Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Handel dla niecieprliwych

  1. #1
    Początkujący Osadnik Awatar muisc
    Dołączył
    28.05.2012
    Posty
    3
    Serwer
    Nowy Świat

    Handel dla niecieprliwych

    Witam wszystkich. Ja proponuję szybsze wygaszanie oferty, lub możliwość wycofania się, jeśli drugi gracz nie daje znaku życia.
    1. Akceptuję ofertę
    2. Z magazynu automatycznie wysyłam surowce i ....
    no właśnie, dlaczego mam czekać? Między czasie mógłbym pohandlować z innym.



    P.s
    Przepraszam, jeśli na forum jest już temat o podobnej treści

  2. #2
    Odkrywca
    Dołączył
    07.05.2012
    Posty
    750
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Dziś też właśnie doświadczyłem braku możliwości wycofania się z handlu, ja akceptuję, z magazynu pobiera się towar a inny gracz nie akceptuje przez długi czas, w moim przypadku akurat płatność była monetami których mam mało i gdybym wiedział, że tak długo to potrwa to bym nie wybierał oferty od tego gracza.

    Co do "odrzucania" ofert to proponuję automatyczne odrzucanie ofert jeśli gracz nie ma już tego towaru. Tłumaczę: wystawiam na sprzedaż np 400koni, w czasie gdy oferta jest aktywna ileś osób odświeża listę handlu np 20osób, u każdego widnieje ta oferta, ale ktoś składa mi ofertę, ja ją akceptuję (w tym momencie nie mam już koni) ale powiedzmy za 5minut ktoś inny z tych 20 osób trafia na moją ofertę i ja ponownie dostaję ofertę z możliwością odrzucenia tylko, a co jeśli ja się wyloguję a tamta osoba czeka? Ja i tak nie mam już tego towaru, więc moja oferta powinna automatycznie wygasać. W takich przypadkach powinna automatycznie trafiać wiadomość o odrzuceniu oferty.

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    30.04.2012
    Posty
    55
    Serwer
    Kolonia
    towaru nie masz ale może byś sytuacja że masz np 399 koni i jest to kwestia np 1 minuty...
    handel dla niecierpliwych to taki kiedy sami wystawiacie ofertę i czekacie aż ktoś zaakceptuje...
    wyprzedaże i niewiarygodnie niskie ceny na rynku mówią jedno... macie małe szanse się załapać ;P
    jest szansa ale bardzo prawdopodobne że ktoś był pierwszy i towaru np już nie ma...
    albo jeśli to nabywca to towaru już np zakupił tyle ile chciał...
    można by to zmienić np poprzez dodawanie do oferty sprzedaży/kupna np ile szt max chcemy sprzedać/kupić
    wtedy system sam akceptowałby do tej ilości oferty, a potem znikałaby ona z rynku...
    a ewentualne oferty ponad normę automatycznie byłyby odrzucone

    ale jeśli się nie mylę jest to już w planach i tylko czekać aż wprowadzą...

  4. #4
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    07.06.2012
    Posty
    4
    Serwer
    Kolonia
    Będę w opozycji do kolegów . Taki sposób handlu (wnoszący opóźnienia ) odzwierciedla jak najbliższy rzeczywistości świata settlers !
    Zwróćcie uwagę że handel polega na wysłaniu wozów (kupców ?) z towarem czy ekwiwalentem pieniężnym . Wozy te muszą wrócić
    z informacją czy handel się udał czy nie...

  5. #5
    Odkrywca Awatar Fourola
    Dołączył
    24.02.2012
    Posty
    635
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Remihio Zobacz posta
    Będę w opozycji do kolegów . Taki sposób handlu (wnoszący opóźnienia ) odzwierciedla jak najbliższy rzeczywistości świata settlers !
    Zwróćcie uwagę że handel polega na wysłaniu wozów (kupców ?) z towarem czy ekwiwalentem pieniężnym . Wozy te muszą wrócić
    z informacją czy handel się udał czy nie...
    Ok, spoko, skoro już się czepiamy szczegółów:

    Ofertę handlową widać od razu. Powinien najpierw 8h iść, potem wracać. ; )
    Przecież skąd drugi gracz od razu ma ofertę.. strasznie nierealistyczne! O.o

    +Chodżą po wodzie, tak? Ładnie.

    Co do tematu..

    Czekamy na nowy handel.

  6. #6
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    04.04.2012
    Posty
    27
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez Van-de-Lord Zobacz posta
    Co do "odrzucania" ofert to proponuję automatyczne odrzucanie ofert jeśli gracz nie ma już tego towaru.
    Nie zgadzam się!
    I tak wystarczająco uciążliwe jest to że nie można wystawić oferty sprzedaży towaru którego się nie posiada w magazynie.
    W ogóle to mi się system handlu bardzo podoba, to że mam 8 h na zaakceptowanie oferty jest bardzo dobre, bo czasami właśnie tak jak kolega to opisuje, nie mam już towaru który zaoferowałem, ale mam 8 h na to aby go wyprodukować, lub kupić.

  7. #7
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    7
    Serwer
    Nowy Świat
    Ja uważam że jest to nie wporządku, ponieważ niemasz to nie handlujesz a nie produkujesz dopiero.
    Kolejnym słabym punktem może być blokowanie towaru który zamierza się sprzedawać by wywindować cenę.
    eśli chce sprzedać chleb za 50 złotych monet, wystarczy wystawić oferty kupna chleba po bardzo atrakcyjnym stosunku wartości i blokować ludziom towar przez 8 godź w tym czasie dostaniesz dużo za swój chleb.

  8. #8
    Początkujący Osadnik Awatar Afrobabka
    Dołączył
    03.03.2012
    Posty
    32
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Fourola Zobacz posta
    Ok, spoko, skoro już się czepiamy szczegółów:

    Ofertę handlową widać od razu. Powinien najpierw 8h iść, potem wracać. ; )
    Przecież skąd drugi gracz od razu ma ofertę.. strasznie nierealistyczne! O.o

    +Chodżą po wodzie, tak? Ładnie.
    Nawet im nie podpowiadaj bo nam to wprowadza ;D

  9. #9
    Odkrywca Awatar Piwonia
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    1,802
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Van-de-Lord Zobacz posta
    Dziś też właśnie doświadczyłem braku możliwości wycofania się z handlu, ja akceptuję, z magazynu pobiera się towar a inny gracz nie akceptuje przez długi czas, w moim przypadku akurat płatność była monetami których mam mało i gdybym wiedział, że tak długo to potrwa to bym nie wybierał oferty od tego gracza.

    Co do "odrzucania" ofert to proponuję automatyczne odrzucanie ofert jeśli gracz nie ma już tego towaru. Tłumaczę: wystawiam na sprzedaż np 400koni, w czasie gdy oferta jest aktywna ileś osób odświeża listę handlu np 20osób, u każdego widnieje ta oferta, ale ktoś składa mi ofertę, ja ją akceptuję (w tym momencie nie mam już koni) ale powiedzmy za 5minut ktoś inny z tych 20 osób trafia na moją ofertę i ja ponownie dostaję ofertę z możliwością odrzucenia tylko, a co jeśli ja się wyloguję a tamta osoba czeka? Ja i tak nie mam już tego towaru, więc moja oferta powinna automatycznie wygasać. W takich przypadkach powinna automatycznie trafiać wiadomość o odrzuceniu oferty.
    Najlepiej by było gdyby z góry określało się ilość towaru na sprzedaż i transakcje były akceptowane w kolejności napływu, a po wyczerpaniu towaru automatycznie odrzucane. Często jest tak że kończy się moja oferta handu, czekam jeszcze z 5-10 minut na spóźnione oferty potem wyłączam grę i idę spać, a rano i tak mam w skrzynce kolejne oferty. Mimo że to nie moja wina to głupio mi w stosunku do tych osób że miały godzinami zablokowany towar.

    Cytat Zamieszczone przez Zbig72 Zobacz posta
    Nie zgadzam się!
    I tak wystarczająco uciążliwe jest to że nie można wystawić oferty sprzedaży towaru którego się nie posiada w magazynie.
    W ogóle to mi się system handlu bardzo podoba, to że mam 8 h na zaakceptowanie oferty jest bardzo dobre, bo czasami właśnie tak jak kolega to opisuje, nie mam już towaru który zaoferowałem, ale mam 8 h na to aby go wyprodukować, lub kupić.
    Takie zachowanie jest niekulturalne i godne potępienia. Postaw się w pozycji drugiej strony, pilnie potrzebujesz np. węgla za który płacisz monetami. Były to ostatnie monety węgiel nie przychodzi bo ktoś go dopiero produkuje ale wydałeś ostatnie monety przeznaczone na ten zakup i co Twoja gospodarka staje. W obecnej sytuacji jest duża nierówność stron transakcji i mam nadzieje że nowy system to poprawi.

  10. #10
    daveandnokia
    Cytat Zamieszczone przez Zbig72 Zobacz posta
    Nie zgadzam się!
    I tak wystarczająco uciążliwe jest to że nie można wystawić oferty sprzedaży towaru którego się nie posiada w magazynie.
    W ogóle to mi się system handlu bardzo podoba, to że mam 8 h na zaakceptowanie oferty jest bardzo dobre, bo czasami właśnie tak jak kolega to opisuje, nie mam już towaru który zaoferowałem, ale mam 8 h na to aby go wyprodukować, lub kupić.
    Popatrz, idziesz do sklepu po towar, ale nie dostajesz go od razu do ręki, tylko po 8 godzinach czekania... Głupota, albo handlujesz albo nie. Żadnego czekania 8h, tylko 30 minut max, a jak gość wyloguje się, a postawił coś na sprzedaż, automatycznie powinna usunąć się transakcja. Teraz przydałoby się, aby dział Handel odświeżał się automatycznie co 1 minutę po to, aby były tylko pokazywane aktualne oferty.

Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.