Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 88

Wątek: Kopalnia Diamentów i niewyczepalnia kopalnia miedzi

  1. #21
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    03.04.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Czarci Gaj
    W kopalni jest 40000 klejnotów ale wydobędziesz je dopiero po 375 dniach

  2. #22
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    03.03.2012
    Posty
    26
    Serwer
    Słoneczny Gród
    i to jeśli dostawisz w jak najbliższym miejscu
    rzeczywiście średnio ciekawa opcja to źródełko, a biorąc pod uwagę cene miedzi na rynku, to małe obliczenia dla mojego serwa, akt własności to 95 diamentów, czyli za 20k można kupić 210, cena rynkowa za którą można bez problemu to sprzedać to 250 monet/szt. czyli 52.500 monet, w przeliczeniu na miedź (policzyłem 12 m za paczke) daje to 4375 paczek czyli 1.750.000 miedzi. Zakładając że czas wydobycia będzie 3 minuty(pomijam dojście do magazynu) i będziemy mieć kopalnie na 5 lvlu to kopalnia zwróci się nam po jedynych 730 dniach nie mówię już nawet o zmianach cen i czasie jaki trzeba byłoby na to poświęcić ;P

  3. #23
    Osadnik
    Dołączył
    02.02.2012
    Posty
    143
    Serwer
    Nowa Ziemia
    A kto kupuje za diamenty a sprzedaje za monety ?
    Monety mają dokładnie taką samą wartość jak inne surowce. Kto wymyślił takie ceny. To jest chore a naiwni sprzedają.
    Nie dajcie się nabierać na takie zamiany. A osoby które to kupują niech się głęboko zastanowią.... tak gra polega na budowaniu osady na zdrowych zasadach a nie na wykorzystywaniu naiwnych i ich niewiedzy.

  4. #24
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    05.03.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Dla mnie ostatnie ulepszenia ciągną tę grę na dno. Szkoda bo dobrze się zapowiadała. Już piszę dlaczego.

    1. BRAK RYWALIZACJI Każda gra tego typu ma jakikolwiek sens tylko wtedy kiedy istnieje w miarę wyrównana rywalizacja pomiędzy graczami a różnice w ich statusie finansowym nie wypaczają w znaczący sposób tej rywalizacji. Przykład: gra w piłkę nożną - jedni w lepszych strojach inni w gorszych ale i tak umiejętności są najważniejsze. Ostatnie zmiany (wprowadzenie nowych, bardzo drogich budynków) zabija rywalizację.

    2. CENY Z KOSMOSU Bez graczy, których nie stać na płacenie po 400 zł za jakąś kopalnię ta gra się nie rozwinie no bo kto zachęci swoich znajomych do odwiedzenia gry - myślę, że kilka uzależnionych osób, które pakują w grę mnóstwo pieniędzy nie spopularyzuje tej gry. Osoby, których nie stać na pakowanie w grę miesięcznie po kilkaset złotych oraz te, które stać ale zdroworozsądkowo zauważają, że najzwyczajniej cena rywalizacji jest na polskie warunki zbyt wysoka, z tej gry zrezygnują bo i tak niczego nie osiągną chociażby miały super zmysł ekonomiczny. Powód - w tej grze przestają się liczyć jakiekolwiek umiejętności - ważna jest tylko kasa, którą się w nią wpakuje.

    3. NIEDOCIĄGNIĘCIA Wszyscy wiemy, że jest to wersja beta. Bugi, błędy, nie działające funkcje - za co twórca chce tak astronomicznych opłat (bo nie fundując sobie teraz kopalni już się odpada z rywalizacji) ??? Zazwyczaj za testowanie aplikacji płaci się testującym

    Nie wiem - piszę to po odpadnięciu ostatniej drużyny naszej grupy z EURO - ale chyba czas powoli pakować zabawki..... albo okraść jakiś bank (do czego nie namawiam).

    PS. Zdaję sobie sprawę, że nikt nie tworzy gier po to, żeby je za darmo udostępniać i wprowadzenie jakiegoś systemu premium jest konieczne. Uważam jednak, że sposób w jaki się to wprowadza w tej grze jest nieodpowiedni i na dłuższą metę tylko jej zaszkodzi. Gracze dadzą sobie radę - po prostu zaczną grać w coś innego

    Propozycja: Jeśli już muszą być te nowe budynki to radzę jak najszybciej wprowadzić małe kopalnie diamentów (np. 1500 szt. surowca) po ok 20zł z limitem - 1 kopalnia na miesiąc a duże (20000szt.) przecenić do 200zł. Cena za niewyczerpaną kopalnię miedzi to max 100zł żeby to się mogło opłacać ale i tak uważam, że lepiej ją wycofać z oferty bo zaburza rywalizację i niepotrzebnie zajmuje miejsce na mapie

    I jeszcze jedno - myślę, że najlepszym sposobem na zarabianie na tej grze byłoby przyśpieszenie o kilka procent (nie więcej) czasu produkcji osobom opłacającym premium. Wprowadzanie co chwilę nowych budynków wprowadza tylko bałagan co jest zupełnie sprzeczne z jakimkolwiek planowaniem rozwoju ekonomicznego
    Innym dobrym pomysłem na zarabianie byłoby również wprowadzanie do gry budynków czasowych (istniejących w określonym czasie) i okazjonalnych np. stadion - produkcja piłek, kurnik - produkcja kurczaków lub jajek wielkanocnych. Myślę, że takie nowinki za określoną kwotę diamentów zainteresowałyby tych co lubią stawiać co chwilę coś nowego. Jednocześnie mieściłyby się w strategii ekonomicznej gry (chcę postawić stadion, ok ale muszę zburzyć inny budynek żeby mieć miejsce lub dokupić pozwolenie. opłaca się czy nie??? itp.).
    Możliwości jest sporo - wystarczy pomyśleć.
    Ostatnio edytowane przez Brix2x ; 23.06.2012 o 01:03 Powód: uzupełnienie

  5. #25
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    25.04.2012
    Posty
    5
    Serwer
    Słoneczny Gród
    kto to wymyślił chyba ktoś kto chce zarobić dużo kosztem bawiących się ludzi. A kupi to tylko desperat który zawsze chce być nr1

  6. #26
    Odkrywca Awatar Fourola
    Dołączył
    24.02.2012
    Posty
    635
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Brix2x Zobacz posta
    Dla mnie ostatnie ulepszenia ciągną tę grę na dno. Szkoda bo dobrze się zapowiadała. Już piszę dlaczego.

    1. BRAK RYWALIZACJI Każda gra tego typu ma jakikolwiek sens tylko wtedy kiedy istnieje w miarę wyrównana rywalizacja pomiędzy graczami a różnice w ich statusie finansowym nie wypaczają w znaczący sposób tej rywalizacji. Przykład: gra w piłkę nożną - jedni w lepszych strojach inni w gorszych ale i tak umiejętności są najważniejsze. Ostatnie zmiany (wprowadzenie nowych, bardzo drogich budynków) zabija rywalizację.

    2. CENY Z KOSMOSU Bez graczy, których nie stać na płacenie po 400 zł za jakąś kopalnię ta gra się nie rozwinie no bo kto zachęci swoich znajomych do odwiedzenia gry - myślę, że kilka uzależnionych osób, które pakują w grę mnóstwo pieniędzy nie spopularyzuje tej gry. Osoby, których nie stać na pakowanie w grę miesięcznie po kilkaset złotych oraz te, które stać ale zdroworozsądkowo zauważają, że najzwyczajniej cena rywalizacji jest na polskie warunki zbyt wysoka, z tej gry zrezygnują bo i tak niczego nie osiągną chociażby miały super zmysł ekonomiczny. Powód - w tej grze przestają się liczyć jakiekolwiek umiejętności - ważna jest tylko kasa, którą się w nią wpakuje.

    3. NIEDOCIĄGNIĘCIA Wszyscy wiemy, że jest to wersja beta. Bugi, błędy, nie działające funkcje - za co twórca chce tak astronomicznych opłat (bo nie fundując sobie teraz kopalni już się odpada z rywalizacji) ??? Zazwyczaj za testowanie aplikacji płaci się testującym

    Nie wiem - piszę to po odpadnięciu ostatniej drużyny naszej grupy z EURO - ale chyba czas powoli pakować zabawki..... albo okraść jakiś bank (do czego nie namawiam).

    PS. Zdaję sobie sprawę, że nikt nie tworzy gier po to, żeby je za darmo udostępniać i wprowadzenie jakiegoś systemu premium jest konieczne. Uważam jednak, że sposób w jaki się to wprowadza w tej grze jest nieodpowiedni i na dłuższą metę tylko jej zaszkodzi. Gracze dadzą sobie radę - po prostu zaczną grać w coś innego

    Propozycja: Jeśli już muszą być te nowe budynki to radzę jak najszybciej wprowadzić małe kopalnie diamentów (np. 1500 szt. surowca) po ok 20zł z limitem - 1 kopalnia na miesiąc a duże (20000szt.) przecenić do 200zł. Cena za niewyczerpaną kopalnię miedzi to max 100zł żeby to się mogło opłacać ale i tak uważam, że lepiej ją wycofać z oferty bo zaburza rywalizację i niepotrzebnie zajmuje miejsce na mapie

    I jeszcze jedno - myślę, że najlepszym sposobem na zarabianie na tej grze byłoby przyśpieszenie o kilka procent (nie więcej) czasu produkcji osobom opłacającym premium. Wprowadzanie co chwilę nowych budynków wprowadza tylko bałagan co jest zupełnie sprzeczne z jakimkolwiek planowaniem rozwoju ekonomicznego
    Innym dobrym pomysłem na zarabianie byłoby również wprowadzanie do gry budynków czasowych (istniejących w określonym czasie) i okazjonalnych np. stadion - produkcja piłek, kurnik - produkcja kurczaków lub jajek wielkanocnych. Myślę, że takie nowinki za określoną kwotę diamentów zainteresowałyby tych co lubią stawiać co chwilę coś nowego. Jednocześnie mieściłyby się w strategii ekonomicznej gry (chcę postawić stadion, ok ale muszę zburzyć inny budynek żeby mieć miejsce lub dokupić pozwolenie. opłaca się czy nie??? itp.).
    Możliwości jest sporo - wystarczy pomyśleć.
    Budynki czasowe.. To co mówisz, w pewnym stopniu już istnieje.

    Na każdy event przypada inny sposób zdobywania surowców.. Oprócz zadań głównych jest to:

    Euro: Zadania dzienne
    Wielkanoc: Odkrywca
    Boże Narodzenie: ?
    Halloween: Pola Dyń

    I właśnie podczas Halloween ludzie zapychają mapę takimi budynkami, jeżeli nie byłoby limitu.. Czy to rozsądne? Moim zdaniem nie.

  7. #27
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    02.05.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez spyderek Zobacz posta
    ceny niektórych samochodów zegarków perfum czy nawet żywności również są zaporowe. Czy codziennie płaczesz w poduszkę że cię na nie nie stać? Jeśli tak to gratuluję podejścia do życia.
    Głupi argument. Życie to życie, a gra powinna być rozrywką.

  8. #28
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    5
    Serwer
    Słoneczny Gród
    a nie zauważyliście, że na testowym wszystko jest kilka razy droższe jeżeli chodzi o diamenty?? ^^ spokojnie nawet jak bedzie kosztować sporo to taka kopalnia to poprostu inwestycja dlugoterminowa.. zalozmy ze gracz placi 100 zl miesiecznie na gre.. to dzieki kopalni raz zaplaci 200 zl a klejnoty starcza mu np na 3 miesiace gry czyli "tak jakby" zaoszczedzi 100 zl

    ale jak to mowia hejters gona hejt (haters gonna hate)

  9. #29
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    28.01.2012
    Posty
    23
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jak dziecko nie wiesz kiedy używać sformułowania "haters gonna hate" to go po prostu nie używaj >.>

  10. #30
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    09.04.2012
    Posty
    12
    Serwer
    Nowy Świat
    Po co te lamenty ta gra jak inne online są po to, żeby dawały jak największe zyski twórcom. Na chwile obecną i pewnie późniejszą nie zainwestuje realnych ciężko zarobionych zł na konto w grze, gdyż nawet nie jestem jego właścicielem tylko użyczającym od ubisoftu. A po drugie czy będę 200 czy 300 to dla mnie mało istotne.

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.