Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Wątek: Z cyklu Zrób to Sam – blok

  1. #21
    Osadnik Awatar dellphi
    Dołączył
    25.03.2012
    Posty
    46
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez Esendill Zobacz posta
    Jeśli dobrze zrozumiałem to aby być w zgodzie z wyliczeniami to kluczem do tego jest także odpowiednie ustawienie obozów obu fal. Skoro 1. fala trwa 1 rundę to 2. fala powinna dojść pod koniec rundy 1. fali. Stąd też obóz 2. fali jest tak usytuowany aby generał wszedł na 4 "palik"/"mieczyk" na ślad pierwszego generała. Tak przynajmniej to wygląda na przykładach bloków.
    Dokładnie tak , najlepiej obozy obu fal usytuować obok siebie, wtedy różnica w dojściu do przywódcy jest na poziomie 1-2 palików. Często jednak tak zrobić się nie da, i wtedy obozy stoją jeden za drugim (bliżej przywódcy pierwsza fala, za nią fala numer dwa), i chociaż różnica w dojściu do przywódców nie powinna być większa niż 4 paliki, to dystans między generałami można skrócić wysyłając wpierw drugą fale ciut później falę pierwszą.

    Cytat Zamieszczone przez Esendill Zobacz posta
    Ponieważ nie mam "jajcarza" to zastanawia mnie czy na mapie też nie porusza się szybciej niż zwykły generał skoro pomiędzy mapami chodzi szybciej, zdrowieje szybciej i walczy szybciej?
    Wszystkie typy generałów (zwykły, doświadczony i weteran) na mapie dystans pokonują w tym samym czasie.
    EDIT Poznańczyk był szybszy .
    Ostatnio edytowane przez dellphi ; 21.07.2012 o 15:10

  2. #22
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    13.05.2012
    Posty
    13
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez dellphi Zobacz posta
    ...najlepiej obozy obu fal usytuować obok siebie, wtedy różnica w dojściu do przywódcy jest na poziomie 1-2 palików. Często jednak tak zrobić się nie da, i wtedy obozy stoją jeden za drugim (bliżej przywódcy pierwsza fala, za nią fala numer dwa), i chociaż różnica w dojściu do przywódców nie powinna być większa niż 4 paliki, to dystans między generałami można skrócić wysyłając wpierw drugą fale ciut później falę pierwszą.
    Dziękuję za profesjonalne wyjaśnienia i proponuję dodać ten akapit gdzieś w pierwszym poście aby szukający pomocy mieli tą wiedzę pod ręką

  3. #23
    Osadnik
    Dołączył
    22.03.2012
    Posty
    135
    Serwer
    Kolonia
    A jak przeliczyć na punkty trasy długość jednej rndy. Ile generał przechodzący przez blok pokona tereny w czasie trwania jednej rundy?

  4. #24
    Osadnik Awatar dellphi
    Dołączył
    25.03.2012
    Posty
    46
    Serwer
    Czarci Gaj
    Zrób doświadczenie: poślij genka z armią która walczyć będzie maksymalnie 1 rundę na obóz przeciwnika i sprawdź czas walki (liczony od momentu zniknięcia generała w obozie do momentu pojawienia się paska sygnalizującego niszczenie obozu). Potem np. przestaw garnizon generała i sprawdź, jaki dystans pokona w tym czasie. Mnie wyszło średnio 4 paliki na rundę (dla weterana) .
    Ostatnio edytowane przez dellphi ; 14.08.2012 o 23:44

  5. #25
    Osadnik
    Dołączył
    12.04.2012
    Posty
    87
    Serwer
    Kolonia
    No to jak juz ujawniamy to do konca, bo to co jest w poradniku nie do konca jest prawda.
    Czas walki liczy sie troszku inaczej: walka sklada sie z walki wlasciwej (20sekund na runde)+niszczenie obozu (ten pasek postepu) i tu w zaleznosci od tego jaki to typ obozu moze byc roznie od 20 sek (zwykly oboz) do nawet 120 sek(forteca czy bialy zamek). oczywiscie doswiadczony gen czy weteran walcza o polowe krocej.

  6. #26
    Osadnik Awatar dellphi
    Dołączył
    25.03.2012
    Posty
    46
    Serwer
    Czarci Gaj
    Masz rację, dlatego napisałem "średnio" . Nie bawiłem się w uwzględnieniu czasu niszczenia obozu przy wyznaczanie bezpieczeństwa bloku, ponieważ zazwyczaj typy blokowanych obozów są takie same jak typy obozu przywódcy, a niszczenie tego typu obozu trwa maksymalnie 2 rundy. Dodatkowo, czas zniszczenia obozu zależy również od jednostek jakimi atakujemy . Przy obozie nie jest to ważne, ale przy blokowaniu zamku, fortecy czy wieży wiedźmy już tak, bo niszczenie może trwać od 5 do nawet 16 rund. Natomiast myślę, że w kwestii wyjaśnienia dodam w poradniku informację o etapach walki w obozie i powoli będę modyfikował wyliczenia bezpieczeństwa bloku .
    Ostatnio edytowane przez dellphi ; 15.08.2012 o 22:45

  7. #27
    konkur4
    Mam pytanie, czy w przypadku blokowania obozu i równoczesnej walki zwykłym generałem na 2 fale (tak, nie przewidzieliście się, 2 fale na obóz przywódcy) czas walki obydwóch generałów się zsumuje? Nie miałem nigdy okazji tego przetestować, ale słyszałem że jak się wyśle 2 generałów na ten sam obóz to drugi walczy natychmiast po skończeniu walki pierwszego. I jeszcze jedno, jeśli w takim przypadku walka w blokowanym obozie skończyłaby się wcześniej niż porażka pierwszego walczącego generała to czy ten drugi, mimo iż jest wewnątrz obozu przywódcy, opuści go i zmieni cel czy będzie do końca czekał na porażke 1 generała i zacznie tam walke?

  8. #28
    Osadnik Awatar dellphi
    Dołączył
    25.03.2012
    Posty
    46
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez konkur4 Zobacz posta
    Mam pytanie, czy w przypadku blokowania obozu i równoczesnej walki zwykłym generałem na 2 fale (tak, nie przewidzieliście się, 2 fale na obóz przywódcy) czas walki obydwóch generałów się zsumuje?
    Tak, czas walki obu generałów się sumuje.

    Cytat Zamieszczone przez konkur4 Zobacz posta
    Nie miałem nigdy okazji tego przetestować, ale słyszałem że jak się wyśle 2 generałów na ten sam obóz to drugi walczy natychmiast po skończeniu walki pierwszego. I jeszcze jedno, jeśli w takim przypadku walka w blokowanym obozie skończyłaby się wcześniej niż porażka pierwszego walczącego generała to czy ten drugi, mimo iż jest wewnątrz obozu przywódcy, opuści go i zmieni cel czy będzie do końca czekał na porażke 1 generała i zacznie tam walke?
    Przy ataku na dwie fale, walkę rozpoczyna generał który pierwszy doszedł do obozu, po jego przegranej właściwie natychmiast walkę ropoczyna generał 2 fali, o ile znikną już w obozie.

  9. #29
    konkur4
    Ale czy w przypadku, gdyby blokował np. 1 rekrut, a tych dwóch generałów atakujących siedziałoby już w obozie przywódcy (jeden walczy, drugi oczekuje na walke), a w tym momencie blokujący przegrywa, to czy ten oczekujący na walke nie opuści przypadkiem obozu, żeby zmienić cel? Podobne przypadki wypisują ludzie w temacie o zdrajcach, że niby generał znikł w obozie, ale za chwile zmienia cel.

  10. #30
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    05.03.2012
    Posty
    3
    Serwer
    Nowy Świat
    Blok nr. 3 w Banitach udany ->



    Generał blokujący "a" - zwykły, atakujący "w" - Szłom
    Generał "w" zmieniłem elitarnych na zwykłych oraz zredukowałem ich liczbę (symulator nie widział różnicy to spr.) czyli: 74R 126Ż


    Uwaga: Generała "w" wysyłamy wcześniej aby zredukować czas jego reakcji czyli - wysłałem go gdy generał "a" przeszedł 4-5 paliki
    Ostatnio edytowane przez Avatarek ; 31.08.2012 o 14:07

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.