Zamknięty wątek
Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: Silos - specjalne wymagania?

  1. #1
    Odkrywca Awatar Jurek12345
    Dołączył
    27.03.2012
    Posty
    1,040
    Serwer
    Czarci Gaj

    Silos - specjalne wymagania?

    Czy silos musi spełniać jakieś warunki żeby pracować? Chodzi o to że jeden z silosów u mnie nie pracuje, pokazuje "Miejsce pracy -> złoże = brak". Inne silosy pracują normalnie. Czy jest jakaś maksymalna odległość między silosem a polem? Między tym silosem a polem uprawnym stoją 2 budynki (gospodarstwa), może to jest przyczyna że nie pracuje (za daleko do pola?). Ale nie wydaje mi się bo wczoraj widziałem (dziś nie mogę już znaleść gdzie na rysunku było pokazane że silosy (chyba 8 lub więcej) stoją daleko od pola (niby silosy się stykają - może to ma znaczenie) i zasilają 2 pola uprawne. Pola uprawne są, silosu nie ulepszałem zanim nie było pracownika.

  2. #2
    Osadnik Awatar Strychnine
    Dołączył
    19.03.2012
    Posty
    97
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Bug, tez raz mi tak pokazywalo z 1 budynkiem i nastepnego dnia juz bylo ok.
    "Albo graj, albo pieniądze oddaj."
    Anonim
    Przysłowie polskie

  3. #3
    Odkrywca Awatar Fourola
    Dołączył
    24.02.2012
    Posty
    635
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Silos może iść tylko do pola, które nie osiągnęło maksymalnej wartości pola.. Tzn nie można doładować pola I więcej niż 200 sztuk, pola II więcej niż 400 sztuk i tak dalej. Burzenie/zużycie się pola w trakcie pracy silosu może powodować pewne problemy, ale z czasem wszystko wraca do normy.

  4. #4
    Osadnik Awatar mack0wski
    Dołączył
    04.04.2012
    Posty
    74
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez Fourola Zobacz posta
    Silos może iść tylko do pola, które nie osiągnęło maksymalnej wartości pola.. Tzn nie można doładować pola I więcej niż 200 sztuk, pola II więcej niż 400 sztuk i tak dalej.
    bzdura.

  5. #5
    Osadnik Awatar smolk20
    Dołączył
    31.01.2012
    Posty
    124
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez mac1o Zobacz posta
    bzdura.
    Bzdurę to raczej ty masz w głowie. Ma rację. Silosy nie działają do Pola ponad jego maksymalną wartość.
    youtube.com/watch?v=RLVRZ843L0g

  6. #6
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez smolk20 Zobacz posta
    Bzdurę to raczej ty masz w głowie. Ma rację. Silosy nie działają do Pola ponad jego maksymalną wartość.
    działają tylko że zazwyczaj się przełączają na pola , które maja niższą wartość po jakimś czasie, zmieniają się czasy silosów na gorsze i to pole znowu spada poniżej 400 przykładowo i sytuacja wraca do normy. Jak na razie max jaki miałem na swoim przypadku to coś ponad >450

  7. #7
    Odkrywca Awatar Fourola
    Dołączył
    24.02.2012
    Posty
    635
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Uwielbiam ludzi, którzy nawet nie sprawdzą i się wymądrzają.

    Podtrzymuję, co powiedziałem wcześniej:
    1. Usuwanie pól w trakcie działania silosów może powodować problemy.
    2. Średnie pole pszenicy nie może być zwiększone przez silosy ponad maksymalną wartość, czyli 400.

    Dowody:


    Silos nie ma paska produkcji, chociaż jest tuż obok pola, chociaż posiada pracującego osadnika. Dodam, że jest to jedyne pole na mojej wyspie.


    Silos twierdzi, że nie ma dostępnego pola, które może doładować. Droga do miejsca pracy: Brak, czyli produkcja wstrzymana.


    Ale kij, zaraz ktoś przyjdzie i powie, że to bzdura, chociaż nawet nie sprawdzi, pewnie nawet nie posiada silosu.


    Złoże zboża można zwiększyć różnymi doładowaniami [zboża, rzecz jasna] lub omni-ziarnem, co daje nam wartości większe od 200/400/800/3000 dla różnych typów pól. Być może niektóre pola nie mają limitu, pole 400 na pewno ma.
    Ostatnio edytowane przez Fourola ; 23.06.2012 o 14:52

  8. #8
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    może to bug może nie, ale pola ponad pojemność sie trafiają


    http://img507.imageshack.us/img507/7...1206231756.jpg

  9. #9
    Osadnik
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    32
    Serwer
    Nowy Świat
    Hmmm.... wydaje mi się ze da się to logicznie wytłumaczyć, przyznając wam (przynajmniej w jakiejś części) jednocześnie rację.
    Sam mam pole typu 400 doładowane na 401 czy 402 - więc wiem że "przeładowanie przez silos" jest możliwe. Ale nie jest to sprzeczne z koncepcją, że produkcja w silosie zatrzymuje się, gdy pole jest już pełne. Nawet te pole 414 można wytłumaczyć - po prostu trzeba spoglądać nie na pojedynczy silos/pole, ale na ich cały system. Jak wiadomo silos może być upgradowany do 5 lvla, więc kilka silosów pracujących naraz (a zatrzymywanie się produkcji w silosach z powodu braku pola, gdzie mogą dodać zboże powinno je zsynchronizować do równoczesnej pracy) może doładować pole (zwłaszcza jeśli jest tylko jedne na całej mapie) które ledwo co zeszło poniżej granicy 400 zboża o te kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt jednostek. Potem silosy stoją, gospodarstwa pracują, pole znowu spada poniżej 400 jednostek, włączają się silosy, doładowują pole powyżej 400 jednostek, cykl się powtarza. Powinno być to szczególnie widoczne przy dużych różnicach między levlami/ilością silosów i gospodarstw.
    Ostatnio edytowane przez Teer1 ; 23.06.2012 o 21:40

  10. #10
    Odkrywca Awatar Fourola
    Dołączył
    24.02.2012
    Posty
    635
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Teer1: Powyższe wytłumaczenie jest bardzo rozsądne, maksymalnie +19 jeżeli jakiś desperat miał silos na 5 poziomie z buffem x4.

    set2g: Kojarzę Ciebie.. Na testowym jest pełno błędów, prawdopodobnie związane z tym, że silosy są od początku gry, może to prowadzi do jakichś problemów i nieścisłości? W każdym razie ten, na którego odpowiedzi mi zależało nie odezwał się. A co do testowego.. Ja wybudowałem dom na zużytym polu zboża, a silosy nadal doładowywały zboże.. Testowy jest nieco zryty pod tym względem, tak samo jak z samouczkiem na testowym. : )
    Ostatnio edytowane przez Fourola ; 23.06.2012 o 23:14

Zamknięty wątek
Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.