Zamknięty wątek
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Błedy techniczne, problemy związane z dniem 31 maja 2012

  1. #1
    Osadnik Awatar Pirotechnic
    Dołączył
    28.03.2012
    Posty
    74
    Serwer
    Czarci Gaj

    Błedy techniczne, problemy związane z dniem 31 maja 2012

    Witam serdecznie.

    Nie wiem czy wczoraj doszedł ticket do administracji gry, więc dodatkowo zakładam wątek na forum.
    Niestety przez te aktualizacje i błędy techniczne nie miałem możliwości ukończyć przygody Bagienna Wiedźma.
    Przez co nie wiem czy ją kasuje, czy będę miał nagrodę, czy będę miał możliwość jej ukończenia.

    Proszę o poinformowanie mnie, czy otrzymam możliwość jej kontynuacji by otrzymać pełną nagrodę, czy otrzymam zwrot wojska czy otrzymam surowce, które są przewidziane za jej pokonanie.

    A i dodatkowo powiem że gra była niedostępna od godziny 13:51 aż do 1:00 w nocy. Dopiero wtedy ruszyło, ale i tak nie pozwalało się zalogować.
    Stronę główną zobaczyłem raz około 22:00 i to też był cud że widziałem informacje związane z grą.

    Proszę o pomoc w w/w kwestii.

  2. #2
    Osadnik
    Dołączył
    01.03.2012
    Posty
    92
    Serwer
    Nowa Ziemia
    miałem podobne problemy choć nie zwiazane z przygoda, nie mogłem się zalogować, a gdy już to uczyniłem co chwilę mnie wywalało z serwera, nie mogłem handlować przez jakiś czas gra chodziła bardzo wolno.

  3. #3
    Osadnik Awatar Pirotechnic
    Dołączył
    28.03.2012
    Posty
    74
    Serwer
    Czarci Gaj
    Mimo to, ciągle nikt z administracji się nie wypowiedział, straciłem żołnierzy, straciłem przygodę i dostałem tylko trochę doświadczenia za nią.
    Gdyby nie te problemy techniczne, bym ją ukończył, bo została mi do pokonania wiedźma i właśnie miałem słać na nią atak.

  4. #4
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    24.04.2012
    Posty
    371
    Serwer
    Kolonia
    Sprawdź sobie w Wikipedii co znaczy wersja BETA ....

  5. #5
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    30.03.2012
    Posty
    11
    Serwer
    Nowa Ziemia
    yep... wersja beta...
    kto w wersjii beta pobiera opłaty za grę i wydaje edycję pudełkową..?

    Czy ktoś kiedyś z was widział w sklepie grę na sprzedaż, która jest betą?

    Napis beta może sobie widnieć... mamy alfa, bety zamknięte i otwarte ale kiedy traktować grę jako nie betę?
    W momencie gdy znika napis beta czy może w momencie gdy są pobierane opłaty a gra trafia do sklepów?

    zaplecze techniczne gry ssie na całej linii
    bardziej tragicznego nie widziałem nigdy!
    W każdej grze w becie nigdy nie było możliwości płacenia czy kupowania dodatkowych itemów.
    Takie rzeczy już tylko po zamknięciu bety!!!!

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    06.05.2012
    Posty
    208
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez xKAPEx Zobacz posta
    W momencie gdy znika napis beta czy może w momencie gdy są pobierane opłaty a gra trafia do sklepów?
    Co za pytanie, oczywiście, że w momencie kiedy wydawca stwierdzi, że gra już betą nie jest. Mogli by umożliwić opłaty i za wersję prealpha, co za różnica, kupujący wiedzą przecież za co płacą, a płacą w tym przypadku za BETĘ.

    Edit-> No dobra, w innym temacie widziałem zdjęcie pudełka, nie ma tam napisane, że to beta, co już dla mnie jest trochę nie fair, ale cóż, trzeba uważać co się kupuje :|
    Ostatnio edytowane przez Rashaz ; 02.06.2012 o 13:54

  7. #7
    Poznańczyk
    Pod awatarem opcja Pomoc - Formularz Kontaktowy.

    Opisujesz problem jaki masz, czyli straciłeś przygodę oraz jednostki do niej potrzebne. Czekasz na odpowiedź.
    Ja jakoś problemów z supportem nie miałem.

    Ale zawsze zamiast tego można marudzić na forum.

  8. #8
    Początkujący Osadnik Awatar Marsik
    Dołączył
    28.01.2012
    Posty
    22
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Poznańczyk Zobacz posta
    Pod awatarem opcja Pomoc - Formularz Kontaktowy.

    Opisujesz problem jaki masz, czyli straciłeś przygodę oraz jednostki do niej potrzebne. Czekasz na odpowiedź.
    Ja jakoś problemów z supportem nie miałem.

    Ale zawsze zamiast tego można marudzić na forum.
    no ja sobie jednak pomarudzę: od czwartku piszę do supportu w sprawie zaginionych dwóch Szlomów z armiami w drodze do Wiktora i nadal nie dostałem ani słowa odpowiedzi, mimo 6 wiadomości do supportu
    gratuluję braku problemów z supportem, ale nie możesz uogólniać, bo wielu graczy ma te problemy, to i marudzą - poczytaj choćby posty o zaginionych generałach...

  9. #9
    Poznańczyk
    Tak, bo ty jesteś jedyny który po czwartkowej akcji miał problemy i napisał do supportu.

    Odpiszą po weekendzie, pracują do piątku do określonej godziny i koniec, mają weekend.

  10. #10
    Początkujący Osadnik Awatar Marsik
    Dołączył
    28.01.2012
    Posty
    22
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Poznańczyk Zobacz posta
    Tak, bo ty jesteś jedyny który po czwartkowej akcji miał problemy i napisał do supportu.

    Odpiszą po weekendzie, pracują do piątku do określonej godziny i koniec, mają weekend.
    Taa... Tyle, że nie masz racji. Postępowanie BB w tej sytuacji jest nie fair. Bardzo nie fair.
    Pamiętaj, że to nie jest jakiś pojedynczy problemik, wiadomo jakiś czas na reakcję jest niezbędny. To problem systemowy, powinni byli go rozwiązac, albo ogłosić jak go rozwiążą. Cisza jest naprawdę wkurzającym rozwiązaniem. Naknocili, weekend powinni zarwać na naprawienie problemu, który dotknął masę ludzi. Za to biorą pieniądze.
    A odbieranie komukolwiek prawa do marudzenia na forum brzydko mi pachnie.
    Ostatnio edytowane przez Marsik ; 02.06.2012 o 20:29

Zamknięty wątek
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.