. Jeśli ktoś nie chce być stratny, musi poczekać. Gdy tylko hotfix zostanie dopracowany i odpowiednio przetestowany, poinformuję o ewentualnym terminie jego wprowadzenia.

  9. #9
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    25.03.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Czarci Gaj
    Pamiętam jakiś miesiąc temu pojawił się temat z obrazkiem gdzie postawić magazyn aby był jak najbliżej kopalni czas do przebycia setlersa wynosił 2 sek. Jeśli ktoś z graczy również kojarzy ten temat to bardzo proszę o pomoc w szukaniu i tak się zastanawiam gdzie wtedy była administracja? nikt nawet nie pomyślał ze to błąd a cała administracja milczała. Myślę ze to ich problem i jeśli teraz sie nie da postawić tego magazynu czy kopalni to oczywiście zwrot za stracone surowce sie należy.

    Przypuszczam że dosłownie nikt nie miał pojęcia o tym błędzie i wyszło dopiero wtedy kiedy zaktualizowali serwery.

  10. #10
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    09.02.2012
    Posty
    6
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Dzięki za szybką reakcję BB_xaar - to częściowo rozwiązuje problem, natomiast dalej nurtuje mnie podejście supportu. Jeśli część graczy dostaje zwrot surowców za przenoszenie budynków, natomiast inni (w tym ja) traktowani są jak oszuści, to coś jest nie w porządku.

Zamknięty wątek
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.