Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 88

Wątek: Kopalnia Diamentów i niewyczepalnia kopalnia miedzi

  1. #11
    Osadnik
    Dołączył
    24.03.2012
    Posty
    43
    Serwer
    Kolonia
    Na testowym kopalnia diamentów kosztuje 20k klejnotów, czas tej kopalni jest tak wolny że zwrot tych 20k klejnotów jest wyliczony na około pół roku.

    Wniosek: tandeta której się nie opłaca kupować i to próba skłonienia ludzi aby związali się z gra na długie miesiące

    Kopalnia miedzi kosztuje 20k klejnotów, budynek nie kończy się co prawda, ale nie dał bym więcej niż 1k klejnotów bo inaczej biznes jest nieopłacalny (łatwiej stawiać kopalnie miedzi 2 razy na dzień)

    Wniosek z obu budynków: Firma od tej gry próbuje zbić kokosy, ale nie umieją powiedzieć swojej chciwości stop, prawdopodobnie z takimi cenami i upami gra upadnie z powodu braku kasy, nie wspominając o mydleniu oczu aby nie zdradzić że gra nie wyjdzie z bety.
    4 Propozycje - Propozycja na zastępstwa, urlopy, dzielenie łączem i stały dostęp do konta.
    Surowce Kopalniane - Propozycja zmiany surowców kopalnianych
    Marmurem i kamieniem - Propozycja wbudowana możliwości usuwania tymczasowego bloku surowca marmuru i kamienia
    Paczki produkcyjne, łączenie przygód - Propozycja mająca na celu zwiększenie paczek produkcyjnych i łącznie przygód w gwiazdce.

  2. #12
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    31.03.2012
    Posty
    4
    Serwer
    Czarci Gaj
    Podobną taktykę obrała jakaś inna firma i za jakiś marny bonus zażyczyła sobie chyba równowartość 1000zł. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, bo zarobiła krocie dzięki paruset graczom.
    Myślę, że BB liczy na podobne rozwiązanie i czeka na pewną grupę napaleńców co dadzą ponad 200-300zł za budynek. Może dla takich Niemców nie będzie to jakiś ogromny koszt.

  3. #13
    Początkujący Odkrywca Awatar Herr_Uther
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    369
    Serwer
    Nowy Świat
    W jakiejś grze o walkach z kosmosie (wybaczcie, nie pamiętam tytułu) kilka lat temu wprowadzono rewolucyjny system - dawano graczom możliwośc nabycia unikalnych pojazdy (które z grubsza rózniły się od tych "zwykłych" tylko kolorem albo jakimiś szczegółami, statystyki były niewiele lepsze od zwykłych) i wystawiano je na aukcje, każdy gracz mógł sam zadecydować ile za nie zapłaci. Jeden pan z Korei zapłacił 16 tysięcy dolarów za taki statek, uzasadnienie było takie że wszystkie statki-przywódcy w jego flocie na lewym skrzydle mają pomarańczowy kolor a to był ostatni pomarańczowy statek na aukcji i jakby gonie kupił to by jego flota wyglądała niesymetrycznie :-) O mieczach czy tarczach do WoWa, LoLa czy nawet idiotycznej Tibii kupowanych za kilka tysięcy złotych nawet nie wspominam :-)

    A sam pomysł kopalni diamentów uważam za poroniony i wręcz wymuszający spekulację i sprzedawanie przedmiotów premium zakupionych za kryształki "wydobyte" w kopalni za realną kasę
    "We are monetizing all the weakness of people" - Teut Weidemann, lead designer of Settlers Online

  4. #14
    Osadnik
    Dołączył
    11.04.2012
    Posty
    127
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez Juby018 Zobacz posta
    (...)
    Kopalnia miedzi (...) nie kończy się co prawda, ale (...)
    Czy aby na pewno? A co oznacza dopisek przy tej kopalni: "Amortizes within 600 days (at base level)" ? Może "zwraca się" po 600 dniach? ale w jakim niby sensie?

    Czy ktoś mógłby to wyjaśnić? Dziękuję.


    //EDIT: Już się domyślam. Jest niewyczerpalna, a to co podali to czas w jakim zwracają się klejnoty, jakie by były potrzebne do kupna miedzi.
    Ostatnio edytowane przez Katrin3 ; 17.06.2012 o 21:31

  5. #15
    Osadnik
    Dołączył
    01.03.2012
    Posty
    92
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Spyderek to ty porównujesz? grę do życia? haha! powodzenia skoro masz podejscię do gry takie jak do życia, temat jest po to aby o nim dyskutować. jak ciebie stać na tyle kleju to kup i sprawa załatwiona.

  6. #16
    Odkrywca Awatar spyderek
    Dołączył
    07.02.2012
    Posty
    877
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez djcris Zobacz posta
    Spyderek to ty porównujesz? grę do życia? haha! powodzenia skoro masz podejscię do gry takie jak do życia, temat jest po to aby o nim dyskutować. jak ciebie stać na tyle kleju to kup i sprawa załatwiona.
    jakiego znowu kleju? a poza tym to nie wiem w czym masz problem, nie porównuję gry do życia tylko realną cenę czegoś w złotówkach (drachmach czy rublach nie wiem w czym tam sobie liczysz). Jak coś ci jest zbyt drogie to nie kupuj i tyle. A jak tak cię to martwi to znajdź se lepszą pracę (ewentualnie jakąkolwiek) i kupisz se kilka takich kopalni.

    I żeby nie było, mnie nie stać na tę kopalnie i jej nie kupię, ale żeby drzeć sobie przez to włosy z głowy i płakać na forum? I kto tu tę grę bierze zbyt serio?

  7. #17
    Odkrywca Awatar Hakardrag
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    772
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Mnie w The Settlers od początku najbardziej interesują ekonomiczne aspekty tej gry. Nawet to oczekiwane przez wielu PvP, będzie miało dla mnie wartość tylko wtedy, kiedy będę mógł toczyć przede wszystkim "wojny" ekonomiczne (nawalanki "kupa na kupe" mnie nie interesują) ... w związku z powyższym w temacie nowych budynków mam mieszane uczucia.

    Nie ma żadnego uzasadnienia ekonomicznego (w grze) abym zainwestował w te nowe budynki. Odnoszę wrażenie, że Admini troszkę nie pomyśleli ..właśnie ekonomicznie. Każdy doskonale wie jaką potężną wiochę można zbudować za cenę tych dwóch nowych budynków - i bez problemu można mieć to co one dają za o wiele mniejszą cenę - i wcale nie potrzeba do tego więcej patentów

  8. #18
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    14
    Serwer
    Słoneczny Gród
    taka moja mała dygresja z nudy policzyłem, że przy zakupie za 20k klejnotów doladowań do kop miedzi, kopalnia się zużyje po 126 dniach : )
    pzdr

  9. #19
    Odkrywca Awatar Hakardrag
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    772
    Serwer
    Słoneczny Gród
    @Biitch

    Po co kupować doładowania? Po ostatnich Eventach szczególnie, wyraźnie wzrósł średni level gracza, przybyło więc producentów z dużą dzienną produkcją wszelkich surowców, co się wyraźnie odbiło na cenach wszystkiego co jest na rynku.... ceny mocno spadły i będą nadal spadać. Ja przykładowo, wstrzymałem produkcję w niektórych sektorach, bo taniej mi wychodzą zakupy na rynku Rośnie za to (wreszcie) wartość złota, więc ci co zainwestowali w jego produkcję, będą mieli w przyszłości spore zyski. Kto więc kupi te nowe budynki (????), skoro według moich obserwacji średnie ceny surowców będą nadal ostro spadać ?


    EDIT:

    W innym wątku pisze sie sporo o ewentualnych oszustwach w związku z tymi budynkami, no cóż, to jeszcze jeden powód aby uznać te nowinki za chybiony pomysł.
    Ostatnio edytowane przez Hakardrag ; 19.06.2012 o 12:14

  10. #20
    Początkujący Osadnik Awatar YOGI196212
    Dołączył
    24.03.2012
    Posty
    12
    Serwer
    Czarci Gaj
    Może ktoś mi powie - w kopalni diamentów jest ona wyczerpana czy może jak kopalnia miedzi nie jest - a jeżeli jest to ile w niej tych diamentów

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.